PDA

View Full Version : Отново за петрола



fnt
13-11-2008, 10:52
http://darikfinance.bg/view_article.php?article_id=11025

Furious 155
13-11-2008, 10:54
Дам така е и това е така - цитат:"Все още обаче няма промяна на цените на горивата у нас от големите вериги. Последното намаление бе в началото на месеца."

В момента Лукойл прави повече печалба от колкото когато горивата бяха скъпи! Това е истината - реалната цена в момента на бензина да кажем не минава 1.50 лева... и с тази цена пак ще са на печалба. Подобно важи и за дизела!:cussing:

Nasko_77
13-11-2008, 10:58
Браво!
Обаче....

Цитат:
"Все още обаче няма промяна на цените на горивата у нас от големите вериги. Последното намаление бе в началото на месеца.":cussing:

Ако обичате изтрийте и този пост. Имах впредвид и него. Повтаряме се с колегата

Мерси:)

koolio
13-11-2008, 11:35
Сигурно пак петролът е поскъпнал на средиземноморския пазар! :cussing:

PEPI-2ALFA
13-11-2008, 11:41
:offtopic: Вчера си чатя с една позната в Америка и вика : тука голяма криза - преди си пълних резервоара с 60$ , сега с 20$.
:cussing::cussing::cussing: Искам и аз такава криза:cussing: , а тя работи за 20$ на час :cussing::cussing::cussing:

ФЕРАРИСТ
13-11-2008, 12:05
Монопол бре - на оръжие и петрол да имаш монопол е по добре отколкото като бай Ганьо да искаш Солунската митница......
А в БГ го има и на двете - Лукойл утре могат да рекът и 3 лева да го направят и никоя комисия не мое ги спре......

Grozdan
13-11-2008, 13:49
:offtopic: Вчера си чатя с една позната в Америка и вика : тука голяма криза - преди си пълних резервоара с 60$ , сега с 20$.
:cussing::cussing::cussing: Искам и аз такава криза:cussing: , а тя работи за 20$ на час :cussing::cussing::cussing:

И после защо малолитражките им били по 6 цилиндъра :thumbdown:

raffaello
13-11-2008, 17:32
и на мен винаги ми е било интересно като кажат по ТВ че от 00 часа на следващия ден ще се увеличат цените на горивата, то сутринта по бензиностанциите наистина цените са увеличени, а когато кажат че от 00 часа цените на горивата падат с няколко %-та, та тогава какво да мислиш виждаш сутринта - пак цените са си същите, не са и помръднали и стотинка, това продължава поне 3-4 дена и чак тогава ако до тогава пак не са ги повишили ги коригират надолу. в БГ е пълно с абсурди, никога не са коректни с клиентите.

fnt
13-11-2008, 17:39
При тази цена на петрола цената на горивото трябва да е много по-ниска от тази на която е. Много ми е смешно като някой ми каже-"Ами те са го купили на високите цени", е да ама като вдигнат петрола, бензиностанциите веднага вдигат цените, нищо че имат още от този на ниската цена :big_whoops:

PEPI-2ALFA
13-11-2008, 23:20
:offtopic: Вчера си чатя с една позната в Америка и вика : тука голяма криза - преди си пълних резервоара с 60$ , сега с 20$.
:cussing::cussing::cussing: Искам и аз такава криза:cussing: , а тя работи за 20$ на час :cussing::cussing::cussing:

:oops:
Грешка. Преди малко по друг повод си проверих вчерашния скайп-разговор ине 60 ами за 70 си е пълнила разарвоара.

Mind_Control
05-12-2008, 14:21
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1257404


Мед ми капе на сърцето!! Виждате за каква лакомия става въпрос при цена на барел 150 $

pavlin
06-12-2008, 07:30
:oops:
Грешка. Преди малко по друг повод си проверих вчерашния скайп-разговор ине 60 ами за 70 си е пълнила разарвоара.

