PDA

View Full Version : Покупка на перфоратор



tipo1960
08-12-2008, 17:26
Трябва да си купувам перфоратор,за лично ползване и ме интересуват вашите познания и препоръки за марки и модели,в ценови диапазон 200-500 лв.Благодаря предварително.

spe4elist
08-12-2008, 17:55
Ние познания имаме, а на теб в кой диапазон ти трябва перфоратор - 2кг; 4кг; 5кг; 7кг; 11кг; 16... 27 ... 27+ ... ???

tipo1960
08-12-2008, 17:59
Ние познания имаме, а на теб в кой диапазон ти трябва перфоратор - 2кг; 4кг; 5кг; 7кг; 11кг; 16... 27 ... 27+ ... ???Ми като гледам най-много 5 кг.,ще ми е достатъчна.

spe4elist
08-12-2008, 18:39
За к`о ти й?

tipo1960
08-12-2008, 18:47
За к`о ти й?
Ще купуваме една къща,и трябва да прокарам нови Ел.,ВиК,парно,аудио ,видео и други инсталации,за тази работа ми трябва.

MUROMAN
08-12-2008, 19:14
Скил или Макита,може и Бош,но са по-скъпички да знаеш ,но ще ти свършат работа тия кучите марки мн лесно горят и нищо не става общо взето от тях.

gadimir
08-12-2008, 20:11
много е трудно да поемеш някое мнение......От 10г. ползвам HILTI и BOSCH,имам 12 машини от двете марки(общо) и трудно ще ти кажа коя е по-добра.....Около 380лв.излиза синята серия на BOSCH,HILTI около 460......Няма да сгрешиш която и да вземеш.УСПЕХ

mirchozo
08-12-2008, 20:32
Аз имам добри впечатления от бош и макита и трябва да ти кажа че доста обекти сме изкарали с тия машини.За Хилти съм чувал че са много добри.Общо взето каквото и да си купуваш, вземи си професионалната серия ,малко повече пари но за те се спестяват от рядкото ходене по сервизи после.

tipo1960
08-12-2008, 20:43
много е трудно да поемеш някое мнение......От 10г. ползвам HILTI и BOSCH,имам 12 машини от двете марки(общо) и трудно ще ти кажа коя е по-добра.....Около 380лв.излиза синята серия на BOSCH,HILTI около 460......Няма да сгрешиш която и да вземеш.УСПЕХА с пневматичен или механичен ударник да търся.

fred
08-12-2008, 21:34
Ако има на Спарки Ловеч си вземи, добра марка, прави се унас

nhg
08-12-2008, 21:35
бош синя серия !!! (в никакъв случай зелена); хилти мн добре, ама по-скъпичко; макита също става според мен

Lucky
08-12-2008, 21:55
Колега аз работя с перфоратори постоянно,за твоята цел 5-ца не ти трябва вземи си малък. De Walt, и Макита са перфектни.След това Бош син обаче.

alfamicin
09-12-2008, 10:10
Аз ползвам "HITACHI" и съм изключително доволен.Даже влизаш в ценовия диапазон струва около 400лв.
За две години много работа е видял,даже няколко пъти съм къртил бетон,въпреки че не е много препоръчитено перфоратор да се ползва за къртач,и не съм имал ядове.

spe4elist
09-12-2008, 10:57
Ще купуваме една къща,и трябва да прокарам нови Ел.,ВиК,парно,аудио ,видео и други инсталации,за тази работа ми трябва.

BOSCH GBH 2-26 DRE
Пробива до ф26 мм със свредла в бетон;
до ф68 мм с боркорона - смятам, ти е достатъчно. Има и функция къртене.
Цената му е около 530 лв

:knock:

tipo1960
09-12-2008, 21:15
Благодаряви за съветите и мненията,утре като гледам май ще обикалям и ще си го купувам по красота.Имах винтовърт МЕТАВО,но ми разбиха колата и го откраднаха,ще пообиколя и ако не влеза в цена при МЕТАВО и ХИЛТИ,ще избирам по красота от Бош,Хитачи,Макита и другите марки.

gadimir
09-12-2008, 21:24
айде успех......

mochko1
09-12-2008, 21:34
Макита :metal: мнооого корави машинки са !!!

DiStefano
09-12-2008, 21:48
Благодаряви за съветите и мненията,утре като гледам май ще обикалям и ще си го купувам по красота.Имах винтовърт МЕТАВО,но ми разбиха колата и го откраднаха,ще пообиколя и ако не влеза в цена при МЕТАВО и ХИЛТИ,ще избирам по красота от Бош,Хитачи,Макита и другите марки.

бате ако искаш ми звънни кат идваш към Пазарджик
ще ти покажа нашите .. ние имаме Бош, Хитачи и Макита
и според мен Макитата се оказа най-корава ...
за Хилти според мен трябва много сериозна сума
.. всичко зависи от това колко често ще го ползваш
иначе при удар Макитата мачка ... за 2 години сме сменили 1 патрон само и то поради наша грешка ...

tipo1960
09-12-2008, 21:50
бате ако искаш ми звънни кат идваш към Пазарджик
ще ти покажа нашите .. ние имаме Бош, Хитачи и Макита
и според мен Макитата се оказа най-корава ...
за Хилти според мен трябва много сериозна сума
.. всичко зависи от това колко често ще го ползваш
иначе при удар Макитата мачка ... за 2 години сме сменили 1 патрон само и то поради наша грешка ...
Дай си номера че ти го нямам.

spe4elist
10-12-2008, 09:59
Благодаряви за съветите и мненията,утре като гледам май ще обикалям и ще си го купувам по красота.Имах винтовърт МЕТАВО,но ми разбиха колата и го откраднаха,ще пообиколя и ако не влеза в цена при МЕТАВО и ХИЛТИ,ще избирам по красота от Бош,Хитачи,Макита и другите марки.

METABO KHE 28
539 лв е добра алтернатива...

mim
10-12-2008, 14:34
уикенда си взехме ей това мъниче
http://www.muellenhoff.com/auktion/Bosch/Bosch_Uneo_Koffer.jpg

има 1 огромно предимство - мога и аз да го ползвам
още нямаме наблюдение как се справя, много ни го нахвалиха, но с едно желязо се озори, лошото е че това желязо не може да си го свалим и да го издупчим другаде, там само инструмент с батерия върши работа, че ток нъц
иначе уж пробива бетон, но да видим кога ще стигнем до бетона, за сега го ползваме за винтоверт

tipo1960
24-01-2009, 16:48
А забравих да ви кажа ,купих си Боша,а Einhell-a ми го подариха.Боша е по лекичък и до сега повече ползвам него.Иначе и Einhell-a дупчи здраво,е това е за любителска работа де,работя си по къщата с тях.http://www.picvalley.net/u/931/488606695.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/931/488606695.JPG)http://www.picvalley.net/u/906/170379508.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/906/170379508.JPG)http://www.picvalley.net/u/1500/158564399.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1500/158564399.JPG)

haljscho
24-01-2009, 17:52
Колега имам същия ЕНХЕЛ и за любтелски нужди е доста корав, спрямо цена качество.
Все пак за домашни нужди 500лв. не ви ли се струват малко множко.
Ааааа и все пак внимавай, че те къртачите са яки, ама да не преумориш задкърачното устройство.:cheers:

alex052
25-01-2009, 18:58
вземи си на хитачи- цената е около 265 лв. оборудвахме с такива нашите работници и нямат грешка.Магазина на сребърна /за София/ мисля че ще ти е най удачен.може да погледнеш и бош на същото място.Намира се на сребърна посокакъм черни връх някаде около 500м. преди булеварда в ляво.магазина на хитачи е зад блока

Stoyan Georgiev
25-01-2009, 19:06
като на типо1900 такъв айнхелл с бащата взехме и се справи добре с къртенето на плочки и два три плота от железобетон

но когато се стигна до къртене на бетонна стена се отказа..... за там ти трябва нещо наистина сериозно...

