PDA

View Full Version : Очакваното интервю с Лисан



jjkale
29-11-2008, 17:11
Италианските автомобили
Д и м и т ъ р П е т р о в (jjkale)тест-изпитател и Редактор на сп."Бг Транспорт" , както и на сп."Автобуси и микобуси"

Част от статията публиквана в новия брой.


Визитка
Име:Александър Йорданов – Лисан
Години – 36
Град – София
Хоби – мотори , коли , риболов
Кара:Alfa Romeo GTV SPIDER – 160 к.с. с 2 чипа и спортен филтър
.................................................. .................................................. ..........
Темата за италианските автомобили е необятна . Чаровни , но и от време на време проблемни . От много „разбирачи” могат да се чуят различни мнения относно „италианките” . А дали проблемът не е в нас и дали знаем как да ги поддържаме правилно ? За да доразвия темата за италианските коли , реших да попитам хората , които ги карат и какви са честите проблеми свързани с тях . След няколкодневно проучване се запознах с един от най – компетентните по въпроса , а именно Сашо (известен с прякора Лисан) . Ако се загледаме , на почти всяка италианска кола предимно в София пише „Лисан сервиз”. Отидох лично да се запозная с него и да му задам няколко въпроса . Той с удоволствие ме прие и ми разказа за италианската страст .

– Сашо , би ли ми разказал относно ремонта и поддръжката на италианските коли ?
– За италианските автомобили части има в излишък . Постоянният внос не спира . Има доста вносители и смея да твърдя , че добрите и сравнително качествени части преобладават . Има всички на пазара , като цените са приемливи , сравнение с други марки автомобили . Лошото в случая , че има разлики , които стигат до 50% за едни и същи части , но в различни магазини – особено извън София . В провинцията частите са извън всякакъв контрол . Всеки продава на цени , каквито си иска , а това води до внушението , че италианските автомобили са скъпи за поддръжка .
– Вярно ли е , че автосервизите които успешно поправят автомобилите са предимно на територията на столицата ?
– За съжаление е вярно . Този факт създава доста неудобства за хората от провинцията . Много хора не си купуват италиански автомобил именно по тази причина . Разбира се , има и хора извън столицата , които си разбират от работата , но за съжаление са малко .
– Предполагам , че при тях цената за труд е висока ?– Да , така е , по обясними причини . – тук искам да допълня , че ако се спазват някои основни правила за поддръжка , италианският автомобил е доста здрав и надежден – и няма да те остави на пътя .
– Сподели с мен и нашите читатели какви са твоите препоръки и съвети ?– При покупката на автомобила , той трябва задължително да бъде прегледан технически от автомонтьор , който познава добре тези автомобили , защото при най - малкия пропуск при огледа нещата излизат извън контрол .
– Предполагам , че имаш предвид основен ремонт и т.н. ?– Да , както основен ремонт така и ходова част , дебитомер и т.н.
– Твоя съвет какво трябва да се направи веднага след покупката на автомобил на старо ?
– Задължително трябва да се направи техническо обслужване , а именно смяна на ремъци , ролки , масло и филтри . Препоръчително е това да се прави в автосервиз , който се занимава предимно или само с ремонти на италиански автомобили .
– А защо само при тях ?– Защото се използват силно специализирани инструменти , които са скъпи , а сервизите , които не се занимават само с „италианки” , не ги купуват .
– Виждам , че в момента около теб в сервиза има предимно Alfa Romeo – съгласен ли си с факта ,че Alfa Romeo е класика в жанра ?– Да , определено . Това е кола която се кара с чувство . Но и те имат недостатъци .
– Кажи ми малко за недостатъците на двигателите модификация T . Spark и Boxer .– При T . Spark като недостатък мога да определя картера . Той е алуминиев и се пука много лесно при недоглеждане на пътната обстановка . При наличие на теч и липса на масло , ако не се вземат мерки , двигателят отива за основен ремонт . При двигателите Boxer картера е железен и не се пука , но се залепва за маслената помпа и резултатът е същия . Съветът ми е при най – малкия удар да се направи оглед .
– Кажи ми повече за легендарната Alfa Romeo – Giulia .– Определено това е кола , за която си струва да се знае . В началото на 60 –те год . на миналия век Alfa Romeo започва разработака на нов модел , който да замени популярната Giulietta . Така се ражда Giulia . В създаването на Giulia е заложено много , а очкванията са много големи . Самият факт , че на базата Giulia са създадени много невероятни автомобили . Giulia става един от най – прославените модели на компанията . С великолепна аеродинамика и потресаващата си мощност Giulia е силнооткрояващ се автомобил , уникално творение за времето си – шедьовър . Giulia за от 0 до 100 ги прави за12 секунди при максимална скорост от 180 км/ч . Тя заема мястото си на световния връх в автомобилостроенето .
– И за финал кажи няколко думи за твоята „красавица” . – Карам Alfa Romeo GTV SPIDER . Мощността и е около 160 к.с. има 2 чипа и спортен филтер . Това е много здрав автомобил , динамичен , красив и не толкова скъп за поддръжка . Слабата част при него е „задницата” , която не е никак евтина .

yo
29-11-2008, 20:00
:clap::Yeeeehaaa::bravo:

raiders
29-11-2008, 22:44
:-P Браво, сега чакам едно интервю и с мен :-P

голямата риба
30-11-2008, 12:45
без да се обиждаш обаче нивото на журналиста е под всякаква критика
също така в интервюто има и доста неточни факти и прозира евтина реклама

cvetelin
30-11-2008, 13:29
с извинение ... кога Сашо си обикалял из провинцията и знаеш нивото на майсторите?
мога да ти кажа, че има хора доста по разбиращи от 90% от софийските "майстори"

gadimir
30-11-2008, 13:56
ами може да не е обикалял,ама като чува и чете многото оплаквания от пишман майстори,тупащите се в гърдите хора от сервизите ,че имат всичко за всички модели ,цените на услугите и най вече частите е много прав:big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:
P.S.Говоря за най-добрия град за живеене(втора година поред)-ВАРНА

Mury
30-11-2008, 18:06
Италианските автомобили
Д и м и т ъ р П е т р о в (jjkale)тест-изпитател и Редактор на сп."Бг Транспорт" , както и на сп."Автобуси и микобуси"

Визитка
Име:Александър Йорданов – Лисан
Години – 36
Град – София
Хоби – мотори , коли , риболов
Кара:Alfa Romeo GTV SPIDER – 160 к.с. с 2 чипа и спортен филтър
.................................................. .................................................. ..........
Темата за италианските автомобили е необятна . Чаровни , но и от време на време проблемни . От много „разбирачи” могат да се чуят различни мнения относно „италианките” . А дали проблемът не е в нас и дали знаем как да ги поддържаме правилно ? За да доразвия темата за италианските коли , реших да попитам хората , които ги карат и какви са честите проблеми свързани с тях . След няколкодневно проучване се запознах с един от най – компетентните по въпроса , а именно Сашо (известен с прякора Лисан) . Ако се загледаме , на почти всяка италианска кола предимно в София пише „Лисан сервиз”. Отидох лично да се запозная с него и да му задам няколко въпроса . Той с удоволствие ме прие и ми разказа за италианската страст .

Те тоа изби рибата,хората кат си немат работа,докъде стигат не е истина :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

ФЕРАРИСТ
30-11-2008, 18:09
Ц-ц-ц-ц-ц.....

cvetelin
30-11-2008, 18:11
Те тоа изби рибата,хората кат си немат работа,докъде стигат не е истина :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

скуката е голяма работа:rotfl:

MaVrUt
30-11-2008, 18:54
италианският автомобил е доста здрав и надежден – и няма да те остави на пътя .

Аари Ве ?

MUROMAN
30-11-2008, 19:41
Аари Ве ?

Верно.:no::stretcher:

Рекламата е голяма сила в нащето глобално село.

JAMAL
30-11-2008, 19:42
Евала на Лисан!!!

MUROMAN
30-11-2008, 19:55
Евала на Лисан!!!

За кое?

Моето мнение/без да обиждам колегата /,че езика му на писане е малко махленски.

Grozdan
30-11-2008, 23:55
Интервюто ми хареса.Добре премерени думи.Браво.

fred
01-12-2008, 09:19
За кое?

Моето мнение/без да обиждам колегата /,че езика му на писане е малко махленски.

Аз пък не видях никъде махленски език, интервюто си е нормално.Добри и верни думи за италианските коли

mordohy
01-12-2008, 10:32
Два дена чета и се здържам да не кажа нещо по-остро,ама и аз съм човек!Никой не заслужава подобно нещо.Все едно чета училищния стенвестник.Не разбрах темата и замисъла на интервюто.:spam::spam::spam::spam::spam::spam:

fred
01-12-2008, 12:00
Два дена чета и се здържам да не кажа нещо по-остро,ама и аз съм човек!Никой не заслужава подобно нещо.Все едно чета училищния стенвестник.Не разбрах темата и замисъла на интервюто.:spam::spam::spam::spam::spam::spam:

Е с такава критика би трябвало да се отнасяме към интервютата на СТанишев, Доган, мадриският крадец, разните министри и подопечни, които нищо не правят и говорят локуми.Тук става дума за интервю с един обикновен човек, какво трябва да каже толкова не ми е ясно /политизирах ::spam:/

Бобби
01-12-2008, 12:44
Два дена чета и се здържам да не кажа нещо по-остро,ама и аз съм човек!Никой не заслужава подобно нещо.Все едно чета училищния стенвестник.Не разбрах темата и замисъла на интервюто.:spam::spam::spam::spam::spam::spam:
Аре бегай от тука бе..:dark2:....толкова ти разбира главата!!!
Като си толкова добър спретни ти едно интервю!
То едно време и от стенвестника имаше полза...ама толкова си го и чел!

Бобби
01-12-2008, 12:47
с извинение ... кога Сашо си обикалял из провинцията и знаеш нивото на майсторите?
мога да ти кажа, че има хора доста по разбиращи от 90% от софийските "майстори"
:gruebel:...къде у Русе ли????...недай си боже да закъсаш там:grin:
...там само на тирове гуми сменят:)
Който не е доволен от лисан?...да каже с какво!?
Аз съм от тия дето съм доволен...и ме дразни някой дето много разбира от журналистика....
Щом сте толкова добри....Коритаров освободи едно местенце

JAMAL
01-12-2008, 13:37
И аз не мога да разбера какво не ви харесва на интервюто или на мнението на човека....и аз съм на мнение, че в провинцията по рядко се срещат хора, разбиращи от италиански автомобили.
Преди няколко години учих в Свищов, та там ми се наложи да сменям водна помпа, в един от най-титулуваните сервизи у градо. Е па човека беше пробил дупка у бронята, че така било по-лесно да я хване...айде без коментар!!!:dark2:

ФЕРАРИСТ
01-12-2008, 13:47
Преди няколко години учих в Свищов, та там ми се наложи да сменям водна помпа, в един от най-титулуваните сервизи у градо. Е па човека беше пробил дупка у бронята, че така било по-лесно да я хване...айде без коментар!!!:dark2:
Пак свестен майстор ще да е бил - можеше и в двигателя да врътне една дупчица.......

JAMAL
01-12-2008, 13:52
Да, наистина късмет извадих.....след 2 месеца видях въпросния човечец да работи в строителен магазин...:bash: Изводите за вас, какви хора се ровичкат по колите ни!

75 turbodelta
01-12-2008, 14:50
:gruebel:...къде у Русе ли????...недай си боже да закъсаш там:grin:
...там само на тирове гуми сменят:)
Който не е доволен от лисан?...да каже с какво!?
Аз съм от тия дето съм доволен...и ме дразни някой дето много разбира от журналистика....
Щом сте толкова добри....Коритаров освободи едно местенце

пожелавам ти да закъсаш някъде в региона та да видиш тогава отношението на тираджииските маистори .....:smoke:
от лисан....ти си доволен и казваш добри думи но защитаваики него и правеики се на праведен нарече нас селяни .....:bash: това ли ти е разбирането за правилна журналистика ...... :repuke::repuke::repuke:

Бобби
01-12-2008, 15:01
пожелавам ти да закъсаш някъде в региона та да видиш тогава отношението на тираджииските маистори .....:smoke:
от лисан....ти си доволен и казваш добри думи но защитаваики него и правеики се на праведен нарече нас селяни .....:bash: това ли ти е разбирането за правилна журналистика ...... :repuke::repuke::repuke:
:repuke:..на журналист не се правя!!!!
Невидях никъде думата селяни в моето мнение!!!!
А кой за какъв се мисли си е лично негов проблем:smoke:
Не съм секретарка на лисан, ама ти май се правиш на цветин, като такава :static:
..и последно..пътувал съм много повече из вашият регион, отколкото ти из нашият:bash:
...явно не разбра тънкия хумор..който отправих към цветин....и не проявявай оная чест:):grin:

75 turbodelta
01-12-2008, 15:07
:repuke:..на журналист не се правя!!!!
Невидях никъде думата селяни в моето мнение!!!!
А кой за какъв се мисли си е лично негов проблем:smoke:
Не съм секретарка на лисан, ама ти май се правиш на цветин, като такав :static:
..и последно..пътувал съм много повече из вашият регион, отколкото ти из нашият:bash:
е ти не са правиш на журналист а другите се правят така ли ? провинциалния намек нее нужно дори да го коментираме мирише дори !!! за секретарка дори не ставаш щото не си държиш устата затворена дори когато си с насрани гащи :smoke:
цветин не го познавам такъв тук няма явно бъркаш някого :kiss:
пак ти казвам пожелавам ти наи искренно дано да попаднеш на наи големия измекяр у наше село
и каквото и да ти се случи малко да ти е :repuke:
и последно аз работа у вашия регион нямам и никъде не съм казвал колко много съм пътувал там :falos2:

търтей
01-12-2008, 15:09
аре да поприберем пишките а?
някои тука са като децата ...
всъщност по-зле

75 turbodelta
01-12-2008, 15:13
аре да поприберем пишките а?
някои тука са като децата ...
всъщност по-зле

присмял са хърбел твоита раота :grin:

Pinky
01-12-2008, 15:13
Работата взе да става на зле. И двамата се считайте за предупредени.