PDA

View Full Version : Опържих си двигателя



dakata
28-11-2008, 07:53
Братлета помагайте,ако някой знае от къде мога да си купя читав двигател 2.0ТS за мойта хубавица,моля нека сподели,че миналия петък както си карах кротко с 200 по магистралата и.....:no:

lan
28-11-2008, 08:41
Как така го опържи бе колега?
А чиват е много общо понятие, все пак е втора ръка и ще трябва да го ревизираш...

Lucky
28-11-2008, 10:08
Ми как да не е първият ТС изгърмял на магистралата.

pinko
28-11-2008, 12:07
Ми как да не е първият ТС изгърмял на магистралата.

Всеки ТС изпушва след около половин-един час пълна газ, факт. Особено па лятото в жегите, тогава даже и по-бързо става белята.

Тоя матор си има температурен проблем на 3-4 биелен и основен лагер.

Кво стана, ""Юмрук на дружбата" ли стана при теб?

achkar
28-11-2008, 13:00
Това не го знаех. Ние лятото щяхме да опържим нашия, щото се беше откачил маркуча на казанчето за антифриза. Добре, че бяхме с климатик и почна да духа топло, докато си отместя погледа градусите от 90 тръгнаха нагоре, но успяхме да спрем бързо, сигруно 5 секунди забавяне и щяхме да сме без двигател.

code
28-11-2008, 13:11
За тоя матор пише в книжката че ако мислиш да го вкарваш в режим "рейсър" първо трябва да му смениш маслото с 10W60. Кофти случка.

пп. Иначе за мотора от мен двама сериозни търговци:
Никола Николов - има го в раздел "Продава"
Дани-Авточасти - номера му го има из форума някъде

пп. оказа се че и аз го имам, пращам ти го на ЛС

valjo
28-11-2008, 13:45
аз и с 10в60 съм изпържвал 16в ТвинСпарк... :)

code
28-11-2008, 13:53
аз и с 10в60 съм изпържвал 16в ТвинСпарк... :)
С желание и упоритост всичко се постига:rotfl: особено на нашите стари кочини. Откога разправям аз, че над 6000об да се кара постоянно не води до нищо хубаво. :jason2: То някои хора си мислят май, че прекъсвача ако не сработва нещо ще му стане с времето :metal: На новата кола колкото обороти и дават всяка следваща година смъквайте по 200об, ей така от суеверие.
Нова - 7000об
5г - 6000об
10г - 5000об
30г - ?? ъъъ

VFTI
28-11-2008, 14:00
аз и с 10в60 съм изпържвал 16в ТвинСпарк... :)



А нафтата как е? Скоро няма ли да сменяме:upsidedwnsmiley:

traiko_89
28-11-2008, 16:12
в стара загора има такъв мотор ако те интересува още

traiko_89
28-11-2008, 16:19
колата в примотека ли е?

dakata
28-11-2008, 21:51
Да интересува ме!Остави номер,ако ти е удобно за връзка!
Благодаря предварително!!!!!!!!!

traiko_89
28-11-2008, 23:11
имаш лично

qpwo
29-11-2008, 01:32
Братлета, с тая тема наистина мъ попъргихте.......:jason2:

dakata
29-11-2008, 11:14
Всеки ТС изпушва след около половин-един час пълна газ, факт. Особено па лятото в жегите, тогава даже и по-бързо става белята.

Тоя матор си има температурен проблем на 3-4 биелен и основен лагер.

Кво стана, ""Юмрук на дружбата" ли стана при теб?

Такава дружба стана,че сега направо ми се реве:small_cry:,лагерите бяха направо като заварени,а да кажеш,че съм я натиснал до край не съм :dunno: Тъкмо я пришпорих и 2мин.по късно всичко приключи,явно така е трябвало да стане.:rip:

dakata
29-11-2008, 11:35
Братлета,БЛАГОДАРЯ на всички,че се отзовахте:th_up:ще пиша като я изкарам от операционната :prescription:

code
29-11-2008, 13:59
Такава дружба стана,че сега направо ми се реве:small_cry:,лагерите бяха направо като заварени,а да кажеш,че съм я натиснал до край не съм :dunno: Тъкмо я пришпорих и 2мин.по късно всичко приключи,явно така е трябвало да стане.:rip:
Може ли само за информация да кажеш с какво масло стана случката?

digitalundgrd
29-11-2008, 14:33
Даам, много ми е интересно...са остава да кажеш, че е било и Селения Рейсинг и направо падам под масата

valjo
30-11-2008, 00:20
Даам, много ми е интересно...са остава да кажеш, че е било и Селения Рейсинг и направо падам под масата
аз си заварих колата с МОТУЛ 6100 15в-50 единия път и с Селения Рейсинг 10в-60 - другия


ако сега някой ме пита що карам с AGIP - да не пита!

digitalundgrd
30-11-2008, 00:40
Леле Вальо, не ме плаши така :) До сега карах с Аджип, от понеделник ще съм със Селяния .... Ще видя как се държи колата с нея, и ако не ми хареса пак ще си мина на Аджип :)
В интерес на истината Аджипа само хубави неща мога да кажа за него...По магистралата съм я юркал със 180 190....Не е имало изпълнения.. хапваше 1литър на 5000км, което мисля е в нормите...Като сложих Аджипа се появи един теч от някъде си....та доливах със Селения и не знам дали бе съвпадение или не, но след това теч нямам!

valjo
30-11-2008, 02:02
Леле Вальо, не ме плаши така :) До сега карах с Аджип, от понеделник ще съм със Селяния .... Ще видя как се държи колата с нея, и ако не ми хареса пак ще си мина на Аджип :)
В интерес на истината Аджипа само хубави неща мога да кажа за него...По магистралата съм я юркал със 180 190....Не е имало изпълнения.. хапваше 1литър на 5000км, което мисля е в нормите...Като сложих Аджипа се появи един теч от някъде си....та доливах със Селения и не знам дали бе съвпадение или не, но след това теч нямам!
1л на 5к км въобще не е в НИКАКВИ норми, не се заблуждавай....

