PDA

View Full Version : Имам проблем!



krista19
18-11-2008, 22:07
Август месец претърпях катастрофа с моята Алфа 156. Удариха ме пияни в моето платно, но това вече няма значение. Проблемът е, че незнам какво да правя с колата си, която обожавах. Съветват ме или да я продам в това състояние или на части. Ударът е в моята (шофьорската врата, която влезе в купето), част от предния калник, сериозно подбита и задна врата, тъй като след удара се въртях, гръмнаха и двете гуми от лявата страна (и джантите са скъсани), аербека се отвори и общо взето е това, иначе си е в перфектно състояние. Мечтата ми беше да я имам, а сега .........? Бензинов двигател, 1.8, 144к.с., спортно гърне и т.н. Съвети??? Знам, че искам пак Алфа, но съм и суеверна и не искам да я карам след като вече са ме ударили. (Поне така знам). Незнам как вървят и цените за такъв тип продажби. :spoko:

ФЕРАРИСТ
18-11-2008, 23:01
На части.....

oem
19-11-2008, 00:45
Август месец претърпях катастрофа с моята Алфа 156. Удариха ме пияни в моето платно, но това вече няма значение. Проблемът е, че незнам какво да правя с колата си, която обожавах. Съветват ме или да я продам в това състояние или на части. Ударът е в моята (шофьорската врата, която влезе в купето), част от предния калник, сериозно подбита и задна врата, тъй като след удара се въртях, гръмнаха и двете гуми от лявата страна (и джантите са скъсани), аербека се отвори и общо взето е това, иначе си е в перфектно състояние. Мечтата ми беше да я имам, а сега .........? Бензинов двигател, 1.8, 144к.с., спортно гърне и т.н. Съвети??? Знам, че искам пак Алфа, но съм и суеверна и не искам да я карам след като вече са ме ударили. (Поне така знам). Незнам как вървят и цените за такъв тип продажби. :spoko:

Суеверията са само за вярващите. Ако си от тях продавай на части, но имай предвид, че много време ще отнеме докато и вземеш парите. Ще продадеш някои неща. Другите ще останат и не се знае докато си вземеш парите на края дали ще са останали предишните ако ме разбираш.

Принципно на части можеш да и вземеш повече от колкото дори да е в перфектно състояние /неударена/ и да си купиш по-нова година дори. Но трябва да знаеш коя част колко пари да и искаш. Гледам, че си жена. трябва някой да я разглабя тая кола.

Ти си вземи решението най-добре. Тенекеджииските услуги ще те дръпнат съшо бая с парите. :frown: неприятна история.

mochko1
19-11-2008, 00:49
Ако имаш каско и ще ти платят ремонта ,има сервизи в които правят чудеса ,пък после ако искаш я сменяй ,,но задължително пак за Алфа :thumbup:

krista19
19-11-2008, 13:47
Разбира се, че АЛФА! След 156-та няма друга кола за мен освен "совалката". Даже ще се постарая за 166-ца, ако смогна с финансите.

mochko1
19-11-2008, 15:28
Късмет със старата и с новата колица ;)

fiore
19-11-2008, 16:34
ако застрахователите ти платят вземи парите а колата продай на части. като чета удара не е бил лек.. ако ти я ремонтират в доверен сервиз- ремонтирай и след това решавай.

krista19
19-11-2008, 21:40
Благодаря! И аз си го пожелавам! А за удара ДА беше страшно. Но само си спомням как ситроена се заби във вратата ми. Не помня как се се е отворил аербека, усетих, че колата започна да се върти и звук не съм чула въпреки, че хората които излязоха казаха, че се е чуло като взрив. Но най много се ядоствам, че имам колекция от актове за превишена скорост, а ме размазаха когато карах с 50км. и с колан, защото влязох в Радомир и беше 01.00ч. през нощта, а тогава "куките" или не прощават или те "разтоварват" финансово.