PDA

View Full Version : За или Против добавките в бензина



pechenia
28-10-2008, 17:50
Колеги иска мда попитам какво е вашето мнение за това дали си струва да се добавят тези добавки, понеже съм чул различни мнения, че като отпушват едното запушват другото, или по точно се запушват филтрите на колата. Дали реално двигателя заработва по добре и има някакъв добър ефект или си е вятър работа тия добавки ?!

търтей
28-10-2008, 17:55
пробва ли с търсачката?

pechenia
28-10-2008, 18:06
пробва ли с търсачката?
Да пробвах, има няколко компентара които са малко стари , има нови добавки и нови истории

raffaello
28-10-2008, 18:17
Ако зареждаш бензин от ЕКО 100 или 95+, Shell V Power то тогава добавки не ти трябват защото в тези бензини има добавки. А добавките според мен имат само предимства и са хубаво нещо за работата на двигателя.
http://www.eko.bg/Text.aspx?menuitemid=547&lan=1

http://www.eko.bg/Text.aspx?menuitemid=408&lan=1

ако слагаш обикновен 95 или 98 то една добавка за бензин е добре дошло към него.
не очаквай чудеса да станат след това, но е все пак глезотиика за двигателя, а тука има много алфисти които се отнасят и глезят повече автомобилите от колкото жените си

niki-25
28-10-2008, 18:24
Аз лично съм против ези добавки в бензина.Ако кареме с нормалн и хубав чист бензин колие ни ще вървят по-различен начин и ще харчат по-малко.Качеството на гориват в БГ е под всякаква критика.Ако сет забелязали,че като ви докарат кола с бензин от Германия,Италия и др. страни колата върви по различен начин и като и сипеш от нашия бензин колата умира.

to_lose_HEART
28-10-2008, 20:00
Напълно си прав колега аз моята когато я купих още и я карах по магистралата към вкъщи вървеше страхотно беше си още с италиански бензин. Тук съм слагал и ОМВ 100 и шел 100 и пак не е вървяла така

fiore
28-10-2008, 20:01
а нужно ли беше тази тема да е в този раздел.

pechenia
28-10-2008, 23:07
Напълно си прав колега аз моята когато я купих още и я карах по магистралата към вкъщи вървеше страхотно беше си още с италиански бензин. Тук съм слагал и ОМВ 100 и шел 100 и пак не е вървяла така
Тези факти са безпорни колеги, зимата работих в Англия, от там си купих тойота авенсис, карал съм я в Англия със английски бензин, по магистралите понеже закъснявах за ферибота на връщане помня как ускоряваше от 140-160 просто ускоряваше, минах цяла англия, отидох до франция , колата беше препълнена с багаж Авенсис 1.8 98' при средна скорост над 120 км ми даваше разход 6.5 , във Франция заредих бензина пак беше идеален,Налагаше се да ида до Швейцария понеже майка ми работеше там, забрах и нея , напълних резервоара понеже е много по евтин от другите страни, от там през австрия, на излизане от Австрия напълних един резервоар за да мина през Унгария и да не зареждам с тяхните пари че ще ми върнат и не могада ги похарча за нищо, и така влезнах в Сърбия, там заредих на ОМВ колата сякаш заработи на 3 цилиндъра вече над 140 нямаше същата мощ, дойдох си в Бг в София още заредих на Лукойл :puke: пълна скръб....

Lqnkata
28-10-2008, 23:41
Добре де за горивата ни е ясно на всички на какво ниво са. Мен ме интересува, някой знае ли нещо (имам предвид не да е прочел някоя брушура на някакви си там добавка), било то проведени тестове от независими лаборатории, т.е. информацията която дава да е достоверна, или най-малкото да сподели какво е пробвал и наблюденията му, а не някави си там рекламни тексчета. Примерно аз на предишната ми кола (пежо 1.6 инжекция) съм и сипвал добавка за почисване на инжекциона. Не беше нито кой знае колко скъпа, но имах видимо подобрение на динамиката и чуствах колата по-"жива". Казаха ми да я сипя в 40л. бензин и след това да изпразня 2-3 резервоара и тогава чак да повторя процедурата. Аз естесвено очарован от резултата още на следващото пълнене на резервоара изсипах още едно шишенце. По-голямо подобрение нямаше, но пък ми се появиха поне пет дупки по цялата ауспухова система. Така се бях разбръмчал, че дадох после 20-30лв за да ми закърпят гърнетата :)
С дизела нямам никакъв опит. Ако някой е слагал на неговата накакви добавки, да ми каже какви, за какво и най-вече за крайните резултати.
Благодаря предварително за компетентни отговори.