PDA

View Full Version : носачи 156-ца



blank_jack
28-10-2008, 18:28
Стана време да сменям предни носачи, и звъннах в Александър ауто и Евро 07 да питам за цени ... и ми стана лошо ... взеха да ми се цитират цени от 100 до 250 за ... евтиния(не помня горния или долния беше) и от 250 - 330 за другия... та реших 1-во да пусна тема, то има и други ама мен ме интересува само цена, горе долу качеството и магазин - за предпочитане в Пловдив, може и в София ако е тънкана, та ще помоля който е сменял да пише тук, ще ми спести доста обикаляне, благодаря! :new_Eyecrazy:

Violator
28-10-2008, 19:19
Горните са по евтини, ако ще си я караш ти си купи скъпи febi ги дават като едни от най добрите. По нашите пътищя след 5000 км ако са някои измислени си до там

blank_jack
28-10-2008, 19:31
Горните са по евтини, ако ще си я караш ти си купи скъпи febi ги дават като едни от най добрите. По нашите пътищя след 5000 км ако са някои измислени си до там

Каква им е цената на тези? Не знам дали 5000 километра не е пресилено, аз купих колата на мммм май беше 130-135к километра, за около 2 години сега е почти на 200к и сега ще ги сменям за 1-ви път...

marian
28-10-2008, 19:32
Защо не се допиташ тук http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=54

blank_jack
28-10-2008, 19:42
Защо не се допиташ тук http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=54

ще пиша и там, мерси

Violator
28-10-2008, 20:46
Каква им е цената на тези? Не знам дали 5000 километра не е пресилено, аз купих колата на мммм май беше 130-135к километра, за около 2 години сега е почти на 200к и сега ще ги сменям за 1-ви път...

Ако мислиш, че е пресилено ела да видиш моите............

nikolaaaay
28-10-2008, 22:10
Ако мислиш, че е пресилено ела да видиш моите............

А те са какви? Купени откъде? Пишете ги тия неща, за да се знаят ментаците.

ttodorov
28-10-2008, 22:40
:chair:
пич,донеси ми ги в сервиза и ще ти ги рециклирам,на моята вече 30000 км не са мръднали.

ти си какъв?

Violator
29-10-2008, 00:23
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=9462
Някой ми ги беше препоръчал AsMetal q,прочетох няколко теми във форумите за тези носачи като ги хвалеха повече от fiorela други леко по скъпи марки и си взех. Вярно, че тези 4000 -5000 са ми само градско в който град преобладават дупките но в повечето време я пазя доста. Сега ще изчякам да мине зимата да се доразбие ище я правя на ново, но тоя път с по качествени части

radop
29-10-2008, 10:11
Е, ти колко искаш да струва горен носач. 98лв в А-Ауто е много добра цена. Като имаш в предвид че си е с двата тампона, които сами по себе си са по 18лв. 98-36=62лв. И тези дето си изкарал сума ти километри с тях са си оригиналните най-вероятно. Така че не се учудвай на 5000-те километри на колегата. От как имам Алфата разбрах един принцип при тези коли - "колкото повече дадеш, толкова повече време те дели от момента, когато ше дадеш пак!"

teetrinker
29-10-2008, 17:10
до тук съм сменял и долни и горни. долните сложих "делфи" или "трв" не помна, дадох 220 на парче + работа.. бе към 500 отиде. викам си "бре много". строшиха се горните, сложих турски "окапи" мисля че бяха, далавера си викам, по 100тина лева. и след 1/2 година айде пак в сервиза, айде горни носачи пак, но "делфи" по 160лв единия някъде, и колата заспа.. това е моят личен опит, а за рециклиране не знам, не съм пробвал, чувам различни отзиви, повечето негативни, но не мога да коментирам :)

vaskoni
01-11-2008, 17:55
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=9462
Някой ми ги беше препоръчал AsMetal q,прочетох няколко теми във форумите за тези носачи като ги хвалеха повече от fiorela други леко по скъпи марки и си взех. Вярно, че тези 4000 -5000 са ми само градско в който град преобладават дупките но в повечето време я пазя доста. Сега ще изчякам да мине зимата да се доразбие ище я правя на ново, но тоя път с по качествени части

Asmetal не предлагат части окачване за 156,можеш да
провериш в он лайн каталога им аз дори съм се обаждал
и са ми казвали същото тъй че си взел друга марка,
или са ти ги дали за Asmetal.
Ето ти един линк към официалния вносител.

http://www.sprintbg.com/

Sam76
01-11-2008, 20:03
Аз съм с долни носачи Moog, 390лв/броя. Трябва да сменям и горните, нооо... вече задължително оригинални...

nikolaaaay
01-11-2008, 21:29
Аз съм с долни носачи Moog, 390лв/броя. Трябва да сменям и горните, нооо... вече задължително оригинални...
Защо? Не си лии довелен от Мууг?! М/у другото цената за тези носачи в БГ е силно раздута. На мен ми го предлагаха от няколко места за точно 363 лв./бр. и накрая го взех за 265. Това е за левия, десния е уж ТРВ от Ал. Ауто за 208лв. Ще видим кой ше издържи повече.

