PDA

View Full Version : Проблем с температурата



oinotnA
01-12-2008, 09:32
Проблемът ми е,че когато е в града и тръгна спра-тръгна спра,колата загравя,но в момвнта в който започна да се движа започва да изстива.Проблемът е,че изстива прекалено много,особенно на дълъг път не иска да качи повече от 50 градуса и естествено ми духа студено,дава невероятен разход от 40л. на 300км.Какъв е проблемът?Мерси предварително

Pepo
01-12-2008, 09:37
Проблемът ми е,че когато е в града и тръгна спра-тръгна спра,колата загравя,но в момвнта в който започна да се движа започва да изстива.Проблемът е,че изстива прекалено много,особенно на дълъг път не иска да качи повече от 50 градуса и естествено ми духа студено,дава невероятен разход от 40л. на 300км.Какъв е проблемът?Мерси предварително
Термостат

proper
01-12-2008, 10:50
Термостатче колега. Бързо се сменя и за щастие не е скъпо.

Този разход градско или на дълъг път ти дава. За градско е супер :)

mochko1
01-12-2008, 11:21
:BIGsmile: xax мм да разхода за градско си е супер ;) И аз ще сменям след 2 дена термостатче. Взех си BEHR за 85 лева и отстъпка 10% общо 86 кинта с доставаката и наложения платеж.

oinotnA
01-12-2008, 11:35
Термостатче колега. Бързо се сменя и за щастие не е скъпо.

Този разход градско или на дълъг път ти дава. За градско е супер :)

Извън градско разбира се,иначе и аз щях да съм доволен.Как така загрява пък на дълго не иска,той термостата не е ли или работа или неработи...

mochko1
01-12-2008, 11:40
ами именно твоят стои постоянно отворен и антифриза се върти от радиатора в двигателя постоянно и се охлажда ,а новият ще затваря и ще държи ДВГ-то в определената температура ,когато затвори термостата не влиза охладен антифриз в ДВГ-то и той си загрява.

oinotnA
01-12-2008, 14:16
ами именно твоят стои постоянно отворен и антифриза се върти от радиатора в двигателя постоянно и се охлажда ,а новият ще затваря и ще държи ДВГ-то в определената температура ,когато затвори термостата не влиза охладен антифриз в ДВГ-то и той си загрява.

Благодаря за отговора,сега разбрах.Ще може ли да ми препоръчате ли сервиз за смяна и горе-долу колко ще ми струва.Мерси

b2d
18-12-2008, 10:50
Благодаря за отговора,сега разбрах.Ще може ли да ми препоръчате ли сервиз за смяна и горе-долу колко ще ми струва.Мерси

Ами ще е добре колеги да споделят, за да няма после патих с "майстор" иначе е добре да кажеш и в кой квартал си за да може да те ориентират, ако има някой близо до теб. Иначе при Сашо (Модерното) мисля, че няма да има проблем да го сменят.

bouncer
18-12-2008, 12:13
в екстрийм също.