PDA

View Full Version : Боксер 1.6 не врви



kirilsk
06-12-2008, 22:38
работе се за 145 1.6 боксер, колата мноого слабо врви, и тоа слабо казвам 0-100 18-19 сек.
на газ карам 15,000км, обикновена... прво когато карах на газ нормално врвеше слабо, ама на бензин беше ок, ако се вземе предвид че се намлява ток на воздух, ама ок врвеше....
... е сега почна на бензин да не врви и мися че врви и послабо од газ....
... дали е електроника , свещи кабели итн... или може тряба да се прочистват дозни? не сам ставал никаква добавка во гориво за прочистване дози?

Поздрав Кирил

LeoVin4i
06-12-2008, 23:08
Мотора равномерно ли работи, да не липсва някой цилиндър? Като и дадеш здраво газ на бензин ко прай, забива ли муцуната или просто набира ама бавно?

kirilsk
06-12-2008, 23:31
Мотора работи супер, рамномерно, на место просто не се усеща дека работи, не троши масло , мотора си е супер, само когато подаам гас много споро набира...

zaryto
07-12-2008, 02:30
Сигурно са започнали да се запушват дюзите.И при мен беше така в началото,а после стана още по зле. :-| Като запалиш намирисва ли ти на бензин от аспуха?Остави я да поработи малко на място,за да се стопли и я изфорсирай 2-3 пъти,ако мирише на бензин и гърми в аспуха значи са дюзи.

kirilsk
07-12-2008, 10:43
ще пробам со чистене на дюзите, 15к на газ и не са така малко...

LeoVin4i
07-12-2008, 10:57
Инжекторите най-добре ги почисти на ултразвукова вана някъде, щото тия добавки са та*ак работа. Аз на моя боксер даже ги сменях, щото не подлежаха на чистене. Тия дето ги сложих бяха от кола карана само на бензин, ама на ултразвука пак излезе много мръсотия. А пък ако ще е с тия добавки все пак, смени си после и горивния филтър.

kirilsk
07-12-2008, 11:04
благодаря на советите, сигурно ще ги носам на ултразвук.

Absente_
08-12-2008, 18:54
хаха първо като видях темата си казах "ееепа... тя по пронцип не върви" :rotfl: ама може да е сичко трябва да се тръгва едно по едно, започни от най евтините неща, като горивен , въздушен филтър.Ама не очаквай много от тая кола тя по принцип е спъната

kolev
08-12-2008, 23:00
хайде бе, спъната :lol_sign:

kirilsk
08-12-2008, 23:22
Ми ас знам колко врвеше, и сега колко врви....
... има еден момент кои исках да попитам, стандардно колата беше на резерва, сега и сипах 15литра и колата како подобре да врви????

DerMeister
09-12-2008, 16:47
Ми ас знам колко врвеше, и сега колко врви....
... има еден момент кои исках да попитам, стандардно колата беше на резерва, сега и сипах 15литра и колата како подобре да врви????
Започни с нещо евтино и елементарно. Слагаш един резервоар хубав бензин 100 октана, слагаш добавка за почистване на инжекционни системи и газ по магистралата продължително време на високи обороти. После смени филтри, виж нещо да не се губи някой вакум, някой маркуч да не се е откачил и така...