PDA

View Full Version : Как се работи с бордовия компютър на 147 1.6 120 коня...



Becko12
03-12-2008, 21:52
Здравейте, намерих си АЛФА 147 1.6 120коня за покупка. Има обаче няколко странни неща. След като се запали колата казва че има изгорели някакви крушки ...това се изписва на компютъра на колата...търся търся не намирам изгорели такива....едната уж на номера другата отпред и в дясно???...там също няма изгоряла както и да е...след това изписва че е включено някакво ограничение за скороста...друго странно нещо е мигането на стойността на километрите намиращи се на скоростомера...Моля за помощ..как се работи с компютъра на тоя модел...има бутон MODE, каква роля изпалнява какви функции има..незнам, рових се рових се не се оправих...единствено с бутона върху лоста за чистачките се справих, излезе ми разхода на гориво и т.н.
Това което питам е следното каква информация изкарва тоя компютър, какви подменюта има, какви функци могат да се настроят и каква информация може да се почерпи от там....и последно как се спира мигането на километража на колата.
Питам защото незнам дали има проблем с колата, дали има нещо пипано, нещо съмнително и т.н.

Благодаря предварително!!!

kkkrisss
04-12-2008, 10:07
Здравейте, намерих си АЛФА 147 1.6 120коня за покупка. Има обаче няколко странни неща. След като се запали колата казва че има изгорели някакви крушки ...това се изписва на компютъра на колата...търся търся не намирам изгорели такива....едната уж на номера другата отпред и в дясно???...там също няма изгоряла както и да е...след това изписва че е включено някакво ограничение за скороста...друго странно нещо е мигането на стойността на километрите намиращи се на скоростомера...Моля за помощ..как се работи с компютъра на тоя модел...има бутон MODE, каква роля изпалнява какви функции има..незнам, рових се рових се не се оправих...единствено с бутона върху лоста за чистачките се справих, излезе ми разхода на гориво и т.н.
Това което питам е следното каква информация изкарва тоя компютър, какви подменюта има, какви функци могат да се настроят и каква информация може да се почерпи от там....и последно как се спира мигането на километража на колата.
Питам защото незнам дали има проблем с колата, дали има нещо пипано, нещо съмнително и т.н.

Благодаря предварително!!!


Ако все още не си я купил...предлагам да не я купуваш. Ако все пак си я купил...отиди на диагностика!

Becko12
04-12-2008, 10:51
Моля, просто ми кажете как се работи с тоя комп...какви режи се избират с бутона MODE и неговите стрелкички, кава функция изпълнява бутона на чистачките, иначе колата изглежда супер запазена, както вътре , така и отвън.

KGB
04-12-2008, 11:14
Не я купувай.....!!!

Becko12
04-12-2008, 11:18
Моля посочете ми причината поради, която да не купя колата...и все пак ми е интересно как работи и какви са функциите на тоя модел борд компютър, дори да не е тая кола. Спред мен работи компютъра нормално, изписва изгорели лампи, може аз да не съм ги открил или оринтирал правилно. Искам да разбера как се работи с него.

Ако някой от вас има някакъв MANUAL за работа с бордовия компютър ще съм ви много благодарен. Явно не зададох превилно въпроса в началото.

Gh0stRider
04-12-2008, 11:26
Не я купувай.....!!!

Заради мигането на километража ли ? И на Стилото оня ден така зе да ми премига, изгасих, запалих и се опрай... каде ли не четох по книжки и нета не намерих ко значи тва мигане, ти знаеш ли?

търтей
04-12-2008, 11:27
Моля посочете ми причината поради, която да не купя колата.


друго странно нещо е мигането на стойността на километрите намиращи се на скоростомера...

те това стига

KGB
04-12-2008, 11:34
Заради мигането на километража ли ? И на Стилото оня ден така зе да ми премига, изгасих, запалих и се опрай... каде ли не четох по книжки и нета не намерих ко значи тва мигане, ти знаеш ли?

Знам...8-)

Gh0stRider
04-12-2008, 11:48
Знам...8-)

ехх начи думите с ченгел да ви ги тегли от устата човек, ше подскажете ли на невежите или.. :hmm:

Ае да не спамя с нова тема... търтей, кгб ?

Forza
04-12-2008, 16:31
Според мен това неозначава че нетрябва да купува колата според мен това може да са грешки който се изчистват ако колата е запазена вътре и вънка невиждам причина да не я вземе, между другото това за премигването на малките прозорчета в който пише на колко километра е колата и колко градуса е вън аз го имам същия проблем понякога като запаля колата и почват да мигат и като изключа и запаля наново се оправя но го прави рядко и немога да го оправя но не ми пречи и за сега карам така :) Аз искам да използвам темата и да питам един леко малоумен въпрос но все още незнам от къде се пускат халогените а имам колата от 2 3 месеца вече ;)

Becko12
04-12-2008, 16:43
Благодаря, че в тази тема някой ми обясни как се борави с бордовия компютър...Намерих иснтрукция в форум на английски, ако някой проявява интерес ще я пусна на пощата или както реши...

По другия въпрос, ако на някой му мига километража, май е дефект след оправяне на километрите (редактиране на километрите ;) )...така го разбрах от други форуми

kkkrisss
04-12-2008, 17:45
Благодаря, че в тази тема някой ми обясни как се борави с бордовия компютър...Намерих иснтрукция в форум на английски, ако някой проявява интерес ще я пусна на пощата или както реши...

По другия въпрос, ако на някой му мига километража, май е дефект след оправяне на километрите (редактиране на километрите ;) )...така го разбрах от други форуми

Мигането на одометъра показва нарушена връзка с някои от компонентите по КАН мрежата. Компютъра или не може да комуникира с него или не го открива изобщо. Принципно може и да не е нещо сериозно. Но ако го прави при всяко палене значи нещо не е както трябва.

Gh0stRider
04-12-2008, 17:50
Мигането на одометъра показва нарушена връзка с някои от компонентите по КАН мрежата. трябва.

КАН мрежа? Можеш ли да уточниш малко, ква е тая КАН мрежа

mik mik
04-12-2008, 20:54
Според мен това неозначава че нетрябва да купува колата според мен това може да са грешки който се изчистват ако колата е запазена вътре и вънка невиждам причина да не я вземе, между другото това за премигването на малките прозорчета в който пише на колко километра е колата и колко градуса е вън аз го имам същия проблем понякога като запаля колата и почват да мигат и като изключа и запаля наново се оправя но го прави рядко и немога да го оправя но не ми пречи и за сега карам така :) Аз искам да използвам темата и да питам един леко малоумен въпрос но все още незнам от къде се пускат халогените а имам колата от 2 3 месеца вече ;)
халогените се пускат от червената стрелка но задължително трябва да си поне на габарити, синята стрелка е за стопа за мъгла. сигурно и ти като мен отначало си очаквал че халогените са долу на бронята но не там са мигачите а халогените са най крайните крушки на фаровете. успех ;)

по темата
Айде някой сериозно да каже за какво мига тоя километраж кво се правите всички на много важни като знаете кажете не давайте само съвети без обоснование :wallbash:
:offtopic:човека зададе конкретен въпрос отговорете му и точка защо темата трябва да става 12312 страници с безсмислени постове и после на някой като му трябва нещо и реши да ползва търсачката му излизате милион глупости и се отказва....

homejoker
04-12-2008, 22:21
Ето колега, но е на Английски - описани са всички функции на бордовия - и не само.

http://store2.data.bg/scud/Alfa%20Romeo%20147/

Колкото до премигването на километража - нямам идея - за да си сигурен иди на свястна диагностика преди покупка. На мен Бобо ми каза всичко - дори реалните километри на колата. Успех !!!

Gh0stRider
05-12-2008, 02:55
е на мен Бобо ми вика немаш грижи, немаш никви грешки, реални са ти километрите, карай ;) ама се пак премигна километража

kkkrisss
05-12-2008, 09:48
КАН мрежа? Можеш ли да уточниш малко, ква е тая КАН мрежа

CAN (http://en.wikipedia.org/wiki/Controller-area_network)

Най-общо казано това е мрежа, която позволява на устройствата в автомобила да комуникират помежду си без да е необходимо за целта колата да се опаше с 3 тона кабели.

Gh0stRider
05-12-2008, 14:51
мхмм...

Becko12
06-12-2008, 19:24
Е това ми трябваше, оказа се много полезно, има проблем с компютъра и неговите функции....Много благодаря за ръководството, за жалост отказвам колата...нещо с елекрониката не е наред...жалко исках този модел :(

П. С. Ако някой има предложение за Алфа 147 дизел или бензин до 8500 съм насреща. (предпочитам дизел ама май са малко парите)

Forza
06-12-2008, 20:06
Отностно мигането на километража когато купих колата не го правеше 1 месец след това започна да го прави не винаги когато паля рядко го прави но го прави и вечер много дразни. Там където ми оправят колата и всичко което се случва с нея казах за проблема но ми казаха че за да ми оправят проблема трябва да разглобят цялото табло даже казаха че като започне постоянно да свети или като изгори направо чак тогава да отида да видят какво е :hmm: и за сега си карам така но немисля че това е кой знае колко голям проблем но все пак... най-лошото е че навсякъде различно ти казват. И все пак ако някой по някакъв начин успее да оправи проблема с мигането и разбере от какво е нека да пише тук

digitalundgrd
06-12-2008, 22:07
Ти сериозно ли мислиш,че ше намериш 147 читава за 8500>?

Becko12
08-12-2008, 11:20
Във Варна има 7бр... аз бях избрал за 7250 бензин 120 коня но явно нещо с компютъра има. Има дизели на 8200-9200 с 3 врати и малкото екстри...има и скъпи 10-13000...Според мен е савсем реалистично алфа под 8000 лв дори...

KGB
08-12-2008, 12:33
Даже 8 000лв. е скъпо..... :-)

A40
08-12-2008, 23:16
Във Варна има 7бр... аз бях избрал за 7250 бензин 120 коня но явно нещо с компютъра има. Има дизели на 8200-9200 с 3 врати и малкото екстри...има и скъпи 10-13000...Според мен е савсем реалистично алфа под 8000 лв дори...

