PDA

View Full Version : Възможно ли е???



didiod
19-11-2008, 17:52
Възможно ли е да ми забива(нещо като ограничител)колата на 4000 оборота от датчик на коляновия вал.Има всички признаци че датчика се е прецакал,сутрин се дави и след второто запалване се оправя като я запаля втори път топла през деня се замисля на около 2000 оборота,но забиването на 4000 об ме кара да си мисля че и дебитомера е за смяна а на диагностика не ми хващакато грешки и двете...та чудя се дали при смяна на въпросния датчик ще се отпуши колата?:lupe:

dimo
19-11-2008, 18:06
При запален мотор откачи буксата на дебитомера ако не получиш никаква разлика в работата на мотора то дебитомера най вероятно си е заминал .

Nasko_77
19-11-2008, 18:47
При запален мотор откачи буксата на дебитомера ако не получиш никаква разлика в работата на мотора то дебитомера най вероятно си е заминал .И мотора влиза в авариен режим... и се трупат грешки;)

ФЕРАРИСТ
19-11-2008, 19:30
а на диагностика не ми хваща като грешки и двете...
А на какво, и със какво я правиш тая диагностика????

didiod
19-11-2008, 21:30
ами на стенд на бош ужжж разбират момчетата ама май ще сменя майсторите

Novachev
19-11-2008, 22:01
Бих заложил че е дебитомер но Ферарист те пита с какво правят диагностиката защото ако се направи в движение ще се види дали дебитомера отчита вярно и ще се знае със сигурност дали е от него или не. Аз си мисля че ако датчика на вала прави бела ще гасне и няма да иска да пали няма само да се замисля или забива.

Violator
19-11-2008, 22:10
При запален мотор откачи буксата на дебитомера ако не получиш никаква разлика в работата на мотора то дебитомера най вероятно си е заминал .
Да ама мойта без дебитомер умира, умира като муха през ноември месец. Това с дебитомера е само за дизелите.

Novachev
19-11-2008, 22:12
При някой модели явно зависи от компа започва да върви повече даже защото компа постоянно отчита че разхода на въздух през дебитомера е максимален.

Lisan
20-11-2008, 00:22
Възможно ли е да ми забива(нещо като ограничител)колата на 4000 оборота от датчик на коляновия вал.Има всички признаци че датчика се е прецакал,сутрин се дави и след второто запалване се оправя като я запаля втори път топла през деня се замисля на около 2000 оборота,но забиването на 4000 об ме кара да си мисля че и дебитомера е за смяна а на диагностика не ми хващакато грешки и двете...та чудя се дали при смяна на въпросния датчик ще се отпуши колата?:lupe:Ако е датчика на хол-на коляновия вал-няма да пали,или ще гасне в движение!! При диагностика ще показва че е той!! Най вероятно е дебитометър,при диагностиката му вижте волтажа на първия пик при резко подаване на пълна газ,трябва да е около 4 волта! Под 3.6 волта вече е пътник.

didiod
20-11-2008, 09:58
в събота съм на диагностика ама ми прави впечетление че като я паля после я гася и пак я паля и се отпушва дебитомера ако е повреден ще се отпушва ли от време на време :-( :?:

ФЕРАРИСТ
20-11-2008, 10:35
в събота съм на диагностика ама ми прави впечетление че като я паля после я гася и пак я паля и се отпушва дебитомера ако е повреден ще се отпушва ли от време на време :-( :?:

Мисля че при кофти дебитом, колата ще бърка доста неща, и понякога дори е възможно да се отпушва за кратко, но екуто ще бърка темп на вх въздух, на влизащия, ще бърка и сместа.....така мисля......
Иначе найстина най - добрата диагностика според мен се прави в движение......

didiod
20-11-2008, 11:10
благодаря на всички :cheers:в събота ще пробвам на диагностика за да не сменям части на сляпо:unsure:

spe4elist
20-11-2008, 12:38
... на диагностика за да не сменям части на сляпо:unsure:

That's the right decision!!!

dilian alfa gtv
20-11-2008, 13:16
колеги и мойта е така като стигне 4000 оборота и забива но това се усеща повече на висока предавка иначе нямам проблем с паленето нито ми гасне колата няма проблем и с клатенето на обороти но след 4000 забива и в един момент се оправя.но и на мен при диагностика ми дава че дебитомера е добре.:Silent:

didiod
20-11-2008, 13:30
колеги и мойта е така като стигне 4000 оборота и забива но това се усеща повече на висока предавка иначе нямам проблем с паленето нито ми гасне колата няма проблем и с клатенето на обороти но след 4000 забива и в един момент се оправя.но и на мен при диагностика ми дава че дебитомера е добре.:Silent:

да ама това ме дразни и колата ми все едно е спъната не върви като за 144 коня и ми е голям проблем изпреварването:unsure::wierdo:

dilian alfa gtv
20-11-2008, 14:06
да ама това ме дразни и колата ми все едно е спъната не върви като за 144 коня и ми е голям проблем изпреварването:unsure::wierdo:
е именно колега нали и аз това изкам да кажа:icon_frown: