PDA

View Full Version : За монтьорите, диагностиците, сервизите и.т.н.



f0rce1001
09-12-2008, 22:24
Здравейте,
от доста време не съм писал мнения във форума, но смятам, че това е важно. Няма да споменавам имена на сервизи и хора при които съм ходил на диагностики и.т.н.
Става въпрос за прословутото паткане и заглъхване на обороти при алфите.

Поразрових се из форума да намеря къде има сервизи за алфа и намерих 2-3 местенца, които посетих с надеждата, че тоя проблем ще могат да ми го оправят или поне да установят от какво е ако не е по джоба ми. И така отивам аз на първия майстор/сервиз от сайта и му обяснявам проблема си и още с виждането на колата той заявява: "О, аз го зная този проблем, това е от дебитомер 100%, няма какво друго да е. Ела при мен срещу такава сума ще го оправим, след това имало някакви адаптации на тоя дебитомер, нагласяния... (не разбрах и аз точно). Давам 6 месеца гаранция!". След кратък престой в сайта на бош, търсейки по номера на моя дебитомер(защото като купих колата беше си бош) разбирам, че всъщност той струва 3 пъти по-малко. Купих го от дистрибутори на бош. Пристигна след ден дебитомера. Смениха ми го. Дадоха ми 1 година гаранция! Колата продължава да патка.

До тук добре. Отивам при втория. Правят ми диагностика. Цитирам "ламбда сондата ти е умряла, не става за нищо. Аз взимам толкова пари за ламбда сонда с ремонта." Поръчвам си ламбда сонда от 1 познат(дилър на ситроен за югоизточна България) защото ми ги намира частите с отстъпка. Цената 2 пъти по-ниска. Гаранцията не помня вече колко беше. Сменяме ламбда сондата. Колата продължава да патка и губи обороти и мощност. Отивам при трети. "О, това ти е от катализатора. Трябва да го сменим или го махни и да сложим гърне ще се оправи, явно видял, че дебитомера ми е нов още ненапрашен." Имам съсед тенекеджия, който прави гърнета и.т.н. викам така и така... Той ми казва вместо да даваш пари за нови гърнета и катализатори: ще го избушим тоя, махаме керамичната пита от вътре и си става гърне, само 1 тръбичка трябвало да се сложи. Викам му действай, че не знам кой път да хващам вече! Писна ми от тая кола. Правиме манупулациите, колата на същото дередже. Досетих се, че го прави това, като почне да позагрява и си викам да не е някой термодатчик? Сменяме термодатчик, колата все едно нищо не съм пипал по нея, пак си знае нейното. Стоя и си блъскам главата след солидна сума пари инвестирани вече и си викам това за да го прави тоя шум може да са свещи. Забравих да спомена, че втория майстор така наречен ми каза да си сменя свещите тия били фалшиви(карам със свещи на Бош). Отивам пак при моя приятел тенекеджията. Махаме капака на двигателя. Махаме свещите забърсваме гнездата или частите не знам точно как се нарича не съм технически запознат(сигурно за това не съм станал и монтьор). Слагаме същите фалшиви свещи на Бош! Колата не само, че не патка, ами ПЕЕ като върви. Не мога да и се нарадвам. Карал съм я 3 часа градско без да спра, като малко дете взело книжка!

Така, че искам да ви попитам монтьори, техници, диагностици и.т.н. подвизаващи се в сайта. Вие като отидете на лекар с кашлица, краката ли ви ампутират?!? Вие правите точно това. Толкова ли нямахте в какво да се реализирате, че купихте 2-3 машини и дай да режем главите на хората?
Всеки средно интелигентен човек може да запомни какво се чупи най-често по определена марка кола и да почне да изрежда части за сменяне? Ами не се прави така! Като не разбирате, защо изобщо сте се захванали с този занаят? Ами и компютри имате да ви помагат с диагностиката и тях толкова разбирате...!

Не ми е за парите, добре че не ги дадох на вас поне! Съветвам ви поне обръщайте малко повече внимание на автомобилите, които ви идват за ремонт. То че не разбирате нищо е ясно ами поне се помъчете да го отгатнете какво е!

Това е от мен. Айде със здраве! На потребителите във форума ще кажа, че от мен диагностики и ремонт вече само в Милано Моторс. Като си давам парите да знам за какво е!

П.П. Тук 2 добри думи за момчетата от ПроСпийд, от които купих и сложиха дебитомера. Попитах ги човешки знаете ли от какво е тоя проблем или диагностика да и направим. Едното момче каза оправял съм алфи, но не съм наясно с теб какво е положението, а и нямаме софтуер за диагностика. Така че отиди при някой специализиран. Евала на такива хора, които мислят за клиента, а не гледат да те натоварят.

fred
09-12-2008, 22:41
Е да беше казал и имената, защото всеки си има право на мнение-е нещата трябва да се поставят с реални данни, иначе са анонимни и безмислени.Като си тръгнал, кажи това и това.Това е смисъла на форума да се обменяме мнения и информация.
Виж за Милано Моторс нямам никакво мнение, така че ще си замълча.

f0rce1001
09-12-2008, 22:43
Е да беше казал и имената, защото всеки си има право на мнение, виж за Милано Моторс нямам никакво, така че ще си замълча

Колега,
Милано Моторс са официален вносител на Алфа Ромео за България. На техниците в сервиза изобщо не ги интересува колко пари ще пръснеш и какви части ще купиш. Те не си ги прибират в джоба. Вниманието е на ниво. За части се чака, така съм чул, не съм поръчвал още от тях. Но това е сериозен сервиз. Повтарям Сервиз с главно С, а не гаражно сервизче.
Относно имената на сервизите не ги споменавам умишлено. Отвори общо техническия раздел и ще видиш, че няма повече от 3-4 сервиза за София, които са с положителни отзиви. Аз само такива гледах. Които евентуално ще ми помогнат, а не да ходя за нищо. Може и да съм бил единичен случай, но самото отношение трябва да е различно. Като не разбираш по-добре кажи не знам от какво е, няма смисъл да гадаем. Играем си с нервите и парите на другите хора.

fred
09-12-2008, 22:47
Колега, знам много добре кои са Милано Моторс, нямам мнение за тях, понеже не съм ходил там, сервиза им се намира до летището, но
същото е положението във Ванто Трейд, голям сервиз и прочее.
Мисълта ми беше да кажеш ходих там и там, взеха ми 500 лева и нищо не направиха.

търтей
09-12-2008, 22:52
аз нещо не разбрах как се е оправила колата всъщност

слоижл си свещите с които първоначално е паткала или как?

освен това колега ако искаш изобщо поста ти да е смислен кажи

сервиз 1 - 100 лв това смениха
сервиз 2 - 200 лв това смениха

наклая се орпави от това - Х лева

ама както ги описваш нещата е фън :)

ПП пребали са те с катализатора
той се изкупува около на цена два пъти повече от тази на ново резонансно гърне ;)

pent
09-12-2008, 22:56
е хубаво е да се казват нещата с истинските имена, така че да знаем и ние да не ходим там. затова споределяш опита си за да няма и други изпатили.

няма кой майстор да ти се разсърди щом си го споменал тук, така или иначе повече там едва ли ще стъпиш. но със споменаването на имена ще спестиш ходенето по нервите на някой друг колега :)

f0rce1001
09-12-2008, 23:04
аз нещо не разбрах как се е оправила колата всъщност

слоижл си свещите с които първоначално е паткала или как?

освен това колега ако искаш изобщо поста ти да е смислен кажи

сервиз 1 - 100 лв това смениха
сервиз 2 - 200 лв това смениха

наклая се орпави от това - Х лева

ама както ги описваш нещата е фън :)

ПП пребали са те с катализатора
той се изкупува около на цена два пъти повече от тази на ново резонансно гърне ;)

Колата се оправи, след махане на свещи и почистване на гнездата, в които стоят свещите и пак сложихме същите после.

Сервиз 1 - дебитомер + адаптациите им там - около 350лв.
Сервиз 2 - ламбда сонда 200лв. + някакво пренавиване, с някаква специална машина не разбрах за какво беше 150лв. Общо 350лв.
Сервиз 3 - като чух за катализатора изобщо не питах за цени и си тръгнах.

Това са парите, които ми искаха в сервизите. Аз какво направих.
Дебитомер бош - 130лв.
2 диагностики едната 30лв. другата 36. 66лв. заради сервизите. Самата мисъл, че от една диагностика не се разбра е срамна.
Въздушен филтър - 15-тина лв.(заради дебитомера)
Термодатчик - 30лв.
Манипулацията с катализатора - 30-тина лв.
Ламбда сонда - около 140лв.
Това са нови части с гаранция!

Около 430лв. съм дал за едното почистване на гнезда на свещи! Ако бях ги направил тия неща в сервизчетата 700лв. само дебитомер и ламбда... Вие сметнете каква е разликата и половината неща нямаше да са сменени, да не говорим за нервите, които изхабих!

millko
10-12-2008, 08:10
Предполагам,че е изтървала гарнитурата на капака и се е получила лека маслена баня за свещите.Въпросните гнезда,както ги наричаш(то не са гнезда ами са си направо дупки) се бяха напълнили догоре с масло.Поне при мен беше така.:)

Бобби
10-12-2008, 08:20
Колкото и да чета...нещо, нищо не ми се връзва!!!!?
Колега какво толкова имаше в тия гнезда на свещите?
кал...?
вода...?
масло...?
Струва ми се, че след всичко което си правил пак не си разбрал с кое точно си оправил проблема!
...едва ли е от това, че си теглил едн парцал на гнездата за свещите!!!

fred
10-12-2008, 09:16
Разбирам болката на колегата, че са му сменили неща, които може и да не са били за смяна, само не разбирам упоритото му мълчание по въпроса за имената на сервизите.Тук във форума се спрягат основно 3-5 сервиза, за които преобладават добрите думи, може да има и лоши, няма пълно щастие :drool:, но всеки си има мнение и право да го изкаже.В случай, след като смята твърдо, че е ощетен, да каже имената-иначе няма смисъл

f0rce1001
10-12-2008, 09:26
Колкото и да чета...нещо, нищо не ми се връзва!!!!?
Колега какво толкова имаше в тия гнезда на свещите?
кал...?
вода...?
масло...?
Струва ми се, че след всичко което си правил пак не си разбрал с кое точно си оправил проблема!
...едва ли е от това, че си теглил едн парцал на гнездата за свещите!!!

2 капки имаше в едното гнездо, които са пречили по някакъв начин. Не разбирам, не съм технически запознат. Дали вода, дали масло, дали нещо друго не съм ги изследвал по парцала после. Зная само, че сменявах части една след друга(които ми казаха че са причината за това) и проблема си остана. Накрая като забърсахме се оправи. Напълно наясно съм с кое се оправи проблема, защото съм имал достатъчно време да пробвам колата след всяка промяна или сменена част дали работи нормално.

SFINKS
10-12-2008, 09:48
Спокойно бе колега , ако само леко се замислиш никаква грешка не си направил че си сменил дебиломер, ламбда и катализатор . Тези елементи са ти били 100 % пътници се чупят на 110 % след много кратка експлоатация(разпитай из форума едва ли има колега който да не ги е сменил поне пои веднъж) . Така че карай и се радвай че си ги сменил , това разбира се ако си решил да я караш тая кола , ако си решил да я закрепиш и да я продадеш е тогава си се прецакал ;)

търтей
10-12-2008, 10:40
колега, от това дето си направил, не мое да се оправи колата, ама няма значение :)

alfamicin
10-12-2008, 10:52
Подкрепям автора на темата защото имам наблюдения че много малко майстори нямат доблеста да ти кажат "незнам какъв ти проблема,отиди на друго място"!
Като не са сигурни се започват едни догадки,едно "хвърляне на боб".Забелязал съм че много често започват от по-големия проблем а в последствие се оказва нещо елементарно!

Доко
10-12-2008, 11:18
колега, от това дето си направил, не мое да се оправи колата, ама няма значение :)

Може, може :razz: ,имах подобен проблем след като купих миналата година една 156-ца, прекъсваше цилиндър и пукаше, оказа се водичка в дупката на едната свещ от измиването на двигателя на пароструйка, процедура която при Туин Спарка според мен е противопоказно, освен ако не си приготвил некой лев. Та след подсушаване на въпросната дупка проблема се оправи и до ден днешен. Симптома е много неприятен, от време на време 3 цилиндара, а в предвид на това къде се намира водата и колко разглобяване има,явно е по лесно е да се пробва с дебитомер и ламбда. Да , ама НЕ.

DerMeister
10-12-2008, 11:30
При мен също беше пълно с вода и на 4те цилиндъра като я купих и нямах никакви проблеми и оплаквания. При смяна на ремъци просто я подсушихме. :gives[1]:

DerMeister
10-12-2008, 11:46
Това се дължи на измития двигател в атвомивката, може да ти гръмнат свещи и разни други неприятности все пак
Е да, ясно, че не е ок да е така и тия в Германия са я мили, щото са мислели, че ще съм много впечатлен от чистия двигател, а няма да забележа, че лампичките за грешка и за airbag не светят като дам на контакт, щото са прекъснати. :shutup: Поне се оказа наистина читава. Идеята ми беше, че при мен това не даваше отражение на работата на двигателя.

koolio
10-12-2008, 11:52
Солидарен съм с колегата - автор на темата, тъй като в момента съм в същата позиция. И аз имена няма да споменавам без да съм сигурен кой крив кой прав, но колкото и да имам доверие на майсторите, не мога да възприема неща, които са просто нелогични.

fred
10-12-2008, 12:04
Е да, ясно, че не е ок да е така и тия в Германия са я мили, щото са мислели, че ще съм много впечатлен от чистия двигател, а няма да забележа, че лампичките за грешка и за airbag не светят като дам на контакт, щото са прекъснати. :shutup: Поне се оказа наистина читава. Идеята ми беше, че при мен това не даваше отражение на работата на двигателя.

Реших да го изтрия, а ти междувременно си отговорил.
При мен беше същото положението /водица демек, но не знам колко и къде, просто ми казаха от Ванто / иначе имах и свещи за смяна и някаква бобина, не знам дали е пряко от водата или не.


Солидарен съм с колегата - автор на темата, тъй като в момента съм в същата позиция. И аз имена няма да споменавам без да съм сигурен кой крив кой прав, но колкото и да имам доверие на майсторите, не мога да възприема неща, които са просто нелогични.

Като цяло и аз съм солидарен.Той е казал че е доволен от Милано Моторс, там не съм ходили, бил съм веднъж при Бобо, иначе ходя във Ванто Трейд.

голямата риба
10-12-2008, 13:23
добре де
аз пък не виждам какво са ти виновни майсторите, че ти сам на своя глава си решил да смениш дебитомер и ламбда сонда

разбираm ако ти бяха взели пари за въпросните части и колата останеше със същият проблем тогава да са ти виновни те

но ти явно като всеки българин, разбираш освен от програмиране, от футбол, жени и коли и си решил да спестиш някой лев

и със твоя пример
ти като отидеш на лекар какво го питаш
дай кажи ми от какво съм болен, пък аз сам ще се излекувам

търтей
10-12-2008, 13:26
но ти явно като всеки българин, разбираш освен от програмиране, от футбол, жени и коли и си решил да спестиш някой лев



политиката пропусна :drunk:

koolio
10-12-2008, 13:43
добре де
аз пък не виждам какво са ти виновни майсторите, че ти сам на своя глава си решил да смениш дебитомер и ламбда сонда

разбираm ако ти бяха взели пари за въпросните части и колата останеше със същият проблем тогава да са ти виновни те

но ти явно като всеки българин, разбираш освен от програмиране, от футбол, жени и коли и си решил да спестиш някой лев

и със твоя пример
ти като отидеш на лекар какво го питаш
дай кажи ми от какво съм болен, пък аз сам ще се излекувам

Еньо, човекът ги е сменил защото така са му казали.

търтей
10-12-2008, 13:46
Еньо, човекът ги е сменил защото така са му казали.

абе специалист си и ти голям диагностик
колко оригинални сонди да ти покажа дето обаче не работят?
същото важи и за дебитомерите
м?
няма да обяснявам защо така става

и кво обрсал колата с парцал и се оправила
верно :)

а колегата да земе да каже в кои сервизи е ходил поименно

щото така темата е жив спам

kolev
10-12-2008, 13:48
и поне знае че ги е сменил с нови.майсторите най-вероятно щяха да му вземат само парите без да пипат нищо или да сложат ментаци или втора употреба, а основния проблем да си остане.
има един лаф- майсторе майсторе, викам ти майсторе щото не ти знам името, ама като ти гледам работата...... и ти си един майстор :shutup:

DerMeister
10-12-2008, 13:56
А що ми се струва, че тука историята е леко изкривена. Отива човека на майстор, майстора му казва какво мисли, че не е наред и той понеже нали си има далаверата и всичко си знае отива и зима части по-евтинко, сам го сменя да не плаща труд и нищо не се оправя.

Не знам за кои сервизи става въпрос, но ако са намесени добре познатите ни клубни сервизи, то съм убеден, че колата без да му я оправят нямаше да му я върнат и нямаше да му искат пари за нов дебитомер, ако той се е оказал излишен. На мен лично не са ми взимали пари за оправяне на проблем, понеже постфактум се оказва, че е нещо съвсем трето. При нашите коли е така, трудно се хаваща кое, кво, що.

f0rce1001
10-12-2008, 14:01
добре де
аз пък не виждам какво са ти виновни майсторите, че ти сам на своя глава си решил да смениш дебитомер и ламбда сонда

разбираm ако ти бяха взели пари за въпросните части и колата останеше със същият проблем тогава да са ти виновни те

но ти явно като всеки българин, разбираш освен от програмиране, от футбол, жени и коли и си решил да спестиш някой лев

и със твоя пример
ти като отидеш на лекар какво го питаш
дай кажи ми от какво съм болен, пък аз сам ще се излекувам

Много добре продължи моя пример... Ако не знаеш каква е процедурата, като отидеш при лекар да ти кажа? Отиваш. Преглеждат те. Изписват ти рецепта. Отиваш в аптеката и си купуваш лекарствата!
Лекарите казват ли ти дай ми 20лв. за аналгин примерно, като знаеш че в аптеката е 1лв.?
Е, извинявай ама аз съм отишъл с конкретен проблем. След това и на компютърни диагностики и съм си направил сметката!

Ти ако си решил да дадеш 350лв. за дебитомер при положение, че съм погледнал стария и го търся по сериен номер в сайта на Бош и ми пристига с 1 година гаранция на цена 3 пъти по-малка, от колкото 6 месеца гаранция, значи твоето граничи с глупост!?

Смисъла на темата е некомпетентноста или по-точно небрежността на отделните гаражни сервизчета и отношението им към клиентите! А не че са ме накарали да сменя това или онова!
Майната им на парите, ами изхабените нерви?!? Ами ако нямах друга кола? Оставам без транспорт, нали така? Само че това тях какво да ги интересува. Те си знаят: дебитомер, ламбда и.т.н. Ако не, изгубеното време си е твое. Вместо примерно да отдели 20-30мин. повече да анализира проблема и да поразмисли или да каже на разбирам. Ами да каже: "честно да си призная не зная от какво е, дай ми 20лв за изгубеното време".. С удоволствие ще му ги дам!

П.П. И имайте в предвид, че да пусна цяла тема, наистина съм бил изнервен до максимум! Не искам да влизам в полемика с никого от този сайт. Никого не познавам и нямам намерение да раазменям коментари с който и да било. Просто предупреждавам да си правите сметката при кого и къде отивате!

Поздрави!

търтей
10-12-2008, 14:14
не баш
трябва ти транспрантация на бъбрек
и ти си купуваш бъбрек и нож и си го сменяш

;)


ПП колега или кажи сервизите от които си недоволен или тая тема си е чист фън

pent
10-12-2008, 14:17
Просто предупреждавам да си правите сметката при кого и къде отивате!

Поздрави!

е добре де, как да си направим сметка като не казваш къде са сервизите?

f0rce1001
10-12-2008, 14:22
не баш
трябва ти транспрантация на бъбрек
и ти си купуваш бъбрек и нож и си го сменяш

;)


ПП колега или кажи сервизите от които си недоволен или тая тема си е чист фън

Колега, не изкривявай нещата! Тази трансплантация както я наричаш е предписана, защото не са разбрали, че всъщност 1 сироп за кашлица ще те оправи... Нали така?

Няма да напиша имената по простата причина, че няма да се занимавам да се карам с когото и да е било за каквото и да е било. Ако решите трийте темата, все е тая. Аз съм доволен, че повечето потребители са на мнение, че трябва да си се занимавал някога с тази дейност за да я практикуваш и да си учил или чел по нещо. Навсякъде има специализирани курсове и.т.н. Не може да купиш 2 машини и да си майстор. Това беше от мен за тази година може би с писането на мнения. Ако някой има нужда от нещо на лично съобщение с удоволствие ще помогна ако мога.
Поздрави!

kolev
10-12-2008, 14:53
алфите са автомобили като всички останали, кой ги пуска тия заблуждаващите приказки ,че видиш ли повредата се откривала много трудно частите били много скъпи и много труден бил ремонта. приказки под шипковия храст. същите простотии си приказват и в другите автофоруми за техните си марки. а то просто майсторите са кьопави. я погледнете колко резултата изкарва гугъл с теми тип - в тоя сервиз ми взеха ХХХ лева /поне трицифрена сума/ ,стоя при тях една седмица и колата пак не е добре

............ (http://www.google.com/search?client=opera&rls=bg&q=%D0%BD%D0%B5+%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B 5+%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8)

alfamicin
10-12-2008, 15:38
Защо го нападнахте човека,все едно той е виновен!
Така са му казали и той така е направил,само че без резултат!
Нали за това му се казва ДИАГНОСТИКА,като отидеш да ти кажат какво и е на колата.И ако не могат да разберат какъв е проблема,казват "дежурните" ламбда сонда,дебитомер,кабели и свещи!
И понеже искате имена ето ви за пример моя случай!
Предишната ми кола 155 1.8 TS 93г. при тръгване "забиваше моцуната" и придърпваше!
Сменям кабели и свещи - не се оправя!
Отивам при Бобо на диагностика.Закача колата на диагностичната апаратура и заключението в крайна сметка беше че проблема е от ламбда сондата.Копувам нова от бош,няма промяна.След известно време го видях съвсем случайно и му казах че проблема остава,той направи едно кръгче и каза че може би веригата не е зацепена както трябва!
След какви ли не проби и предположения без никакъв резултат,вече тотално изнервен минавам покрай сервиза на Дунев и решавам да видя те какво ще ми кажат.
Момчето от диагностиката без дори да я закача на диагностичен уред,като я видя ми каза:"тази кола смуче въздух от някъде"!
След около 15-20 минутно ровене откри че маркуча,който стои между дебитомера и колектора е скъсан.Омотахме го за проба с изолирбант и:"О чудо!Колата полетя"

Crusader
10-12-2008, 17:35
Всъшност проблема е че ТС-а е едно голямо лайно, което освен че върви и гори като ламя и се чупи като за световно...тва ме води мо мисълта че всичките разбирачи от форума се оборудваха с ЖТД-та /и аз така ма не съм от разбирачите/...

fred
10-12-2008, 17:41
Айде сега, колата виновна, чупи се ако е счупено, иначе нищо му няма-има ТС на сумата километри и години, ако нафтовите не се чупеха нямаше да четем за турбини, филтри, проблеми от нафтата и всякакви други :biggrin1:
То това може да се чуе от всеки "майстор" почнал от москвичи и стиганал до голф и опели.И аз не разбирам също, ама не поправям коли.

Xtrime7
10-12-2008, 19:47
А що ми се струва, че тука историята е леко изкривена. Отива човека на майстор, майстора му казва какво мисли, че не е наред и той понеже нали си има далаверата и всичко си знае отива и зима части по-евтинко, сам го сменя да не плаща труд и нищо не се оправя.

Не знам за кои сервизи става въпрос, но ако са намесени добре познатите ни клубни сервизи, то съм убеден, че колата без да му я оправят нямаше да му я върнат и нямаше да му искат пари за нов дебитомер, ако той се е оказал излишен. На мен лично не са ми взимали пари за оправяне на проблем, понеже постфактум се оказва, че е нещо съвсем трето. При нашите коли е така, трудно се хаваща кое, кво, що.


Колега;супер точно си го казал.Аз лично работя във сервиз и много мразя някой да минава и да подпитва това или онова от какво може да е и след това изчезва.
Хората са си казали предположенията,а не са започнали да я правят и нищо да не е станало.
Ние лично,в нашия сервиз никога няма да правим експерименти по метода на изключването и накрая да отръскаме човека,все пак трябва човещина и не говорим за пари.
Сам си е виновен за смяната на собствените си части и няма на кого да се сърди и кого да оплюва,Иако обича да ми даде това вълшебното парцалче да я позабърша моята та белким и тя се оправи.

Xtrime7
10-12-2008, 19:56
алфите са автомобили като всички останали, кой ги пуска тия заблуждаващите приказки ,че видиш ли повредата се откривала много трудно частите били много скъпи и много труден бил ремонта. приказки под шипковия храст. същите простотии си приказват и в другите автофоруми за техните си марки. а то просто майсторите са кьопави. я погледнете колко резултата изкарва гугъл с теми тип - в тоя сервиз ми взеха ХХХ лева /поне трицифрена сума/ ,стоя при тях една седмица и колата пак не е добре

............ (http://www.google.com/search?client=opera&rls=bg&q=%D0%BD%D0%B5+%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B 5+%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8)

Колега;нямаш си напредстава колко са различни алфите от обикновенните машинки.Има проблеми които можеш много зор да ги откриеш и аз съм в момента с един такъв-тръпката направо е главоболна.

голямата риба
10-12-2008, 19:56
към колегата пуснал темата
навремето човека който ме понаучи на туй-онуй
казваше, че работата на монтьора е по-трудна от тази на доктора
защото като отидеш при доктора му казваш къде те боли, докато колата мълчи
това разбира се в кръга на шегата

и понеже гледам, вече си мислиш че и ти си майстор
те съветвам да си инсталираш за проба една аутодата
и да прочетеш списъка от възможните причини за твоите оплаквания

и мисля, че на твоето излиание най-точно са ти отговорили колегите Xtrime7 и DerMeister

f0rce1001
10-12-2008, 20:20
Колега;супер точно си го казал.Аз лично работя във сервиз и много мразя някой да минава и да подпитва това или онова от какво може да е и след това изчезва.
Хората са си казали предположенията,а не са започнали да я правят и нищо да не е станало.
Ние лично,в нашия сервиз никога няма да правим експерименти по метода на изключването и накрая да отръскаме човека,все пак трябва човещина и не говорим за пари.
Сам си е виновен за смяната на собствените си части и няма на кого да се сърди и кого да оплюва,Иако обича да ми даде това вълшебното парцалче да я позабърша моята та белким и тя се оправи.

Колега, не става въпрос за подпитване. Ако ви мързи да четете темата, не пускайте коментари... Става въпрос за компютъра диагностика! А и какво лошо има в подпитването?!? Като подпитва някой му казваш ела на диагностика струва толкова пари! Това ти е работата... не да гадаеш. Ти не си врачка... Закачаш. Гледаш. Мислиш. И казваш, да тази кола това и е проблема. Не, тази кола не зная какъв и е проблема!


към колегата пуснал темата
навремето човека който ме понаучи на туй-онуй
казваше, че работата на монтьора е по-трудна от тази на доктора
защото като отидеш при доктора му казваш къде те боли, докато колата мълчи
това разбира се в кръга на шегата

и понеже гледам, вече си мислиш че и ти си майстор
те съветвам да си инсталираш за проба една аутодата
и да прочетеш списъка от възможните причини за твоите оплаквания

и мисля, че на твоето излиание най-точно са ти отговорили колегите Xtrime7 и DerMeister


Колега аз съм се специализирал, където трябва да се специализирам. Не съм станал майстор, не претендирам да съм такъв. Дори не разбирам нищо! Не искам аз да ремонтирам колата си! Искам като отида някъде да ми направят диагностика и да ми я оправят ако могат. Ако не могат да ми кажат. Искам коректност, ето за това говорим. Не разбрахте ли, че целта на темата не е кой-по-голям майстор е. Просто безхаберието на тия гаражни сервизчета е такова, че започват с редовните неща, които те си знаят. Да не приказваме, че ми писаха потребители, които са били при същите майстори, които са им казали абсолютно същите неща за различни проблеми!!! Хайде лека ви вечер. Написах този пост, понеже колегата ме провокира...

Нека всеки да си гледа работата! Както аз гледам моята както трябва, за което получавам заплата и съответните бонуси. Така и тия които правят друго да си я гледат като хората! Като не могат просто да кажат. Пилеят се време и средства и нерви и.т.н. И за какво?!? Това оставям на вас да прецените...

gigi
10-12-2008, 20:21
Плюс това явно дебитомера и ламбдата не са давали добри показатели. Аз имам познати на които колите вървят перфектно според тях, и в един момент на единия правиме диагностика и показва че дебитомера е тръгнал. Та нашия човек вика абе вие луди ли сте колата си е 6. Е да ама все пак си го смени след месец даречем, и после ми звъни "леле бате колата не мога да я позная, найстина има разлика па аз си мислех че е ОК" та няма кво да се нервиш че си сменил неща които явно саси били така или иначе скапани, нищо че конкретния проблем не се е решил. :bangin:

ФЕРАРИСТ
10-12-2008, 21:27
Всъшност проблема е че ТС-а е едно голямо лайно, което освен че върви и гори като ламя и се чупи като за световно...тва ме води мо мисълта че всичките разбирачи от форума се оборудваха с ЖТД-та /и аз така ма не съм от разбирачите/...
Все си мисля че голяма част от ядовете с тоя мотор(ако изобщо има някакви по големи от нормалните), идват от неправилното му експлоатиране, не само в БГ, но и в страната от която идва......

cvetelin
10-12-2008, 21:54
Всъшност проблема е че ТС-а е едно голямо лайно, което освен че върви и гори като ламя и се чупи като за световно...тва ме води мо мисълта че всичките разбирачи от форума се оборудваха с ЖТД-та /и аз така ма не съм от разбирачите/...

виж ми подписа ....
:yawn:

голямата риба
10-12-2008, 22:21
Колега, не става въпрос за подпитване. Ако ви мързи да четете темата, не пускайте коментари... Става въпрос за компютъра диагностика! А и какво лошо има в подпитването?!? Като подпитва някой му казваш ела на диагностика струва толкова пари! Това ти е работата... не да гадаеш. Ти не си врачка... Закачаш. Гледаш. Мислиш. И казваш, да тази кола това и е проблема. Не, тази кола не зная какъв и е проблема!



Колега аз съм се специализирал, където трябва да се специализирам. Не съм станал майстор, не претендирам да съм такъв. Дори не разбирам нищо! Не искам аз да ремонтирам колата си! Искам като отида някъде да ми направят диагностика и да ми я оправят ако могат. Ако не могат да ми кажат. Искам коректност, ето за това говорим. Не разбрахте ли, че целта на темата не е кой-по-голям майстор е. Просто безхаберието на тия гаражни сервизчета е такова, че започват с редовните неща, които те си знаят. Да не приказваме, че ми писаха потребители, които са били при същите майстори, които са им казали абсолютно същите неща за различни проблеми!!! Хайде лека ви вечер. Написах този пост, понеже колегата ме провокира...

Нека всеки да си гледа работата! Както аз гледам моята както трябва, за което получавам заплата и съответните бонуси. Така и тия които правят друго да си я гледат като хората! Като не могат просто да кажат. Пилеят се време и средства и нерви и.т.н. И за какво?!? Това оставям на вас да прецените...
колега явно някой от нас има проблем с комуникацията
аз лично чета поста ти така
отидох на диагностика и ми казаха какъв е проблем
аз обаче нали съм гявол и да спестя някой лев, да прецакам майстора да изкара по-малко пари/бах го къв е па тоя да не е по умен от мен/ и реших само да си оправя проблема

е да ама не:razz:

наистина тук в форума може и да получиш безплатно мнение или съвет за това какъв може да е проблема на колата
но най-малкото е нередно да искаш такъв съвет от човек който си изкарва хляба с това

та моя съвет като човек бил и от двете страни е добре малко или много да потърсиш вина и в себе си

kolev
10-12-2008, 23:39
Колега;нямаш си напредстава колко са различни алфите от обикновенните машинки.Има проблеми които можеш много зор да ги откриеш и аз съм в момента с един такъв-тръпката направо е главоболна.

и колко са по различни като повечето са с инжекцион бош. опелите,фолцвагените,бмв-тата,аудитата и т.н.т не клатят ли оборотите на празен ход, не паткат ли, не се ли влачат като парцал до 3000 оборота,не забиват ли нос..... или само алфите така.
а и човека е ходил на 2 диагностики и си ги е платил два пъти по 30 лева. какво е подпитвал като е трябвало да му кажат кое точно не е наред.

ivan dimitrov
11-12-2008, 01:43
---

ne0
11-12-2008, 02:42
стана ми интересно и реших да прочета темата.
а и така и така и аз съм в бранша.