колега ако нямаш поне 3000 заделени за следпокупков ремонт си търси 156 за 8000лв,147 за 8000лв....читава....:butt:

Stefan Caromov
13-12-2008, 22:40
колега ако нямаш поне 3000 заделени за следпокупков ремонт си търси 156 за 8000лв,147 за 8000лв....читава....:butt:

А бе да ти кажа ,че от 156 да се качиш на 147 е все едно да се качиш от кон на кокошка ... ама вие си знаете

Dodo 155
14-12-2008, 08:39
А бе да ти кажа ,че от 156 да се качиш на 147 е все едно да се качиш от кон на кокошка ... ама вие си знаете
И къде е голямата разлика :roll:
Доколкото знам, на 147 и 156 окачаването е идентично.
И в двете се чувстваш достатъчно удобно на шофьорската седалка. Разликата главно намирам само в габаритите на колата :roll: И двете са доста стабилни, да не говорим, че 147 има повече системи отколкото масовите 156.
Съгласен съм, че не са еднакви като клас и са предназначени за различни целеви групи, но сравнението " от кон на кокошка" можеш да направиш от 156-ца на Голф 3-ка :bouncing_smiley:

Колега, за 8500 лв. можеш да си вземеш хубаво Стило - бензин.
Доста коли гледах последните няколко месеца - Стило, 147, Гранде Пунто и за 8500 лв. можеш да вземеш хубава и ударена 147-ца. Добрите екземпляри започват от 12-13 000 нагоре. Говоря ти за кола след 2002г. и в състояние, което няма да се налага да инвестираш още пари, за да направиш кола.

digitalundgrd
14-12-2008, 08:49
За коня и кокошката съм съгласен със Додо 155. Окачването е 1:1, двигателите също. За мен разлика е единствено интериора и екстериора, както и наличието на приличен багажник при 156....

Stefan Caromov
14-12-2008, 09:55
И къде е голямата разлика :roll:
Доколкото знам, на 147 и 156 окачаването е идентично.
И в двете се чувстваш достатъчно удобно на шофьорската седалка. Разликата главно намирам само в габаритите на колата :roll: И двете са доста стабилни, да не говорим, че 147 има повече системи отколкото масовите 156.
Съгласен съм, че не са еднакви като клас и са предназначени за различни целеви групи, но сравнението " от кон на кокошка" можеш да направиш от 156-ца на Голф 3-ка :bouncing_smiley:

Колега, за 8500 лв. можеш да си вземеш хубаво Стило - бензин.
Доста коли гледах последните няколко месеца - Стило, 147, Гранде Пунто и за 8500 лв. можеш да вземеш хубава и ударена 147-ца. Добрите екземпляри започват от 12-13 000 нагоре. Говоря ти за кола след 2002г. и в състояние, което няма да се налага да инвестираш още пари, за да направиш кола.

Ми да ти кажа , возил съм и съм карал и двете... самия факт ,че 156-цата е по-дълга говори сам за себе си

Dodo 155
14-12-2008, 10:35
Ми да ти кажа , возил съм и съм карал и двете... самия факт ,че 156-цата е по-дълга говори сам за себе си
Да, но разликата не е като от кон на кокошка!
Представям си как бихте се изразили ако сравняваме 166 с 147 :bouncing_smiley:
В интерес на истината съм карал и двете и разликата не е толкова голяма :dunno: Говоря за читави, а не разбити кошници.
Както и да е, и двете са Алфи :bowdown:

pechenia
15-12-2008, 15:40
хехе , тази спортна кокошка ми се струва много по колоритна от към визия , и интериора, арматурно табло и показателите по него.... наистина сравнението не е точно:handshake::drive:

stanislav.iliev
15-12-2008, 17:33
колега аз съм от благоевград баща ми се занимава с коли и тук има 1 147 която е със всички екстри плюц

stanislav.iliev
15-12-2008, 17:41
колега аз съм от благоевграт и баща ми се занимава с коли тук има една 147 сас всички екстри плюс навигация и 16 мн яки джанти колата е регистрирана и платени всички такси цената и е 10 000лв но може да го кантарим за 9000 стига да си сериозен за всички разбирачи които говорат че под 12 няма читава нека доидат и я видат ето ми телефона колега ХХХХХ ;)

реклами и обави другаде моля

stanislav.iliev
15-12-2008, 17:42
извинявам се за предишната грешка

stani4a
16-12-2008, 17:21
колега аз съм от благоевграт и баща ми се занимава с коли тук има една 147 сас всички екстри плюс навигация и 16 мн яки джанти колата е регистрирана и платени всички такси цената и е 10 000лв но може да го кантарим за 9000 стига да си сериозен за всички разбирачи които говорат че под 12 няма читава нека доидат и я видат ето ми телефона колега ХХХХХ ;)

реклами и обави другаде моля


ИМАШ ЛС!!!