Versace
01-11-2008, 22:42
Някой имали наблюдения за Frap добри ли са тия носачи?
Айде направете списък кои носачи са добри за да знаеме
Аз пазарувам от axm-auto.com някои взимал ли е носачи от там предлагат се Frap,Ocap,Birth и Fiat

nikolaaaay
01-11-2008, 23:44
Birth вече не се предлагат, щото са пълно менте. Може да питаш в ахм ауто. Като най-добри от техните носачи се явяват Окап, но не зная какви са отзивите за тях. Същата марка павят носачи за Мазерати и Ламборгини, това се вижда от каталога им. Даже правели части за първоначално вграждане.

Novachev
02-11-2008, 10:31
Тя марката може и да е добра но съм почти сигурен че тези части носачи се правят в някоя нелегална работилница в Турция набиват им щампи и ги продават навсякъде в Европа даже и в Италия така че и от там да го вземеш не е гаранция че е оригинал. А аз съм купувал оригинални части с кутийка с номер и така нататък поръчвам ги по номер от програмата но това което идва не отговаря като изработка и качество на името си.

Sam76
02-11-2008, 12:44
Защо? Не си лии довелен от Мууг?! М/у другото цената за тези носачи в БГ е силно раздута. На мен ми го предлагаха от няколко места за точно 363 лв./бр. и накрая го взех за 265. Това е за левия, десния е уж ТРВ от Ал. Ауто за 208лв. Ще видим кой ше издържи повече.
Мда, и на мен ми е интересно тези от Ал. Ауто колко ще издържат. Иначе Moog аз го намерих за 300лв от вносител с отстъпка, иначе цената беше опоменатата горе. Наистина доста раздута работа. Не мога да кажа дали съм доволен или не, минал съм 1000км. Не се е разтропал още. Следващите ще са оригинални...

Violator
02-11-2008, 19:49
Febi къде предлагат и колко пари са, някой има ли информация? Защото следващите ми мисля да са такива

Hit-ko
13-11-2008, 20:13
Тя марката може и да е добра но съм почти сигурен че тези части носачи се правят в някоя нелегална работилница в Турция набиват им щампи и ги продават навсякъде в Европа даже и в Италия така че и от там да го вземеш не е гаранция че е оригинал. А аз съм купувал оригинални части с кутийка с номер и така нататък поръчвам ги по номер от програмата но това което идва не отговаря като изработка и качество на името си.

Това могат да го правят пакетировъчните фирми, тези които имат само търговска марка, но производителя, трябва да му работи техниката, иначе - загива!
TRW, Lemforder и OCAP са трите най-големи производители на окачване в света!

ChinaLord
14-11-2008, 22:10
...а защо никой не казва нищо за рециклирането?
Не е ли най тънкият вариянт?

Novachev
15-11-2008, 18:38
...а защо никой не казва нищо за рециклирането?
Не е ли най тънкият вариянт?
Кое ще рециклираш тампони ли и колко време ще изкарат ако е повече от 10к км черпя бира.

digitalundgrd
15-11-2008, 18:44
А например ОКАП носач НОВ колко км издържа? Има разлика и къде ще се кара...10 000км по магистрала или 10 000 в София...

Violator
15-11-2008, 19:58
Пред нас е като в Кербала и каквито и носачи да взема имам чувството, че 10 000 км ще им е маха на ползване

digitalundgrd
16-11-2008, 00:29
абсолютно...То тия коли не са ги мислили за световния офроуд шампионат.....

rusiq86
14-02-2009, 09:56
пичове смених преди 3 месеца единия горен носач с ocap и съм мн доволен,няма тракане или друго,но за долни ако се наложи да сменям слагам febi, но засега се държат се!

Kamen666
14-02-2009, 10:47
Febi къде предлагат и колко пари са, някой има ли информация? Защото следващите ми мисля да са такива

ами предлагат се в моята тема в раздела продава :)

assassin's
14-02-2009, 11:17
аз съм с долни носачи на moog вече 20 000 км не са се разтропали и се държат мн стегнато!а дупките в които карам са ужасни!вземах ги по 300 лв единия преди няколко дни смених и горните 160 лв пак същата марка до тук съм доволен от нея!но всеки си решава какво ще сложи!!!!

50 cent
14-02-2009, 12:25
За нищо на света не слагайте Birth. Евтини са, но след 4-5000 км. пак ще ги смените. Наистина си заслужава да вложите малко повече пари за Моог, но забравяте да се занимавате с по-нататъшни ремонти поне по носачите.

Sam76
14-02-2009, 16:12
аз съм с долни носачи на moog вече 20 000 км не са се разтропали и се държат мн стегнато!а дупките в които карам са ужасни!вземах ги по 300 лв единия преди няколко дни смених и горните 160 лв пак същата марка до тук съм доволен от нея!но всеки си решава какво ще сложи!!!!