та взехме под наем един къртач дето тежеше 25 кила... за 15 мин стена 2 на 1 я омаца :) (при това я къртих аз - а не съм много опитен в тези неща)

беше някакъв бял бош, много сериозна машина :)

Mind_Control
26-01-2009, 12:21
Колега аз работя с перфоратори постоянно,за твоята цел 5-ца не ти трябва вземи си малък. De Walt, и Макита са перфектни.След това Бош син обаче.


А защо син бош му препоръчвате? той ще пробие 10 дупки и няма да го ползва повече.. Не четете ли, че за в къщи му трябва, синята серия са професионални машини ако с това си изкарваш хляба. Зелената серия на бош ще ти върши перфектна работа!

Lucky
26-01-2009, 12:37
Съгласен с теб но не зная за какво му трябва.Инак си прав.

nhg
29-01-2009, 00:16
А защо син бош му препоръчвате? той ще пробие 10 дупки и няма да го ползва повече.. Не четете ли, че за в къщи му трябва, синята серия са професионални машини ако с това си изкарваш хляба. Зелената серия на бош ще ти върши перфектна работа!

колега,за 10 дупки ще се справи с каквато и да е машина... зелената серия бош не е читава, сините са ок
аз имам два(купени по различно време), работил съм и с други - перфектни са
иначе като цена са по-солени

demony
01-05-2009, 00:07
Здравейте! Да не пускам нова тема и аз искам да попитам нещо. Искам да си взема акумулаторна бормашина защото най често се налага да я ползвам за пробиване в дървени летвички пластмаса малки листове метал.

хвърлих око на
http://www.toolstop.co.uk/bosch-psr10.8li-10.8v-diy-lithium-ion-cordless-drill-driver-p6866

защото е малка и удобна с готина батерия и това че е вградена и не стърчи доста ми допада.

Недостатък е че няма да мога да пробия дори малка дупка в бетон каквато се налага за някое дюбелче за окачане на картина или часовник примерно

случайно попаднах на

http://www.louistools.de/catalog/product_info.php?products_id=6899

като цяло изглежда компактно и функцията за пробиване в бетон може да се окаже полезна.

Интересува ме цената му защото тук неможах да я намеря?!

Ако може да дадете отзиви или препоръки, мнения и т.н. за двете ще съм ви много благодарен. UNEO-то е готина машинка но незнам доколко е читава с този удар защото имах бормашина bosch и удара и се скапа изключително бързо а съм дупчил няколко пъти в тухла.Може и до късмет да си е незнам. На UNEO-то тече голяма рекламна кампания да се надявам да не е подвеждаща за качествата му.
И другата бормашинка също много ми допада и ще ми свърши работа

nhg
01-05-2009, 11:27
здрасти колега
както по-горе в темата е писано (вкл. и от мен) бих те посъветвал да вземеш бош СИНЯ серия, в никакъв случай зелена!!!
добри са също вюрт, но са доста големи и тежички...; макита също става за не много големи натоварвания
цени не коментирам, понеже не си писал никакви изисквания...
много важно: търси си машинка с литиево-йонна батерия, другите бързо се скапват (не съм сигурен, но май само бош имат)
успех!

mirchozo
01-05-2009, 11:34
Ако не се лъжа синята серия на БОШ са професионалните машини, а зелените са за любителски изпълнения.
ето един полезен линк:
http://bg.bosch-pt.com/boptocs2-bg/Category.jsp;jsessionid=B601133A9D31692A484DE66F7C 180160.worker1?country=BG&lang=bg&division=gw&ccat_id=101304

nhg
01-05-2009, 12:15
точно така е, качеството на зелените изобщо не може да се сравнява със сините (поне по мое мнение), по скоро е нещо като райдър или кинпоу да речем...булшитарско
п.с. много полезен е линка от горния пост

demony
01-05-2009, 12:22
Едно време един познат имаше акумулаторна отверка Макита и ми се видя доста стабилно направена.Имах възможноста да поработя малко с нея и определено беше добра.

По въпроса за зелената серия на бош.Това че синята е по добра не го оспорвам по никакъв начин.Но синята серия е почти два пъти по скъпа и забелязах че преобладават повече метални елементи като патронника например. То си пише че е за професионална употреба.За съжаление немога да отделя 350-400лв за една акумулаторна бормашинка колкото и да имам желание. Затова попитах за сума 200лв какво може да се вземе. блек енд декер , Скил ,Ейнхел имат такива бормашини и за по 100лв но мен ме блазни боша точно с това че батерията му е читава.Готов съм да дам още 100лв затова и затова както казах съм отделил 200лв.Идеята е много ли са чупливи тези бормашини които съм дал линк към тях? Едната си е винтоверт а другата UNEO ме притеснява че точно от вибрациите при пробиване в бетон ще се скапе нещо вътре.Незнам може и да си въобразявам както казах машинките ще ги ползвам любителски но това не значи че след една година ще ги сменя.Търся си нещо сравнително добро като изработка и с добра батерия за сумата от 200лв.Само бош предлагат машина като UNEO така че в този аспект май няма аналог . Но както казах и добър винтоверт пак ми върши работа.

Благадаря!

nhg
01-05-2009, 12:29
макита също имат ударни машинки, но за съжаление не мога да ти кажа конкретен модел... успех с търсенето/покупката

demony
01-05-2009, 12:38
Сега погледнах същия модел като винтоверта който съм харесал но от синята серия който изглежда така

http://www.werkzeug-news.de/news8/img/h-bosch-gsr108v2li.jpg

е на цена 419лв и то в промоционален период който е изтекъл.

просто много над бюджета ми са.Ако може да препоръчаш нещо прилично в рамките на около 200лв ще се радвам.

А на какво се дължат негативните ти впечатления от зелената серия на бош?Толкова големи боклуци ли са :(

mochko1
01-05-2009, 13:00
Зелен Бош за около 3 месеца поставяне на гипскартон ми се разпадна в ръцете ,батерията му започна да държи по 20 минути ,пластмасите от които е направен взеха да скърцат ,и оборотите му спаднаха поне на половина ,имаше едно дисплейче отзад на което показваше разни нещица ,то също угасна. Това е при яко експлоатиране от сутрин до вечер. И накрая ми го откраднаха :-D След това си взех една Макитка дето ми се губеше в ръцете ,но работи все още перфектно ,лека ,малка ,мощна и удобна ;)
Другото което си мисля е ,че няма как да съчетаеш винтоверта с пробиване в бетон ,трябват си две отделни машинки. Работил съм с един винтоверт Бош който имаше функция за пробиване в бетон ,която е по скоро като вибрация :-D ,но вършеше работа за пробиване в тухла примерно ,а същевременно си е чист винтоверт ,но беше доста тежък.

mirchozo
01-05-2009, 13:01
Ако въпроса е към мен, та аз ползвах преди време един зелен винтоверт на бош, абе става.... ама определено е далеко от синята серия(щото имахме и такъв),на зеления доста бързо се скапваше батерията,спирачката отказа с времето,мисля че все още работи(вече не съм в същата фирма), така че не са чак толкова големи боклуци според мен.Защо не провериш в някой от големите магазини, да ти обяснят хората предимства и недостатъци,пък може и нещо друго да си харесаш, но ако ще избираш "кучи марки" взимай професионалните серий само,щото ще останеш неприятно изненадан какви боклуци са (имахме един райдър,разби му се патронника на 2-я месец още)
М/у другото СКИЛ имаха един професионален модел с метален патронник (около 140лв ) , доста ми го препоръчваха ,гаранция 2 години имаше , но така и не го купих и нямам конкретни наблюдения относно работата му.

demony
01-05-2009, 16:23
Момчета незнам.Наистина доста се обърках.Ходих до КИРОВ АД да погледна тази сутрин но не работеха днес. Така като слушам Mochko той си е ползвал боша направо професионално а аз ако в седмицата завинта едно винтче или пробия една дупка ще е добре.Наистина доста се попритесних като каза че му се скапало моторчето и угаснал дисплея, но нали препоръчват да е с литиево йонна батерия за да не стане така след година да я сменям ако е с обикновенна.А с литиево йонна батерия видях само бош и Kress за които нямам цени но предполагам са от класа на Metabo тоест доста по скъпи от боша. Ако имам пари бих взел синята серия на бош но е 3 пъти по скъпа същата машинка от синята серия сравнена с тази от зелената.Незнам към кой мога да се обърна да сподели какво е положението вътре в инструмента, защото четох че зелената серия била вътре с пластмасов редуктор което направо ме изуми за уред за 200лв. Ако има човек който бачка в сервиз на бош не е лошо да даде мнение. Не бързам в покупката така че давайте спокойно мнение.Искам само да е компактна машинката и да не сменям батерия след година защото дочух че била към 110лв обикновенната батерия.

А явно никой няма UNEO на бош да даде мнение за него?!

mirchozo
01-05-2009, 17:37
Колега лесно става, отиваш в сервиз на тия машинки и питаш какво да си купиш,там най-точен отговор ще ти дадат хората.Също можеш да попиташ и в някой голям магазин къде им е гаранционния сервиз и после право там.

mochko1
01-05-2009, 19:08
Взимай зелената и не се притеснявай тя и гаранция си има ,щом не малтретираш редовно машинката би трябвало да ти служи доста време ,но пак ти казвам ,че за пробиване в бетон ти трябва перфоратор !!!

П.П. Машинката на снимката няколко човека се опитваме да я счупим от доста време ,но не се предава ,по вероятно е ние да се повредим нещо отколкото винтоверта :-D

demony
01-05-2009, 20:11
Здравейте ходих и разпитах днес. В крайна сметка се оказа че в Киров повечето са Made in PRC а в бриколаж има такива Made in Hungary.Според консултанта там малкия винтоверт за който съм дал линк по нагоре е бил слабичък.Той лично препоръча

http://bilder.afterbuy.de/images/7908/psr144_li_1_2_1.jpg


но цената му е 280лв :(

в същото време най скъпия модел на Sparky който беше сигурно два пъти колкото боша като размери и тегло беше на същата цена!? незнам сега остава избора боша или нещо друго за тази сума.... А като гледам че има и Raider, Ryobi, Skill, Black and Decker и то доста по евтини се чуда наистина ли е толкова добър боша или само марката му вдига цената толкова?!

nhg
04-05-2009, 14:49
Сега погледнах същия модел като винтоверта който съм харесал но от синята серия който изглежда така

http://www.werkzeug-news.de/news8/img/h-bosch-gsr108v2li.jpg

е на цена 419лв и то в промоционален период който е изтекъл.

просто много над бюджета ми са.Ако може да препоръчаш нещо прилично в рамките на около 200лв ще се радвам.

А на какво се дължат негативните ти впечатления от зелената серия на бош?Толкова големи боклуци ли са :(

колега, вероятно въпроса ти беше към мен, но колегите много точно са ти описали картинката; друго което мога да кжа: сети се сам защо синята машинка е 3 пъти по-скъпа от зелената...
за 1-2 дупки на седмица всичко ще ти върши работа; и пак да кажа: провери и макита, читави машинки са

SandoOne
05-05-2009, 23:07
Bosh Hammer 550 W 200 лева за домае перфектен удар върятящ и въртящ с удар бързо оборотен .....