PDA

View Full Version : Още един притежател на алфа :)



wasp
23-11-2005, 10:18
Здравейте,

от няколко дена имам alfa 146 '96 1.6i 103 к.с., boxter, тъмно син металик.
Още не е при мен, но чакам тези дни да я докара бащата :D след като я постегне малко.
Бях решил да си вземам кола, но не знам защо се спрях на тази, просто ми хареса, видяхме я, и накрая я взех. Някой друг от форума с такава? Доволни ли сте, как се държи? Къде са и слабите места, скъпи ли са частите? :) Много питам, но наистина нищичко не знам за нея още.
Също така има ли някъде информация за разните сигнализации по таблото, врътките и т.н.? един вид - нагледна информация кое какво е, обяснено като за човек който за пръв път я вижда, и не иска да тества всичко :)

pr_00f
23-11-2005, 10:25
Добре дошъл колега, ЧЕСТИТО и със здраве да си я караш.
Mury_alfata е със същия двигател, а има и други колеги. За таблото и копчетата не се шашкай няма нищо страшно.
Можеш да си сложиш в профила и къде живееш за да се свържеш по-лесно с колеги от твоя регион.

п.с Boxer а не Boxter :)

Crusader
23-11-2005, 10:27
Честито и със здраве да си я караш колега, за частите - не са ефтини, а иначе според мен колата си е 6. А за другото питай конкретно какво те интерсува. Надявам се да можем да ти помогнем 8) .

wasp
23-11-2005, 10:27
oops, вярно boxer :) в подписа съм го написал правилно, горе що съм го объркал не знам :)
Иначе не се шашкам, просто ми е любопитно кое какво е, обичам да чета документации и така да научавам нещата.

Lucky
23-11-2005, 10:45
:lol: ЗДР колега честито да те радва и безавариино съжителство.
Аз съм със същият мотор само съм 145. Страхотно усещане не е чак толкова сложен за подръжка както казват и доста здрав поне така казват всички. Вътре нищо не обичайно просто по красиво от останалите коли. А и страхотна управляемост просто върви по релси
както казват колегите.

wasp
23-11-2005, 11:07
Само да спомена че това е първата ми кола _изобщо_ , въпреки че съм на 27 години :) Бая се бавих докато взема книжка и въобще да взема кола ... но ми се налага, и няма как.

А иначе слабите и места къде са горе-долу? Чух че двигателите не били много издръжливи, това вярно ли е ?

BatVas
23-11-2005, 11:10
Е те точно двигателите са доста здрави(боксерите) ама има много "майстори" дето не са виждали боксер и си говорят глупости
Иначе не очаквай от кола - каквато и да е да не пипаш нищо - колата си иска грижи и все ще се наложи нещо да се смени ит.н.т (смени ли вече задължителните консумативи - за кола втора употреба-ремъци, ролки,масло, филтър?)

wasp
23-11-2005, 11:11
Е те точно двигателите са доста здрави(боксерите) ама има много "майстори" дето не са виждали боксер и си говорят глупости

супер, успокои ме :)

wasp
23-11-2005, 11:39
(смени ли вече задължителните консумативи - за кола втора употреба-ремъци, ролки,масло, филтър?)

Нямах време аз, взехме я от Бургас, баща ми ще ги направи тези неща, аз се върнах в София, защото съм на работа. Но това е ясно че ще се сменят :)

Lucky
23-11-2005, 14:00
не се притиснявай като всяка кола искадобра и редовна подръжка и много ''РАЗБИРАЧИ '' да не се учат по нея :lol:

gigi
23-11-2005, 23:17
Честито колега и безавариино. Ами слаби места аз което се сещам ако може да го водиме така по нашите пътища е окачването,но пък подмяната му не е толкова скъпа а и колата е много стабилна спрямо повечето със ""здрави"" предници.

|b|o|x|e|r|
27-11-2005, 14:16
Честито и от мен. Само здраве и много безаварийни километри :D