PDA

View Full Version : Имаме още един фен!



boian
17-11-2005, 21:58
:D От днес имаме нов "стар" фен на АЛФА, който след 50 години шофьорски стаж и като върл фен на италианските автомобили, днес ме изненада с покупката на 146 99г 1.4ТС-lusso. И на всичкото отгоре ми е баща. Направо се кефя максимално. Колата е със сменени свещи, филтри, масла. Само дето вариатора трака и ако може Данаил да пише къде да го оправя. И друго ме притесни малко: на контакт се чува едно жужене от някакъв датчик на гумената тръба за въздуха.

valjo
17-11-2005, 22:00
ха честито :):)
да я кара със здраве и много да и се кефи :)


а 99та след 2ри месец или преди ? с кръглите халогени ли е ?
щото тия с мотроник 1.5.5. датчик за температурата на въздуха нямат, т.е. той е интегриран в дебитомера :)

boian
17-11-2005, 22:06
Благодаря! Сега я чекнах в Епера и излезе че е 05.98г, ама кво от това, важното е че има всичко освен шибидах и кожа, което за мене лично е по-добре. А този датчик какъв трябва да е? Като гледам на мойта има 2 датчика, и на бащата има 2 датчика, ама единия постоянно бръмчи леко, а моя не. Да не би да е влязла вода?

Crusader
18-11-2005, 17:53
Бе и при мен нещо бръмчи лекичко, като дам на контакт. Проблем ли е? :lol: А и с колко пари се оправя?

valjo
18-11-2005, 17:55
Бе и при мен нещо бръмчи лекичко, като дам на контакт. Проблем ли е? :lol: А и с колко пари се оправя?
краай и се не бой :)
като се строши, ше разбереш :)

Crusader
18-11-2005, 18:03
Бе аз тъй и праа, ма след ламбдата, новите дисковете, накладките и новите гуми, шъ ми доди малко нагорно

boian
22-11-2005, 17:44
Днес най-накрая се попълни семейната колекция с Алфа-та на баща ми след регистрации и т.н. :D . Веднага я качих на стенда за геометрия- никакви проблеми по ходовата част, купихме нови гуми за зимата, резервоара догоре и кат я метнах :D . На първо време имам следните впечатления: добре ускорява и още по-добре спира, не занася и вози по-меко от мойта, климатика бачка без проблеми, не се чува никакво скърцане и тракане, загрява до работна температура и си я държи. Обаче: 1. педала на съединителя е много по-твърд от моя и зацепва изведнъж, няма като че ли полусъединител и малко е кофти усещането, изведнъж тръгва и ако не внимаваш си в влязъл в предната кола. 2. дисковете на спирачките имат износено около 1-1.5мм /те и мойте са такива, ама.../. 3. това жужене излезе май от моторчето за празния ход, като го пипнах беше топло-горещо, явно нещо е заседнало, иначе си държи стабилни обороти, не гасне като е студена. Ако имате някакво мнение, ще ми е драго да го чуя /прочета/.

Bobo
22-11-2005, 23:30
Ако не ти бачка моторчето за празния ход оборотите няма да са стабилни или ще са високи или много ниски :wink:

boian
23-11-2005, 10:11
Ами що бръмчи тогава :evil:

Lucky
23-11-2005, 10:12
Щот работи :D

boian
23-11-2005, 10:24
Е да, ама мойто не бръмчи и пак работи

valjo
23-11-2005, 10:38
може скоро да забръмчи и то ?:))))