PDA

View Full Version : подписа на valjo



KGB
22-11-2005, 23:54
Валджо това от подписа некав маитап ли е или е верно пропаганда на Виндвовс...???

KGB
23-11-2005, 00:05
Това па кой го премести тука....

Ама верно това майтап ли е или е пропаганда...

Между другото не знам колко от вас следят новините около интернет...че тези дни се води конкференция относно кой да регулира интернет...имало 13 световни рутиращи сервера и САЩ искат те еднолично да имат контрол на тях...че другите не било дорасли....за справка телефнните номера се регулират от международна асоциация.

Ако САЩ станат еднолични "контрольори" на интернет това..означава, че те ще могат да спрат интернета на всяка една държава ако поискат...и когато поискат.

Сещайте се каква власт би им дало това...

kekc
23-11-2005, 00:06
Това си е скрита реклама на М$.
Хем като майтап да изглежда, за да се разпраща насам натам и М$ да пише насекъде. А и част от тъпите американци туко виж се вързали

:evil:

valjo
23-11-2005, 00:08
тва е дърто като света, май търтея ми го беше пращал преди доста време и днес нешо ме накефи и така .... ;)

а иначе за хората, които са малко по-дълбоко в МС стила на "пропаганда" ще разберат тънкия хумор:)

KGB
23-11-2005, 00:10
А какво стана с Интернета???знае ли някой???

valjo
23-11-2005, 00:13
А какво стана с Интернета???знае ли някой???

самия факт че още пишем тука, е показателен, че инета си е ТУКА
хаха

kekc
23-11-2005, 00:14
Между другото не знам колко от вас следят новините около интернет...че тези дни се води конкференция относно кой да регулира интернет...имало 13 световни рутиращи сервера и САЩ искат те еднолично да имат контрол на тях...че другите не било дорасли....за справка телефнните номера се регулират от международна асоциация.

Ако САЩ станат еднолични "контрольори" на интернет това..означава, че те ще могат да спрат интернета на всяка една държава ако поискат...и когато поискат.

Сещайте се каква власт би им дало това...

:?: :?: :?:

Това хич и не съм го чувал!!!
Не може интернета в света да се контролира от 13 сървъра!
То верно, че е достатъчно да се контролира ripe.net, де...

valjo
23-11-2005, 00:20
петко има предвид контрола върху топ-левъл домейните

които винаги са си били в УСА, щото се пак те са го пуснали това чудо наречено интернет :)
са просто и некой други искат да пипат там ;)

KGB
23-11-2005, 00:27
Дискусията по BBC беше доста разгорещена...азиатците пласиха даже с техен алтернативен нет...некво Франсе и то плашеше е некав техен нет...та нали имат няква мрежа само за франция на помня как се казваше.

valjo
23-11-2005, 00:33
Дискусията по BBC беше доста разгорещена...азиатците пласиха даже с техен алтернативен нет...некво Франсе и то плашеше е некав техен нет...та нали имат няква мрежа само за франция на помня как се казваше.

те у Франция за сяко нещо си имат "само техно" и като правило никой не си го спомня ! де$@Я*^ба и прокажената нация

virusalfa
24-11-2005, 22:20
като изключим колата от подписа-другото е достойно за "сигнално жълто" :lol:

Lizard
24-11-2005, 22:33
Сега един закоравял линукс фен ако може да се изкаже :) ....


valjo отдавна чета форума и знам че си голем виндосджия :)

Относло логото пълен брайн лошинг. Наскоро гледах едно смешно клипче. Итервираха американци по улица : "Коя държа смятате че трябва да нападнем след ирак? Коя представлява най- голяма опасност за нас?". Естесвено отвори всякакви имаше : "Франция,Иран,Корея,Куба ...". След което ми дажаха един атлас да отбележат страната посочена от тях. Е всичик посочиха Австраля защото върху немого пишеше или Иран или Франция ...


А за линукса подбно нещо не би ме засегнало нигога. Аз бих се запитал защо само 20%(и това ми се вижда много) от сърварите са на Виндос :) ?

Bobo
24-11-2005, 22:38
valjo отдавна чета форума и знам че си голем виндосджия :)



Е явно не си чел достатъчно доста си се заблудил :wink: Не бъркай професионалните му симпатии с личните му предпочитания :lol: Ако си ме разбрал добре ако не Вальо ша та светне :wink:

П.С. Кат си стар фен кой линукс ползваш и от кога се занимаваш?

Lizard
24-11-2005, 22:43
Момент за реклама :) ...

В домашни уловия в момента човъркъм Сусе

В професионални Дебиан


Но са подръжник на мението Линукса е такъв каквто го напрвиш няма доба/лоша дистрибуция има само Таквиз дет исакт повече/по-малко внимане :)

Bobo
24-11-2005, 22:47
Момент за реклама :) ...

В домашни уловия в момента човъркъм Сусе

В професионални Дебиан


Но са подръжник на мението Линукса е такъв каквто го напрвиш няма доба/лоша дистрибуция има само Таквиз дет исакт повече/по-малко внимане :)

Хмм що имам чуството че те познавам :gruebel:

valjo
24-11-2005, 23:24
такаа,
лично аз, си вадя покрай МС хляба...
дистрибуция, консултации, обучения на тема лицензиране и подобни

от друга страна, IRC-то не прощава никому, и покрай него преди доста години, съм повидял и по-ползвал всевъзможни *nix-оиди

в момента в къщи имам 2 дебиана, и на лаптопа XP Pro MVL SP2 :)

дела в момента на сървърния сегмент на МС е над 40%, но тук много зависи за кои клас съръри говорим :)
т.нар. simple web hosting сегмент е все още на GPL SW-to :)
но и там... ;)


та с годините между двата фронта съм научил интересен номер :)
като съм на МС среща, обучение или презентация, заемам отявлено про-опенсорс позици, и се получава доста натегната дискусия ;))))

като см сред линуксарчета, "хакерчета" и най-вече "чели вестници " заемам арогантно про-МС позиция и пада зверски купон :)))))

има и последен номер, когато хората са реалисти и разумни, тогава е ясно че за всяко нещо си има предимства и недостатъци ;)
на ПЦ за 25лв - П166 100МБ рам 600мб хдд, няма кво МС да кача и да работи, а дебиан - console only, си е перфектен рутер, уеб фтп дхцп и кво ли още не :)

и обратно "if I need GUI, I would use windoze" е лаф на един от най коравите бг хакери от близкото минало, общ приятел на мен и Насо :)

Lizard
24-11-2005, 23:48
Признавам явно много съм се объркал за valjo :respect: