PDA

View Full Version : Носачи на 156-ца моля помогнете



goran_1
13-11-2008, 17:54
Здравейте колеги.Отдавна си бях харесал Алфа 156 и дълго време си избирах.В крайна сметка преди два дни си купих една 2000 година 1.9 JTD нов внос от Италия :)
Преди да я купя я карах на сервиз да я погледнат и общо взето обичаиините неща за смяна - предни долни носачи и един горен + тампони на стабилизиращата щтанга.Спазарихме се с продавача за тези неща,смъкна от цената :) както и да е.Аз съм от София и си отидох веднага в магазина на Алфа,Фиат и Ланчиа на оборище и черковна.Там имат носачите с следната цена - долни по 210 лева,горни по 110.тампони на щтангата по 20 лева.Въпроса ми е следния и съм сигурен че и друг път е задаван - да си купувам от тия носачи или да дам моите за рециклиране,защото рециклирането е по 30 лева на носач и ще ми излезе не два пъти а даже три пъти по евтино :) Някой който е рециклирал носачи моля да пише ще съм много благодарен на всякакъв съвет.От сега мога да предположа че всеки ще ми каже да си купя нови :) но става въпрос да спестя някои лев че и консумативите сега като сменя ... оставам бая на червено :)
предварително благодаря !

DiStefano
13-11-2008, 18:27
аз вече съм рециклирал няколко и няма ядове
до момента около - 7000 км ..
даже майстора даде и гаранция ...
естествено новото си е ново, но пред
евтините модели предпочитам да си рециклирам
оригиналния ...

ChinaLord
14-11-2008, 22:12
аз вече съм рециклирал няколко и няма ядове
до момента около - 7000 км ..
даже майстора даде и гаранция ...
естествено новото си е ново, но пред
евтините модели предпочитам да си рециклирам
оригиналния ...

...искам да те попитам:
кой? каде? и колко струва рециклирането на носач?

DiStefano
15-11-2008, 08:34
рециклират се тук в Пазарджик
долен - беше 25-30лв - зависи колко болта е починал
горен - 15 лв
става за половин ден .. даже и по-бързо
зависи майстора колко работа има ..

Boriio
15-11-2008, 11:19
И тук във Пловдив също ги рециклират.аз съм си рециклирал всичките и нямам проблеми,рециклирах си също и вътрешните накраиници и всичко е 6-ти номер:)все пак тука е БГ и всичко се праи:)

zabolokor
15-11-2008, 11:37
Колега Boriio,къде точно ги рециклират в Пловдив и ако можеш да кажеш на каква цена?

krasy k
15-11-2008, 14:35
Колеги,пуснете някакви координати за рециклиране на носачите. Смених мойте с нови и мисля старите да ги рециклирам,че като чета във форума след 15-20 000 км пак ще трябва да се сменят.Аз знам само за Жан в София,но като го питах иска по 60лв. на долен и 45лв на горен.

Boriio
15-11-2008, 20:16
Значи тука във Филибето ги правят зад Тони 2000 Тракия,работилница за възтановяване на кормилни реики,накраиници,шарнирни болтове-но там трябва да ги занесеш самите носачи.второто място.ул.Поп Тачо 17 Пантелей Чафудов-човека ремонтира преден мост,рециклира накраиници и шарнири.абе всичко прави тои(оставяш колата и всичко е 6-ти номер:).има и някакъв тип във село Скутаре всички там го знаели.но този вторият ми рециклира,два горни носача със два вътрешни накраиника---общо 160 лв за 5 часа

zabolokor
15-11-2008, 22:35
Boriio,мерси за отговора.А доволни ли сте ти и другите колеги от рециклирането?Спряха ли да скърцат носачите?

DiStefano
17-11-2008, 19:57
Boriio,мерси за отговора.А доволни ли сте ти и другите колеги от рециклирането?Спряха ли да скърцат носачите?

при мен беше адската симфония
преди ремонта на предницата
сега скърца само нещо в ляво
и то само когато е студено
но скърца брутално ...
не е тампон, не е и носач ..
не можем да го разберем какво е
някои имат предположения
че е меката връзка на гърнето .. аз лично не знам
но всички тампони по колата са подменени с нови

Ilko Ivanov
17-11-2008, 20:45
Аз носачи си смених скоро с нови ТРВ.Около тази цена дето е посочена в началото.Още не мога да кажа доволен ли съм,щото малко съм минал с тях - 2000км.
Искам да ти кажа за тампоните на стабилизиращата щанга - в никакъв случай не си взимай "БЪРД".Моите изкараха 6000км.и започнаха пак да тропат,а след още 2000км. вече звука е почти като преди да ги сменя.
Относно рециклиране на носачите - ако е само за втулки/тампони го приемам.Но ако е разбит и шарнира няма смисъл според мен.

krasy k
18-11-2008, 11:36
Значи тука във Филибето ги правят зад Тони 2000 Тракия,работилница за възтановяване на кормилни реики,накраиници,шарнирни болтове-но там трябва да ги занесеш самите носачи.второто място.ул.Поп Тачо 17 Пантелей Чафудов-човека ремонтира преден мост,рециклира накраиници и шарнири.абе всичко прави тои.....

Дай някакви телефони за връзка с тези майстори,за да можем предварително да уговорим нещата.
Благодаря!

dyni
19-11-2008, 13:32
Някой знае ли някъде да рециклират носачи във Варна?
Много съм се разкърцал и хлопам, а миналата година сменях всичко.....Тая година ще се рециклира....

benji_gb
19-11-2008, 14:15
Значи все пак могат да се рециклират, защото на мен ми казаха, че били ляти и не можело

Boriio
19-11-2008, 15:18
човека които рециклира се казва Пантелей Чафудов
ул. Поп Тачо 17 тел:032/958 303
гсм:0888204354
на другите маистори нямам телефони но потърсете ги на място,но този е добър и направо му се оставя колата и деиства,доколкото при другите искат само носачите.

krasy k
19-11-2008, 19:52
човека които рециклира се казва Пантелей Чафудов
ул. Поп Тачо 17 тел:032/958 303
гсм:0888204354
на другите маистори нямам телефони но потърсете ги на място,но този е добър и направо му се оставя колата и деиства,доколкото при другите искат само носачите.


Благодаря!
Мен ме устройва да му изпратя старите носачи /отдавна свалени/ и като станат ще си ги взема.Дано да станат както трябва.....

benji_gb
20-11-2008, 14:46
Благодаря за инфото.

rusiq86
21-11-2008, 11:51
някои да знае каде мога да рецеклирам в русе, предният ми ляв горен и долен са се разкарцали и незнам мисля да си купя нови, дайте савет!!