PDA

View Full Version : Играят обороти!! Мдааам



VFTI
27-10-2008, 12:11
Ами колеги става на въпрос, че започнаха постоянно да ми играят оборотите.. Не постоянно но в 90% от времето... И това е в последните 2000хил км.. Като оставя колата на място или в движение и подскачат 750-850об. Многооо рядко 800-1000об. Това изключително много ме дразни имайки предвид, че до сега колата никога не са и мърдали оборотите и винаги е била бетон'... По срещите разбрах че и други колеги с 155ци и 164 ки с 8V двигатели имат същия проблем...

Давайте съвети и коментари за справяне с кризата :waving:


Иначе колата ми е водена на диагностика и резултатите са че всичко работи перфектно...
- няма грешки на компа
- моторче празен ход, дебитомер почистени и проверени
- маркучи за въздух всичко здраво, няма нацепено и т.н.
- абе общо взето всичко беше проверено и пак не се откри проблема..(а колата ми беше в Румен от клубния сервиз който всички знаят, че си разбира страшно много от работата)....
- всички клеми, релета и токове са добре(все пак съм на газ и всичко трябва да е ОК)


Ааа да колата когато е студена няма проблем...Стои си 1100об-->1000->900об и после като загрее и почва да подскачат...

Интересното е, че сега като и сложих Газ проблема продължава и на ГАЗ...Само като че ли на ГАз работи малко по равномерно и някак си по-малко мени....

П.П
Дочух че в някакъв сервиз до подуяне се справяли с тоя проблем срещу 30-40лв. и 20мин работа...
Но имайки предвид финансите все още не искам да ги дам тия пари и да губя време.... Все трябва някой да знае как да се справим с тоя проблем...

Това е очаквам коментари...Благодарско:plane:

Бобби
27-10-2008, 14:19
Зайграват се...казваш!?
...що ти трябваше газ...?...тепърва ще се зайграваш с пустата му газ!

VFTI
27-10-2008, 14:52
Оборотите се меняха ПРЕДИ да сложа газ... На газ имам 300-400км. И колата работи даже по-добре(малко по равномерно и по-малко се менят)... От тук май също трябва да се направи някакъв извод за подобрението при тоя проблем на газ...Но т.к не съм запознат и нямам никакво обяснение и прочие...

И на газ е готино 16лв/100км в София..

А снощи си я изкарах на гонки на бензин...е36 320 му правих 2-3-4 :plane:

Кеф ти икономия кеф ти вървеж...

НО не това е темата!

Тааа чакам ако още някой се сеща за нещо...

volkan
27-10-2008, 15:54
Същия проблем имах и аз! Играеха обороти на бензин на газ си работеше добре но на ниски обороти и т.н Диагностики , газаджии, сервизи нищо....Оказаха се свещи Denso на 1500км и нови кабели на 4 месеца. Имаше една тема където бях описал проблема си. На външен вид свещите си бяха почти идеалани и на газ и на бензин и по нищо не се разбираше, че може те да са виновни за аномалиите. Смених ги и работата заспа:punk: От тогаз насам сигурно съм минал над 10-15000 километра и не съм имал проблем (с обикновенна газова съм).

VFTI
27-10-2008, 16:03
И моите свещи са Денсо и са на 10хил км... Дали ще е от тях.... :doctor:

А твоите обороти пак така ли играеха винаги в една граница...В смисъл моите играят 750-850 това на всеки светофар на който чакам или задръстване и така си подскачат...Винаги в тези граници?

volkan
27-10-2008, 16:32
Ами модела беше силно препоръчвания Q22P-U! И моите играеха в тия граници, даже и по ниски(700-800) а на газ както при теб работеше по равномерно. Сега съм с Brisk някакви триполюсни (ако те интересува модела ще ти ги драсна) по 3.50лв/бр. и да чукна на дърво вече доста хиляди километра си минаха без проблем. За всеки случай си провери и кабелите на тъмно да не би и от там да имаш някаква утечка.

VFTI
27-10-2008, 16:35
Кабелите ми са ОК.. Иначе моите свещи са точно тия Q22pu
я напиши този модел на бриск..пък може да пробвам в крайна сметка :)

volkan
27-10-2008, 16:50
Модела е Brisk Extra DR15TC. Поръчах си ги от Ем Комплект 33, май те са официалните им вносители за БГ. Бяха както казах по 3.50 бр. Пробвай, най мног да изгориш с 28-30лв. поне при нас с 8V имаме избор с по-ефтини свещи. Ако се окаже от тях може после да си вземеш по-модерни:plane:

WhitePower
27-10-2008, 17:10
Кабелите ми са ОК.. Иначе моите свещи са точно тия Q22pu
я напиши този модел на бриск..пък може да пробвам в крайна сметка :)

дай да пробваме с друго MPX ако искаш , щотот понякога са много износени и само с почистване не се оправят , нуждаят се от смяна

vaklinator
27-10-2008, 17:34
дай да пробваме с друго MPX ако искаш , щотот понякога са много износени и само с почистване не се оправят , нуждаят се от смяна

Мисля, че е прав колегата. И аз съм на мнение, че е от МПХ.

Abarth
27-10-2008, 19:39
Почисти TPS датчика при дросела и клапана за празния ход :)

mimouzunov
27-10-2008, 22:01
И аз го имам тоя проблен ама рядко се проявява!!!Когато го има обаче и на газ и на бензин е 100% еднакъв ефекта 750-850!!!Дано го оправите някак че да знам за какво да се готвя и аз скоро!

VFTI
27-10-2008, 23:18
Почисти TPS датчика при дросела и клапана за празния ход :)



какво е ТПС датчика и къде се намира....Мога ли сам да го почистя...Инфо че съм доста зле...?? Даже снимки и малко разяснение ще е най-добре..

Мисля първо това чистене да пробвам... А после вече за подмяна на моторчето макар че е само на 150хил км... незнам дали може да се е износило:doctor:


А дано я оправим тая дяволия..

Furious 155
27-10-2008, 23:21
За моторчето май съм и аз. Не се скапва от много километри, а от много години... докато не се пробва с друго такова - може от друга кола - работещо, за теста само и после по моргите бегай ;)

WhitePower
27-10-2008, 23:23
споко , моторя е същия като на пунтарата , :)) поне от там можем да почнем , иначе ТПС са е потенциометър на дросела

VFTI
28-10-2008, 00:13
споко , моторя е същия като на пунтарата , :)) поне от там можем да почнем , иначе ТПС са е потенциометър на дросела


В понеделник имам час при майстора и там ще се чисти и пробва :) А дано излезе нещо...

А кой иска да ми услужи с моторче само за проба?

furious че ти си ми наблизо?

Furious 155
28-10-2008, 08:52
В понеделник имам час при майстора и там ще се чисти и пробва :) А дано излезе нещо...

А кой иска да ми услужи с моторче само за проба?

furious че ти си ми наблизо?
ами може да нагласим нещо...кофтито е че вече в 6 е тъмно...или трябва да го нарпавим на някое осветено място или незнам кога...

WhitePower
30-10-2008, 16:56
В понеделник имам час при майстора и там ще се чисти и пробва :) А дано излезе нещо...

А кой иска да ми услужи с моторче само за проба?

furious че ти си ми наблизо?
епа нали ти казах да додеш на място у гаража , има и матори и всичко , ти пак пари по майстори ще хвърляш
обади ми се събота да го изровя къде съм го заврел , нали на пунтарата е съсщия и сега докато нема двигател е лесно да се тества щото е свален

Mury
01-11-2008, 20:38
Ако не е от моторчето,ми се струва че е ламбда :pimp: :pimp: :pimp:,доколкото помня Венци,май беше с няква ефтина сонда :idea2: :idea2:

VFTI
02-11-2008, 00:24
Ако не е от моторчето,ми се струва че е ламбда :pimp: :pimp: :pimp:,доколкото помня Венци,май беше с няква ефтина сонда :idea2: :idea2:

Ами евтина е... По принцип е магнет марели ама колко реално е марели..... Иначе пък разхода ми е много добър... И в момента продължава да гори много малко 11-12газ :calc: За това и в момента сондата не я слагам в сметките... А и преди имаше други симптоми...


За съжаление днес не можах да пробвам моторчето от Furious утре може да се пробва... Аз иначе съм убеден че сигурно ще е там клапата която трябва да се почисти..Просто имам такова усещане, защото колата преди това не е бил ревизирана отваряна и бутана и т.н :)

За всичко случващо се ще пиша...
Иначе имам чувството така че последните 200-300км (тази седмица )работи доста добре започна по-рядко да играят оборотите..

Furious 155
02-11-2008, 01:03
Иначе имам чувството така че последните 200-300км (тази седмица )работи доста добре започна по-рядко да играят оборотите..
щото жулиш на газ :) утре ще се чуем че и аз имам работа по моята малко!