ходи си оправи колата, мойта 1.6 120к.с. ТС 1999та ми гореше подобно
смених Селения 20к с Мотул - бил по як - 8100 5в-40 синтетика с незнам си кво си в нея естери алдехиди ... гореше го, после 6100 полусинтетика 15в-50 че с по носел на високи температури и юркане ... се тая - накрая на магистралата мотора си думна, пазя си едно бутало с един палец дупка в него...


за да избегнеш това иди смени едни сегменти, там главата направи - не е повече от 1000лв ако не е запекла колата и после ше имаш нов мотор....

е има и по труден начин - може да видиш моя пост в раздел 145:))))

Коки
30-11-2008, 02:59
... хапваше 1литър на 5000км, което мисля е в нормите...

Кви норми, бе мен? Не се вкарвай в такива филми, братле. ОбъркАл си рейса, пич!

Надявам се да си гледал тая реклама и да хванеш майтапа ;)

Сега сериозно: ако ти харчи 1 л. на 5000 км, значи за пробега между две смени губиш половината масло! Това не може да е нормално. Иди в сервиза да открият проблема и да ти я оправят, защото с маслото шега не бива.

code
30-11-2008, 09:35
1л на 5000км за TS e нищо моята гори от смяна до смяна 3л. По книжка и дават на тая кола до 1л на 1000км според режима на каране. На Порше Бокстер му дават до 1,4л на 1000км ;) не се оставяй на JTD-тата да те шашкат само тва чакат :pokey::laughing1:

digitalundgrd
30-11-2008, 11:52
Хора казах нормално, защото както отбелязах по-горе имах теч...Всеки божи ден, като оставя колата за повече от 2-3 часа и имаше петно, колкото един ДВД диск...(не мога да определя грамажа хаха). Та въз основа на този теч казвам нормално...От както спря да тече вече 2000км нивото на маслото не е мръднало :) Ауспуха е чист отзад..Абе дай БОЖЕ да не ме оставя колата на края на магистралата, че тогава ще бъде екшън :(

leketo84
30-11-2008, 12:50
1л на 5000км за TS e нищо моята гори от смяна до смяна 3л. По книжка и дават на тая кола до 1л на 1000км според режима на каране. На Порше Бокстер му дават до 1,4л на 1000км ;) не се оставяй на JTD-тата да те шашкат само тва чакат :pokey::laughing1:
Не знам дизела как е но наистина и на мен ми дърпа ! :notify:

leketo84
30-11-2008, 14:43
А миналата ми кола беше Ланчия Капа 5 цилиндъра бензин и тя не оставаше по-назад такаче мисля че е нормално !!! А и на двете съм сипвал само Селениа !!!:-P

Crusader
30-11-2008, 16:10
JTD-то за 10К км. ми е изгорило около литър, тоест от максимума, до минимума на щеката, забелязал съм че ако я карам "бабешката" не пипа, ма като я "резна" със 160-180 по магистралата, пипа по малко но преполагам че турбото пропуска по малко.
Карам с Лук Ойл Синтетик 5W40

valjo
30-11-2008, 19:32
1л на 5000км за TS e нищо моята гори от смяна до смяна 3л. По книжка и дават на тая кола до 1л на 1000км според режима на каране. На Порше Бокстер му дават до 1,4л на 1000км ;) не се оставяй на JTD-тата да те шашкат само тва чакат :pokey::laughing1:
по коя книжка бре!!! сканирай и качи да четем и ние.
познавам хора с 16V TS CF2 толкова много, че имам доста добра представа кое е нормално и кое не
на тия които от смяна до смяна не им го пипа кво? да им кажа че сигурно им е запушен масления филтър или кво?

а на теб след основния ремонт ако ти гори 3л от смяна до смяна... оди удари майстора с един колянов вал, ама е така, между очите, без да приказваш :)

gigi
30-11-2008, 21:25
Сички Т.С-и които хабят повече от 1л на смяна са за сегменти. Тия филми сме ги минали отдавна ама никой не слуша:dunno:

code
30-11-2008, 21:53
Гледайте сега и аз съм ги чувал тия митове за TS-и дето не горят масло, дайте ми ги на мен :metal: Ето я книжката, може и да не пише точно това да каже някой с италиански щото не го шпрехам :dunno:

pinko
30-11-2008, 21:59
Последния път, като сменях маслото на 166-цата, помолих да ми сипят отработеното масло в същата 5-литрова туба Лики Моли MoS2 10 W-40, от която го бяха наляли - бях минал 11 500 км и липсваха около 200 милилитра.

Тубичката събира точно 5 литра - след 11 500 км липсваше малко до ръба на тубата и го долях с една мензура - събра точно 210 милилитра.

