PDA

View Full Version : Не мога да спра въздушния поток от централната конзола!



radop
27-10-2008, 10:24
Здравейте,
След като изчетох всички теми във форума, и не открих никъде решение на моя проблем, реших най-сетне да питам.
Значи проблемът ми е следния. На снимката която качвам съм оградил въздушните отвори на централната конзола на климатроника (може наименованието да не е правилно) под тях има две врътки, които съответно, отварят или затварят потока на въздуха, в зависимост от положението, на което са нагласени. При мене тези врътки се въртят много трудно и въобще не затварят клапите, или там каквото спира потока на въздуха. В резултат на това, въздушен поток има винаги от централната конзола, в резултат на което лятото си докарах плексит, докато карах към морето - не е смешно! Сега идва зима, и е много гадно, защото докато тръгне климатроника, от тези отвори си духа някакъв студен въздух. Много ви моля, ако някой знае решение на проблема да каже. Причината поради която питам тук е че не желая, някой "некомпетентен" да ми осере цялата конзола и тапицерия, докато изучава състава на климатроника. Please Help!

radop
27-10-2008, 14:43
Понеже усещам "УМНО" мълчание, та да по питам поне някой знае ли как се разглабя тва чудо?

търтей
27-10-2008, 14:49
две болтчета
ти изобщо погледна ли го? ;)

pioneer
27-10-2008, 14:53
Понеже усещам "УМНО" мълчание, та да по питам поне някой знае ли как се разглабя тва чудо?

Има 2 винта в ъглите на конзолата към стъклото, отвиваш ги и внимателно я вдигаш нагоре. Поне при мен излиза без каквото и да е по-голямо усилие. Като я извадиш ще можеш да ги затвориш. Успех

radop
28-10-2008, 10:32
Има 2 винта в ъглите на конзолата към стъклото, отвиваш ги и внимателно я вдигаш нагоре. Поне при мен излиза без каквото и да е по-голямо усилие. Като я извадиш ще можеш да ги затвориш. Успех


Благодаря колега! С твоя помощ махнах въпросната конзола и се оказа.......че и двете клапи си затварят. Ако на някой друг му се случи, а със сигурност ше има такива, щото ми мирише на недоизмислица, да знаете, проблема е следният: Леглото в което ляга въпросната конзола, няма никакво оплътнение. Поради тази причина, когато затворите клапите, а сте направили да духа в посока към лицето и сте дали на макс климата, през ценатините м/у конзолата и таблото, духа със зверска сила. Сега ще пробвам да му създам някаква изолация със силикон и ще пиша какво е станало.