PDA

View Full Version : Проблем с накрайник на жило към скоростната кутия на 156 2.0ТС



AlfaMan
24-10-2008, 19:21
Здравейте колеги, днес привечер имах много неприятен проблем в задръстването - прецакаха се скоростите (156 2.0ТС), та добре, че беше останала на втора и бях блозо до вкъщи та усях да я дотътря криво-ляво. След кратък оглед се оказа, че се е прецакал накрайника на едото жило към скоростната кутия. Набързо го свалих и хукнах към най-близкото място до нас (T&H кар на бул. Гоце Делчев), където продават части за Алфа, за да не затворят. Да, ама не. Продавача ме изгледа доста учуден и рече, че такава част (самостоятелна) не е виждал през живота си и единственото което продават е комплект две жила с накрайници, където цената отива на 390 пари. Тъй като не можа да ми отговори отделно може ли да се намери този накрайник, искам да ви попитам, накой сблъсквал ли се е с този проблем и наистина ли трябва да купувам цяло жило (поне да е едното само, че две жила заради един накрайник.....), което ми се струва доста малоумно, ама като нямаш избор, какво може друго да направиш?
Лошото е, че другата кола вчера я вкарах за ремонт на тенекийте и в момента съм с вързани ръце и немога да ходя по моргите, та ако някой може да ме насочи конкретно къде мога да намеря такъв накрайник (или цяло жило в краен случай), ще съм му много благодарен, че ако трябва с таксита да обикалям утре, през носа ще ми излезе.

Давам снимки как изглежда накрайника. Извинявам се, че са толкова лоши, ама ги правих с телефона.

saint78
24-10-2008, 19:37
Колега,утре 6те проверя в нашия магазин дали знаят нещо по въпроса и ще ти пиша.дано и да работят де.

sun4o
24-10-2008, 20:14
Колега такива накрайници за съжаление като резервни части 99% съм сигурен че няма как да се намерят...мисля сиобаче че в работилницата за жила в княжево ще могат да ти помогнат

AlfaMan
24-10-2008, 20:29
Мерси колеги за отзивчивостта! А къде точно в Княжево се намира въпросната работилница и дали утре работят ?

fiore
25-10-2008, 08:21
колега пробвай в моргите на враня- "анкол" имат доста неща по принцип. Съседната е "касто" Можеш да провериш и по телефона и да отидеш само ако има това което търсиш. Телефоните мисля излизат в интернет. звънни и в магазина на Стамболийски. там често се намират разни екзотики където другаде ги няма.

AlfaMan
25-10-2008, 18:25
Днес открих един колега от форума, който продава комплект жила и евала на момчето, че се разкара от Панчерево до Княжево на момента, за да ги вземе, че бяха при майстора му, ама пуста каръщина се оказа, че точно този накрайник липсва. Ходих при жиларите в Княжево, ама човека който се занимава точно със скоростите, работи само през седмицата. Та накрая се хванах и го ремонтирах накрайника, колкото да го закрепя за няколко дена, за да обикалям по моргите, че както и предположиха колегите, не се продава отделно.

alfon156
24-05-2016, 19:47
Колеги имам същия проблем, някой има ли решение на проблема ,как да се ремонтира този накрайник.

Ivanov_
24-05-2016, 19:51
Аз имах проблеми тея дни с този накрайник, но благодарение на Румен и Радко и тяхното custom произведение отново съм на пътя! 8-) Та варианта ти е да търсиш втора употреба или да си намериш накрайник от друга кола, който да пасва на ябълката на твоята кутия и да му направиш резба, за да го монтираш на твоето жило.

alfon156
24-05-2016, 19:58
Ето и моя накрайник

alfon156
24-05-2016, 20:05
От моргата ги взех тези елементи ,но ми се струва че трябва да са слепени,защото мойта ябълка е изкочила и съм я изгубил и в момента жилото с пръстена съм го вързал с едни парцали за основата с металната главичка където се набива ябълката.

Alex_26
24-05-2016, 20:24
Имам един комплект жила.
Ако ви интересуват - звъннете.
Колкото до Княжево - веднъж бях там и за двете жила да ми ги направят ми поискаха 175лв. някъде. Те много добре знаят колко струват нови и цепят наполовина

viktorsterev
24-05-2016, 20:27
Наи-евтиния вариант е Надин,до битака има 2-3 бракувани Алфи,а цените са меко казано смешни.Уловката е само ,че дадената част всеки сам си я демонтира