Демек нафтовата печка гори (или губи отнякъде) точно 18,3 милилитра на всеки 1000 километра.

trustworthy
30-11-2008, 22:54
А нали се сещаш, че хич да не е, 10-15 милилитра са останали полепнали по вътрешността на двигателя и маслените канали :)
Моята след последната смяна загуби 1 литър за 150 км, но след около оборот затягане на масления филтър спря да го пипа :screwy:

leketo84
01-12-2008, 00:19
Гледайте сега и аз съм ги чувал тия митове за TS-и дето не горят масло, дайте ми ги на мен :metal: Ето я книжката, може и да не пише точно това да каже някой с италиански щото не го шпрехам :dunno:
Направо ни скри топката на всички ! В превод от италиански гласи че в ръководството на колата за комсумациа на маслото се допуска харч на всеки 1000км до 1 литър затова да се проверява на етапи на какво ниво е маслото в различните периоди което пък от една страна е излишно ако ти работи датчика за нивото на маслото !!! :notworthy:

valjo
01-12-2008, 01:04
Направо ни скри топката на всички ! В превод от италиански гласи че в ръководството на колата за комсумациа на маслото се допуска харч на всеки 1000км до 1 литър затова да се проверява на етапи на какво ниво е маслото в различните периоди което пък от една страна е излишно ако ти работи датчика за нивото на маслото !!! :notworthy:оки бе:) после накарайте тия дет са написали книжката да ви платят ремонта....:)

поне не карайте дълго време над 6000 оборота, направете си сами услуга:)

dakata
01-12-2008, 08:15
Може ли само за информация да кажеш с какво масло стана случката?

Селения 20К братле:sad2::gruebel:Дерзай

dakata
01-12-2008, 08:35
А между другото,съм си извадил членска карта на СБА та пътната помощ ми беше безплатна,ако някой от вас няма съветвам го да си направи(80лв за 1год)От Чирпан където се случи това до Ст.Загора щеше да ми струва 200лв.Дано не ви се налага да я ползвате,ама все пак....може да ви спести доста пари ако разстоянието е по големичко

Pepo
01-12-2008, 09:30
Гледайте сега и аз съм ги чувал тия митове за TS-и дето не горят масло, дайте ми ги на мен :metal: Ето я книжката, може и да не пише точно това да каже някой с италиански щото не го шпрехам :dunno:
Колеги, написаното в инструкцията за експлоатация следва да се тълкува като - 1 л на 1000 км е разход на масло, който е допустим през периода на разработване на нов автомобил. Колега dakata, а възможно ли е да сте прегрели мотора от липса на антифриз? Кога последно беше проверявано нивото му? А маслото на какви километри беше? Честно казано съм силно обезпокоен от мненията на някои колеги, че при TS моторите Вашият проблем е често срещано явление.

kartell
01-12-2008, 10:35
Направо с тази тема ме хвърли в големи размисли.
Преди 3-4 месеца като си взех колата я закарах при Бобо за смяна на ремъци и масло. Тогава с Бобо стигнахме до извода че не е за смяна вариатора, за което сега съжалявам. една седмица след смяната двигателя започна да трака странно. Тогава не ибръщах кой знае какво внимание, но сега в студените 2-3 дни когато температурата падна до -10 -12 градуса, при палене тракаше в пъти повече за 2-3 минути. Странно ми е, че пре изфорсиране и пускане на гаста в един момент тракането спира напълно.
След тази тема се чудя дали нещо маслото не е вред, дали от вариатора трака или повдигачи.
Дайте някакъв съвет щото вече незнам кво да правя :bangin:

kartell
01-12-2008, 10:46
стана дублиране на постовете този може да се изтрие :gruebel:

миро
03-12-2008, 16:03
Ммммммммммдааааа, май се очертава лоша зима за тази порода.

valjo, поста ти в раздел 145 го няма :question: :unsure:

digitalundgrd
03-12-2008, 22:53
и аз не го намерих, че ми беше интересно

traiko_89
04-12-2008, 18:18
качих те ли мотора

dakata
05-12-2008, 15:07
Другата седмица ще е,че тая много работа8-)

dakata
05-12-2008, 15:20
Колеги, написаното в инструкцията за експлоатация следва да се тълкува като - 1 л на 1000 км е разход на масло, който е допустим през периода на разработване на нов автомобил. Колега dakata, а възможно ли е да сте прегрели мотора от липса на антифриз? Кога последно беше проверявано нивото му? А маслото на какви километри беше? Честно казано съм силно обезпокоен от мненията на някои колеги, че при TS моторите Вашият проблем е често срещано явление.

Колега сори,че ти отговарям чак сега ама както сам се досещаш сега яице ми се пържи на задника като съм без кола:crybaby:.Антифриза ми беше точно по средата м/у двете граници а маслото е на 10к т.е. 2к преди смяна и беше на МАХ казвам го и съм сигурен в това,щото преди да тръгна ги проверих температурата ми се заковава точно на 90,абе с две думи всичко ми беше О.К.ама.....:hmm:

gigi
05-12-2008, 19:34
Колега сори,че ти отговарям чак сега ама както сам се досещаш сега яице ми се пържи на задника като съм без кола:crybaby:.Антифриза ми беше точно по средата м/у двете граници а маслото е на 10к т.е. 2к преди смяна и беше на МАХ казвам го и съм сигурен в това,щото преди да тръгна ги проверих температурата ми се заковава точно на 90,абе с две думи всичко ми беше О.К.ама.....:hmm:

Няма Т.С който да е прехвърлил 100 000 и да е ОК. Гърмят си от две неща.
1 бедна смес, над 160 таз кола обеднява сместа и има доста фактори за дупка в буталото - кофти свещи, кофти бензин, и т.н може да се избегне като се слагат хубави свещи гориво и чип който да бута бензинче над тази скорост е харча на колата с 200 става 10-11 но няма ядове.
2 Не сменяно масло от първият собственик, слагане на кофти масло, в комбинация с доста жулене по магистралите. Колата си тръгва и в един момент бум както всичко уж е ОК завлича. Има си конструктивен дефект.:wallbash:

qpwo
05-12-2008, 20:13
Начи тъи като гледам с едно газово ще се решат проблемите...:popesmiley:

DiStefano
05-12-2008, 20:15
Няма Т.С който да е прехвърлил 100 000 и да е ОК. Гърмят си от две неща.
1 бедна смес, над 160 таз кола обеднява сместа и има доста фактори за дупка в буталото - кофти свещи, кофти бензин, и т.н може да се избегне като се слагат хубави свещи гориво и чип който да бута бензинче над тази скорост е харча на колата с 200 става 10-11 но няма ядове.
2 Не сменяно масло от първият собственик, слагане на кофти масло, в комбинация с доста жулене по магистралите. Колата си тръгва и в един момент бум както всичко уж е ОК завлича. Има си конструктивен дефект.:wallbash:

ааазз затова предвидливо оставих Твин Спарка
на жената да го дотърка ... слабо ме интересува
вече какво се случва с тая кола .. щото около мен
за 1 месец изгърмеха 2 мотора като моя .. и то от нищо

Pepo
06-12-2008, 12:09
Колега сори,че ти отговарям чак сега ама както сам се досещаш сега яице ми се пържи на задника като съм без кола:crybaby:.Антифриза ми беше точно по средата м/у двете граници а маслото е на 10к т.е. 2к преди смяна и беше на МАХ казвам го и съм сигурен в това,щото преди да тръгна ги проверих температурата ми се заковава точно на 90,абе с две думи всичко ми беше О.К.ама.....:hmm:


Няма Т.С който да е прехвърлил 100 000 и да е ОК. Гърмят си от две неща.
1 бедна смес, над 160 таз кола обеднява сместа и има доста фактори за дупка в буталото - кофти свещи, кофти бензин, и т.н може да се избегне като се слагат хубави свещи гориво и чип който да бута бензинче над тази скорост е харча на колата с 200 става 10-11 но няма ядове.
2 Не сменяно масло от първият собственик, слагане на кофти масло, в комбинация с доста жулене по магистралите. Колата си тръгва и в един момент бум както всичко уж е ОК завлича. Има си конструктивен дефект.:wallbash:
Колега, gigi как от бедна смес или от лоша свещ ще гръмне мотор?!! Имам някакви познания, но далече не съм специалист. Теоретично не мога да си го обясня. За мен това не е основателна причина. Бих приел умора на материала, недобро мазане, недобро охлаждане. Ако има и други пострадали или запознати, нека да споделят мнение. Доколкото разбирам, dakata още не е наясно с причината да се стигне дотук. Дайте да разсъждаваме логично и разберем откъде идва проблема!

digitalundgrd
06-12-2008, 12:11
....ами от детонациите...

Pepo
06-12-2008, 12:30
....ами от детонациите...

dakata казва, че лагерите за били "заварени" не ли по вероятно блокирал лагер или триене и прегряване? При детонация не би ли се отразило на бутала вместо на лагери, а и не разбирам детонация как ще скапе мотор, нали такъв е принципът:
впръскване -> сгъстяване -> запалване -> детонация, която задвижва буталата :unsure:


Такава дружба стана,че сега направо ми се реве:small_cry:,лагерите бяха направо като заварени,а да кажеш,че съм я натиснал до край не съм :dunno: Тъкмо я пришпорих и 2мин.по късно всичко приключи,явно така е трябвало да стане.:rip:


Всеки ТС изпушва след около половин-един час пълна газ, факт. Особено па лятото в жегите, тогава даже и по-бързо става белята.

Тоя матор си има температурен проблем на 3-4 биелен и основен лагер.

Кво стана, ""Юмрук на дружбата" ли стана при теб?

qpwo
06-12-2008, 14:22
Детонационното горене е мн вредно. Пряко е свързано с октановото число.. При детонация няма плавно ,, бутане,, на буталото от разширяващите се газове, има удар които е вреде3н и разтраква... Оттам може би се нанизват и другите последствия.....

JJJ
06-12-2008, 14:59
Такава дружба стана,че сега направо ми се реве:small_cry:,лагерите бяха направо като заварени,а да кажеш,че съм я натиснал до край не съм :dunno: Тъкмо я пришпорих и 2мин.по късно всичко приключи,явно така е трябвало да стане.:rip:Кои лагери бяха “като заварени”, само мотовилкови или всички :question:

dakata
07-12-2008, 17:31
Кои лагери бяха “като заварени”, само мотовилкови или всички :question:
Не посмях да погледна щото бях в шок:horror:,цитирам това което ми казаха в сервиза, ама тия дни като сваля двигателя ще го разгледам подробно :lupe:и ще ти кажа к'во точно е станало

Pepo
08-12-2008, 11:17
Не посмях да погледна щото бях в шок:horror:,цитирам това което ми казаха в сервиза, ама тия дни като сваля двигателя ще го разгледам подробно :lupe:и ще ти кажа к'во точно е станало
Колега, задължително опиши резултатите от ''аутопсията'', че виж доста шпаги се кръстосаха http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28849 :clapping:

Tasev
09-12-2008, 00:10
Koлко пари си готов да дадеш за 2.0 ts.park перфектен

Sam76
09-12-2008, 23:01
Моят проблем с двигателя беше от това, че в Швейцария са го отваряли за нещо си, което не разбрахме какво точно е било. Сваляно е и зъбното колело на коляновия вал, но не със специалния инструмент, а с някакви щанги. В резултат на това върху маслената помпа имаше парчета от това колело (страничния борд), а освен това бяха разменени 2-ри с 3-ти основни лагери. Но, майсторът на който закарах колата за нещо си друго, хвана проблема отрано, около макс. 1000км преди да роди двигателя. Сложих само нов колянов вал с основни и биелни лагери, един смукателен вал, нови сегменти и готово. За около 5к. лв се оттървах, засега поне. Буталата бяха като нови, нищо им нямаше.
Гледам, че се намират и двигатели на по 200к. км, които са като нови- няма износвания на бутала, валове и т.н. Така че е малко силно да се говори за конструкторска грешка. Няма изтърквания на валовоте, помпата маже доста яко. Може би всичко е въпрос на правилна поддръжка и експлоатация. Иначе и аз чувам истории за гръмнали двигатели от "бедна горивна смес". Предвид бензина, с който караме , е нормално над 5к оборота да има проблеми. Откакто направих двигателя карам само с 100 октанов бензин (поне на бензиностанцията толкова го водят де :( ) и гледам над 5000 оборота да не вдигам, че иначе излиза скъпичко....
С две думи колегата fiore си го е написал проблема: никой не си купува Алфа да я кара бавно. Поздрави и карайте доколкото може разумно самолетите!!!

164 td
11-12-2008, 02:51
Е тва става от бедна смес и така се мелят бутала.Ло6ото в слу4ая бе6е 4е е на моита 166.

Pepo
11-12-2008, 07:24
Е тва става от бедна смес и така се мелят бутала.Ло6ото в слу4ая бе6е 4е е на моита 166.
Колега, да не би да е заради газифицирането? :balloon:

gigi
11-12-2008, 15:10
Охх аз незнам що обяснявам вече ама като чета и се сещам защо вече никой които наистина разбира не пише. Погледнете ми по нагоре мнението и преглътнете факта че 16-клапания Т.С е боклук и е с конструктивни дефекти. Не, тази дупка не е първата нито последната и не е от газифицирането. :stumm:

Pepo
11-12-2008, 16:05
Охх аз незнам що обяснявам вече ама като чета и се сещам защо вече никой които наистина разбира не пише. Погледнете ми по нагоре мнението и преглътнете факта че 16-клапания Т.С е боклук и е с конструктивни дефекти. Не, тази дупка не е първата нито последната и не е от газифицирането. :stumm:
Колега, спред статистиката на този форум:
Регистрирани участници: 8 423,
Активни членове: 1 992
Ако махнем дори половината от тях, резултатът е, че ти току-що нарече останалите ''некомпетентни'', само защото пишат или задават въпросите си тук :waving:

trustworthy
11-12-2008, 16:09
Колега, спред статистиката на този форум:
Регистрирани участници: 8 423,
Активни членове: 1 992
Ако махнем дори половината от тях, резултатът е, че ти току-що нарече останалите ''некомпетентни'', само защото пишат или задават въпросите си тук :waving:

Гиги имаше предвид хора, които са правили не един или два основни ремонта на такъв двигател ;) Хора с ОГРОМНИ познания и опит с тея моторетки, които поради различни причини не пишат тук. Не бързай да се засягаш ;)

164 td
11-12-2008, 18:52
Охх аз незнам що обяснявам вече ама като чета и се сещам защо вече никой които наистина разбира не пише. Погледнете ми по нагоре мнението и преглътнете факта че 16-клапания Т.С е боклук и е с конструктивни дефекти. Не, тази дупка не е първата нито последната и не е от газифицирането. :stumm:

Абсолутно си прав колега.Аз спирам да пи6а за6тото колегите се сърдят като говоря така за 166.Плуел сам ги.Ами 6 ги плуя я.Все си мисля 4е има не6то дето да не съм пипал по тая кола и все не6то ново ме изненадва.В4ера ми угасна дисплея на централната конзола и сега е пета глуха вътре.Писна ми ве4е ама пуста му краста.Само едни кораби ми из главата.

gigi
12-12-2008, 10:55
Гиги имаше предвид хора, които са правили не един или два основни ремонта на такъв двигател ;) Хора с ОГРОМНИ познания и опит с тея моторетки, които поради различни причини не пишат тук. Не бързай да се засягаш ;)

:drunk:

миро
12-12-2008, 21:58
Колега, спред статистиката на този форум:
Регистрирани участници: 8 423,
Активни членове: 1 992
Ако махнем дори половината от тях, резултатът е, че ти току-що нарече останалите ''некомпетентни'', само защото пишат или задават въпросите си тук
Няма какво да се шашкаш, слушай патилите! :)

164 td
13-12-2008, 04:03
Е тва е то.2.0 тс 16В издържа едо напиване.Са да видим моя колко 6 изкара.1 напиване преживя.Колко пъти треба да казвам 4е Алфите са Алфи до 93-та година........

qpwo
13-12-2008, 10:53
:spam_laser:

code
13-12-2008, 13:28
И какъв точно е конструктивния дефект, ако не е тайна?

qpwo
13-12-2008, 13:57
Дефекта е че много тихо работи двигателя и понякога забравям , че не съм запалил и се опитвам да потегля със загасена кола...:bouncing_smiley:

code
13-12-2008, 18:13
Не сериозно питам, как машини дето изкарват в прекъсвач по 200 000км, на 7000об разбрахте че имат конструктивен дефект. Тракайте си с тракалките, кефете им се като искате но TS-а си е истинския Алфа мотор :bowdown::bouncing_smiley:

164 td
13-12-2008, 21:45
Истинския Алфов мотор колега е 2.0 тс 8в тоя с двете делка от страни и ВМ84А на дизела.Това са коравите мотори.

pinko
13-12-2008, 21:55
Истинския Алфов мотор колега е 2.0 тс 8в тоя с двете делка от страни и ВМ84А на дизела.Това са коравите мотори.

За първия матор си прав, ама дизелите на Vancini&Martelli ги е монтирал секи, който е имал парите да си ги купи - като почнеш от Алфа Ромео, Крайслер, Джийп, Деу, Ленд/Рейндж Ровър и даже Тойота.

http://en.wikipedia.org/wiki/VM_Motori

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_VM_Motori_engines

gigi
14-12-2008, 00:06
Не сериозно питам, как машини дето изкарват в прекъсвач по 200 000км, на 7000об разбрахте че имат конструктивен дефект. Тракайте си с тракалките, кефете им се като искате но TS-а си е истинския Алфа мотор :bowdown::bouncing_smiley:
Само дет няма една изкарала 200 000км:bouncing_smiley: Може се фанеме на бас че не можеш да минеш 5-пъти магистрала Тракия на заварена гас без да сдробиш мотора.:shocking:
А 16в Т.С е минал покрай истински алфа мотор с 200, и точно на 2.0 конструктивни недомислици бол........и хич не е за 166-ца. 166 има 3 истински Алфа мотори 2.0турбо 2.5 и 3.0, и един доста балансиран дизел които е с бая повече предимства пред Т.С-а.
Аз поне не съм дизелджия и затова да го защитавам, просто говора от опит и аз предпочитам бензин ама не ми се сипва по 20 кила бенз на 100км за едната краста като колата вече ми трябва за работа а не за кеф.:drinking:

qpwo
14-12-2008, 00:21
Егати, Code , тея хора въобще фенове ли са на 166-ца или на бмв-нца........

abart_
14-12-2008, 02:21
Егати, Code , тея хора въобще фенове ли са на 166-ца или на бмв-нца........
фенове са,но не ЗАБЛУДЕНИ :!:
ако схващаш разликата
Т.С 16в си има някакъв конструктивен проблем с мазането на вала,съчетано и с обороти от порядъка на 6-7000 и се получава:stumm::priest::heavy_cry: накратко

code
14-12-2008, 07:13
Единствения конструктивен дефект е, че може да се напъва до счупване заради късата скоростна кутия. Не един и двама първи собственици са се възползвали от този факт оттам и всички проблеми. С газ до ламарината задължително ще го счупиш за това не споря. Не може да караш с 240 кола с макс. скорост по книжка 213. Не е дадена случайно;) за другото са пълни дивотии. "Заблудени"-те сте дизелджиите - просто нямате сърце за истинския Алфа-рев на матора :-) qpwо :th_up:

на моята Алфа съм возил приятел с 6 цилиндров Пасат дизел, и човека: "Цъ цъ трябваше да си взема бензин" хах и хем е по-мощен Пасата от ваште печки . . абе не ми говори

gigi
14-12-2008, 11:26
Хихи ама не се спирате, да не сме ги карали тия да говорим найзуст като вас, ама що мотори се бракуваха. то проблема не е в Алфата а в мотора които е ФИАТ дори на Типо И делта -Дедра 16в мотор е със същия блок и работата пак е умрела, но поне по нечупат бутала докато при Т.С-а и дупки стават редовно, ей на погледнете у форума поне 10-15 са с дупки. Дано вие да нямат проблеми. А и да ти кажа с 200 леееко дизела не се чува докато Т.С-а има такъв хубав звук че като минеш 2000км за едно денонощие и ти иде да си удариш главата у стената.

valjo
14-12-2008, 11:28
все ми се струва че преди да ни обвиняваш кви алфисти сме, може да погледнеш колко бензинови 16вТСи сме счупили, и ремонтирали и прочие:)

а ако няма да го караш до ламарината, за кво ти е тогава алфа?;)
шото аз дизеларката я карам точно до ламарината и за разлика от бензинката, знам че ще стигна закъдето съм тръгнал :)

и тя дига 220, и може да ги държи цялата магистрала примерно, а бензинката при същите условия се стига точно до такива теми;)

code
14-12-2008, 12:17
Ами то точно щото сте карали бензинови затова сега ви чопли в мозъка все нещо и място не можете да си намерите с тия печки. Все избивате тука нещо TS-а ви трън в очите.
Тва е яко разпилен 10годишен матор
на незнайно колко км и изпълнения, незнайно колко пъти оставян без масло и вода и т.н. Някой ако очаква да е вечен не е в час. Който си е купил TS от магазина да ни затапи тука всички!!!!

Тишина ..

пп караш я до ламарината щото малко след 200 играта свършва и оборотомера си стои в нормални стойности, а TS-а ускорява докато изкара буталата. :headbang:

leketo84
14-12-2008, 12:24
Момчета стига сте се заяждали вече ! Всички караме едни и същи коли а само се препираме ! Това не е хубаво ! :roll:

code
14-12-2008, 14:31
Той тоя спор си го водим на 3месеца един път и все сме си едни и същи в него, да не хващаме ръжда не за друго :BIGsmile: ма тоя път в две теми ..

pacho_kardana
14-12-2008, 17:26
Ами то точно щото сте карали бензинови затова сега ви чопли в мозъка все нещо и място не можете да си намерите с тия печки. Все избивате тука нещо TS-а ви трън в очите.
Тва е яко разпилен 10годишен матор
на незнайно колко км и изпълнения, незнайно колко пъти оставян без масло и вода и т.н. Някой ако очаква да е вечен не е в час. Който си е купил TS от магазина да ни затапи тука всички!!!!

Тишина ..

пп караш я до ламарината щото малко след 200 играта свършва и оборотомера си стои в нормални стойности, а TS-а ускорява докато изкара буталата. :headbang:

Да ама факт е че дизела е по-издържлив от ТС-а.... Не поня колко човека с дизели са писали "двигатела ми роди " или нещо от тоя род...

:drool::headbang:НАФТАТА Е РЕШЕНИЕТО :headbang::drool:

EMo0o
14-12-2008, 23:03
Момчета стига сте се заяждали вече ! Всички караме едни и същи коли а само се препираме ! Това не е хубаво ! :roll:

Ти ако мислиш че вкарваме нещо кой знае какво в това .. :) Таака или иначе всеки ще си кара неговата кола :bouncing_smiley: Иначе ще загубим форма за спорене ;) Тренинг тренинг :headbang:

leketo84
14-12-2008, 23:36
Ти ако мислиш че вкарваме нещо кой знае какво в това .. :) Таака или иначе всеки ще си кара неговата кола :bouncing_smiley: Иначе ще загубим форма за спорене ;) Тренинг тренинг :headbang:
Значи почвам и аз да се включвам !!! :thumbup:

EMo0o
14-12-2008, 23:45
Значи почвам и аз да се включвам !!! :thumbup:

Станахте много бензини .. няма да е интересно :) Каквото и да си говорим за двигателите всички караме много хубави коли с достатъчно екстри и удобства ;) Както казва Пинко - човек и добре да живее пак си купува 166 за да живее още по-добре :D

164 td
15-12-2008, 04:22
Колега code за6то говорим само за 10 годи6ните 2.0 тс 16 в мотори дет били много стари а не от4етем факта 4е моя VM84A примерно е на 19 години,на 509 000 км и ме е возил около 40 пъти до Белгия и обратно и всеки път със си4ката газ??????И другия факт-като си купух 166-така 2.0 тс 16в 155 к го ка4их на една платформа и го пратих в БГ.6 мине Мехелен-Калотина за 20 4аса кога цъфнат налъмите.Може евентуално за 20 дена и 2000 евро за пътна помо6т и сервизи.А ако 6 караме кат баби по добре да си земем по един Мерцедес 124 200д.За по куц кон не се се6там в момента.Или ае форд сиера 2.3д 4е я имам от 5 години и ме е срам да я напи6а в подписа си.

kartell
15-12-2008, 09:04
Тия спорове ме кефат, много писане всичко се казва и накрая мнението на никой не е променено :headbang:

Относно издръжливоста - да дизела е по издръжлив, което е естествено имайки предвид че се кара на доста по ниски обороти особено от 166 2.0 ТС. Според мен това е единствения проблем на тая кола с тоя двигател, редиш скорости като алтав и при 140-150 си с 5000 оборота, е как да не се изпържи тоя двигател ако караш с над 150. Аз в града като карам спокойно подмина ли 60 и мога да си включа 5-та без придърпване, без тормоз и т.н.

За мен тея скорости на 2 ТС са гавра :spam_laser:

VFTI
15-12-2008, 12:14
Тия спорове ме кефат, много писане всичко се казва и накрая мнението на никой не е променено :headbang:

Относно издръжливоста - да дизела е по издръжлив, което е естествено имайки предвид че се кара на доста по ниски обороти особено от 166 2.0 ТС. Според мен това е единствения проблем на тая кола с тоя двигател, редиш скорости като алтав и при 140-150 си с 5000 оборота, е как да не се изпържи тоя двигател ако караш с над 150. Аз в града като карам спокойно подмина ли 60 и мога да си включа 5-та без придърпване, без тормоз и т.н.

За мен тея скорости на 2 ТС са гавра :spam_laser:

Гавра е за лимузината 166...Обаче е кеф на 156...145/6...155 :headbang: Кефа да се обръща оборотомера:headbang: Иначе и една нафта 2.4 200коня няма да откажа пък била тя и в 166:drool:

code
15-12-2008, 12:28
Гавра е за лимузината 166...Обаче е кеф на 156...145/6...155 :headbang: Кефа да се обръща оборотомера:headbang: Иначе и една нафта 2.4 200коня няма да откажа пък била тя и в 166:drool:
На 156 мисля че скоростите са по-дълги, за GTV съм сигурен.

didod
15-12-2008, 13:13
Моя не е 16 V, ама на 4000 об. е точно 140. По GPS. По табло и повече. Странно защо чак толкова къси скорости на 166...

mochko1
15-12-2008, 17:23
На 156 мисля че скоростите са по-дълги, за GTV съм сигурен.

Ахмм дълги ,дълги на втора 110-115 :metal:

qpwo
15-12-2008, 20:13
При мен 3000-100км, 5000-160км. Според мен този двигател е високооборотен и при по-големи обороти работи по-добре:headbang:....

nikotm
15-12-2008, 21:19
19 години,на 509 000 км и ме е возил около 40 пъти до Белгия и обратно и всеки път със си4ката газ??????

Извинявай колега,не искам да се заяждам ама каде по Европа караш на сичката газ.Това го има само в България и Румъния и като те хванат можеш да си платиш.А ако направиш това в Европа и затвора можеш да отнесеш.

П.С.Сега видях че дизела е 19 годишен,та той повече от 120 неможе да отлепи.:bouncing_smiley:

164 td
15-12-2008, 22:40
Ами ако иска некои да се пробваме аз със 164тд сре6ту 166 2.0 тс с 4ип,с 2 4ипа,с ремуси с квото каже.Под4ертавам с 2.0 ТС 16в мотора на 166 купе.6том вика6 120 колкото толкоз.На старт, на 400 метра,нагоре,надолу,на 4 километра,на 40 километра ама тогаз 6 стане блока като сито.Кефя си се на 166-тицата ама днес излезе 6ум4е на новиа мотор и тоа пат ако стане си4ко на салата ве4е 6 се откажа в даржавен весник от нея.

