PDA

View Full Version : Как се сваля кора на врата 156 1,8 ТС



svetlastf
10-11-2008, 14:36
Здравейте.
Ще монтирам нови колони в колата и ми се налага да свалям корите. Как става номера и има ли скрити пинизи? Ако може снимков матрял ...

ПП. Пробвала съм с търсачката... :innocent:

търтей
10-11-2008, 14:51
що ще сваляш корите?
по-големи колони или?

svetlastf
10-11-2008, 15:02
Май ще се наложи сваляне, защото трябва да се слагат пищялки, пък и колоните, които искам да сложа се нуждаят от хадуерна намеса. Сиреч - конуса към магнита е с по- голям ъгъл и опира. Трябва да се вземе една стружка от ламарината или от пластмасата. http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a065.gif

Bonev
10-11-2008, 15:04
Не мисля че е нужно да сваляш цялата кора заради колоните, освен ако не монтираш нещо по-голямо! Иначе колоните се сменяват само като махнеш капака им с отверка и развиеш винтовете отдолу, май!

Pepo
10-11-2008, 15:04
Здравейте.
Ще монтирам нови колони в колата и ми се налага да свалям корите. Как става номера и има ли скрити пинизи? Ако може снимков матрял ...

ПП. Пробвала съм с търсачката... :innocent:
За да сложиш новите говорители, не е необходимо да сваляш корите. Сваляш само кръглите решетки - подпъхваш леко с отвертка и нататък подхващаш с пръсти. Вместо да изрязваш и ''побългаряваш, по добре си сложи кговорители по размера. Място за пищялки имаш горе, където също не е необходимо да махаш кората. Точно под дръжката за отваряне на вратата отвътре има капачка - махаш я, развиваш болтчето и рамката излиза заедно със старите "пищялки".
btw, ква музика ще се слуша в тази кола? :roll:

svetlastf
10-11-2008, 15:07
Звучи лесно, ако колоните влизаха... http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c024.gif

Pepo
10-11-2008, 15:13
Звучи лесно, ако колоните влизаха... http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c024.gif
Ако вече са купени, ходи да ги подмениш. Не си скапвай корите със сваляне и рязане заради говорители, които след година може да решиш да изхвърлиш. Освен това, след сваляне на кората рискът да изпочупите щипки, да се разхлопа или изобщо да не я затворите после като хората, е голям. Загубеното време и нерви също не си заслужават.
Успех

svetlastf
10-11-2008, 15:49
За да сложиш новите говорители, не е необходимо да сваляш корите. Сваляш само кръглите решетки - подпъхваш леко с отвертка и нататък подхващаш с пръсти. Вместо да изрязваш и ''побългаряваш, по добре си сложи кговорители по размера. Място за пищялки имаш горе, където също не е необходимо да махаш кората. Точно под дръжката за отваряне на вратата отвътре има капачка - махаш я, развиваш болтчето и рамката излиза заедно със старите "пищялки".
btw, ква музика ще се слуша в тази кола? :roll:

А кутийчето с разделителните филтри как да го монтирам във вратата...?:screwy:

търтей
10-11-2008, 16:33
ако не си заядлива ще постигнеш повече

fade
10-11-2008, 16:51
ако не си заядлива ще постигнеш повече

Хахаха...
tips: -на всички щипки на кората има едни пръстенчета (шайбички) от разпенен латекс (микропореста гума, дунапрен...) гледайте да не изпопадат щото ще скърца като за световно после кората ;)
-внимавай с триъглълната капачка на огледалото лесно могат да се счупят щипките...
- от схемите, там където са поставени "специалните инструменти"... "напъвайте" в този участък с отверката и близо до щипките на друго място ако "напъвате"... може да счупите много лесно нещо!

Успех...

Откога се каня да си направя такив две "щанги" за щипки
ама... за какво ли са ми пък? :flirt:

svetlastf
10-11-2008, 16:56
Като за начало картинката става..
:cheers: