Log in

View Full Version : Въпрос за чистачки на 146



Blade
05-12-2008, 19:14
Привет, колеги алфисти!
Въпросът ми е какъв е размерът на чистачките на 146 по книжка (по default :D ) . Чух отнякъде че лявата била по-дълга от дясната и мисля, че има нещо вярно , защото моите са 2х51 или 52 не съм сигурен и са супер несъразмерни, макар че чистя 1 година с тях дясната ми излиза извън стъклото и става мазало.
Така че, ако някой знае заводските размери, да казва (може и на задната, че и нея да сменя).

reptli
05-12-2008, 19:28
незнам колко см. са но ако си с оригиналните(тези на които се сменя само перото) вземаш за 155 те са същите :)

xapu
05-12-2008, 19:28
51x47

victtorbg
05-12-2008, 23:13
незнам колко см. са но ако си с оригиналните(тези на които се сменя само перото) вземаш за 155 те са същите :)

Що за 155?На Стамболийски за нашите са по 8 лв. парчето.Аз си купих 3 и ги смених всичките.При мен са еднакви.

detelazurno
06-12-2008, 00:09
Аз съм с 2x51. Дясната в долно положение стърчи малко заради извивката на прозореца, но като ги пусна щом се дигне на около 5 см по-нагоре ляга плътно. Иначе какви са тия за по 8 лв. парчето? Само перото ли това? Аз съм с тия дето са имитация на Bosch Aero Twin за по 5 лв бройката и съм супер доволен.

reptli
06-12-2008, 01:41
Що за 155?На Стамболийски за нашите са по 8 лв. парчето.Аз си купих 3 и ги смених всичките.При мен са еднакви.

имам предвид че отзад на комплекта нали пише за какви модели стават ;) никъде не съм срещал 145-6 :roll: пише 155 а те са същите като нашите ;)

victtorbg
06-12-2008, 08:28
имам предвид че отзад на комплекта нали пише за какви модели стават ;) никъде не съм срещал 145-6 :roll: пише 155 а те са същите като нашите ;)

Може и да си прав.Не съм се заглеждал какво пише.

Blade
06-12-2008, 11:33
имам предвид че отзад на комплекта нали пише за какви модели стават ;) никъде не съм срещал 145-6 :roll: пише 155 а те са същите като нашите ;)

Е те не са ли 2 еднакви в пакет? Аз знам, че заводските са с различни размери както каза колегата горе 51 и 47

reptli
06-12-2008, 12:26
Е те не са ли 2 еднакви в пакет? Аз знам, че заводските са с различни размери както каза колегата горе 51 и 47

това не го знаех :roll: 51-47 не е кой знае каква разлика може за това да не ми е направило и впечатление ;)

victtorbg
06-12-2008, 20:02
това не го знаех :roll: 51-47 не е кой знае каква разлика може за това да не ми е направило и впечатление ;)

Да ви кажа,аз си купих 3 еднакви и станаха идеално.

reptli
06-12-2008, 23:25
Да ви кажа,аз си купих 3 еднакви и станаха идеално.

мда по обяд се загледах и наистина едната е лeeeко по-дълга но разликата наистина е минимална ;) тъй че ако копувате комплект няма какво да се замисляте ;)

бтв къде се продават по една бре :hmm:

victtorbg
07-12-2008, 10:30
мда по обяд се загледах и наистина едната е лeeeко по-дълга но разликата наистина е минимална ;) тъй че ако копувате комплект няма какво да се замисляте ;)

бтв къде се продават по една бре :hmm:

на Стамболийски бре човек,8 лв броя.

hollyman_R
20-12-2008, 18:39
Колеги, днес си взех 2 х 51 см. на VALEO, обаче сега нямам идея как се сменят. Нещо допълнително пробива ли се по раменете?
Абе тъп въпрос, ама съм мноого зле в ръцете:((((((((((

tsontis
22-12-2008, 22:01
kolegi zdraveite ;)
imam edna alfa 146 boxer 1.6 i nai golemia mi problem biaxa tsista4kite.problema e na ramenete.kupix remene ot fiat bravo
i 3a 30 leva i sega mie kef kato vali :)
i za tova tse pisa malko strano e 4e ne sam bulgarin :)

Здравей колега! Честит първи пост във форума!
Откъде си? Попълни в профила. И моля, ако можеш опитай се да пишеш на кирилица, дори и да е трудно.

junior
22-12-2008, 23:56
Колеги и аз на скоро ги смених предните и наистина са различни.Лявата е 51, а дясната 47.Взех ги компкект от Александър ауто за 24 лв.незнам кава марка са щот не пише на тях ама се оказваха големи ментета.Така че по-добре взимаите бош те май са ни оригинални за наште красавици. И те се продават комплект една голяма и една по-малка.

hollyman_R
24-12-2008, 12:18
Колеги и аз на скоро ги смених предните и наистина са различни.Лявата е 51, а дясната 47.Взех ги компкект от Александър ауто за 24 лв.незнам кава марка са щот не пише на тях ама се оказваха големи ментета.Така че по-добре взимаите бош те май са ни оригинални за наште красавици. И те се продават комплект една голяма и една по-малка.

На опаковките на БОШ, на които пише, че са за АЛФА 145 и 146, размерът е 2 бр. еднакви х 55 см. Те пък въобще не стават. Едвам ги върнах в ПРАКТИКЕР.
А някой знае ли могат ли да се сменят само перата? И ако да има ли някакъв тарикатлък?

Speeder
24-12-2008, 12:35
На опаковките на БОШ, на които пише, че са за АЛФА 145 и 146, размерът е 2 бр. еднакви х 55 см. Те пък въобще не стават. Едвам ги върнах в ПРАКТИКЕР.
А някой знае ли могат ли да се сменят само перата? И ако да има ли някакъв тарикатлък?

Миналата година си купих от Динекспрес само пера. Шампион. Отиваш, казваш им коя година ти е колата и ти дават. Бяха 20 лева.

hollyman_R
24-12-2008, 19:02
Миналата година си купих от Динекспрес само пера. Шампион. Отиваш, казваш им коя година ти е колата и ти дават. Бяха 20 лева.

20 кинта само едното перо??????????? Е, не... Супер дебело....

Blade
25-12-2008, 12:53
20 кинта само едното перо??????????? Е, не... Супер дебело....

20 лв комплекта

Speeder
25-12-2008, 13:02
20 кинта само едното перо??????????? Е, не... Супер дебело....

20 лв. двете предни пера.

hollyman_R
26-12-2008, 02:29
20 лв. двете предни пера.

Така горе-долу по-бива... А иначе доволен ли си от тях? Как чистят?
И те ли ти ги слагат или поне казват ли ти как става?

Speeder
26-12-2008, 10:43
Така горе-долу по-бива... А иначе доволен ли си от тях? Как чистят?
И те ли ти ги слагат или поне казват ли ти как става?

Доволен съм. Нови пера са все пак. Аз не съм сменял сумати чистачки, така че нямам база за сравнение.
На кутийката им пише как се сменят
Елементарно е !

hollyman_R
30-12-2008, 22:59
Доволен съм. Нови пера са все пак. Аз не съм сменял сумати чистачки, така че нямам база за сравнение.
На кутийката им пише как се сменят
Елементарно е !

Днес бях в ДИНЕКСПРЕС, обаче момчето от магазина хал-хабер си няма от чистачки. Идва, гледа по колата, търси в компа по година и модел и накрая каза, че трябва целите рамена да си купя, щото не подлежали само перата на смяна. Не`кви ужасни цифри:((( Направо съм ошашавен...
По-нагоре гледам, че колегите сами се оправят със смяната. Нека някой ми помогне като ми каже със 100% сигурност точно какви да взема и как се сменят, че като гледам, те май са занитени нещо. Или само гумичките могат ли да се сменят, издърпват ли се нещо...
Абе предстои ми път на 5 януари, а чистачките НИЩО не чистят. Става мазало направо:((
Ако някой реално ми помогне, големо черпене обещавам. Ама ГОЛЕЕЕЕМО...

tonov
01-01-2009, 17:33
Щом не могат да се свалят, купи си две графитени пера за 3лв и ги смени. Смяната е елементарна, огледай чистачките и ще видиш в края една метална щипка която фиксира перото. Стискаш и издърпваш. После по обратния ред.

Speeder
02-01-2009, 14:21
Днес бях в ДИНЕКСПРЕС, обаче момчето от магазина хал-хабер си няма от чистачки. Идва, гледа по колата, търси в компа по година и модел и накрая каза, че трябва целите рамена да си купя, щото не подлежали само перата на смяна. Не`кви ужасни цифри:((( Направо съм ошашавен...
По-нагоре гледам, че колегите сами се оправят със смяната. Нека някой ми помогне като ми каже със 100% сигурност точно какви да взема и как се сменят, че като гледам, те май са занитени нещо. Или само гумичките могат ли да се сменят, издърпват ли се нещо...
Абе предстои ми път на 5 януари, а чистачките НИЩО не чистят. Става мазало направо:((
Ако някой реално ми помогне, големо черпене обещавам. Ама ГОЛЕЕЕЕМО...

Ето помагам... сори за закъснението.

Перата са Champion R51 Aerovantage 2х51 см.

Това са само пера! Купувал съм ги от Динекспрес.
На кутията също пише ,че са за 145,Типо,Темпра, Дедра, Делта+ХПЕ.
Дано ти намерят нещо. ;)

nhg
02-01-2009, 15:04
Щом не могат да се свалят, купи си две графитени пера за 3лв и ги смени. Смяната е елементарна, огледай чистачките и ще видиш в края една метална щипка която фиксира перото. Стискаш и издърпваш. После по обратния ред.

тва е изпитано, работи перфектно
много по-бързо се изтриват перата, ама не пречи да си купиш няколко... може да си ги смениш и на път
успех

soldier
15-01-2010, 15:00
Щом не могат да се свалят, купи си две графитени пера за 3лв и ги смени. Смяната е елементарна, огледай чистачките и ще видиш в края една метална щипка която фиксира перото. Стискаш и издърпваш. После по обратния ред.

Аз вече веднъж си сменях чистачките, но не беше много лесна процедурата. Какво имаш предвид под стискаш и метална щипка?
Защото при мен на края на перото има нещо като дупка, в която влиза механизма на рамото. Но този механизъм е фиксиран и доста трудно става ваденето и след това слагането на новото перо.

georgyg
15-01-2010, 15:48
Сега, ако кажете и от къде да си купя рамене от НОВИТЕ и да си сложа нормални чистачки ще сте супер?

RahzeL
15-01-2010, 17:36
Да използвам темата да попитам какви размери бяха чистачките за 145, че трябва да ги сменям, но търсачката нещо не мога да я ползвам като хората... Пък и темата е актуална. Мерси много.

Walker
15-01-2010, 17:58
Мааалко по-горе в темата.



Перата са Champion R51 Aerovantage 2х51 см.

Това са само пера! Купувал съм ги от Динекспрес.
На кутията също пише ,че са за 145,Типо,Темпра, Дедра, Делта+ХПЕ.
Дано ти намерят нещо. ;)

tonov
15-01-2010, 20:19
Аз вече веднъж си сменях чистачките, но не беше много лесна процедурата. Какво имаш предвид под стискаш и метална щипка?
Защото при мен на края на перото има нещо като дупка, в която влиза механизма на рамото. Но този механизъм е фиксиран и доста трудно става ваденето и след това слагането на новото перо.

я го снимай ако можеш
при мене по спомени не беше така

soldier
15-01-2010, 20:53
я го снимай ако можеш
при мене по спомени не беше така

Съжелявам за кофти качеството. На ограденото на снимката е това, което държи перото. Външно не се различава от останалите водачи, освен че това, което държи чистачката един вид влиза в дупката не перото и трябва леко да го разширя за да извадя перото и си е бая играчка, за да не се счупи.

zaryto
16-01-2010, 01:54
Съжелявам за кофти качеството. На ограденото на снимката е това, което държи перото. Външно не се различава от останалите водачи, освен че това, което държи чистачката един вид влиза в дупката не перото и трябва леко да го разширя за да извадя перото и си е бая играчка, за да не се счупи.

Това на снимката трябва да е металната пластинка,която стои отпред на перото.Но тя се щраква в първия водач като прекараш перото през всички водачи.Така както е на снимката излиза,че си прекарал перото обратно.Пластинката трябва да е на върха на чистачката. :beer:

Nyte
16-01-2010, 12:04
Съжелявам за кофти качеството. На ограденото на снимката е това, което държи перото. Външно не се различава от останалите водачи, освен че това, което държи чистачката един вид влиза в дупката не перото и трябва леко да го разширя за да извадя перото и си е бая играчка, за да не се счупи.
И при мен беше така, колега. Ама не е кой знае каква играчка, аз се оправих за 10 минути и с двете чистачки. Разширяваш това захващане с една отвертка и си вадиш перото, сменяваш си го, после пристягаш пак тоя държач с клещи и си готов.

soldier
18-01-2010, 16:24
Малко информация:
При моите рамене, чистачката се заключва в основата на рамото и няма щипка. Става най-лесно по следния начин:
1во се маха старато перо. Като се вдигне чистачката (отлепи от стъклото) дърпаме перото на долу като внимаваме, защото държачите са пластмасови.
2ро Новото перо го нанизваме като минаваме през всички водачи - първо през този, който е най-близо до основата на рамото. Като стигнем дупката в перото просто дръпваме малко по-силно и то си застава на мястото.

Три чистачки за 5минути :)

k.penchev
22-01-2010, 13:22
Съжелявам за кофти качеството. На ограденото на снимката е това, което държи перото. Външно не се различава от останалите водачи, освен че това, което държи чистачката един вид влиза в дупката не перото и трябва леко да го разширя за да извадя перото и си е бая играчка, за да не се счупи.
Не разширявай нищо. Ще счупиш водача.Аз направих тази грешка и смених целия елемент със същия от задната чистачка.

moulin_m
16-04-2010, 17:31
А колеги, в унисон с темата ще ви попитам и аз нещо. Ако се свалят веднъж целите рамене (отвивам ги с гайката и ги свалям) после явно нещо не успявам да ги сложа отново както си бяха. Не се долепят добре до стъклото на места, на места пък трият прекалено силно и скърцат. Това зависи от навиването на гайката или от новите пера които слагам? т.е. боклуци са перата които купувам или прекалено много затягам/разхлабвам гайката.
Да не ви разправям през какви перипетии минах с тези чистачки пусти, до момента ми струват вече 90лв. и нищо не чистят! Купувах нови рамена за 146- не станаха нещо, купих рамене от Уно+чистачки за 20лв., не чисти добре... Направо ми се скъсаха нервите.

soldier
16-04-2010, 17:46
А колеги, в унисон с темата ще ви попитам и аз нещо. Ако се свалят веднъж целите рамене (отвивам ги с гайката и ги свалям) после явно нещо не успявам да ги сложа отново както си бяха. Не се долепят добре до стъклото на места, на места пък трият прекалено силно и скърцат. Това зависи от навиването на гайката или от новите пера които слагам? т.е. боклуци са перата които купувам или прекалено много затягам/разхлабвам гайката.
Да не ви разправям през какви перипетии минах с тези чистачки пусти, до момента ми струват вече 90лв. и нищо не чистят! Купувах нови рамена за 146- не станаха нещо, купих рамене от Уно+чистачки за 20лв., не чисти добре... Направо ми се скъсаха нервите.

Трябва да сменяш само пера, като тогава си купуваш обикновени чистачки (то има някокло вида де, но си виж с тия твойте да пасват) и от тях взимаш само гумата и си я нанизваш.
По твоя въпрос: ако не ти е стегната гайката чистачката няма да се движи и може да презакаш дупката на рамото и да не работи след това. Ако ти е прекалено стегната пак не е хубаво, но не знам защо. Все пак чистенето не би трябвало да е свързано с това и предполагам, че перата ти са гадни.

mordohy
16-04-2010, 20:48
Гайките трябва да са затегнати, но не и идиотски.Ако не са затегнати, ще се замажат шлиците.Ако ги презатегнеш при следващото сваляне може да си създадеш проблеми!

moulin_m
16-04-2010, 22:45
Аз първо си купих само пера. Сложих ги на оригиналните рамене, с които колата дойде от Италия. Положението обаче се влоши, почнаха да мажат. Реших да си купя направо целите рамене. Дадох 50лв за 2те от Александър ауто. Оказаха се много зле. Като ги сложих шофьорската беше ОК, но тази до нея беше зле - 5см бърше добре, 5 см. въобще не докосва стъклото. От много нагласяне им се изядоха на раменете резбите. После си купих рамене от Фиата, спрей, водна шкурка... Тази до шофьора е супер, моята в едната посока чисти, после горният й край излиза от стъклото и при връщането не докосва стъклото точно посредата, на нивото на очите ми. Кривих раменете, натягах гайката, отпусках я... няма оправия. Страшна беля си докарах с тези чистачки.

soldier
17-04-2010, 00:28
Аз първо си купих само пера. Сложих ги на оригиналните рамене, с които колата дойде от Италия. Положението обаче се влоши, почнаха да мажат. Реших да си купя направо целите рамене. Дадох 50лв за 2те от Александър ауто. Оказаха се много зле. Като ги сложих шофьорската беше ОК, но тази до нея беше зле - 5см бърше добре, 5 см. въобще не докосва стъклото. От много нагласяне им се изядоха на раменете резбите. После си купих рамене от Фиата, спрей, водна шкурка... Тази до шофьора е супер, моята в едната посока чисти, после горният й край излиза от стъклото и при връщането не докосва стъклото точно посредата, на нивото на очите ми. Кривих раменете, натягах гайката, отпусках я... няма оправия. Страшна беля си докарах с тези чистачки.
Вземи си някви обикновени рамене, който да стават и на които да се сменя цялата чистачка, не само перата.

len
17-04-2010, 00:29
Колеги, не ми работи пръскачката за течност на дясната чистачка. На предишната си кола я оправях с игла. Ама тя не беше Алфа. Сега ми е жал. Пак с иглата ли... или проблема се решава по друг начин?

mordohy
17-04-2010, 00:40
С игла!:doctor:

moulin_m
17-04-2010, 10:10
Вземи си някви обикновени рамене, който да стават и на които да се сменя цялата чистачка, не само перата.
Аз това направих. Търсих доста време по моргите, при Италиянеца... Накрая намерих в нет-а един който си продаваше Типото на части. Бях чел преди това във форума, че раменете на Типо 92-93 год. стават за Алфа 146. Сега като ги сложих се оказва, че просто не пасват. Излизат в горния си край от стъклото, а като се връщат удрят пластмасовата кора под предния прозорец. Аз затова се чудех дали не се регулира нещо от гайката.:gruebel:

moulin_m
17-04-2010, 10:38
Колеги, не ми работи пръскачката за течност на дясната чистачка. На предишната си кола я оправях с игла. Ама тя не беше Алфа. Сега ми е жал. Пак с иглата ли... или проблема се решава по друг начин?
Колега, наред с другите ми неволи с чистачките имах и твоя проблем. Мислех си че има боклуци по трасето от казанчето до пръскалките, но не беше това. Първо свали чистачките с рамената. После свали пластмасовата кора под чистачките, крепи се с три винтчета. Не се опитвай да дърпаш пръскалката, защото аз така я счупих моята, струва 7 лв., а проблема не зависи от нея! Като махнеш кората издърпай едно такова като дунапренена гъба е :) , намира се пред мястото до водача. От долу ще намериш един троен разпределител, който пренасочва водата идваща от казанчето към двете предни пръскала. Разкачи мъркучетата(запомни кое къде е било) и внимателно с една отвертка отвори капачето на този троен разпределител. Втре ще намериш една пружинка и една силиконова мембрана. Тази мембрана не позволява на течноста за стъклата да се връща чак до казанчето. При мен проблема беше, че от годинките се беше разкъсала леко и беше запушила каналчето, по което тръгва водата за лявата чистачка. От опит ти казвам - не купувай нов разпределител, няма смисъл! Просто махни мембраната, махни и пружинката и затвори капачето на тройника. После ти остава само да запушиш с нещо една малка дупчица, която има капачето на тройника, за да не поема въздух ситемата и да има налягане.
Аз така си реших проблема, надявам се да помогне и при теб!

tonov
17-04-2010, 10:41
Колега, наред с другите ми неволи с чистачките имах и твоя проблем. Мислех си че има боклуци по трасето от казанчето до пръскалките, но не беше това. Първо свали чистачките с рамената. После свали пластмасовата кора под чистачките, крепи се с три винтчета. Не се опитвай да дърпаш пръскалката, защото аз така я счупих моята, струва 7 лв., а проблема не зависи от нея! Като махнеш кората издърпай едно такова като дунапренена гъба е :) , намира се пред мястото до водача. От долу ще намериш един троен разпределител, който пренасочва водата идваща от казанчето към двете предни пръскала. Разкачи мъркучетата(запомни кое къде е било) и внимателно с една отвертка отвори капачето на този троен разпределител. Втре ще намериш една пружинка и една силиконова мембрана. Тази мембрана не позволява на течноста за стъклата да се връща чак до казанчето. При мен проблема беше, че от годинките се беше разкъсала леко и беше запушила каналчето, по което тръгва водата за лявата чистачка. От опит ти казвам - не купувай нов разпределител, няма смисъл! Просто махни мембраната, махни и пружинката и затвори капачето на тройника. После ти остава само да запушиш с нещо една малка дупчица, която има капачето на тройника, за да не поема въздух ситемата и да има налягане.
Аз така си реших проблема, надявам се да помогне и при теб!

По този начин си игнорирал клапана и сега течността се връща обратно в казанчето като спреш да пръскаш, а после трябва време докато почне да пръска.
Мембраната се заменя успешно с изрязано кръгче от презерватив :balloon:

moulin_m
17-04-2010, 11:27
По този начин си игнорирал клапана и сега течността се връща обратно в казанчето като спреш да пръскаш, а после трябва време докато почне да пръска.
И аз си мислех че така ще стане, но времето, за което се връща течноста при мен не е много. Чистаяките ми не правят оборот на сух прозорец. Колегата да си прецени какво да прави, дали да прахосва презерватив :-) или да даде 7-8 лв. за нов тройник.
За моя проблем с чистачките ще ме посъветваш ли нещо?

PEPI-2ALFA
17-04-2010, 17:02
Излизат в горния си край от стъклото, а като се връщат удрят пластмасовата кора под предния прозорец.
Това не може да е от перата. Имаш нещо нередно в механизмите под пластмасовата кора - луфтове... някакво разминаване...Увеличил ти се е хода на чистачките.
Ако при монтажа си разместил шлиците ще отива повече в едната посока, а не и в двете.

moulin_m
17-04-2010, 17:09
Това не може да е от перата. Имаш нещо нередно в механизмите под пластмасовата кора - луфтова... някакво разминаване...Увеличил ти се е хода на чистачките.
От какво се получава това? Разглабял съм пластмасовата кора, свалял съм многократно и раменете, но не съм пипал нищо друго. Да не би да се е получило от натягането на гайката при завиването й когато съм слагал някое от многобройните рамене, които смених вече. За хода на шофьорската споделих вече, но и тази до нея не стига до средата на прозореца, а навлиза към шофьорската половина.
Затова си мисля, че раменете от Типо май не са за 146-ца :gruebel:

ogi100
17-04-2010, 19:23
От какво се получава това? Разглабял съм пластмасовата кора, свалял съм многократно и раменете, но не съм пипал нищо друго. Да не би да се е получило от натягането на гайката при завиването й когато съм слагал някое от многобройните рамене, които смених вече. За хода на шофьорската споделих вече, но и тази до нея не стига до средата на прозореца, а навлиза към шофьорската половина.
Затова си мисля, че раменете от Типо май не са за 146-ца :gruebel:
Колега, по-нагоре си писал, че си слагал рамене от Уно... аз лично на моята 145 си сложих рамене от Типо и нямам никакви грижи. Вдигни чистачката да стърчи нагоре за да няма напрежение в основата където е гайката и пробвай леко да разклатиш долу в близост до оста да видиш дали има луфтове и нередности.

moulin_m
18-04-2010, 01:25
Колега, по-нагоре си писал, че си слагал рамене от Уно... аз лично на моята 145 си сложих рамене от Типо и нямам никакви грижи. Вдигни чистачката да стърчи нагоре за да няма напрежение в основата където е гайката и пробвай леко да разклатиш долу в близост до оста да видиш дали има луфтове и нередности.
Рамене от Типо взех, не от Уно, грешка при писането.
Безспорно има луфт, а резбата на дупката на рамената не е чак толкова изядена. Предполагах че ако затегна гайката повече, ще компенсирам износването на резбата, но не се получава. Пробвах да уплатня с това модерното калчище ;-) (което е като бяла лента), но и така ударих на камък.

ogi100
18-04-2010, 11:13
Рамене от Типо взех, не от Уно, грешка при писането.
Безспорно има луфт, а резбата на дупката на рамената не е чак толкова изядена. Предполагах че ако затегна гайката повече, ще компенсирам износването на резбата, но не се получава. Пробвах да уплатня с това модерното калчище ;-) (което е като бяла лента), но и така ударих на камък.
с тефлонова лента няма да стане :) така както си го описал явно проблема е долу под решетката, в основата на оста, която върти чистачката

moulin_m
18-04-2010, 17:37
с тефлонова лента няма да стане :) така както си го описал явно проблема е долу под решетката, в основата на оста, която върти чистачката
Ще сваля решетката отново и ще погледна. Ако има нещо видимо ще го коригирам. Благодаря за съветите колеги, надявам се и аз да си имам чистачки скоро :Suicide:

tonov
18-04-2010, 22:44
И аз си мислех че така ще стане, но времето, за което се връща течноста при мен не е много. Чистаяките ми не правят оборот на сух прозорец. Колегата да си прецени какво да прави, дали да прахосва презерватив :-) или да даде 7-8 лв. за нов тройник.
За моя проблем с чистачките ще ме посъветваш ли нещо?

Както казват колегите, има нещо гнило при тебе....
Рамена от типо стават 100%.
А прецаканите шлици с тефлон няма да ги оправиш. Има един малко груб метод - набива се пиронче м/у оста и рамото.

moulin_m
20-04-2010, 13:58
Вчера направих нещо друго. Взех отново оригиналните рамене, както и тези които купих от Александър ауто. Сложих дясната оригинална (по-дългата) на шофьорското място. Взех и съответно дясната от Александър ауто (по-късата) и я сложих от лявата страна. Чистят перфектно! Движат се идеално по стъклото, без да скърцат, да излизат от нужния обсег или да превъртат шлиците в гнездата на раменете.
За пореден път се убеждавам, че каквото не е измислено и сложено от производителя, просто не става! И газ сложих, сега съжалявам, и тези чистачки... Ама нали си обичам Алфетката, шума който вади... :)
Благодаря ви за съветите колеги!

Serjinko
25-05-2010, 22:48
А бе някой ще ми каже ли какви рама мога да
сложа от други модели коли за чистачките на моита 146-ца за да се оттарва от тия гадни чистачки които са оргиналните.. и варвят направо с цялото рамо на колата.Като цяло искам да стане по проста смяната им. Дайте някви варианти ПЛС.. :)

markoff
26-05-2010, 11:27
Аз си реших проблема с чистачките по сложния и скъп начин.
Четох разни теми и реших, че е най-добре да сменя само гумичките.
1. Взех чистачки от 3 лв от МЕТРО, да видя как ще стане. Измъкнах старите пера внимателно, напъхах новите от китаиските "графит" чистачки и работата заспа. Не ми хареса обаче как чистят.
2. Видях че се продават специално само пера, викам си супер(4-5 лв.). Ама те скърцат, стърчат, щот са на една пластмаса и т. н. - ужас.
3. Купувам си чистачки ВАЛЕО за 18,50 лв. и ще приключвам с гадните чистачки. Отварям ги и виждам, че перото се закрепжа по различен начин от всички други чистачки, дето съм ги гледал преди това( няма каде да щтракне перото в рамото):angry1:
То пък имало полско и френско ВАЛЕО-купил съм си полско. Отскубнах едни пластинки от силиконожите пера и ги набутах някак, та сега си стоят на мястото.
Като се наложи следваща смяна, ще дам 70 лв. за оригинални рамена и няма да се занимавам и да си късам нервите.
Смятам че оригиналните рамена стоят доста по добре, като е гарга да е рошава.

ivan dimitrov
27-05-2010, 22:35
---

krasio666
14-06-2010, 20:40
аз пък не знам откъде ги купувате комплект!най-лесния вариан е вземаш и мериш.и наистина на 146 дясната е по къса ,ама незнам с колко.аз си взех от тези широките без мет.конструкция и единствено те ми чистят стъклата. другите не могат да ми легнат по задното стъкло,а колко ще издържат....незнам