PDA

View Full Version : финансов анализ



Mind_Control
03-11-2008, 14:45
според вас- ще се вдига ли доларът още или няма да се вдига? Как ще повлияе избирането на Обама за президент?

търтей
03-11-2008, 14:54
според вас- ще се вдига ли доларът още или няма да се вдига? Как ще повлияе избирането на Обама за президент?

ми ако изберат маккейн? :drunk:

valjo
03-11-2008, 14:55
йеах, маккейн е нашто момче :headbang:

Mind_Control
03-11-2008, 16:04
йеах, маккейн е нашто момче :headbang:

Маккейн е жив труп- гледай, че е на 100 години, ще вземе да пукне и после пак пари за избори...

http://natisparite.com/?p=196


Каквo може да спъне щатския долар?

Оптимизъм на борсите. Оптимизма на борсите идва с връщането на желанието на инвеститорите да поемат риск. Промяна в отношението към риска ще промени и стратегиите на инвеститорите и ще преобърне някои от гореспоменатите тенденции. В каква степен и в какви посоки ще зависи в голяма степен от това, какво ще се случи преди това (колко точно ще се обърка още, вече обърканата световна финансова система и икономика).

Щатският външен дълг. Освен че не е малък, предстои и нарастването му. Тепърва правителството ще трябва да финансира пакета с мерки за справяне с кризата, а не е като да не се говори и за последващи такива.


Фед помпа пазара с кеш в опит да пребори кризата, но в ресултат се получава още по-голямо разминавате между нарастването на парите в обръщение и растежа в икономиката. Като по-специално втория изостава значително от първия. И принципно това е нездравословно. Въпросът е, кога ще се превърне в проблем от решаващо значение?

Crusader
03-11-2008, 16:35
Ми цикличността в икономиката не нещо ново...и след подем неизбежно следва спад

търтей
03-11-2008, 16:37
Маккейн е жив труп- гледай, че е на 100 години, ще вземе да пукне и после пак пари за избори...


еми не баш :drunk:

Stoyan Georgiev
03-11-2008, 16:40
няма други избори ами заместник-президента му

онази лудата дето е ср консервативна, против науката и дето дъщеря и непълнолетната роди или е бременна...

ако това стане гледайте как всеки месец по едно и също време с определени биологични процеси в нейното тяло американската армия ще се намесва в някоя друга държава за да помогне за омиротворяването й...

Mind_Control
03-11-2008, 17:02
Ми цикличността в икономиката не нещо ново...и след подем неизбежно следва спад

така е, но краят на възхода дошъл ли е? Според мен не е.

търтей
03-11-2008, 17:07
това, че икономчиката е циклична, е само една от теориите и при това далеч не е най-убедителната

Old Fox
03-11-2008, 17:17
Няма човек който може да ти отговори. Сичко е фърляне на боб. Аз лично му давам леко покачване до нова година при равни други условия.
Търтей, Кондратиев с неговите дълги вълни е силно мой човек. Немой да го барате.:-)

koolio
03-11-2008, 17:22
еми не баш :drunk:
Май си му фен?

raffaello
03-11-2008, 17:37
според мен Обама има по-големи шансове да спечели, а долара според мен е изкуствено на това ниво, и към Новата година може би ще гони 1.70-1.80
а за петрола, мисля че след изборита ще се повиши цената му

Mapтo
03-11-2008, 20:21
Доларът ще продължи да се вдига още през идните 5-6 месеца и пак ще почне да пада защото няма икономическо покритие.А Обама нищо не може да промени в икономиката.
Той е марионетка!:blah::blah::blah:
Имаме нужда от нов световен ред!

fred
03-11-2008, 22:34
:mobile:Рейгън на 71 стана президент, воглаве с Тачър гътна соци системата, слава на богу, иначе сега щяхме да си пишем писма във вестник Комосомолче и да разискваме как се оправя Москвич Алеко и какви са проблелимите на другарите от Ростов на Дон.
ПП. Прогнози за курса на долара с еднакъв успех можеш да отправиш до Делфийския оракул, Ванга и Левон Хъмпърцумян резултата ще е е един и същ :drunk: /иначе нямаше да има световна криза/

pavlin
03-11-2008, 23:00
Маккейн е жив труп- гледай, че е на 100 години, ще вземе да пукне и после пак пари за избори...

http://natisparite.com/?p=196


Каквo може да спъне щатския долар?

Оптимизъм на борсите. Оптимизма на борсите идва с връщането на желанието на инвеститорите да поемат риск. Промяна в отношението към риска ще промени и стратегиите на инвеститорите и ще преобърне някои от гореспоменатите тенденции. В каква степен и в какви посоки ще зависи в голяма степен от това, какво ще се случи преди това (колко точно ще се обърка още, вече обърканата световна финансова система и икономика).

Щатският външен дълг. Освен че не е малък, предстои и нарастването му. Тепърва правителството ще трябва да финансира пакета с мерки за справяне с кризата, а не е като да не се говори и за последващи такива.


Фед помпа пазара с кеш в опит да пребори кризата, но в ресултат се получава още по-голямо разминавате между нарастването на парите в обръщение и растежа в икономиката. Като по-специално втория изостава значително от първия. И принципно това е нездравословно. Въпросът е, кога ще се превърне в проблем от решаващо значение?

Абе ти всичко знаеш и как бързо обясни всички закономерности в икономиката, да вземем да те направим един съветник на Федералната банка в САщ.

pavlin
03-11-2008, 23:04
така е, но краят на възхода дошъл ли е? Според мен не е.

Дошъл е разбира се и в момента САщ е в спад.

Mind_Control
03-11-2008, 23:32
Дошъл е разбира се и в момента САщ е в спад.

Да, САЩ е в спад, но доларът се качва, защото хората не инвестират (не харчат), а си кътат париците в долари и има недостиг на хартийки, а от там се вдига и цената му! Неизбежен е спада, но кога ще дойде е въпросът?

Mapтo
04-11-2008, 00:16
Да, САЩ е в спад, но доларът се качва, защото хората не инвестират (не харчат), а си кътат париците в долари и има недостиг на хартийки, а от там се вдига и цената му! Неизбежен е спада, но кога ще дойде е въпросът?

В момента има търсене на пари,защото са отпуснати няколко милиарда като спасителен пакет. Отделно големи са очакванията от Обама!Моите прогнози, са че Долара ще почне да спада до 6 месеца след избирането на Обама!
Защото според първоначалните анализи, спасителните акции не дават очакваните резултати, една след друга икономиките влизат в рецесия, вече са застрашени секторите строителство, всичко свързано със строителството, а от там доходите, а от там и много други сектори, така че краят на една епоха започва, новите сили са други те диктуват правилата, вече много банки почнаха да сменят резервите си от долари в йени, франкове и т.н така че долара няма на какво да се държи, максимум 6 месеца и е пак надолу. :prescription:

fred
04-11-2008, 08:59
Ми значи трябва да се купуват северно корейски вони /вонги ли бяха не знам/ там кризи няма, защото те всичко планират, само дето са измрели от глад горките
Но прогнозата ми е иначе обратната-доларът ще расте след изборите

Mind_Control
04-11-2008, 09:59
хубавото е, че можем да печелиме и от падащия долар :) Само трябва да издебнеме най- високото му ниво :spell:

Susscrofa
04-11-2008, 11:38
:mobile:Рейгън на 71 стана президент, воглаве с Тачър гътна соци системата, слава на богу, иначе сега щяхме да си пишем писма във вестник Комосомолче и да разискваме как се оправя Москвич Алеко и какви са проблелимите на другарите от Ростов на Дон.
ПП. Прогнози за курса на долара с еднакъв успех можеш да отправиш до Делфийския оракул, Ванга и Левон Хъмпърцумян резултата ще е е един и същ :drunk: /иначе нямаше да има световна криза/

"Соци" системата я гътна Горбачов. Тези, които ти споменаваш имат участие, но без Тъпото парче горби това нямаше да стане точно по този идиотски начин, а щеше да стане плавно, така както го направиха китайците. Не ми се мисли какво ще стане с долара, ако наистина Китай и Русия се договорят да не използват долара при търговия по между си, или да не е основна валута при валутните им резерви, но само времето ще покаже, точно какво ще се случи. Американската икономика определено, според мен, няма да излезе лесно от тази криза. То това си е описано от доста анализатори и автори преди години, имам предвид това, което се случва с настоящия икономически модел, действащ в света. :drunk::drunk::drunk:

fred
04-11-2008, 17:13
"Соци" системата я гътна Горбачов. Тези, които ти споменаваш имат участие, но без Тъпото парче горби това нямаше да стане точно по този идиотски начин, а щеше да стане плавно, така както го направиха китайците. Не ми се мисли какво ще стане с долара, ако наистина Китай и Русия се договорят да не използват долара при търговия по между си, или да не е основна валута при валутните им резерви, но само времето ще покаже, точно какво ще се случи. Американската икономика определено, според мен, няма да излезе лесно от тази криза. То това си е описано от доста анализатори и автори преди години, имам предвид това, което се случва с настоящия икономически модел, действащ в света. :drunk::drunk::drunk:

E Горбачов абсолютно нищо не гътна, просто по негово време соца си беше фалирал, а заслугата му е че не тръгна да крепи с цената на всичко този строй, това е.
Колкото до търговията, навремето имаше еднап преводна рубла, която си беше на хартия, използваше се на принципа на клиринга, ама и от това нищо не излезе.Та и ние не ползвахме долара, само дето на черно беше 3 лв, а по официален курс 0,98 стотинки, това някъде през 80 години.А като излеше в чужбина след разрешение на партийния и комсомолския секретар великодушно ти предоставяха на този курс максимум 30 долара, ха ха.Тоест използването на долара не е от желание или нежелание а от покупателната сила на тази валута.
Такива кризи си ги има при всяка една нормална пазарна икономика и точно икономика от типа на САЩ ги предоляват по лесно, отколкото икономиките на Западна ЕВропа, които са по регламентирани, най общо да го кажем.
Иначе много автори бяха описвали много неща, включително и това, че ще живеем при комунизма сега:bounce8:
С други думи който чака да падне гнилия капитализъм, може да си чака.....годо:spell:

mohi
04-11-2008, 17:21
И аз съм на мнение, че $ ще почне да пада ма от кога :dunno:, може да се качи още малко.

А Обама, като гледам май ще е следващия президент, ама ще изяде голямото дърво с негативите от кризата.

Mind_Control
04-11-2008, 23:38
И аз съм на мнение, че $ ще почне да пада ма от кога :dunno:, може да се качи още малко.

А Обама, като гледам май ще е следващия президент, ама ще изяде голямото дърво с негативите от кризата.


Те за това го пускат да стане президент- за да кажат после "Негрото ни прееба" и да нападнат Африка и негрите, щото сам там не са се намесвали качествено.

fred
05-11-2008, 10:33
Те за това го пускат да стане президент- за да кажат после "Негрото ни прееба" и да нападнат Африка и негрите, щото сам там не са се намесвали качествено.

За разлика от руснаците, които бяха се бяха наместили и там

Mind_Control
05-11-2008, 10:33
ми ако изберат маккейн? :drunk:

Та да си дойдеме на думата- кажи сега за Обама :)

Crusader
05-11-2008, 19:46
това, че икономчиката е циклична, е само една от теориите и при това далеч не е най-убедителната

В макроикономиката /от втори курс/ казват друго...па и по мое скромно мнение Маркс и Кейнс са прави...
Дефлацията не е на добро...хубавото е че след падението следва възход...

Mind_Control
05-11-2008, 23:13
В макроикономиката /от втори курс/ казват друго...па и по мое скромно мнение Маркс и Кейнс са прави...
Дефлацията не е на добро...хубавото е че след падението следва възход...

е и аз така викам- друго си беше бензина 2.4 и всеки ден като го вдигаха, кашкавала на 15 лв, сиренето ан 6-7 и т.н. какво не му е доброто, като сега със заплатата ми мога да си купя доста повече неща :) не е добре за тия дето са останали без работа покрай кризата.

Susscrofa
06-11-2008, 15:23
E Горбачов абсолютно нищо не гътна, просто по негово време соца си беше фалирал, а заслугата му е че не тръгна да крепи с цената на всичко този строй, това е.
Колкото до търговията, навремето имаше еднап преводна рубла, която си беше на хартия, използваше се на принципа на клиринга, ама и от това нищо не излезе.Та и ние не ползвахме долара, само дето на черно беше 3 лв, а по официален курс 0,98 стотинки, това някъде през 80 години.А като излеше в чужбина след разрешение на партийния и комсомолския секретар великодушно ти предоставяха на този курс максимум 30 долара, ха ха.Тоест използването на долара не е от желание или нежелание а от покупателната сила на тази валута.
Такива кризи си ги има при всяка една нормална пазарна икономика и точно икономика от типа на САЩ ги предоляват по лесно, отколкото икономиките на Западна ЕВропа, които са по регламентирани, най общо да го кажем.
Иначе много автори бяха описвали много неща, включително и това, че ще живеем при комунизма сега:bounce8:
С други думи който чака да падне гнилия капитализъм, може да си чака.....годо:spell:

Аз за гнил капитализъм не съм казал нищо. Просто чета списания за икономика и навързвам някои неща. Последното, което четох беше, че след 20 тина години ще има изцяло ново Г7, включващо страни като индия, русия та дори и турция беше там. А за комунизма го написах ясно и точно, но ти явно не си ме разбрал: ПЪРВО СЕ ПРАВИ ПРЕХОД КЪМ ПАЗАРНА ИКОНОМИКА И ПОСЛЕ СЕ БУТА ТОТАЛИТАРНИЯ РЕЖИМ, ПО ТОЗИ ПЪТ ВЪРВЯТ В КИТАЙ (резултатите са видни). Горбачов обърка прехода и то по поръчка. А за американския икономически модел, мога да кажа само, че цялата световна криза тръгна оттам. Не може да поддържаш висок стандарт на населението си с безумно кредитиране. Това е балон, който гръмна и уви ще повлече и западна европа.

търтей
06-11-2008, 15:26
Не може да поддържаш висок стандарт на населението си с безумно кредитиране.

демек плановата икономика е гранде шит :drunk:

Susscrofa
06-11-2008, 15:31
демек плановата икономика е гранде шит :drunk:

Дай пример къде икономиката не е планова.

търтей
06-11-2008, 16:37
именно де
от мноо социализъм сме на тоя хал
щото има и други модели на планова икономика, които работят