PDA

View Full Version : 147 - нестабилна ?



revell
27-10-2008, 13:27
Здравейте. Отскоро притежавам Алфа 147 жтд '02. Питането ми е относно стабилността на колата. Движа се сйс "17 джанти и сносни гуми. Когато рqзко завивам, колато слуша волана, усеща се стабилна. Но при малко по-високи скороти <100~120 при продължителен завои задницата сякаш изостава/поднася. Проверих амортесьорите - изглеждат перфектни. Карам с включен ASR. Чудех се дали това усещане не идва от системата? Благодаря.

п.с. извинявам се за лошата кирилица, но използвам онлине кирилизатор.

mim
27-10-2008, 13:41
нали отчиташ и това че си с предно

revell
27-10-2008, 13:47
:) разбира се. Преди това карах пеугеот 306 цомби, 206, фиат браво 1,9 но подобен проблем досега не сйм усещал. Искам да разбера дали проблема е при мен или това е "нормално".

mim
27-10-2008, 14:01
а настилка, гуми, страничен вятър, вираж... + недозавиването на по-мощните коли с предно предаване :D

vladu
27-10-2008, 14:52
е да, но е измамно това усещане.
не, че те провокирам да правиш глупости, но колата може много и далеч отвъд момента на това усещане.

другия момент е недозавиването и твърде тежката предница за сметка на задника. едното можеш да "поправиш" с Q2 донякъде, другото с бурканЬе :)

ssveto
27-10-2008, 16:00
Ходил ли си на преден мост да я гледат ?

revell
27-10-2008, 16:57
Ходил ли си на преден мост да я гледат ?
Не сьм q водил. Исках пьрво тук да питам, тyи като е ясно, че в сервиза ще ми открият все нещо. Сигурно предницата наистина е тежка. все още Не сьм я извеждал извьн София, за да сьм 100% сигурен. А относно този "АSR", някаква идея? Само при трьгване ли помага или и по време на движение? Благодаря още ведньж. :)


е да, но е измамно това усещане.
не, че те провокирам да правиш глупости, но колата може много и далеч отвъд момента на това усещане.

другия момент е недозавиването и твърде тежката предница за сметка на задника. едното можеш да "поправиш" с Q2 донякъде, другото с бурканЬе :)


Не сйм сигурен какво точно означава "Q2"? Исках да се обурна кйм някои с по-големия вариант джанти за този модел. Дали пйк не са и тежки тези джанти? Благодарq още веднуж за отговорите ви! :) :)

търтей
27-10-2008, 16:59
и къде в софия караш със 120????
аман бе ...

bokota
27-10-2008, 20:08
При мен около 135 /не ми работи нулата/ се държи много добре,аз съм със 15",но разбирасе има разлика от завой до "завой"

nikolaaaay
27-10-2008, 22:29
Моята е супер стабилна и със 160 може да влезе във всеки завой от магистралата. Всъщност 156 е най-стабилната кола, която съм карал. Дали е нормално със 120 да усещаш нестабилност?! Със сигурност не е нормално!

vovata
28-10-2008, 05:16
Моята кола е същата и редовно пътувам Пловдив-Смолян с 15' джанти ,колата е супер стабилна !

revell
28-10-2008, 11:17
Благодаря за отговорите. Значи ще мине през бокса :S

niki-25
28-10-2008, 15:45
Колега провери отзад има две дълги надлъжни щанги които ти стабилизират колата на задният мост,може тампончетата да са се разбили и от там да усещаш нестабилност на колата.Говоря ти за тази щанга

ФЕРАРИСТ
28-10-2008, 16:14
Здравейте. Отскоро притежавам Алфа 147 жтд '02. Питането ми е относно стабилността на колата. Движа се сйс "17 джанти и сносни гуми. Когато рqзко завивам, колато слуша волана, усеща се стабилна. Но при малко по-високи скороти <100~120 при продължителен завои задницата сякаш изостава/поднася. Проверих амортесьорите - изглеждат перфектни. Карам с включен ASR. Чудех се дали това усещане не идва от системата? Благодаря.

Пич, иди на писта, или някъде където можеш да засучеш колата с такава скорост и да не е фатално ако се завъртиш, и така най добре ще научиш лимитите на колата, кога и как ти сработва АСъРъто, дали изобщо, и прочее......а й по добре да ти се сговни нещо там, отколкото на пътя......пък и ако е мокро още по добре.....

търтей
28-10-2008, 16:45
аз така и не разбрах къде в софия си карал със 120
да не минавам от там

и това не е гоуф - силно е желателно или да спазваш правилата или поне да не се хвалиш с неспазването им!

VFTI
28-10-2008, 18:05
Моята е супер стабилна и със 160 може да влезе във всеки завой от магистралата. Всъщност 156 е най-стабилната кола, която съм карал. Дали е нормално със 120 да усещаш нестабилност?! Със сигурност не е нормално!



Един приятел така със супер стабилна 156 се завъртя със 160... вече 6ти месец ходя да давама показания в 6то РПУ....Добре че се оказа здрава кола, че да му няма нищо и сега да е жив и здрав....:chair:

nikolaaaay
28-10-2008, 22:37
аз така и не разбрах къде в софия си карал със 120
да не минавам от там

и това не е гоуф - силно е желателно или да спазваш правилата или поне да не се хвалиш с неспазването им!

Къде пише, че кара със 120 в Сф.?! Аз лично нарушавам правилата. Не вярвам някой във форума да кара винаги с 50 в града и със 120 на магистрала, да спира на всички пешеходни пътеки и т.н.
Прави ми впечатление, че след като промениха ограничението по моста за летището от 50 на 80, хората карат по-разумно. Преди масово се караше със 150, щото 50 беше просто абсурдно за тоя път, ама тая тема не е за този раздел...

wrc
28-10-2008, 22:48
:) Преди това карах пеугеот 306 цомби,

:new_Eyecrazy::hump:

revell
29-10-2008, 10:01
niki-25, ще погледна. Благодаря за съветите :)

п.с. Колега, 21в не съм срещал кола, която не развива тази скорост... :priest: Това е просто за ориентир, за тези, които искат да помогнат.:-P

търтей
29-10-2008, 10:36
Къде пише, че кара със 120 в Сф.?!

е те тука пише:


все още Не сьм я извеждал извьн София,



Аз лично нарушавам правилата. Не вярвам някой във форума да кара винаги с 50 в града и със 120 на магистрала, да спира на всички пешеходни пътеки и т.н.

ти лично какво правиш си е лично твой проблем
но да се кара със 120 по завои в софия е лудост и опасно за околните

а колко хубаво би било ако се спира на пешеходните пътеки и не се правим на състезатели ... ама не - ние сме бабаити

и на магистрала ограничението не е 120 освен това :rtfm:

tipo1960
30-10-2008, 22:14
Здравейте. Отскоро притежавам Алфа 147 жтд '02. Питането ми е относно стабилността на колата. Движа се сйс "17 джанти и сносни гуми. Когато рqзко завивам, колато слуша волана, усеща се стабилна. Но при малко по-високи скороти <100~120 при продължителен завои задницата сякаш изостава/поднася. Проверих амортесьорите - изглеждат перфектни. Карам с включен ASR. Чудех се дали това усещане не идва от системата? Благодаря.

п.с. извинявам се за лошата кирилица, но използвам онлине кирилизатор.При мен се получи същото,при екстремно каране на един завой задницата ме изпревари,оказа че са ми заминали тампоните на задната стабилизираща щанга.