PDA

View Full Version : Как се сваля фар на 156-ца ?



alekstr
01-11-2008, 09:07
Здравейте колеги пробвах с търсачката, но нищо не ми излиза... Та изгоря ми крушката на късите на десния фар
и понеже не можах да сложа добре щипките на новата викнах един "разбирач" да ги защипе добре... Счупи ми крушката вътре във фара и сега е пълен със стъкла:shoot: Опитах се да го сваля, някъде от към калника се държи на нещо а ме е страх да го напъна. А също май и бронята пречи. :mf_Flush:Та ако можете да ми кажете стъпка по стъпка как се сваля ще ви бъда безкрайно благодарен.
П.П. Ако има и снимков материал ще е чудесно ма ставам вече нахален май...
Поздрави и мерси предварително.

marian
01-11-2008, 09:18
Здравейте колеги пробвах с търсачката, но нищо не ми излиза... Та изгоря ми крушката на късите на десния фар
и понеже не можах да сложа добре щипките на новата викнах един "разбирач" да ги защипе добре... Счупи ми крушката вътре във фара и сега е пълен със стъкла:shoot: Опитах се да го сваля, някъде от към калника се държи на нещо а ме е страх да го напъна. А също май и бронята пречи. :mf_Flush:Та ако можете да ми кажете стъпка по стъпка как се сваля ще ви бъда безкрайно благодарен.
П.П. Ако има и снимков материал ще е чудесно ма ставам вече нахален май...
Поздрави и мерси предварително.Има поне 2 теми по тоя вьпрос.Иначе свалянето е цяло приключение.

alekstr
01-11-2008, 09:25
Има поне 2 теми по тоя вьпрос.Иначе свалянето е цяло приключение.
Не можах да ги открия ако можеш да ми пратиш линкове към тях ще съм благодарен.

oem
01-11-2008, 09:41
Не можах да ги открия ако можеш да ми пратиш линкове към тях ще съм благодарен.

Ето: http://alfa156.net/tech/fr_index.html?/tech/headlight.htm

alekstr
01-11-2008, 09:52
Ето: http://alfa156.net/tech/fr_index.html?/tech/headlight.htm

Мерси много колега. Но това е цяло приключение за новобранец като мен:mf_Flush:. Не съм сигурен, че ще се справя сам ( трябва канал а аз не разполагам с такъв ). Явно стъклата ще си останат във фара...

Mapтo
01-11-2008, 10:19
Мерси много колега. Но това е цяло приключение за новобранец като мен:mf_Flush:. Не съм сигурен, че ще се справя сам ( трябва канал а аз не разполагам с такъв ). Явно стъклата ще си останат във фара...

Отвий едната капачка! И с прахосмукачката на високите
обороти и изсмукваш стъклата!Лесно е!Аз 2 пъти съм махал стъкла по-тоя начин.Спестих си приключението
по разглобяването ;-)

alekstr
01-11-2008, 10:53
Отвий едната капачка! И с прахосмукачката на високите
обороти и изсмукваш стъклата!Лесно е!Аз 2 пъти съм махал стъкла по-тоя начин.Спестих си приключението
по разглобяването ;-)
И аз си помислих за този вариант и със сигурност ще го направя. По зле няма да стане...

juro1
01-11-2008, 12:36
Колеги фаровете се свалят и без да се откача цялата броня и операцията отнема около 15 мин за двата фара.
За да се отвият двата долни болта може да се бръкне през дупките за халогените като се свалят решетчиците. С обикновено ключе 10 се развиват гайките. И като цяло на мен ми трябваха само права, кръстата отверка и ключе 10 за да ги сваля, даже и болтовете под декоративната решетка се отвиват с еин от размерите права отверка.
По-трудничката част е да ги извадите след това.
Трябва да са свалени декоративните решетки отгоре и само болтовете под тях на бронята. Като се натисне малко бронята надолу се вадят фаровете обаче не е много лесно да обясня как да ги издърпате.
Май е по добре да снимам всички стъпки по свалянето, но в момента колата е на един канал и чака да и сваля картера за да го поправя. Като ми остане някоя свободна минутка ще снимам последователността и ще направя една темичка как да си свалите фаровете за 15 минутки :).

alekstr
01-11-2008, 16:06
Нищо не се получи с прахосмукачката - по големите стъкла останаха вътре само малките се изчистиха. Е за сега така ще карам, а като остане време ще се сваля броня и тн.

oem
01-11-2008, 19:27
Вземи един шлаух. С отвор например 8 мм. Набий го в пракусмокачката като изолираш да не дърпа въздух покрай него. Пускаш прахосмукачката и пъхаш шлауха във фара. От вакума трябва да залепнат парченцата по шлауха и да ги издърпаш на вън.

Аз така направих когато като махах свещите ми паднаха части от счупената лула в цилиндъра.

fiore
02-11-2008, 11:34
въобще не е приключение. до горните две гайки се стита лесно а тази която е до калника можеш да я отвиеш много лесно ако свалиш халогена който е на 3 винта. от там бъркаш и отвиваш. не правете от мухата слон. успех колега! ако не успееш обади се ще ти го сваля и после ще го монтираме обратно.

alekstr
03-11-2008, 09:19
въобще не е приключение. до горните две гайки се стита лесно а тази която е до калника можеш да я отвиеш много лесно ако свалиш халогена който е на 3 винта. от там бъркаш и отвиваш. не правете от мухата слон. успех колега! ако не успееш обади се ще ти го сваля и после ще го монтираме обратно.
Еееее мноо съм зле как не съм го видял вчера това...
А сега почна новата работна седмица и до уикенда цифра време. Е все пак колега ако имаш възможност за идния уикенд ще съм адски благодарен ако можеш да ми помогнеш със свалянето.

fiore
03-11-2008, 12:01
нямаш проблем. само свирни.