164 td
15-12-2008, 22:44
А по европа навсекаде карам със си4ката газ.Само тука и в Румъния не става 6тото с това ока4ване амортисорите стават кат скоби а джантите кат гаики.

nikotm
15-12-2008, 22:49
Направо ма сцепи от смях в иначе мъгливата вечер.:bouncing_smiley:
А сега сериозно.Дано не е нещо сериозно по-мотора.Успех и весело изкарване на празниците.

mochko1
15-12-2008, 23:48
:haha: :haha: Рацерите с дизеловите бегачки ,ареее ....

qpwo
15-12-2008, 23:51
Та както казах от 30 на 2-ра едва ли някое jtd има шанс да ме види в огледалото си....:wow:

pinko
16-12-2008, 00:07
Ако не престанете ВЕДНАГА, повтарям ВЕДНАГА, ще заключа и тая тема.

Ша ви замоля да си мерите пишките някъде другаде.

Казах.

Pepo
16-12-2008, 09:16
И който от вазе пусна тайзи тема, веднага да си признава http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29102:roll2:

164 td
16-12-2008, 11:56
Тои тоз от мене по голем тапанар 6 излезе.

Stefan Caromov
18-12-2008, 10:41
бах маааааму НогУ гърмежи ,нОУ нещо .... аз кво ли да кажа ... 3 двигателя и на единия 3 ремонта ........затва следващата ще е 166 ама дизел... не щем бензин ,щот свърших кашето за ремонти

ACEHOB
18-12-2008, 10:59
бах маааааму НогУ гърмежи ,нОУ нещо .... аз кво ли да кажа ... 3 двигателя и на единия 3 ремонта ........затва следващата ще е 166 ама дизел... не щем бензин ,щот свърших кашето за ремонти

Най-накрая един да влезе в правата вяра. :notworthy:

qpwo
18-12-2008, 20:39
Наи-накрая един звучи като- поне един !!!:punk:

EMo0o
18-12-2008, 22:39
Защо спорите не мога да разбера ..? Караме едни и същи коли , в един форум влизаме , едни и същи неща пишем (като изключим тоя безсмислен спор) Факт , няма кола в класа на 166 за годината и двигателите която да я бие .. било то бензин или дизел ;) А за бензиновите "състезателни" двигатели .. ще ме извинявате ама това е лимузина - не състезателна кола , и според мен затова се говори , че е най-удачно дизела , защото е най-икономичен !! Като искате да се състезавате - земете си едно QV или 156 2.5 V6 .. състезавайте се ! Но за мен тази кола не е за подобни неща , а за да има комфорт когато се качиш в нея , когато се возиш или когато я подкараш ! Нито дизелите нито бензините са чаак толкова бързи .. Спирам да коментирам по въпроса ... !!!

qpwo
18-12-2008, 22:45
[quote=EMo0o;378383]Защо спорите не мога да разбера ..? Караме едни и същи коли , в един форум влизаме , едни и същи неща пишем (като изключим тоя безсмислен спор) Факт , няма кола в класа на 166 за годината и двигателите която да я бие .. било то бензин или дизел ;) Пак казвам за себе си - никога на съм търсил jtd или ts , важното беше да е 166 и да ми хареса...:notworthy:

dakata
19-12-2008, 17:28
Koлко пари си готов да дадеш за 2.0 ts.park перфектен

Възможно най малко:pokey:А ти колко му искаш?

dakata
19-12-2008, 17:40
Оооойй ,съквартирантити стига сте спорили бре,тоз форум го обърнахте на арена за гладиаторски битки ве,остана само някой да започне да залага:prison::Yeeeehaaa: Ама що ми трябваше на мен да я пускам тая тема?АААААА верно бе бях си счупил двигателя!!!:big_whoops:

Exclusive
08-01-2009, 15:01
Айде и аз да се оплача какжо ми се случи онзи ден!Обикалям си аз из Орландовци и турся къде да ми залепят картера,влизам в една малка уличка кадето имаше сняг до коленете и карам напред и в един прекрасен момент чувам зверски удар под колата!Спрях 10тина метра след това и като погледнах отдолу видях че ми нямаше полувината картер(по-точно малкия)!Както и да е,купих нов картер и като отидох в сервиза и свалиха картера видях че 3 от 4те биелни лагери се клатят като гладен циганин джанка!Майстора свали един от тях и ми каза 4е се е заварил за вала!Хубавото е че все пак съм спрял навреме преди да замине целия мотор!Така се оправих с 200лв, вместо с 1200!

toniseh
07-04-2009, 22:14
Тъикато много серазисква темата относно издражливоста на TS,ще споделя моя скромен(опит),бях в прованса в Гоце Делчев,на вращане от там,малко преди Добринище,нацелих камък,неголям но достатъчен,за да шчупи привода за маслото-картера остана здрав,и ме заблуди помислих че датчика се е разбил лампата светна в кървавото си червено,но аз продалжих и така без налягане на маслото та до София,близо 180км средна скорост около 80,90км в час,моторно масло Аи си Делко 10W40 около 5 дни шофиране по траповете из София и тн.когато започна да променя звука-веднага в сервиз и какво,смяна на четрите черупкови лагера и заварка на привода,а на старите лагери едва им бе тук таме паднала циментацията,колеги и ако това не е корав мотор здраве му кажи,незнам за другите барутарници ,но знам че аз имам тварда машина с характер и сам спокоен на патя:boxing:такаче малко да поохладят страстите:Bolt::shoot: