PDA

View Full Version : Круиз контрол



ACEHOB
03-11-2008, 13:58
Значи забелявах при едно приятелче с по стар модел 166 при контакт му светва червен надпис (лампа) - круиз но при пускането му от ръчката нищо не светва. Един вид не работи.
При мен ситуацията е подобна но вместо червеният надпис имам зелена иконка с ограничение.
Каквото и да права с ръчката след това тази лампа не светва.
Някаки идеи и евентуално човек който поправя и си има на идея за какво става дума.
Обяснете при Вас как е... и каква е разликара от червената и зелената индикация.

didod
03-11-2008, 14:02
Значи не работи круиз контрола, така ли? Или лампата само? И изобщо как го пускаш точно, че ми е интересно (прости ми за невежеството) ? :)

ACEHOB
03-11-2008, 14:07
Имам копче на лостчето за мигачите, също така + и - а също така и врътка с едно положение "-" - което би трябвало да значи - ОN.

valjo
03-11-2008, 14:29
Имам копче на лостчето за мигачите, също така + и - а също така и врътка с едно положение "-" - което би трябвало да значи - ОN.
ахам, тва значи
въртиш и той се пуска, и ти светка зелената лампа на таблото

с + и - коригираш скоростта

ако натиснеш спирачките, се изключва, като лампата остава да свети - може да се реактивира с RCL -което е на върха на лоста

ако натиснеш газта, след като я пуснеш се връща на предната зададена скорост и остава активен

ACEHOB
03-11-2008, 14:58
valjo - В общи линии знам че така работи. Идеята е че зелената лампа не светва :sad: и пак отиваме на последните 2 изречения от първият ми пост.

П.П.
Няма ли някъде бушони за да проверя дане би да е изгорял някой.

rodeff
26-11-2008, 15:42
При мен нещата са малко по-различни.
При включен (в готовност) круиз контрол, нищо не свети на таблото.
Когато го пусна обаче да държи някаква скорост ми светка на таблото зелената светлинка.
Отделно и аз имах проблем, една жичка се беше скъсала вътре в самата ръчка за мигачите. Трябваше да я сваля и да припоя жичката само.
Малко тъпо е, но като ползваш мигачите жичката се турка на едно място и се къса :-(
Ето и малко снимки, не са готини, но поне за груба ориентация

5524

5525

5526

ACEHOB
27-11-2008, 15:38
rodeff - благодаря за снимките - ще видя да не би и при мене да е така положението.

ACEHOB
11-12-2008, 09:42
Оказаха се 2 неща.
Когато завъртя лостчето както и споделих преди време наистина лампичката не светва.
Тези дни обаче както си карам по магистралата ми щукна да го пробвам пак и о чудо - лампичката си светна.
Хванах му цаката - педала на газта трябва да е натиснат и тогава натискам +.
Така че всичко работи и мога да кажа че съм доволен от екстрата. 250км не ги усетих.

П.П.
Някой да има идея защо лампата не светва когато колата работи на място.
Да не би да има някакво ограничение да кажем след 80км.

didod
11-12-2008, 10:55
Обикновено е около 30- 40 км/ час границата. Айде да си я ползваш с кеф екстрата! :drunk:

Можеш и с - да пускаш темпомата. И не би трябвало да има значение педала за газта. :)

leketo84
11-12-2008, 17:43
Асенов при алфата незнам как е аз тоя кериз го немам ! Но на дедо ми на пежото (607) под 70 км/ч не се активира защото то не е за градско и има ограничител некав ! А педела на газта при него се пуска натискаш ON и почваш вече от волана !!! :razz:

ACEHOB
12-12-2008, 08:51
Важното е че работи :)

kartell
16-12-2008, 09:04
Някаде бях чел, че за 166 е или 40 км/ч или 60 не си спомням вече.

П.П. Пробвай и разбери поне да знаеш на колко тръгва :thumbup:

ACEHOB
16-12-2008, 09:06
Ще пробвам.