PDA

View Full Version : Размяна на мигачи с халогени при 147



bokota
01-12-2008, 14:02
Не знам дали е възможно,но ми се иска да го направя,защото ще изглежда много по-добре.Въпроса ми е някой правил ли го е и ако да къде и дали само жиците и лампите трябва да се сменят или и нещо друго като рефлектори или ..... ?

rustson
01-12-2008, 15:43
хехе да не искаш да си направиш това търн асистънт дето го има на мерцедесите като завиваш и ти светва единия халоген ...

bokota
01-12-2008, 16:46
хехе да не искаш да си направиш това търн асистънт дето го има на мерцедесите като завиваш и ти светва единия халоген ...

:grin: Не чак толкоз,но ми се иска като си пусна халогените да светят от долу защото за мен изглежда много по добре.

tokata_pz_flex
01-12-2008, 17:55
Да , и господата полицай пишат ейййййййййййййййййй таааакивааа актове за халогени . Поне в момента ти е супер светло , и ченгетата няма да се заяждат .

servosterzo
01-12-2008, 18:43
Интересна идея, според мен ,качественото и изпълнение, много трудно може да се направи в бг, а бюджета би трябвало да е към 1000 лв , без пътните .

първо крушките са с различна мощност,
захранването им също
фасунгата
рефлектора


имайки предвид ,как ми мига мигача ( оранжевата му светлина отива във всички посоки, без видимо насочване) смятам че една халогенна крушка ще свети толкова неприятно за околните, че
1. ще слезнат да те пребият
2. пърия пич от КАТ ,ще те спре

ако смениш рефлектора на халогена ,
как ще се вързва със дизайна?
ще ти го правят специално за теб?

me4o4ko
01-12-2008, 21:25
Мен лично пък точно така ми харесва повече на 147-цата на жена ми - по-добра осветеност на пътното платно,никакви проблеми с КАТ :super:
За какъв дявол ще я правиш тази манипулация?

bokota
02-12-2008, 18:00
Изглежда найстина е доста сложна манипулация.Аз не съм решен да го правя просто исках да чуя мнение и да видя дали някой го е правил до сега.

mirchozo
02-12-2008, 19:02
колега да ти дам една идея понеже ти се занимава с такива глупости :
можеш да си направиш да ти мига халогена като си пуснеш мигача без да пипаш мигачите, така като си на халогени и дадеш мигач заедно с него ще мига и халогена , а като са ти изкл халогените вс си е нармално .Това може би ще е някакво предимство единствено при изпреварване вечер,ако водача пред теб забележи изобщо че има кола зад себе си и ако може изобщо да вижда ( зависи от броя на салатите ) Така и катаджийте няма да се заяждат предполагам.Проблема ще е че всеки път когато изгасне халогена ще ти светва чек-лампата на таблото,но ако не те дразни вс е ОК.Варианта е лесен за изпълнение, купуваш си 2релета и прекарваш захранването на халогете през тях ( 2релета съответно 1за ляв и 1за десен халоген ) Дано съм бил полезен

vovata
04-12-2008, 06:04
На 147 халогените са със релета !
При вкючени халогени когато пускаш дълги халогените загасват !

mirchozo
04-12-2008, 19:10
това пък за какъв чеп е направено, що да не се използва целия светлинен потенциал на автомобила когато си сам на пътя, италианска му работа .Но това не пречи с нищо на идеята дето съм писал по-горе.Ако има интерес може да драснем една схемичка.