Според теб излиза че цената на бензина в САщ е паднала повече от три пъти, което не е вярно. Реалното намаление е около два пъти.

PEPI-2ALFA
06-12-2008, 08:49
Според теб излиза че цената на бензина в САщ е паднала повече от три пъти, което не е вярно. Реалното намаление е около два пъти.
Прав си. После като говорих с братовчедка ми , която също е в Чикаго и тя казва - не е чак толкова. Ама тя , колежката и тук като сибеше , беше зле със сметките:calc:
П.П. Ето така се появяват заблуди и спекулации.

Grozdan
06-12-2008, 08:58
При тази цена на петрола цената на горивото трябва да е много по-ниска от тази на която е. Много ми е смешно като някой ми каже-"Ами те са го купили на високите цени", е да ама като вдигнат петрола, бензиностанциите веднага вдигат цените, нищо че имат още от този на ниската цена :big_whoops:

И аз това съм си го мислил-защо като вдигат цената на петрола мигновенно се отразява на колонката като зареждаме,а като се намали цената за барел нашите обирджии още имали от скъпия(е майка ви да ...)

fnt
06-12-2008, 09:17
От вчера е още по-евтин барела, но аз разлика в цената на горивото спрямо когато беше в пъти по-скъп не забелязвам (така се правят пари) :clapping:

Furious 155
06-12-2008, 11:41
От вчера е още по-евтин барела, но аз разлика в цената на горивото спрямо когато беше в пъти по-скъп не забелязвам (така се правят пари) :clapping:
на 95 промяната е 1 стотинка....:wallbash:
тя разликите между раличните бензиностанции е по-голяма!

Furious 155
27-02-2010, 21:45
абе само на мен ли ми правят впечатление новите цени на горивата и по-конкретно бензина? туй горивце не скочи ли твърде много за 3-4 дена??? Цената на барел-а не минава 80-81 долара и в момента на фючърсния пазар... обяснение?:Silent:

Jivko7777
27-02-2010, 21:52
абе само на мен ли ми правят впечатление новите цени на горивата и по-конкретно бензина? туй горивце не скочи ли твърде много за 3-4 дена??? Цената на барел-а не минава 80-81 долара и в момента на фючърсния пазар... обяснение?:Silent:

Не само на теб...и на мен ми направи впечатление като най-спокойно се вдига и никой нищо не казва...но то така си е тук...

assassin's
27-02-2010, 22:07
незнам ама май пак отиваме към лятото на 2008г когато за 100 октанов на ОМВ давахме по 2,62лв за литър!то тва тяхното вече няма спиране,а и са прави който си е карал бараката пак ще я кара и няма да спре да зарежда ако ще и 3лева да стане!

Furious 155
27-02-2010, 22:10
... и какво правим ние? пазарна икономика и всеки печели колкото реши от нас ли??? защо няма регулатор за тези, така масови нефтени продукти?

firedragon
27-02-2010, 22:50
Така е в Булгаристан,иначе ЛУКойл ще махнат малкото си инвестиции(ако въобще има такива).Няма контрол на петрола и сега цената на бензина е такава,все едно петрола е 120$,а като стане толкова просто не ми се мисли какво ще стане.....

Jivko7777
28-02-2010, 12:52
Така е в Булгаристан,иначе ЛУКойл ще махнат малкото си инвестиции(ако въобще има такива).Няма контрол на петрола и сега цената на бензина е такава,все едно петрола е 120$,а като стане толкова просто не ми се мисли какво ще стане.....

Ти си от Бургас...кажи защо е така, без видима причина и хоп 2 лв...като говоря дори за нафтата 2 лв за литър...

spe4elist
28-02-2010, 13:03
Не виждам що се чудите, просто долара поскъпна, а и цената на барел се е вдигнала - пазар...

rusiq86
28-02-2010, 13:17
Е да но долара е така вече над 3 седмици, а цената на горивото скочи много. Долара е с 10 ст по-скъп от преди 3 месеца да речем, и кво цената на нафтата е с 11 ст нагоре изведнъж. Гадни спеколации, а държавата си гледа работата и някой пребира от това!

firedragon
28-02-2010, 13:45
Ти си от Бургас...кажи защо е така, без видима причина и хоп 2 лв...като говоря дори за нафтата 2 лв за литър...

