PDA

View Full Version : осветление на датчика на гориво



svetozar_sosi
27-11-2008, 21:57
Здравейте!
карам си twin spark 99, обаче осветлението на датчика на гориво несвети, докато другите два ( часовник и температура ) са ок!
дайте съвет какво да правя и каква може да е причината

adrian07
27-11-2008, 22:29
Колега на мен ми не ми светеха и трите!Зимаш няколко крушки от 15стотинки(поне толко аз ги земах)и има няколко начина да ги смениш!1вия е да махнеш сд-то и от там с бъркане да ги смениш.Втория да разглобиш цялата централна конзола и така по лесно ще ги смениш,но повече ще разглабяш.Това са двата начина.Дано съм ти помогнал.А и ако решиш да разглабяш конзолата накъде из форума имаше как тя се разглабя със снимки...

Ilko Ivanov
27-11-2008, 22:39
Абе точно за горивото незнам как ще стигнеш през касетофона?
Аз поне не можах .Освен ако не си направиш някакъв специален инструмент:dunno:.

adrian07
29-11-2008, 00:06
Може,може ма многоо трудно требва ти по тънка ръка.иначе според мен най-добре да си разглоби цялата конзола.така със сигурност ще стане...Пробвал съм и двата начина,но нека колега пробва първо единя па ако неможе да разглабя...

svetozar_sosi
29-11-2008, 11:22
А крушките специални ли са? И друдно ли се демонтират?

mirchozo
30-11-2008, 23:57
и аз го имах този проблем , та ето и решението : разглабяш централната конзола (има мн снимки из форума,пробай с търсачката ) и тия трите уреда се държат на няколко болта,след отвиването им стигаш до крушките отзад , елементарно е , само трябва да се запознаеш подробно със снимките за да не счупиш нещо , става за 15 мин ако имаш подготовка.Крушките не са нищо особено ~0.50лв/бр , има ги за доста автомобили, сменя се само крушката ( стъклото се издърпва от цокъла ) ,то и без това няма да намериш лесно крушка с цокъл от този модел ,или ако намериш цената няма да ти хареса :) 1 съвет - купи си няколко крушки за резерва че като ги разбуташ нищо чудно да не светне някоя друга

svetozar_sosi
01-12-2008, 09:59
и аз го имах този проблем , та ето и решението : разглабяш централната конзола (има мн снимки из форума,пробай с търсачката ) и тия трите уреда се държат на няколко болта,след отвиването им стигаш до крушките отзад , елементарно е , само трябва да се запознаеш подробно със снимките за да не счупиш нещо , става за 15 мин ако имаш подготовка.Крушките не са нищо особено ~0.50лв/бр , има ги за доста автомобили, сменя се само крушката ( стъклото се издърпва от цокъла ) ,то и без това няма да намериш лесно крушка с цокъл от този модел ,или ако намериш цената няма да ти хареса :) 1 съвет - купи си няколко крушки за резерва че като ги разбуташ нищо чудно да не светне някоя друга

мерси много!
днес ще ходя до магазин за части на италиански коли и ще купя 4-5 крушки. Дано да стане! а може ли да е от бушон?

Pepo
01-12-2008, 10:34
Колега на мен ми не ми светеха и трите!Зимаш няколко крушки от 15стотинки(поне толко аз ги земах)и има няколко начина да ги смениш!1вия е да махнеш сд-то и от там с бъркане да ги смениш.Втория да разглобиш цялата централна конзола и така по лесно ще ги смениш,но повече ще разглабяш.Това са двата начина.Дано съм ти помогнал.А и ако решиш да разглабяш конзолата накъде из форума имаше как тя се разглабя със снимки...


Абе точно за горивото незнам как ще стигнеш през касетофона?
Аз поне не можах .Освен ако не си направиш някакъв специален инструмент:dunno:.
Извинявам се, че "цапам" темата на колегата, но бихте ли казали - всеки от трите уреда (гориво, час, температура) с по една лампичка ли е?

Susscrofa
01-12-2008, 11:22
Всеки уред е със самостоятелно осветление. Но става само със сваляне. Това да сменяш през касетофона си е мъка. Тези не са специални. На пулта за климатроника са по специални.:picnic:

Peter_63
01-12-2008, 14:13
А крушките специални ли са? И друдно ли се демонтират?

http://forum.alfa156.net/forum/forum_posts.asp?TID=17444&PN=1

Ето един линк с картинки как се сменят крушки на скоростомера и датчиците на централната конзола (на английски). Имаше нещо и във форума на български, ама не можах да го намеря. Ползвай търсачката, може да успееш.

ludkanar
01-12-2008, 18:27
тряя смениш крушките и моя несвети ама все нямам време да го оправя

Ilko Ivanov
01-12-2008, 19:42
Извинявам се, че "цапам" темата на колегата, но бихте ли казали - всеки от трите уреда (гориво, час, температура) с по една лампичка ли е?
Часовника е с две.

svetozar_sosi
01-12-2008, 20:36
Аве пичове май всички имаме проблеми с тези светлини....

Pepo
01-12-2008, 20:37
Часовника е с две.
Благодаря, колега!

wwweb
03-12-2008, 10:46
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=19672&highlight=%F0%E0%E7%E3%EB%EE%E1%FF%E2%E0%ED%E5+%F6 %E5%ED%F2%F0%E0%EB%ED%E0%F2%E0+%EA%EE%ED%E7%EE%EB% E0

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=18931&highlight=%EF%EB%E0%F2%EA%E0%F2%E0&page=3

http://www.alfaforum.nl/forum/showthread.php?t=7646