PDA

View Full Version : смяна на крушки на фарове на 147



mik mik
23-11-2008, 17:14
съжалявам за глупавия въпрос но днес цял ден седях по капака и се мъчех да махна едната крушка за мъгла защото е изгоряла но така и не успях също трябваше да сменя и едната габаритна крушка но и нея неможах да намеря от къде да извадя.....глупаво но наистина неможах ако може някой да ми обясни как да ги махна....
благодаря предварително :)

digitalundgrd
23-11-2008, 17:40
Колега преди 2 дни и аз бях на твоето дередже....Сменях габарити и къси Н7...*еба и фаровете...Как са ги направили да не може да бръкне човек спокойно да си смени крушката...Трябват ти някакви детски ръчички да свършиш процедурата..
Та за фаровете за мъгла не знам как седят нещата, но те според мен са най-гадни за смяна..Относно габаритите - отваряш капачето на фара (пластмасовото черно), което се държи от 2 метални скоби. Горе долу виж къде се пада самия габарит..като го погледнеш от пред фара.... бъркаш и там има нещо като преграда, точно зад нея се намира една дръжчица която трябва да издърпаш и на нея се набучва самия габарит..после е приключение да го вкараш обратно, тъй като действаш абсолютно на сляпо...Трябва ти голяма доза ВЪОБРАЖЕНИЕ ...Знам, че малко объркано ти го описах, но наистина е трудно да се каже, по- скоро хвани някой колега да ти го покаже...АКо беше от София на драго сърце щях да ти асистирам :)

servosterzo
23-11-2008, 19:52
фара срещу шофьора/акумулатора, е уникално труден за обслужване :flowers: , дългите и габаритите са по лесни от късите и за мъглата при които е истински екшън , нито виждаш , нито имаш място за ръката си , практически е невъзможно да сложиш на късата скобата която е от далечната и страна . така и я намерих между другото :notworthy:

servosterzo
23-11-2008, 21:26
на снимка 1 е смяната на фаровете за мъгла
на снимка 2 е смяната на къси,дълги,габарит

на снимка 1:
(A) мъгла
(B) къси
(C) габарит
(D) дълги
отнасят се за фигура.11 , ноято е първата на страницата.

mik mik
24-11-2008, 20:57
ахааа благодаря за отговорите аз се мъчих но като си нямах представа как се сваля....сега вече знам и утре евентуално ще пробвам :)
точно фара срещу водача ми е проблемния..... :heavy_cry:
но за щастие имам що годе малки ръце и успявам да бръкна но работата на сляпо е неизбежна няма как и главата и ръката да си вкараш едновременно :screwy:
по едно време даже ми мина през главата да свалям целия фар :laughing1:

mik mik
25-11-2008, 12:49
готовоо малко пипкаво но стана :gay[1]: :mrgreen:
благодаря на servosterzo и на digitalundgrd за съветите :smoke:
п.п. темата може да се трие или заключва както решат модераторите ;)

mariu6
17-02-2009, 17:17
Същото ли се отнася за 156-ци??? Днеска си скапах два часа да опитвам да сменя крушката на късите безрезултатно...

ludkanar
17-02-2009, 17:53
Същото ли се отнася за 156-ци??? Днеска си скапах два часа да опитвам да сменя крушката на късите безрезултатно...

нее стига да имаш въображение

pent
29-04-2009, 11:11
верно е шит! италианската инжинерна мисъл е винаги напред с материала!

Dodo 155
29-04-2009, 22:23
верно е шит! италианската инжинерна мисъл е винаги напред с материала!
Говориш така, защото не знаеш на другит коли как е :Tease:

pent
30-04-2009, 11:26
Говориш така, защото не знаеш на другит коли как е :Tease:

ако са по-зле от жабарите не искам и да знам :) вчера се наиграх с тия крушки :)

mecan
30-04-2009, 23:43
на BMW-то си е супер незнам за кои марки става вапрос

mik mik
01-05-2009, 01:56
на една голф 4ка на един приятел се наложи да сменям и мога да кажа че е много по зле ама много-там въобще няма място и трябва да махаш акумулатори и пак е малко мястото....:knock:

digitalundgrd
01-05-2009, 02:00
И аз си мислех, че на Пежо 206 се сменят трудно, докато не смених халогени на 147 !!!!

