PDA

View Full Version : Двата халогена не работят и лампичката на таблото



rustson
21-11-2008, 22:05
Двата халогена не работят и лампичката на таблото, предполагам бушон... въпроса ми е къде са. От мануел разбрах че са зад жабката... номер 1 ... как да сваля джабката и да стигна до тях?

Kuker
21-11-2008, 22:29
На 'тавана' на жабката има капаче.

oem
21-11-2008, 23:58
Двата халогена не работят и лампичката на таблото, предполагам бушон... въпроса ми е къде са. От мануел разбрах че са зад жабката... номер 1 ... как да сваля джабката и да стигна до тях?

Там не съм виждал бушони, но модула който управлява халогените е там. Съшия този модул е и за централното и за много други неща. Много ядове брахме с тоя модул докато му добавим комфорт модул за стъклата. Умен е :)

wenss
22-11-2008, 16:49
Двата халогена не работят и лампичката на таблото, предполагам бушон... въпроса ми е къде са. От мануел разбрах че са зад жабката... номер 1 ... как да сваля джабката и да стигна до тях?

точно там се намира.като отвориш жабката отгоре има едно капаче.отваряш го и отдолу има бушони.миаля че е 15А-син.поне при мен е така
156 1.9 JTD

fiore
22-11-2008, 18:45
Там не съм виждал бушони, но модула който управлява халогените е там. Съшия този модул е и за централното и за много други неща. Много ядове брахме с тоя модул докато му добавим комфорт модул за стъклата. Умен е :)

а виждал ли си релета? централното заключване не е там. там е отоплението на стъклата. искаш ли схема с обяснения?

Колега. най вероятно ти е изгоряло релето. обикновенно не прави добър контакт и от прескачането на искри изгарят обувките а после и самото реле. релето не е стандартно. погледни го преди да го сменяш. в ТиН го има. Ако не се справиш обади ми се и ще ти помогна . Става за минути.

ЗМЕЯ!
22-11-2008, 20:49
Там не съм виждал бушони, но модула който управлява халогените е там. Съшия този модул е и за централното и за много други неща. Много ядове брахме с тоя модул докато му добавим комфорт модул за стъклата. Умен е :)

Колега я ми кажи какво точно се наложи да направиш за да добавип компфорт опцията на алармата си, че на мен ми предстои същото, а искам да знам с какво ще се сблъсквам ;)

oem
23-11-2008, 01:50
Колега я ми кажи какво точно се наложи да направиш за да добавип компфорт опцията на алармата си, че на мен ми предстои същото, а искам да знам с какво ще се сблъсквам ;)

Монудла се монтира лесно. Проблема беше, че после ми запомняше халогените. Като ги включиш по принцип и загасиш колата. При следващо стартиране не трябва да светят. Обаче след интервенцията с модула оставаха включени. Наложи се да добавим и едно реле време което да ресетва модула при всяко подаване на контакт както си е оригинално.

ЗМЕЯ!
23-11-2008, 10:14
Монудла се монтира лесно. Проблема беше, че после ми запомняше халогените. Като ги включиш по принцип и загасиш колата. При следващо стартиране не трябва да светят. Обаче след интервенцията с модула оставаха включени. Наложи се да добавим и едно реле време което да ресетва модула при всяко подаване на контакт както си е оригинално.

Благодаря ти! ;)

Novachev
24-11-2008, 07:45
Двата халогена не работят и лампичката на таблото, предполагам бушон... въпроса ми е къде са. От мануел разбрах че са зад жабката... номер 1 ... как да сваля джабката и да стигна до тях?
Пробвай през капачето както споделиха колегите през тавана на жабката като за начало провери дали не е излязло някое от кабелчетата от релето.

fiore
24-11-2008, 09:54
Пробвай през капачето както споделиха колегите през тавана на жабката като за начало провери дали не е излязло някое от кабелчетата от релето.

нали това казвам и аз

rustson
24-11-2008, 09:58
Да благодаря на всички за помощта ще го изпробвам днес след работа...

fade
24-11-2008, 14:29
Само да вметна защото видях че автомобила е 2001 година. Има разлика в схемите на автомобилите до 01.2000 и тези след този период. Автомобилите след 2000 нямат бушони зад жапката. ;)

rustson
24-11-2008, 14:32
Това отделение го има... видях го махнах капака и вътре има нещо но беше в движение и нямах време да загледам какво... тези дни ще го разуча подробно като съм си разпечатал няколкото страници от Мануел-а и ще видим какво ще стане.