Колега, Moog как ти го продадоха: пакетиран в пликче или в картонена кутия? Цена от 160лв е малко височка, но Moog са общо взето на цените на оригналните носачи в АутоИталия. Там долния беше 420лв, а горния - 160 някъде. Та и аз се чудя: да сложа ли и горните Moog, долните са ми такива, или да взема оригинални... Въобще някой ако е слагал от тези купени за "оригинални" от Аутоиталия, Т&Н Ауто или някой друг, моля нека сподели впечатления...

stenli
19-02-2009, 07:48
Febi къде предлагат и колко пари са, някой има ли информация? Защото следващите ми мисля да са такива

В магазин "Автохит" на Любен Каравелов над "Старата къща" за Търново става въпрос - цена около 150 лв.

svetozar_sosi
19-02-2009, 19:25
Сменях носачи в сряда. Само горни 167 ле парчето. Препоръчаха ми ги. От Варна съм. Ако си заинтересован пусни ми ЛС ще разпитам точно за тях

136
20-02-2009, 10:48
Оригинални долни носачи от Александър Ауто 186лв. Карам вече 2 години над 30 хил.км колата ми е със спортно окачване. Смених преди 10-12 хил.км и горни пак от там за цена от 96-98 лв . Много се пише за тези носачи и цени те им , но някои много спекулират с цените на ментетата. Оригиналните носачи от колата ми са същите като закупените. Важно е и зад курмилното устроиство как се справя с траповете по улиците. За първи път вчера смених предни биалетки . Оригиналните ми бяха TRW . Изкараха 58-60 хил.км.Смених ги с ДЕЛФИ 30 лв. Може би ако бях намерил TRW щях да си взема.

50 cent
20-02-2009, 12:21
Оригинални долни носачи от Александър Ауто 186лв. Карам вече 2 години над 30 хил.км колата ми е със спортно окачване. Смених преди 10-12 хил.км и горни пак от там за цена от 96-98 лв . Много се пише за тези носачи и цени те им , но някои много спекулират с цените на ментетата. Оригиналните носачи от колата ми са същите като закупените. Важно е и зад курмилното устроиство как се справя с траповете по улиците. За първи път вчера смених предни биалетки . Оригиналните ми бяха TRW . Изкараха 58-60 хил.км.Смених ги с ДЕЛФИ 30 лв. Може би ако бях намерил TRW щях да си взема.
Това с някаква отстъпка ли е или толкова си струват? Каква марка са носачите?

alfatony
20-02-2009, 13:44
алфата е огън, обаче отпред тропа и скърца.
новата стабилизираща щанга е 260лв в Динекспрес.
Един приятел от Бош, зад тютюневите складове ми препоръча да търся във форума

alfatony
20-02-2009, 13:45
:director:

alfatony
20-02-2009, 13:47
моля за препоръки и мнения

50 cent
20-02-2009, 15:37
моля за препоръки и мнения

А защо ще сменяш щангата? Смени тампоните.

marian
20-02-2009, 15:45
моля за препоръки и мненияКакто колегата ти каза сменяш само тампоните

Novachev
20-02-2009, 16:13
алфата е огън, обаче отпред тропа и скърца.
новата стабилизираща щанга е 260лв в Динекспрес.
Един приятел от Бош, зад тютюневите складове ми препоръча да търся във форума

http://www.heed-auto.com/ Обаждаш се тук и питаш за полиуретанови тампони за щангата те ще те питат какъв е размера на щангата следователно предварително трябва да измериш диаметъра на щангата. А ако не си сменял носачи вероятно скърцането идва от горните носачи и дори след смяната на тампоните няма да изчезне. Не че е задължително да е от нозачите но 80% от случаите е от там

136
20-02-2009, 17:47
Това с някаква отстъпка ли е или толкова си струват? Каква марка са носачите?

Да с отстъпка , но не е много голяма . Носачите са оригинални. Фиат,алфа,ланча.

Jivko7777
20-02-2009, 20:03
Здравейте колеги...Искам да ви попитам може ли да се сменят само тампоните на долен десен носач...Просто има ли такава опция или трябва да се сменя целия носач...и колко струват тампоните...Мерси предварително...

50 cent
20-02-2009, 20:49
Здравейте колеги...Искам да ви попитам може ли да се сменят само тампоните на долен десен носач...Просто има ли такава опция или трябва да се сменя целия носач...и колко струват тампоните...Мерси предварително...

Принципно може.

Novachev
21-02-2009, 21:26
Здравейте колеги...Искам да ви попитам може ли да се сменят само тампоните на долен десен носач...Просто има ли такава опция или трябва да се сменя целия носач...и колко струват тампоните...Мерси предварително...
Може без проблем да се сменят качеството на тампоните не е перфектно така че ако изкарат по 25-30к км ще е добре. Но иам един проблем оригиналните носачи на алфата са с два размера (размер имай предвид мястото където трябва да се набие тампона) май че бяха 19 и 20 някъде бях го писал ако си купиш тампони вероятността да станат е 50% не знаеш кой точно размер да вземеш. А ако носачите ти са били сменени преди това с не оригинални размера им ще е 21,3 и филма става пълен. Значи извода е сваляш носачите и отиваш в магазина с носача да си дириш носачи и могат да ти ги доставят за няколко дни и т.н.

haljscho
22-02-2009, 21:18
моля за препоръки и мнения
Тия които ти предлага колегата Novachev сигурно са най-добрият вариант а иначе можеш да провериш в TINcar намирамира се на Пещерско шосе, като тръгнеш от Васил Априлов 100м в ляво.

Belvedere
23-02-2009, 09:00
Стана време да сменям предни носачи, и звъннах в Александър ауто и Евро 07 да питам за цени ... и ми стана лошо ... взеха да ми се цитират цени от 100 до 250 за ... евтиния(не помня горния или долния беше) и от 250 - 330 за другия... та реших 1-во да пусна тема, то има и други ама мен ме интересува само цена, горе долу качеството и магазин - за предпочитане в Пловдив, може и в София ако е тънкана, та ще помоля който е сменял да пише тук, ще ми спести доста обикаляне, благодаря! :new_Eyecrazy:
.
Пич закона на мърфи нали знаеш че ефтиното излиза винаги по скъпо не че се опитвам да ти давам акъл.
Ако си е за теб колата или Moog или TRV това го казват майстори който не искат просто да ти сменят носачите.Аз сложих Moog 362лв на парче.Горния не знам какъв беше но струва 160лв.Едно знам ако искаш ефтини части иди в ЕВРО 07.Потърси други фирми.

rusiq86
23-02-2009, 14:34
ebay.it , в търсене пишеш "braccio oscillante", намерих там за покупка на два горни(комплект)носача MOOG за 60 евро, има доставка до бг, това е цена за закупуване веднага, долните бяха 150 евро двата, пак същата марка, ще дойдат за седмица макс.

п.с. трябва ти малко италиански или английски
ако мога да ти помогна с още нещо свиркай

Sam76
23-02-2009, 20:28
ebay.it , в търсене пишеш "braccio oscillante", намерих там за покупка на два горни(комплект)носача MOOG за 60 евро, има доставка до бг, това е цена за закупуване веднага, долните бяха 150 евро двата, пак същата марка, ще дойдат за седмица макс.

п.с. трябва ти малко италиански или английски
ако мога да ти помогна с още нещо свиркай

Колега, и двата ли ще ти трябват? Можеше да направим нещо и да поръчаме накуп...

Kamen666
23-02-2009, 20:58
Колеги вече има нови цени на носачи Феби Алфа 147/156 за съфорумници

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=17621

Versace
26-02-2009, 19:06
Какво е мнението за носачи OCAP, някой слагал ли е такива, да каже впечатления, колко км е карал с тях и съответно състоянието им?
Благодаря Ви!

Versace
26-02-2009, 23:21
Сега видях че са пуснали носачи Frap и Fast, но последните с цена от 170лв за долен носач нещо много ме съмняват, но все пак някои ако е чувал да изкаже мнение
Благодаря Ви!

rusiq86
27-02-2009, 10:01
колега тези на fast и frap аз не бих ги взел.горните ми са ocap и сум мн доволен, тя марката си е реномирана, ocap е една от трите най-големи марки в света в производство на окачване, оригинално от завода слагат такива на мазарати мисля, някой ламборгинита и др, добри са, аз нямам оплаквания вече 4 месеца съм с такива горе, отдоло още на оригинални, но скоро ще предстой смяна, след някой др месец и ще мисля или febi или MOOG.
ЦЕНИТЕ НА КОЛЕГАТА КАМЕН666 СА ДОСТА ДОБРИ

Kamen666
27-02-2009, 12:24
колега тези на fast и frap аз не бих ги взел.горните ми са ocap и сум мн доволен, тя марката си е реномирана, ocap е една от трите най-големи марки в света в производство на окачване, оригинално от завода слагат такива на мазарати мисля, някой ламборгинита и др, добри са, аз нямам оплаквания вече 4 месеца съм с такива горе, отдоло още на оригинални, но скоро ще предстой смяна, след някой др месец и ще мисля или febi или MOOG.
ЦЕНИТЕ НА КОЛЕГАТА КАМЕН666 СА ДОСТА ДОБРИ


Аз лично бих си сложил или Феби или Мууг
Но при положение че муг са същото качество като на феби,а цената им е с по 50-60 лева нагоре няма смисъл,втора година карам 156-цата вече,4-те носача са ми феби,предни и задни биалетки феби и 4-те задни щанги на феби,нищо не е мръднало
А за цените постоянно преговарям за по-големи отстъпки
Ако някой се сещат в началото бяха на по 210-220 лв,сега са с 30 надолу.... :)

Versace
27-02-2009, 23:50
колега тези на fast и frap аз не бих ги взел.горните ми са ocap и сум мн доволен, тя марката си е реномирана, ocap е една от трите най-големи марки в света в производство на окачване, оригинално от завода слагат такива на мазарати мисля, някой ламборгинита и др, добри са, аз нямам оплаквания вече 4 месеца съм с такива горе, отдоло още на оригинални, но скоро ще предстой смяна, след някой др месец и ще мисля или febi или MOOG.
ЦЕНИТЕ НА КОЛЕГАТА КАМЕН666 СА ДОСТА ДОБРИ

А колко км си минал?

BT9625BB
28-02-2009, 07:10
колега и аз се шашнах от цени на тея носачи но по евтино според мен нема да намериш освен втора употреба което не ти препорачвам!аз преди 3-4 месеца смених маи долния и дадох 220 лв но тои маи варви с шарнира!ако си се шашнал от носач провери заден лагер колко струва тои пак варви с главина и наи евтиния беше 170 лв имаше среден 200 и скап ама тои маи пак сащия като средния 220 лв!апак на аудито е 30 лв заден!аиде то малко е по старичко но има голяма разлика

rusiq86
28-02-2009, 07:38
Ocap 8000км и е като нов, проверявах поражения от зимата преди 3 дена, а долните са още ricabmi originali но скоро ще мисля за смяна на долен ляв, ще видим като му дойде времето! сменял съм лагера отзад с гривна абс- 240 с отстъпката оригинален, но има вариант за 70 лева пак оригинален имам тема за лагер на задни колела. така че там не е страшно, за долни тъй като смятам че са основни и са доста пари задалжително добра марка, феби или мууг, и втора рака долни невземам, щото не го знам даже какъв и колко ще ме изкара! а не искам да дам пари на вятара!


я сравни едно ауди а3, а4, а6 2000 и горе, техните носачи не са ефтини, а4 и а6 дори не са само 4 носача на предница!

Dodo 155
28-02-2009, 08:35
Колеги вече има нови цени на носачи Феби Алфа 147/156 за съфорумници

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=17621
Феби е сериозна марка и цените на колегата са много добри!
Взимайте си от препоръчано или проверено място, за да нямате после ядове ;)

Versace
26-03-2009, 22:19
Имали начин да се свали горен носач, без да се откача амортисьора?

haljscho
26-03-2009, 22:41
Имали начин да се свали горен носач, без да се откача амортисьора?
Да ама ще се мъчиш повече.

Versace
26-03-2009, 22:42
Били ми споделил какъв е той?

Novachev
27-03-2009, 07:56
Били ми споделил какъв е той?

Еми трябва да го разхлабиш достатъчно че да може да се завърти на една страна за да може да изкараш болта на горния носач а той е доста дълъг. А вместо да разхлабиш 4 болта може да ги развиеш и да си смъкнеш всичко долу работи се много по лесно а и почти нищо не спестявяш като труд.

haljscho
27-03-2009, 19:37
Били ми споделил какъв е той?
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30246
Ето тук колегата Novachev е обяснил абсолютно подробно и илюстрирал със снимки нагледно.
ТОВА Е ЛЕСНИЯТ НАЧИН.
При него се отвива 1 болт в повече, този на аморисьора, свършваш работата минимум 1час по-рано, псуваш много по-малко "талянската инжинерна мисъл", а бе човека се е постарал да го обясни и онагледи, така че повярвай му.
Както колегата ти казва болта на носача е доста дълъг и опира в купето при вадене, така че горните 4 гайки на тмпона се отвиват и амортисьора се изхлузва и завърта.

Alfani
29-03-2009, 22:18
А колко км си минал?

Долните ми са OCAP от www.axm-auto.com, минал съм 15 хил. км. повечето градск (София) и не са мръднали!! Опра ли до горните, мисля пак OCAP да си сложа.

Versace
05-04-2009, 13:41
Сега съм ги свалил и ще слагам новите и ме интересува трябва ли да капна масалце на шарнира да влезе под маншона?

Versace
05-04-2009, 17:55
Смених горните носачи, но пак има леко прискарцване понякога може ли да е от втулките на долните, тампоните задните на долните носачи са сменени?

ФЕРАРИСТ
05-04-2009, 18:39
Сега съм ги свалил и ще слагам новите и ме интересува трябва ли да капна масалце на шарнира да влезе под маншона?
На едно място четох че е по кофти е ако шарнирите не са ръждясали, но не знам колко е вярно....

kmk1973
27-10-2009, 02:46
a be hora vie ludi li ste da davate po 200-300 lv za nosach
predi godina si vzeh nosachi za alfa156 na A PLUS i sam minal nad 10 000 km i vse oshte darjat,da vi dam tel.na direktniyat vnositel i toy e spetsializiran samo za hodova chast i ima pochti za vsyakakav vid alfi
Tel.052 61 69 61

Stranger65
27-10-2009, 07:34
a be hora vie ludi li ste da davate po 200-300 lv za nosach
predi godina si vzeh nosachi za alfa156 na A PLUS i sam minal nad 10 000 km i vse oshte darjat,da vi dam tel.na direktniyat vnositel i toy e spetsializiran samo za hodova chast i ima pochti za vsyakakav vid alfi
Tel.052 61 69 61
колко струват и как се казва фирмата

RPWWD
28-10-2009, 19:03
a be hora vie ludi li ste da davate po 200-300 lv za nosach
predi godina si vzeh nosachi za alfa156 na A PLUS i sam minal nad 10 000 km i vse oshte darjat,da vi dam tel.na direktniyat vnositel i toy e spetsializiran samo za hodova chast i ima pochti za vsyakakav vid alfi
Tel.052 61 69 61

Ти си минал страшно много километри с тия извънземни носачи ;-)

sen7
28-10-2009, 19:12
Пиши на кирилица!!!




a be hora vie ludi li ste da davate po 200-300 lv za nosach
predi godina si vzeh nosachi za alfa156 na A PLUS i sam minal nad 10 000 km i vse oshte darjat,da vi dam tel.na direktniyat vnositel i toy e spetsializiran samo za hodova chast i ima pochti za vsyakakav vid alfi
Tel.052 61 69 61

rusiq86
30-10-2009, 19:13
10 к км не са нищо са едни носачи! Аз немога така, да давам пари за нещо. селд няколко месеца да се обади пак. и Кво пак пари за части и труд, губене на време. А парите за лекарства да заспя нощем когато нещо й стане на милата...
Да си искарал 50 к км с тея носачи, хвали ги, е тогава направо сменям сервиза.

k1lcone
30-10-2009, 19:21
мойте са от алекс ауто. вече 15 000 км. единия шарнир се разхлопа на 10000км и му набих грес и ся сичко си е нормално.

oem
30-10-2009, 22:10
Качествените носачи трябва да издържат поне 80 000 км. казвам поне! Какви са тези 10к 15к?

AlfaMan
30-10-2009, 22:13
мойте са от алекс ауто. вече 15 000 км. единия шарнир се разхлопа на 10000км и му набих грес и ся сичко си е нормално.
А каква марка са?

digitalundgrd
30-10-2009, 23:24
Качествените носачи трябва да издържат поне 80 000 км. казвам поне! Какви са тези 10к 15к?

АБе в България и 30 000км са си чист късмет според мен...ТУка условията са ЕКСТРЕМНИ за всяка една част от окачването...

k1lcone
31-10-2009, 09:18
Качествените носачи трябва да издържат поне 80 000 км. казвам поне! Какви са тези 10к 15к?

добре аз кво да напраа че тряя да издържат 80000км. пък и кога съм твърдял че в алекс ауто са качествени носачите. е доказах че не са.

А каква марка са?

незнам ква марка са ама хич не ги пазих. в града с 50 си карам без значение колко надупчени са улиците. до село като ходих преди, доста сериозни дупки нацелвах. ама десния носач нищо му няма пък той повече страдаше от дупки. явно левия е бил нещо не наред, ама от както му набих грес се едно вчера съм ги сложил :) купувах ги тогава по около 240 лева единия.

Stranger65
31-10-2009, 12:50
Някой да знае сайта на Фиорела?

Bobo
31-10-2009, 13:00
Някой да знае сайта на Фиорела?

lowquality.com :devil:

Stranger65
31-10-2009, 15:26
lowquality.com :devil:
Сподели

Bottata
31-10-2009, 17:08
Ама само боклуци продават.
И фиорела и окап пробвах - точно след 3 месеца и 5к км се сцепи гумата. След още 5к - вече можеш да си пъхаш свободно пръста, а след още 5к не ги издържах и ги смених (това за фиорелата).
Окапа само си пъхам малкия пръст само на единия, другия е леко нацепен, ко я пробвам гумата с отверка и е дотам. (на 7к км са)
И напролет ще пробваме с Феби. Това за горни.
Долните на Фиорела не са мръднали = 30к км близо.

AlfaMan
31-10-2009, 18:19
Абе аз за сега не знам да е измислен по-убав носач от TRW (може би само TRW за първоналчално вграждане :D ), ама знае ли човек ...... Аз глупавия ще продължавам да си купувам такива и няма да мога да се оплаквам тук във форума, защото няма да имам за какво ;)
Инче съвсем друг стои въпроса с начина накаране. И танк да караш по нашите пътища, като служебен автомобил и той няма да издияни повече от 30K. Все пак няма измислена такава кола с която може да целиш всяка една дупка на пътя и да нямаш проблеми с оказването. ;)

oem
31-10-2009, 19:48
Ти остави окачването. Аз като я купих грам не скръцваше. Сега ми скърца таблото, и вратите.... :(

И се чудя сега как да ги правя...

Правиш едно, друго се преебава.... в нашта скапана държава... как като ходих в Милано една дупка не видях. Ама една нямаше ей така да кажа "А, тука и дупка си имат" :( А тука няма 100 метра да не тропнеш някъде... ужас. Кърпежиии, кърпежиии и то некачествени... и дупки страшни.

benji_gb
01-11-2009, 15:24
Ти остави окачването. Аз като я купих грам не скръцваше. Сега ми скърца таблото, и вратите.... :(

И се чудя сега как да ги правя...

