PDA

View Full Version : за БОШ-избрано от форумите



virusalfa
27-11-2005, 14:07
Преди малко бях да взема едни разпръсквачи за дюзи за баща ми, които бях поръчал вчера от Бош. Подчертавам, директно от Бош в Бош-център в Германия.
Взех ги днес и разглеждам кутийките. На три от разпръсквачите пише - Made in India, а на четвъртия Made in Turkey?! А така...Че такива можех да си взема и от арабите в София. Само дето нямаше да струват 37 Евро единия, а 25 лв.
Та се сетих, за поредния скандал с Бош. В момента Мерцедес ще се съди с Бош за загуби от порядъка на деветцифрени суми, спрени поточни линии и тнт. заради дефектни дизелови помпи. Някакви тефлонови втулки са били пълен боклук.
Интересно е да се отбележи, че точно със същият проблем изпищяха и БМВ и Ауди.
Освен това се сещам, че повечето големи дефекти и проблеми на Мерцедес, а вероятно и на другите марки, идват точно от компоненти на Бош.

Мдаа, сигурно е удобно да си монополист, но в днешно време пазара не прощава.

virusalfa
27-11-2005, 14:08
За дюзите не знам,но инструментите им,продавани в Бг,са алтава работа.Не изкарват наполовина на един Елтос.

virusalfa
27-11-2005, 14:09
А какво да кажем за "прочутите"МАФ сензори(дебитомери или както им викат в Бг)от които VW загубиха също милиони?Но забележи-те са Made in Germany!Същото е и релетата им(Made in Germany).И с почти всичко друго от тяхната гама....Но аз мисля 'че производството им извън Германия е определено с по-високо качество!
Надявам се скоро да последват Grundig!

Harvester
27-11-2005, 17:47
Немога да кажа нищо по отношение на частите им,но определено в БОШ сервиза ми направиха качествена диагностика и ми решиха проблема с високия разход на горивото!!Момчетата работеха не ги мързеше и определено си разбираха от работата за разлика от Ванто които ме претупаха като стой та гледай!!

virusalfa
27-11-2005, 18:27
:shock: :stumm: :hmm: :hmm: :boxed: :dunno: :hmm: ШО,ШО?-НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ, на мен един техен сервиз ми развалиха подка4ващата помпа и сега със с такава от Пежо :evil:

Boxer
27-11-2005, 21:49
нали знаете, вмисто добър ден влизаш в сервиза и казваш Бош проблем

valjo
27-11-2005, 23:36
:shock: :stumm: :hmm: :hmm: :boxed: :dunno: :hmm: ШО,ШО?-НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ, на мен един техен сервиз ми развалиха подка4ващата помпа и сега със с такава от Пежо :evil:
дето е казал павката, ти по тая кола нещо оригинално имаш ли ?;))
хихи

Bobo
27-11-2005, 23:40
:shock: :stumm: :hmm: :hmm: :boxed: :dunno: :hmm: ШО,ШО?-НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ, на мен един техен сервиз ми развалиха подка4ващата помпа и сега със с такава от Пежо :evil:

Аве бате остава и тебе малко да те ремонтират :lol: Примерно като спукаш апандисит да ти турат от Видинско един че по дръжливи били там :wink: А върха на тунинга ще е ако ти турат мозък от старозагорец и говорен апарат на пловдивчанин :rotfl:

gigi
27-11-2005, 23:49
За дюзите не знам,но инструментите им,продавани в Бг,са алтава работа.Не изкарват наполовина на един Елтос.
Че то Елтоса си е супер и изкарва поне четири пъти повече от Бош. А за вгражданите в коли техни части няма да говоря. Само чистачките им стават ако не са менте. :lol:

virusalfa
28-11-2005, 16:16
:shock: :stumm: :hmm: :hmm: :boxed: :dunno: :hmm: ШО,ШО?-НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ, на мен един техен сервиз ми развалиха подка4ващата помпа и сега със с такава от Пежо :evil:

Аве бате остава и тебе малко да те ремонтират :lol: Примерно като спукаш апандисит да ти турат от Видинско един че по дръжливи били там :wink: А върха на тунинга ще е ако ти турат мозък от старозагорец и говорен апарат на пловдивчанин :rotfl: А на тебе ше ти туриме мозък от селски тарикат от Стара Кресна :crazy: ,от банско ше ти напаснеме говорен апарат :Tease: ,от шоп-софтуера(инато,ама май ти си го имаш) :spiteful:Е това вече е персона-тунинг,хихи

75 2.0 turbo
29-11-2005, 20:30
а на вас и двамата моа ви туря по един русенски шут по гъза та да се съвземете малко :twisted: :lol:

valjo
29-11-2005, 22:16
а на вас и двамата моа ви туря по един русенски шут по гъза та да се съвземете малко :twisted: :lol:
тия двамата ни шутове ни нищо не ги оправя;)