Защото ЛУКойл са.........монополисти и няма кой да ги спре.

ФЕРАРИСТ
28-02-2010, 15:39
Защото ЛУКойл са.........монополисти и няма кой да ги спре.
Абсолютно - съществуват в света маса комисии за регулиране на всякакви цени, но да сте чули някъде такава за рег на петрола - няма и да видите......

rusiq86
28-02-2010, 15:42
Няма и да има докато си плащат, и агнето цяло и вълка сит....това е просто пародия!

firedragon
28-02-2010, 16:24
Няма и да има докато си плащат, и агнето цяло и вълка сит....това е просто пародия!

Пародия или не това е положението.Докато всички горива се правят от петрол така ще стоят нещата.Като свърши петрола ще има една "малка" криза и може би няколко войни и ще се намери ново гориво,и нещата ще се оправят :D

ФЕРАРИСТ
28-02-2010, 18:43
Петрола надали ще свърши скоро, за това кахъри не трябва да имаш..........

Derry
28-02-2010, 19:03
Освен монопола на Лук и акциза много ни връща назад.

Jivko7777
28-02-2010, 19:37
Освен монопола на Лук и акциза много ни връща назад.

Да тук поне държавата може да се намеси малко, къде си Бойкоооо :clap2:

firedragon
28-02-2010, 20:04
Да тук поне държавата може да се намеси малко, къде си Бойкоооо :clap2:

Няма да се намеси,защото няма да има от къде да вземат пари за проекти.
П.П Петрол ще има за още около 50 години ама по някое време нали се сещате,че ще стане безкрайно скъп и тогава ще се започне с ексцесиите.

Derry
01-03-2010, 07:47
Като казваш безбожно скъп та си мисля, някога възможно ли е парите да станат излишни и да не са необходими? мисля си, че ще се решат няколко проблема.

Jivko7777
01-03-2010, 10:27
Днес забелязах леко поевтиняване на горивата с няколко стотинки...

firedragon
01-03-2010, 16:40
Като казваш безбожно скъп та си мисля, някога възможно ли е парите да станат излишни и да не са необходими? мисля си, че ще се решат няколко проблема.

Възможно е един ден,ама е малко вероятно.Все пак Финикийците са ги измислили,защото не е удобно да мъкнеш 2-3 крави за едно колело :tooth: ,най-много да ни дойде акъла и да почнем пак да прилагаме златнто обезпечение на парите.

ФЕРАРИСТ
01-03-2010, 18:56
,най-много да ни дойде акъла и да почнем пак да прилагаме златнто обезпечение на парите.
Абсурд това да стане.....

vankata_ll
15-03-2010, 20:05
Днес минах през бензиностанцията:evilsmiley:.... В следващия един километър успях да си припомня всички нецензурни думички, които знам.
Запитах се "Тия луди ли са?", само че лудия май съм аз да плащам толкова кинти за бенц със съмнително качество :whip:

ФЕРАРИСТ
15-03-2010, 20:07
А е едва началото на март, лятоска кой знае колко ще стане.....

firedragon
15-03-2010, 20:15
А е едва началото на март, лятоска кой знае колко ще стане.....

Лятото ще е топло,бензина ще гони 3 лв, а аз като пич ще си карам колелото.Хем ще спортувам хем няма да замърсявам,а и сечено на ЛУКа ще правя :lol_sign:

detelazurno
15-03-2010, 20:51
Лятото ще е топло,бензина ще гони 3 лв, а аз като пич ще си карам колелото.Хем ще спортувам хем няма да замърсявам,а и сечено на ЛУКа ще правя :lol_sign:

Не знам за теб ама аз вече обмислям да извадя противогаза от архивите и да карам с него! На дупетата и 50 лв/л да им го направят пак ще карат, а ние ще трябва да им дишаме гняста, защото няма велоалеи!

firedragon
15-03-2010, 21:08
Не знам за теб ама аз вече обмислям да извадя противогаза от архивите и да карам с него! На дупетата и 50 лв/л да им го направят пак ще карат, а ние ще трябва да им дишаме гняста, защото няма велоалеи!