Правиш едно, друго се преебава.... в нашта скапана държава... как като ходих в Милано една дупка не видях. Ама една нямаше ей така да кажа "А, тука и дупка си имат" :( А тука няма 100 метра да не тропнеш някъде... ужас. Кърпежиии, кърпежиии и то некачествени... и дупки страшни.
Амме колега не си познал, къде ги видя тия дупки не можах да разбера :roll: :)
И аз сменях долни носачи и тампони на горни и след има няма 6-7к километра дрънка и скърца предницата:sad: ама ремонти чак на пролет, че ако ги сменя ей сега .......

Versace
01-11-2009, 17:06
Не си купувай те OCAP бален ментак са поне горните, за долни незнам, след 2000км започнаха да скърцат, сега скърцат повече от колкото като бях със старите

Просто нямам думиииииииииииииииииииииии

rusiq86
01-11-2009, 17:24
Откаде е закупен Versace? Може и на лично ако не исакш да даваш публично инфото.

kimi80
04-01-2010, 16:08
Колеги някой да знае къде в София се продават части по окачването на TRW

cyberhill
04-01-2010, 16:39
Какви са цените на TRW?
Рециклиране , не е ли по добрия вариант пред евтини носачи... ?

rusiq86
04-01-2010, 16:48
Между 100-115лв са някъде за ТРВ, добра марка са си!

cyberhill
04-01-2010, 16:58
Долни ???

RPWWD
04-01-2010, 17:22
Долни ???

Долните погат да се намерят за по 190 парчето (с отстъпка), иначе са около 240 кинта. Говоря за TRW, че и аз съм за смяна. От две места вече ми хвалят някакви турски - Технород, които могат по системата на TRW-то да се намерят за по 130 кинта парчето, иначе ги предлагат за около 170, някой да е слагал такива?

nikolaaaay
04-01-2010, 17:32
Долните погат да се намерят за по 190 парчето (с отстъпка), иначе са около 240 кинта. Говоря за TRW
Е, то си е без пари ТРВ-то, ама ако е истинско...
Аз си купих Мууг за 265лв. и то с отстъпка, иначе е 360лв./бр.
Другият ми е "оригинален" от Алекс Ауто, ама за 220 лв. не знам колко е ТРВ.

RPWWD
04-01-2010, 17:54
Е, то си е без пари ТРВ-то, ама ако е истинско...
Аз си купих Мууг за 265лв. и то с отстъпка, иначе е 360лв./бр.
Другият ми е "оригинален" от Алекс Ауто, ама за 220 лв. не знам колко е ТРВ.

Вече сменях горен десен с части от същият източник и досега нямам грижи.

андон.маслев
04-01-2010, 18:38
горен fiorela от t-ncar за 10 000 е аут.затова слагаи trw.

nikolaaaay
04-01-2010, 21:44
Вече сменях горен десен с части от същият източник и досега нямам грижи.
Колко км е досега? Аз съм ги сменил преди 23к км. моите и се държат и двата.

ФЕРАРИСТ
04-01-2010, 22:03
Абе протоколно да питам, кой какво разбира за заминал носач.....?????
Заминал шарнир, или тампоните, или и двете?????

RPWWD
04-01-2010, 22:08
Колко км е досега? Аз съм ги сменил преди 23к км. моите и се държат и двата.

Е, много е малко още - 3-4000 км., но имам пълно доверие на доставчика. Лошото е че сега трябва да сменям и долните, плюс тампони на стабилизиращите щанги, да го еба...

AlfaMan
05-01-2010, 00:09
Другият ми е "оригинален" от Алекс Ауто, ама за 220 лв. не знам колко е ТРВ.
Абе истински са...или поне така са ги докарали, че не могат да се различат на външен вид и опаковка. Ще ги видя колко ще изкарат горните ми, защото за сега съм минал много малко км с тях (20к) и не може още нищо да се каже.

digitalundgrd
05-01-2010, 00:54
Абе протоколно да питам, кой какво разбира за заминал носач.....?????
Заминал шарнир, или тампоните, или и двете?????

Ами честно казано аз под "заминал" носач разбирам всяко неприятно излишно шумене от носача било то скърцане, чукане, тропане и прочие...

Лятото купих за цялата предница (2горни и 2 долни) Феби Билщайн от колегата Камен666 и за 3 месеца и около 3-4000км десен горен скърцаше вече доста отчетливо, а сега от скоро започна да се обажда и горен ляв!!!
За мен това определено не е нормално и аз такъв носач го водя за "Заминал"

Както и да е...Ще слагам полиуретан на цялата предница до края на месеца, дай Боже поне шарнирите да издръжат....Алелуя :) :priest:

RPWWD
05-01-2010, 10:05
Феби имат твърде много ментета, иначе не са лоша марка. TRW за първоначално вграждане е истината, стига да можеш да си ги намериш оригинални.

krasy k
05-01-2010, 20:34
Абе протоколно да питам, кой какво разбира за заминал носач.....?????
Заминал шарнир, или тампоните, или и двете?????


Според мен носача е "заминал" ,ако е разбит болта.
Тампоните се сменят с нови.
Е,шарнир се рециклирара,но не е като нов.....
Мисля ,че ти не се нуждаеш от подобни разяснения....:cheers:

ФЕРАРИСТ
05-01-2010, 20:54
Мисля ,че ти не се нуждаеш от подобни разяснения....:cheers:
Може би, но просто искам да разбера кой какво разбира под израза "носача се е скапал"......
:)

андон.маслев
05-01-2010, 20:59
значи даваш100лв за фиорела и след 5 месеца сменяш тампони и това е здрав носач.на това се казва мазохизъм.:choice:

AR147
08-01-2010, 01:03
По евтино май ще излезре да сменим държавата.
Сори за спама ама не се сдържам,това нашите дупки са ......,днес тропнах в една отворена шахта,утре ще гледам пораженията,не се разтропа,дано и джантата не съм намазал на поничка.

assassin's
09-01-2010, 21:37
незнам дали е държавата но то тва вече няма спиране!смених горен носач оригиналния как е карал 10 годинки един господ знае,сложих Муг покарах 5000км и бяха се скъсали и двата тампона,след това със 300 зора го подмениха гаранционно и какво се сллучи,още 5000км и този замина!колата ми е със спортно окачване което значе че и най-малката неравност се намаля а на по големи се минава на първа на обороти!!само немога да разбера,защо левият носач който е на същата фирма Муг все още не се е разтропал а той е на 10000 вече!някакво логично обяснение за това??

plamen76
09-01-2010, 21:52
Ами най-вероятно е да не ти е регулирана правилно предницата след тези интервенции,нали знаеш че всеки дисбаланс натоварва някоя друга част

rusiq86
09-01-2010, 22:37
Защото неумишлено ти, аз пазим колата повече от лявата и част. А за носачите, не са били Муг щом за 5к км са се предали, а некви ментета. И аз съм със спортно окачване и да си кажа когато се наложи да барам предницата ще слагам ТРВ само, и ще питам за гаранция!

stelt
09-01-2010, 22:59
незнам дали е държавата но то тва вече няма спиране!смених горен носач оригиналния как е карал 10 годинки един господ знае,сложих Муг покарах 5000км и бяха се скъсали и двата тампона,след това със 300 зора го подмениха гаранционно и какво се сллучи,още 5000км и този замина!колата ми е със спортно окачване което значе че и най-малката неравност се намаля а на по големи се минава на първа на обороти!!само немога да разбера,защо левият носач който е на същата фирма Муг все още не се е разтропал а той е на 10000 вече!някакво логично обяснение за това??

Логичното обяснение е MOOG-менте. Както ''всяко едно дете знае''. в Турция и Китай правят всякакви марки части.

vovata
10-01-2010, 09:25
Аз съм се убедил,че в БГ всички части са едно голямо лайно !
Как може оригинален носач да кара 200 000км (30 000км в БГ) а тук като се смени с друг един месец.
Феби 400-500км,мууг 1000км и тн.

П.П.
Ново Феби го вадим от кутията и тампоните се въртяха на ръка, Е ТОВА Е КАЧЕСТВО !

assassin's
10-01-2010, 10:40
абе аз пазя и двете части на колата и лява и дясна!за носачите,че са Муг са нали аз лично съм ги разопаковал и тн!обаче както каза колегата по горе,кой знае в кое турско гаржче са правени!от тук нататък само смяна на тампони аз носачи имам да се бия с тях по главата!

oem
10-01-2010, 10:44
Аз съм се убедил,че в БГ всички части са едно голямо лайно !
Как може оригинален носач да кара 200 000км (30 000км в БГ) а тук като се смени с друг един месец.
Феби 400-500км,мууг 1000км и тн.

П.П.
Ново Феби го вадим от кутията и тампоните се въртяха на ръка, Е ТОВА Е КАЧЕСТВО !

Колега, ТРВ-то горните носачи също се въртят на ръка! И м/у втулката и тампона и грес. И носачите вече 10 000 км. не се обаждат. Нито скърца, нито нищо. ТРВ-то си е ТРВ! И добре, че дадох повечко пари и си взех тях, а не някои други дето ги сменят евсеки месец. Всъщност незнам в носачите ви ли е проблема или от некачествен монтаж. Горните носачи си имат белезки спрямо ножицата. Стегят се когато са на белезите и тогава се монтират.

rusiq86
10-01-2010, 10:47
Има две решения за мен: да си купя носачи трв от доверен магазин, или да ги поръчам от нета. Мойте долни са пълен рециклаж и вече 26к км не са мръднали, а са и оригиналните май. И скоро ги гледахме супер са още мамка им, мн ме радват. Полиуретанови тампони му е майката май й рециклав на шарнира. А по изпитан метод вече виждам изкарват мн над 30к км :)