PDA

View Full Version : карайте на фарове или до русе и обратно



търтей
20-11-2005, 21:24
да ви се оплача

ходих до русе - то повода прекрасен и града хубав - нооо по пътя сняг мъгла и кретени без фарове ...

най-много подобни тъпаци се наблюдаваха около плевен

за щастие нямаше инциденти но ме заболяха очите да се взирам

таа мисля - много е добре винаги да се кара на фарове дори през деня

аа и да си пофаля 350 км за 3 часа 7,4/100

BatVas
20-11-2005, 21:48
Много бързо си карал бе :) Иначе и аз като ходих към Свищов миналата седмица видях много хора около Плевен без светлини, не зашото не са ги включили - нямаха задни светлини , а беше 19,00 - тъмница, чак като го приближа им виждам светлините.Имаше и еднооки. Ама ченгетата с мен се заяждат щот не съм с местен номер. :evil: - що съм бил на халогени :evil:

ivo
20-11-2005, 22:01
ходих до русе - то повода прекрасен и града хубав -

А защо не се обади да пием по едно кафе? :wink:

koolio
20-11-2005, 22:35
да ви се оплача

ходих до русе - то повода прекрасен и града хубав - нооо по пътя сняг мъгла и кретени без фарове ...

най-много подобни тъпаци се наблюдаваха около плевен

за щастие нямаше инциденти но ме заболяха очите да се взирам

таа мисля - много е добре винаги да се кара на фарове дори през деня

аа и да си пофаля 350 км за 3 часа 7,4/100 Така е, много гащници в и около любимия ми роден град :wink: :twisted: Или са без фарове или си карат на дълги и въобще не си правят труда да превключват като видят кола насреща си :evil: ! Иначе поне пътя оправиха ли го? И с клоко се изсили на оная дълга отсечка веднага като подминеш Плевен? :spiteful:

KGB
21-11-2005, 00:47
Между другото има предлжоние в парламента да се гласува...да се кара с включени фарове от средата на ноември до средата на Март например.

gigi
21-11-2005, 01:02
Между другото има предлжоние в парламента да се гласува...да се кара с включени фарове от средата на ноември до средата на Март например.
Това е много хубаво! Писнало ми е да се къорава защото някой си мислят че скапват нещо като си пускат фаровете. А за неизправните светлини и ченгета спиращи за тъпотий просто няма нужда от коментар :evil:

Galiano
21-11-2005, 02:17
Между другото има предлжоние в парламента да се гласува...да се кара с включени фарове от средата на ноември до средата на Март например.

Ама защо само от средата на Ноември до средата на Март??? Трябва целогодишно да се кара на фарове! Зимата заради сумрака, летем заради приспиващата сетивата жега. В цивилизованите страни карат така. Участниците в движението не са само шофьорите, но и пешеходците! Нещо, което като че ли ни убягва често.
Видимостта е съвсем друга със запалени фарове, както за шофьорите, така и за пешеходците. Ние в таз наша Родина вечно на опашката ли ще бъдем бре????!!!??? Писнало ми е вече от тая повсеместна безотговорност.
Аз например винаги карам на фарове, независимо от часа на денонощието или от сезона.

Kostadin
21-11-2005, 08:14
Между другото има предлжоние в парламента да се гласува...да се кара с включени фарове от средата на ноември до средата на Март например.
аз доколкото знам, това си е в сила от миналата година, а периода за карането на запалени светлини и през деня е от 31 октомрви до 31 март, но може и да се лъжа.

kekc
21-11-2005, 10:43
В събота се връщах от Варна със летни гуми.
Из виелицата изкочи на Търтея любимия бял Москвич, без грам светлина по себе си. Водача му беше най-много 38-ми набор. Толкова не бях мигал и псувал от доста време :evil:

Той човека сигурно има извинени, че пести крушки и бензин, ама такива направо трябва да им взимат книжките, а не куките да ме спират все мене, защото съм по-хубав. :wink:

Да сте видели катаджии да спират лади и москвичи и т.н.? А те повечето си плачат за спиране от движение.


А мисля че закона за светлините е само проектозакон в момента.

търтей
21-11-2005, 10:48
мдааа
аз същия бsл москвич го видях във виелицата не тунелите на магистралата (като се замисля май първо му чух звука после го видях) - аа и не беха минали още да чистят - снега пак ни изненада:))))

а ти що караш с летни гуми бе?
аа не те е срам :Tease:

а катаджите ... требе да се забранат със закон :wink:

Max
21-11-2005, 11:32
Да сте видели катаджии да спират лади и москвичи и т.н.? А те повечето си плачат за спиране от движение.

Видели сме :wink:
А за светлините - все още не е гласуван този закон, макар че е крайно време да се приеме.