PDA

View Full Version : НЯКОЙ ЗИМНИ ВЪПРОСИ



georgi64
23-11-2008, 22:41
стана студено и ми се въртят някой въпроси който може и да са обсъждани някаде из форума но неможах да открия нищо Става дума за електрокалорифер за кола включва се на мястото в гнездото на запалката както много други неща 150 вата мощност, ама дали няма да направи някакви проблеми на електрото на автомобила някой ползвал ли е такова нещо ?

другото е за замръзването на вратите как решавате този проблем.,дали ако се намаже по краищата вратата с парцалче напоено с антифриз преди затваряне ще има някакъв ефект или нещо друго :sad:

detelazurno
23-11-2008, 23:52
Къде ще го сложиш тоя калорифер бре човек?!?! Иначе има разни малки духалки дето е продават.Специално за кола са, демек на 12V и се включват на мястото на запалката. Нямам идея обаче колко са ефективни. За замръзването има всякакви препарати и тем подобни. Масово са на основата на глицерина. Много по-евтино обаче е да ги мажеш директно с глицерин вместо с разни такива препарати.Знай обаче, че той се отмива от водата. За това за мен най-доброто и трайно решение е течен силикон. Не се отмива и не замръзва. Мажеш гумените уплътнения и си готов. Миналата година само веднъж съм ги мазал и ми беше достатъчно за целия зимен сезон.

yo
24-11-2008, 07:24
Има течен силиконов спрей по бензиностанциите! Пръскаш и си готов,ама след 2-3 автомивки пак пръскаш иначе се отмива!:respect:

Grizoo
24-11-2008, 08:42
На мен пък снощи централното ми полудя. Няма никакъв синхрон между вратите, една се отваря, друга се заключва, трета пък само щрака.... абе голяма играчка пада докато я заключа :shocking:. За този проблем има ли лечение?

Az4o
24-11-2008, 08:55
На мен пък снощи централното ми полудя. Няма никакъв синхрон между вратите, една се отваря, друга се заключва, трета пък само щрака.... абе голяма играчка пада докато я заключа :shocking:. За този проблем има ли лечение?

Явно ключалките на JTD-тата не се кефят на студеното време :Tease:
Вчера и аз какъв цирк бях .. 15 минути не мога да си заключа колата - докато захапят и четирите врати едновременно и включи алармата .. ужас :)
Може би ще проверя самата ключалка на пасажерската врата, че тя прави големите номера :?

П.П. Иначе гумените уплътнения ги намазах обилно с глицерин, но ключалката все пак не ми позволи да си влезна в колата по нормалния начин :D

detelazurno
24-11-2008, 09:50
На мен пък снощи централното ми полудя. Няма никакъв синхрон между вратите, една се отваря, друга се заключва, трета пък само щрака.... абе голяма играчка пада докато я заключа :shocking:. За този проблем има ли лечение?

За заключването пак пръскане и мазане му е майката, само че ще травба не само ключалката ами и лостовата система под кората. Играчка си е ама няма начин, щом прави проблеми.

DerMeister
24-11-2008, 10:53
На мен пък снощи централното ми полудя. Няма никакъв синхрон между вратите, една се отваря, друга се заключва, трета пък само щрака.... абе голяма играчка пада докато я заключа :shocking:. За този проблем има ли лечение?
И аз се забавлявах с лудото централно. В крайна сметка установих, че ключалката на пасажерската врата прави проблем. И с ключ като я отключвам и заключвам, понякога запъва, та ако я оставиш в запънато състояние, централното не може да я напъне странично както аз с ключа и отказва. Решението беше да напръскам обилно със спрей за оръжия(маха нагари, обира влагата и т.н.) в ключалката и вече нямам проблем.

Markaso
24-11-2008, 12:24
И на мен ми замръзват вратите и се чудя вече с какво да ги мажа да не замръзват така

victtorbg
24-11-2008, 13:20
Миналата зима и аз се сблъсках с този проблем-не искаше да се заключи.Напръсках всички ключалки с WD-40 и се оправи.Тази зима още не съм ги пръскал,но ще изчакам да видя дали ще ми го прави пак този номер.

Markaso
24-11-2008, 13:36
Ако минеш през автомивка със сигорност ще замръзнат пак колега,но с WD-40 няма да имаш проблеми и аз го ползвам и съм доволен!

pisa_misho
29-11-2008, 15:50
Колега ,каде се продава това WD40,и какво представлява?Масло ли е?

detelazurno
01-12-2008, 10:21
Във всяка железария го има.Това е спрей и е вид универсална смазка. Около 7 лв струва.