Dodo 155
01-05-2009, 08:45
на BMW-то си е супер незнам за кои марки става вапрос
Коe BMW цитираш?
Все пак говорим за по-нови коли ;)
Старите нямаха такива проблеми, защото в коша имаше място за куче пазач, котка и т.н.
При новите всеки сантиметър е използван - EGR клапан, резонаторна кутия за филтър, релета, ЕКУ-та и т.н.
Вдигни капака на новата 5-ца и ми кажи дали виждаш нещо :mrgreen:

digitalundgrd
01-05-2009, 09:12
Вижда се един голям пластмасов черен капак и капачките на съдовете за течност за чистачки, масло, спирачна течност и стига толкова :) Даже нямат щека за маслото! Всичко е със сензор, което лично аз отчитам като недостатък (просто не вярвам на датчици. Както е казано око да види, ръка да пипне)

Stalinn
23-11-2011, 22:29
Направо искарай целия фар

A.Arabadzhiev
25-11-2011, 08:40
аз на моята съм и сменявал всички крушки отпред включително ксенона и лед габарити всичко е трудно но наи голяма мизерия е Халогена... При сменянето на габарити искам да кажа че е по трудно изваждането колегите по горе са го обяснили а връщането обратно на Фасунката обратно е наи лесно като включите самия габарит и го наблюдавате през фара... става Идеално бързо.. Отностно халогените моя ЛЕВИЯ забелязъх че е ГРЕЕ и околу него е потъмнил рефлектора и леко стъклото като извади крушката и я смених с друга го пуснах и видях че започва да грее и да изважда пушек по малко ..от тогава и не ги използвам. Нека ако някои го е имал тоя проблем или е на ясно да ме Просветли.. Благодаря..!!! ;)

mik mik
25-11-2011, 12:58
аз на моята съм и сменявал всички крушки отпред включително ксенона и лед габарити всичко е трудно но наи голяма мизерия е Халогена... При сменянето на габарити искам да кажа че е по трудно изваждането колегите по горе са го обяснили а връщането обратно на Фасунката обратно е наи лесно като включите самия габарит и го наблюдавате през фара... става Идеално бързо.. Отностно халогените моя ЛЕВИЯ забелязъх че е ГРЕЕ и околу него е потъмнил рефлектора и леко стъклото като извади крушката и я смених с друга го пуснах и видях че започва да грее и да изважда пушек по малко ..от тогава и не ги използвам. Нека ако някои го е имал тоя проблем или е на ясно да ме Просветли.. Благодаря..!!! ;)
И аз го имах тоя проблем, след като ми изгоря единия халоген си купих филипс+20%, но се оказа адски силна крушката и наистина грее много и като забелязах че започва да топи рефлектора около себе си веднага я махнах и сложих обикновенна, от тогава нямам проблеми.
Стъклото като го забършеш отвътре ще се оправи.

hayho
25-11-2011, 14:52
И аз го имах тоя проблем, след като ми изгоря единия халоген си купих филипс+20%, но се оказа адски силна крушката и наистина грее много и като забелязах че започва да топи рефлектора около себе си веднага я махнах и сложих обикновенна, от тогава нямам проблеми.
Стъклото като го забършеш отвътре ще се оправи.

Хмм аз до момента съм сменял само габаритите с Philips Blue Vision защото единия беше заминал (Osram сини крушки бяха някакви предишните, не знам дали са оригиналните). Не съм забелязал крушките да греят много, но не съм и проверявал като се замисля. При мен всичко ми се стори доста удобно направено - достъп до крушките и тнт. Обаче онзи ден забелязах, че стъклото на фаровете ми се запотява отвътре и искам да го почистя, та ако някой има идея как се сваля фара на 147 фейс да казва. И евентуално причина за запотяването - видимо няма никакви щети, нормално ли е?

A.Arabadzhiev
25-11-2011, 19:35
И аз го имах тоя проблем, след като ми изгоря единия халоген си купих филипс+20%, но се оказа адски силна крушката и наистина грее много и като забелязах че започва да топи рефлектора около себе си веднага я махнах и сложих обикновенна, от тогава нямам проблеми.
Стъклото като го забършеш отвътре ще се оправи.
Благодаря ти колега.. но уш крушката е обикновенна.. нз излиза леко пушек и мисля да сложа Ксенон и на Халогена Tа дано да няма проблем след това.. до тогава не смея да ги пускам !! :Suicide::drive:

RAFA
11-01-2012, 10:28
на снимка 1 е смяната на фаровете за мъгла
на снимка 2 е смяната на къси,дълги,габарит

на снимка 1:
(A) мъгла
(B) къси
(C) габарит
(D) дълги
отнасят се за фигура.11 , ноято е първата на страницата.


Стара тема ама днес ми помогна , благодаря на колегата за инфото снимките ми помогнаха много !

xSIZARx
24-11-2014, 17:34
И аз повдигам старата тема, но дано съм от полза на някого.
Трябваше да сменя преден габарит на 147 преди фейслифт и наистина видимостта към крушката не беше добра. За да си помогна пуснах телефона в режим на запис на видео с пусната светкавица и го вкарвах в отвора зад предния фар. Така през дисплея се виждат много добре всички отвори на крушките. Смяната им по този начин е много лесна и бърза.

joluesh
30-11-2014, 11:39
Колеги , аз си правя всичко по фаровете с помоща на телефона- пускам камерата на видео със светкавица. Посочвам с камерата местото , на което работя под ъгъл , така че да виждам дисплея на телефона и така имам страхотна видимост.
P.s.: Сега видях , че и кошегата siraz до е описал по същия начин.

grenlould
30-11-2014, 16:55
Колеги , аз си правя всичко по фаровете с помоща на телефона- пускам камерата на видео със светкавица. Посочвам с камерата местото , на което работя под ъгъл , така че да виждам дисплея на телефона и така имам страхотна видимост.
P.s.: Сега видях , че и кошегата siraz до е описал по същия начин.

Моите си ги сменям, без телефон, махам капака, бъркам, напипвам примерно тялото дето държи габарита, то има дръжка и извивам леко и дърпам и се вади. После обратно, гледам къде се намира долу/горе мястото на габарита от фара и така го вкарвам обратно и отново завъртам тялото за да закопчее. Станах спец по смяната на габарити, крушки и халогени. За фара е същото, гледаш къде се намира крушката, отпред през фара и действаш, махат се щипките и бой. Габарити и фарове смених за общо 20 мин. Халогените и те лесно се сменят, отвива се пластмасата под бронята, после се отвива стойката на халогена, сваля се халогена и се отваря, сменя се крушката и по обратният път отново. Не е трудно, но просто трябва да си спокоен човек и да не се нервиш и да нямаш много големи ръце, защото тогавае голям проблем, това въжи само за фаровете и габаритите. Фаровете за мъгла, лесно се сменят.

Monteso
26-08-2016, 17:49
Явно съм пълен абдал щом само аз не успявам да се оправя след коментарите в тази тема. Тъпата, отвратителна скоба, до която едвам стигам с две от кебапчетата си на ръцете не мога да я премахна по никакъв начин. От малкото което успявам да видя в тая нечовешка теснотия, и от илюстрациите в книжката, оставам с впечатление, че "кукичките" в долния край играят ролята на панта, и аз трябва да откача скобата от горния и край. Но нямам идея как по дяволит да стане това. Купил съм две крушки, ще си ги държа в жабката, ако желае нека некой катаджия да я смени. АЗ НЕ МОГА!

djaraliiski
26-08-2016, 18:04
Горния край на скобата го натискаш напред и местиш наляво от снимката. После по обратния ред. Лесно е като го направиш 1-2 пъти.

Monteso
26-08-2016, 18:41
Добре, че дойде един приятел та ми помогна. Сам въртех, суках.. нищо не направих. По принцип си джиткам без един габарит от година време, крушката я извадих некак си тогава, и така и не го смених. Лесно ли е поставянето или въобще да не си го поставям за цел ?

acho_
26-08-2016, 18:42
Ето поглед на захващането "отгоре" ако ще те улесни. Червеното е скобата. Сори за качеството, ама е изготвено с подръчни материали :)


Добре, че дойде един приятел та ми помогна. Сам въртех, суках.. нищо не направих. По принцип си джиткам без един габарит от година време, крушката я извадих некак си тогава, и така и не го смених. Лесно ли е поставянето или въобще да не си го поставям за цел ?

След първия път ще го правиш за секунди, само се въоръжи с търпение и си подготви най-добрите псувни дето знаеш, че ще ти трябват.

Monteso
26-08-2016, 18:45
Да, със скобата май ще се оправям занапред. Така като ми покаже нещо схващам, но сам да го измисля.... абсурд! За габарита малко повече инфо може ли да дадете как се поставя ?

acho_
26-08-2016, 18:51
Преди фейс ли е? Ако да, има едно палче на фасунгата, за което се дърпа назад и излиза без никакво усилие. Вадиш крушката, слагаш новата и по обратният ред напъхваш фасунгата обратно на мястото и. За улеснение може да клекнеш пред фара и да гледаш като ориентир къде е точното място, докато междувременно я наместваш.

На снимката се вижда как изглежда.

За крушките, може да ползваш H4W, доста по-евтини са, и най-вече се намират навсякъде, за разлика от оригиналните. Преди да я монтираш трябва да остържеш едната от пъпките от някъде, в противен случай няма да влезе, или пък ако я насилиш може да спукаш фасунгата.

http://www.alfaworkshop.co.uk/images/489-5-800.jpg

Travel_Mate
27-08-2016, 12:36
Колеги, малко женско огледалце, особено ако е с увеличение, мноу облекчва процеса :D

Alex_26
27-08-2016, 22:16
Колеги, малко женско огледалце, особено ако е с увеличение, мноу облекчва процеса :D

Или зъболекарско. А има и малки огледала като за магнитна писалка

Infamous
30-09-2017, 17:16
Някой има ли излишна телена скоба, която държи крушката на късите?

Vasil1407
03-10-2017, 13:08
А ако не сложиш скобата държи ли се крушката :D Не стига,че едвам я извадих,слагането на скобата ме отказа