PDA

View Full Version : Проблем с пепелника на Алфа 146



tifoza
27-11-2005, 22:55
Здр приятели Не мога да се справя с проблема с пепелника на Алфа146 Не може да се затваря,не свети и не знам как да сменя зелената лампичка и самата запалка свети ли?

Crusader
27-11-2005, 22:58
Бе то кат се замисл то и моят не се затваря понякога и колкото и да се мъчиш - не ще. А на другия ден си се затвяря от раз :shock: . Я някой който се е сблъсквал с това да даде акъл :bowdown:

valjo
28-11-2005, 00:12
ами аз като не го отварям изобщо и е перфектен ?
ама сигурно това става като решение само за непушачи ;)

pumukle
28-11-2005, 12:09
И аз го имах тоя проблем....отстранява се не много трудно.
Трябва да свалиш пепелника и да се запознаеш с механизма...има там едно щифтче, което е закачено с пружинка и се движи по улей.
Поради деформация на материала с течение на времето или можеби поради износване, това щифтче става късичко и излиза от улея.
Решението на проблема е да се подложат шайбички на срещуположната панта на пепелника, по този начин да се обере луфта и водача да си върви в улея без да излиза.....
Знам че нищо не разбрахте :lol: ама като го разглобите веднага ще ви стане ясно за кво говоря

pumukle
28-11-2005, 12:11
А за лампите- те са 2 една на пепелника и една на запалката.
като свалиш пепелника и се виждат

wasp
28-11-2005, 14:31
И при мен го има проблема с пепелника :) явно е доста разпространен. Не пуша, но ако ми остане време може да го разглобя да видя механизма :)

Милен
28-11-2005, 19:08
И при мен не се затваря. Падна едно... като половин кламер. Освен двете видии има ли още нещо да го държи?Махнах ги но ми беше жал да опъна по зверски и се отказах.

alfatras
29-11-2005, 08:33
аз също го имам този проблем-свалих пепелника и точно това гадно щифтче се е счупило и няма оправяне-пробвах с какво ли не-не става!!!и сега сум сложил един бушон :D и не го отварям-+е че не ти мирише на фасове :wink:

blagun
29-11-2005, 11:21
И при мен не се затваря. Падна едно... като половин кламер. Освен двете видии има ли още нещо да го държи?Махнах ги но ми беше жал да опъна по зверски и се отказах. И на мен ми беше жал да дърпам по-силно, но след като 2 пъти свалих цялото табло се уверих, че има моменти, в които трябва груба сила :jason2: Така че давай! :D

blagun
29-11-2005, 11:30
а лампичките са две, както каза pumukle - една на пепелника-вижда се и другата е в запалката.Той човека си го е обяснил подробно, така че следвай инструкциите. Успех!!!

Милен
29-11-2005, 21:47
blagun значи само двете видии и зверско опъване, така ли?

blagun
29-11-2005, 22:52
blagun значи само двете видии и зверско опъване, така ли?Миленчо недей бате да насилваш много нещата, отвиваш ги и двете и дърпаш, май се сваля и горния панел, където ти е бутона за авариините светлини-дърпаш към теб, но преди това огледай добре дали се налага. Ако си от София, ако искаш може да дойдеш и ще го разглобим за нула време. Ако е така ще ти пратя телефона ми и ще се разберем, няма никакъв проблем още утре да я направим.

Милен
30-11-2005, 18:06
Не бате , не съм от София и съм малко по-голям от теб.Мерси за информацията. Надявам се да ми остане време да пробвам.