Никак не е добро положението със петрола и бензина и ще трябва да се преориентираме към алтернативите докато е време,защото ще стане късно и ние пак нищо няма да сме измислили.Тогава ще гледаме белисимите по гаражите и ще си спомняме времената,в които сме пердашили ограничителя без да ни пука за цената.

detelazurno
15-03-2010, 21:13
Никак не е добро положението със петрола и бензина и ще трябва да се преориентираме към алтернативите докато е време,защото ще стане късно и ние пак нищо няма да сме измислили.Тогава ще гледаме белисимите по гаражите и ще си спомняме времената,в които сме пердашили ограничителя без да ни пука за цената.

Еми да де. Аз отдавна съм намерил алтернативата. Доколкото разбирам ти също. Само дето и за тях няма условия :not-fair:

vankata_ll
15-03-2010, 21:23
Алтернатива на петрола няма. А и странното тук е защо при тези сравнително ниски цени на петрола и курс на долара, бензина поскъпва постоянно, а от медийте ни стон, ни звук:throw:

firedragon
15-03-2010, 21:28
Алтернатива на петрола няма. А и странното тук е защо при тези сравнително ниски цени на петрола и курс на долара, бензина поскъпва постоянно, а от медийте ни стон, ни звук:throw:

Криза е,а руските олигарси забогатяха още повече,как ли става това?А алтернативи има,ама ще излязат на яве чак като свърши петрола или стане безбожно скъп ;)

Mind_Control
15-03-2010, 22:25
най-много да ни дойде акъла и да почнем пак да прилагаме златнто обезпечение на парите.


Това е отречено много отдавна и никъде не се прилага по света. Просто няма толкова много злато, за да обезпечи всички пари. Да не говорим, че няма къде да се съхранява и т.н.

firedragon
15-03-2010, 22:34
Това е отречено много отдавна и никъде не се прилага по света. Просто няма толкова много злато, за да обезпечи всички пари. Да не говорим, че няма къде да се съхранява и т.н.

Именно там е грешката,защото ако го имаше това вече 10 пъти да сме излезли от кризата и цените щяха да растът доста по умерено,и като цяло икономиката щеше да е по-добре.

Derry
16-03-2010, 00:18
То ако не е лакомията на някои хора и криза нямаше да има. Все им се чудя какво ще ги правят тия пари, в гъза ли ще си ги завират, в гроба ли ще си ги носят, все някога ще дойде края на парите и ще се радвам да съм жив, че да ги гледам как ще реват. Най хубаво ще да е да се ползват златни парички, колкото по-скъпа, толкова по-тежка.

Mind_Control
16-03-2010, 00:43
Именно там е грешката,защото ако го имаше това вече 10 пъти да сме излезли от кризата и цените щяха да растът доста по умерено,и като цяло икономиката щеше да е по-добре.

Не е приложимо на практика. Паричните потоци са прекалено големи и теоритически не е възможно.

---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:42 ----------


То ако не е лакомията на някои хора и криза нямаше да има. Все им се чудя какво ще ги правят тия пари, в гъза ли ще си ги завират, в гроба ли ще си ги носят, все някога ще дойде края на парите и ще се радвам да съм жив, че да ги гледам как ще реват. Най хубаво ще да е да се ползват златни парички, колкото по-скъпа, толкова по-тежка.


Парите дават власт. Затова е цялата работа. Вече за какво им е властта незнам. Предполагам се дължи на сремежа да си по-,по-, най. Пък и никой не би се отказал лесно от властта.

firedragon
16-03-2010, 22:00
Не е приложимо на практика. Паричните потоци са прекалено големи и теоритически не е възможно..

Именно там е проблема.Количеството на паричните потоци се увеличава прекалено бързо и производството не съумява да ги настигне.В превод:няма стоки,а се печатат пари.Така те се обезценяват и няма как да се направи златно покритие,понеже няма толкова злато в света.Накрая стигаме до историята на Зимбабве и яката им инфлация от по 100 000% дневно,примиряваме се,че парите няма да ги бъде повече и 99% от богаташите измират,защото не могат да направян нищо с ръцете си :evilsmiley:

Mind_Control
17-03-2010, 09:56
Именно там е проблема.Количеството на паричните потоци се увеличава прекалено бързо и производството не съумява да ги настигне.В превод:няма стоки,а се печатат пари.Така те се обезценяват и няма как да се направи златно покритие,понеже няма толкова злато в света.Накрая стигаме до историята на Зимбабве и яката им инфлация от по 100 000% дневно,примиряваме се,че парите няма да ги бъде повече и 99% от богаташите измират,защото не могат да направян нищо с ръцете си :evilsmiley:

Скоро няма да стане това. Иначе не звучи зле :) На мен не ми е ясно за какво са му на някого 1 000 000 000 $ примерно. Правиш няколко милиона и се оттегляш и даваш път на другите :)

Dodo 155
17-03-2010, 11:13
Скоро няма да стане това. Иначе не звучи зле :) На мен не ми е ясно за какво са му на някого 1 000 000 000 $ примерно. Правиш няколко милиона и се оттегляш и даваш път на другите :)
Човешкото око е алчно :big_money:
Днес правиш 1 милион, но искаш да направиш поне 10 след това, въпреки че преди това си казвал "Само да направя няколко хиляди ..." .... и така се продължава до 1 млрд. и нагоре ...
Днес караш 10 год. кола, утре чисто нова, вдругиден имаш и яхта, но мислиш вече за самолет ...
... порочен кръг ...

Mind_Control
17-03-2010, 11:19
Човешкото око е алчно :big_money:
Днес правиш 1 милион, но искаш да направиш поне 10 след това, въпреки че преди това си казвал "Само да направя няколко хиляди ..." .... и така се продължава до 1 млрд. и нагоре ...
Днес караш 10 год. кола, утре чисто нова, вдругиден имаш и яхта, но мислиш вече за самолет ...
... порочен кръг ...

И всичко това, само за да може да чукаш най- хубавите жени :D

detelazurno
17-03-2010, 11:21
"Алчният не спира парите да дублира, а любовта е приказна кучка, която в тях се взира"

Furious 155
07-04-2010, 00:06
и хайде пак на пързалкатаааа, очакване на + 15 стотинки на литър тия дни - да ни е честито! Вярно че бензина ни е един от най-евтините из Европа, но все пак...

rusiq86
07-04-2010, 08:13
Очаква се да се вдигне с нколко стотинки тези дни, и лятото да се покачи макс с 15 ст. Това си е безобразие, евтин, колко да е евтин на фона на работните заплати!

warbah
07-04-2010, 08:20
Aз пък не мога да разбера как ства тази работа.Преди барела стигна до 140-150$ и цената на литър беше 2.10-2.20лв/л , а сега е 80$ на барел,и гледай ти кви увеличения,баси скъпотията в тоз ЕС. В Канада и Щатите е много по ефтино.

Jivko7777
07-04-2010, 09:10
Aз пък не мога да разбера как ства тази работа.Преди барела стигна до 140-150$ и цената на литър беше 2.10-2.20лв/л , а сега е 80$ на барел,и гледай ти кви увеличения,баси скъпотията в тоз ЕС. В Канада и Щатите е много по ефтино.

Точно и на мен това ми е мисълта, че когато беше един барел около 150$ айде нормално да е 2.10-2.20, но сега литъра трябва да е максимум 1.40-1.50лв/л...
Но да не забравяме от къде идва тази разлика, от Акциза!!! Или по скоро от скъпото ни управление наречено Герб!!!

firedragon
07-04-2010, 12:07
Точно и на мен това ми е мисълта, че когато беше един барел около 150$ айде нормално да е 2.10-2.20, но сега литъра трябва да е максимум 1.40-1.50лв/л...
Но да не забравяме от къде идва тази разлика, от Акциза!!! Или по скоро от скъпото ни управление наречено Герб!!!

Не е точно от акциза,освен ако не са го вдигнали с 40-50%.ЛУКойл са мономолисти и като такива си правят каквото си искат и както си искат.Няма орган или комисия,която да ги контролира,а и да имаше пак щяха да им платят и цената да е такава.Просто сега е криза и хората печелят пари и грам не им пука за хората и как ще си карат колите.Затова аз минавам на колело.

ФЕРАРИСТ
07-04-2010, 12:35
Не е точно от акциза,освен ако не са го вдигнали с 40-50%.ЛУКойл са мономолисти и като такива си правят каквото си искат и както си искат.Няма орган или комисия,която да ги контролира,а и да имаше пак щяха да им платят и цената да е такава.
Мда, монопола е сладка работа, хич не им дреме, утре могат и 3 кинта да го направят и никой нищо не мое да им каже.......за тва лято мога скромно да заложа 2 кинта че ще стане поне 2.40 - 2.50.....баси в Румъния беше 50 стинки надолу поне преди няколко месеца.....абе тия от Русе не ходят ли в румънско да си пълнят гаванките?

rusiq86
07-04-2010, 12:41
Не ходим, щото само горивото и таксата за ползването на моста и ще ми излезе по-скъпо :)
Иначе очаквам и аз до два месеца три горивото да е 2.30 лв за литър дизел!

Jivko7777
07-04-2010, 13:43
Не е точно от акциза,освен ако не са го вдигнали с 40-50%.ЛУКойл са мономолисти и като такива си правят каквото си искат и както си искат.Няма орган или комисия,която да ги контролира,а и да имаше пак щяха да им платят и цената да е такава.Просто сега е криза и хората печелят пари и грам не им пука за хората и как ще си карат колите.Затова аз минавам на колело.

Ми че то май акциза е толкова...Не сум сигурен, но в това си прав че Лукойл е монополист, но все пак ако държавате реши може да контролира тази цена, но пак казвам ако реши!!! Няма институция или нещо каквото и да е, в което държавата да не може да се намеси, но да видим, дано не познаем всички ние за прогнозите ни че лятото ще задмине 2.50...

firedragon
07-04-2010, 14:06
В петролния бизнес има най-много пари и за това държавата даже и да иска няма да стане,защото има безброй много начини за изнудване,а и те си плащат на когото трябва,за да е такава цената,а Лукойл определено е монополист в България,защото каквото и да става по-голяма част от горивата идват от там.И аз се моля бензина да не стане 2.50 през лятото ама така като гледам даже и 2.80 ще го направят,а дизела няма да остане по-назад,защото е много разпространен.

rusiq86
08-04-2010, 11:35
Имам един познат, но не мсе близки. Занимава се със земеделие, земя, обработване...той след всички приспадания на ддс и всекви други отстъпки, взема в огромни количества, няколко тона редовно и литъра му излиза на 1лв. Ебаси майката, как нямам някой роднина да обработва земя!
Значи реалната цена на литър дизела например, на която може да се продава е тази, но тея ддс, акцизи и други такси и имайки впредвид монопола на Лукойл, кво хората изнемогват от скъпото гориво, а някой лапа големите пачки. На запад горивото е малко по-скъпо вярно, но там е 5 пъти и по-качествено, да не говорим за 4-5 пъти по-големите заплати!

Jivko7777
14-04-2010, 08:26
Да са ни честити новите цени на горивата...

ПП: Снимките са от днес от 7:30!