МНОГо ВАЖНО. Във форума е пълно с индивиди които разбират от всичко и си мислят че са излъгани винаги с 5-19 лева и като ги спестят правят ебати и далаверата. Да ви кажа, колата се оставя в сервиз и се взима готова. Всичко друго са свободни съченения. То ако беше така да ти кажа какво е и ти да си го смениш ми ние от глад щяхме да умрем. Радвам се че си разбрал че не стават така нещата. Еньо (голямата риба) се е изказал обсолютно точно, а той е човек който трябва да се слуша.
И незабравяйте че винаги повече от един елемент може да не е изправен но да не се влияят един от друг, както и това че ти заглъхва колата след смяна на гуми не значи че гумаджията е виновен. Смешни сте отстрани, още повече като не се споменават имена. И не забравяйте че цетираните коли са на 10-тина и повече години, и ако не можете да поддържате и такива коли не се надскачайте има метро. ;)

Поздрави.

ne0
11-12-2008, 02:45
Солидарен съм с колегата - автор на темата, тъй като в момента съм в същата позиция. И аз имена няма да споменавам без да съм сигурен кой крив кой прав, но колкото и да имам доверие на майсторите, не мога да възприема неща, които са просто нелогични.



я ти си разкажи историята че е интересна ...... а ко е същата в нашия сервиз .....

Xtrime7
11-12-2008, 07:48
и колко са по различни като повечето са с инжекцион бош. опелите,фолцвагените,бмв-тата,аудитата и т.н.т не клатят ли оборотите на празен ход, не паткат ли, не се ли влачат като парцал до 3000 оборота,не забиват ли нос..... или само алфите така.
а и човека е ходил на 2 диагностики и си ги е платил два пъти по 30 лева. какво е подпитвал като е трябвало да му кажат кое точно не е наред.

Колега;мога да ти кажа че опел и голф са много по-елементарни.То е ясно че си приличат по това 16в и са пълна инжекция,а що не вземеш нещо от опела и не го сложиш на Алфа.
Не ми се спори и нямам намерение да те уборвам.

Crusader
11-12-2008, 08:21
виж ми подписа ....
:yawn:
Сега ти по добре от мен знаеш че "Алфовия" ТС не е кат "Фятския"....

f0rce1001
11-12-2008, 09:33
колега явно някой от нас има проблем с комуникацията
аз лично чета поста ти така
отидох на диагностика и ми казаха какъв е проблем
аз обаче нали съм гявол и да спестя някой лев, да прецакам майстора да изкара по-малко пари/бах го къв е па тоя да не е по умен от мен/ и реших само да си оправя проблема

е да ама не:razz:

наистина тук в форума може и да получиш безплатно мнение или съвет за това какъв може да е проблема на колата
но най-малкото е нередно да искаш такъв съвет от човек който си изкарва хляба с това

та моя съвет като човек бил и от двете страни е добре малко или много да потърсиш вина и в себе си



стана ми интересно и реших да прочета темата.
а и така и така и аз съм в бранша.

МНОГо ВАЖНО. Във форума е пълно с индивиди които разбират от всичко и си мислят че са излъгани винаги с 5-19 лева и като ги спестят правят ебати и далаверата. Да ви кажа, колата се оставя в сервиз и се взима готова. Всичко друго са свободни съченения. То ако беше така да ти кажа какво е и ти да си го смениш ми ние от глад щяхме да умрем. Радвам се че си разбрал че не стават така нещата. Еньо (голямата риба) се е изказал обсолютно точно, а той е човек който трябва да се слуша.
И незабравяйте че винаги повече от един елемент може да не е изправен но да не се влияят един от друг, както и това че ти заглъхва колата след смяна на гуми не значи че гумаджията е виновен. Смешни сте отстрани, още повече като не се споменават имена. И не забравяйте че цетираните коли са на 10-тина и повече години, и ако не можете да поддържате и такива коли не се надскачайте има метро. ;)

Поздрави.

И понеже някои хора тук във форума не знам разбират ли смисъла на думите като четат или го правят просто механично да отбият време, ще потретя както малко по-рано в темата!

Майстора да е бил по-умен от мен и аз да съм го прекарал с пари. Дрън-дрън. Не става въпрос за по-умен, а за това, че някой те прави на глупак и се опитва да препечели на гърба на другия с измама. Ето за това става въпрос. Всеки си е специализиран в отделна насока. Аз на другите хляба не искам да им го взимам стига да не ме лъжат обаче! А излиза, че който не се е специализирал никъде си е купил 2 машини и си е отворил гаражно сервизче.

Парична разлика до 100лв. не се коментира! Но къде е 350-400лв и къде е 150лв. за тази алфичка? Айде ако е за БМВ-то добре там може да варират някакви такива 200-300лв разлики? Това за единия дебитомер? Първия майсторчето ми го дава с 6 месеца гаранция, и на всичкото отгоре е по-скъп. Вторият ми го дават БОШ с 1 година гаранция?!? Нео, има разлика между това да се правиш на цървул за 50лв. и да си поправиш сам колата, както има и разлика да натовариш някой със стабилна сума за части които са 3 пъти по-евтини и да дадеш по-малко гаранция за тях!!!

Ще ти дам прост пример: преди около половин година си слагах музика в БМВ-то. Един много добър мой приятел ми каза, дай да я сложим тук, няма смисъл да даваш пари, достатъчно си дал за музиката и кабелите. Аз си отидох в Кар Аудио дадох си 60лв. за да ми я сложат като хората... Доволен съм! Който ме попита къде да си слага музика или касетофон или каквото и да е винаги му препоръчвам Кар Аудио. Е, като си вършат хората работата как да кажеш лоша приказка за тях?!? И те предлагат услуга като всички, но има и внимание, има и разбиране, има и професионализъм...!

И много се радвам, че се включи в темата. Сега ще ти копирам лични съобщения, които получих във форума без да споменавам имената на авторите за да няма нападки...
-------------------------------
"Иначе има и пишман майстори доста и не приказвам от всички.Аз съм се обаждал на Бобо за мой проблем по колата и той ми изрежда обичайните проблеми,че не е зацепена правилно,не работи сондата и др. и накрая ми каза че не може да гледа на боб.Така че има и хора които не си гледат съвестно работата.Бобо не го познавам лично,но първото ми мнение не беше добро за него.
Поздрави."
-----------------------
"Така е колега.Аз следя форума от доста време и горе-долу имам някакви наблюдения от хората които пишат,знам кой разбира и кой само пише глупости!
При бобо няма да стъпя!
Най ме е яд че ни правят на глупави.Аз съм завършил техникум по автотранспорт и поназнайвам нещо,въпреки че не практикувам тази работа,но повечето "майстори" подхождат отзад напред без да влагат грам мисъл и това ме дразни!
-------------------------------------
"Благодаря, сега ги видях, ходил съм в единия и също нямам много добро мнение за единия, в другия не съм ходил, но там бях по други причинии."
----------------------------------------
Отивам при Бобо на диагностика.Закача колата на диагностичната апаратура и заключението в крайна сметка беше че проблема е от ламбда сондата.Копувам нова от бош,няма промяна.След известно време го видях съвсем случайно и му казах че проблема остава,той направи едно кръгче и каза че може би веригата не е зацепена както трябва!
-------------------
И защо мнението на хората трябва да е такова?
"За екстрийм- Бобо определено разбира много, обаче е с ебати самочувствието и освен това за него да дадеш 260 лева без да е сигурно, че точно тая част ти е за смяна, е нещо нормално.
Не знам за Милано, един колега има чисто нова алфа, купена от тях, но нещо мнго го мотаят.
Аз лично стигнах до извода, че за да ти свърши работа без да те мотае и да те набутва, майсторът трябва да е "твой човек". И по тази причина щ сменям май марката, колкото и да не ми се иска."
-------------------
"Даааааа така си и мислех. И моята история е от там, от орландовци, екстрийм тунинг. Аз писах в една тема, но никой не смее да гъкне. Беше много смешно, защото там този бобо ми измери километрите (реалните) с едно "специално" у-во и ми прибра нЕкой лев. После тук във форума един ми се изрепчи, че нямало как да се хванат реалните, и аз като му споделих за бобо настана мълчание и тишина. Абе смешна работа, прав си, не се занимавай, защото ще те изкарат по черен от притежател на два голфа и един кадет. Още веднъж позравления за темата."
------------------------------------------

И като заключение това презацепване явно е от огромна важност за автомобила и никоя друга кола преди да я купиш не е никога била презацепена и за това вие го предписвате на абсолютно всеки дошъл при вас, както и всички ламбда сонди са абсолютно за смяна на всички автомобили посетили вашият сервиз!
Това за презацепването са ми го казвали 2-ма абсолютно различни хора, които случайно разбрах, че имат алфи... единия ми е колега от работа! Много странно, но изненадата е че и на моята бяха такива заключенията!

Пак повтарям. Ако бяха казали.... така и така компютъра ми показва това и това, но не съм сигурен дали това ти е проблема с колата вместо да ми се направят аз съм сигурен, че е това, аз съм сигурен, че е другото ще видиш ще се оправи!!! Ами с кеф да му дадеш 30-40лв. за диагностика или 20-тина лв. за изгубеното време в приказки или за въпросите... Защото всички знаем, че времето си е малко или много пари... Ами аз 2-3 дни да я размотавам тая кола по сервизите? Тези загуби?

П.П. Зная че природата на българина е таква, че няма да се вземат никакви поуки и тая тема е абсолютно безполезна, то поне дано да са я прочели вече достатъчно хора за да се предпазят в бъдеще!

Айде със здраве!

f0rce1001
11-12-2008, 10:30
И като за финал, само да ви кажа причината заради, която толкова се напъвам в тази тема! Като ми направи проблем алфата, влязох в този форум за да намеря съвестен майстор, който си върши добре работата, сервиз и.т.н. за да не отида при първия срещнат и да ме натовари с цена и да ме забави с време и да ме лъже да подменя 4-5 работещи части! Може после да се развалят тия части, нищо не е вечно, но за момента са работещи! Но какво се получи? Явно и тук регистрираните потребители притежаващи гаражчета/сервизчета се опитват да направят същото на гърба на другите потребители. Останах разочарован и съответно този общо технически раздел изобщо не ми беше от полза, а вреда...
Приятен ден на всички!

Speeder
11-12-2008, 12:10
Полза от темата определено има колега ! Обратната връзка е важно нещо.

didod
11-12-2008, 12:49
Хм, интересно стана тук. Аз също съм и от двете страни на барикадата. Към автора на темата- колега, компютърната диагностика не е вълшебна пръчица, с която да се оправи всичко. Понякога може много точно да покаже проблема, понякога е много далеч. Знам го от 5 години работа със софтуер за няколко вида автомобили. Но по въпроса за подхода и отношението съм съгласен. На мен също ми се случва да ходя по сервизи за моята кола и се сблъсквам с едно и също- дай да сменим това и това. Добре, сменяме. Резултат- нищо ново. И караме към следващото. Това пък е особено показателно в случаи, когато клиента очевидно не разбира от техника. И на мен ми се късаха нервите лятото. И аз не исках да стоя без кола. Накрая, също като теб, си реших въпроса сам. Но- другата страна... Когато аз съм в сервиза и дойде клиент с оплакване 'уредите на таблото не ми показват понякога', не мога просто така да му кажа- дай 3600 лева за табло, пък да видим. По- скоро ще му кажа- не може еднозначно да се определи проблема, остави камиона тук, за да се разбере какъв е проблема. Това е другия аспект на нещата пък- не винаги е възможно моментално да се даде диагноза, понякога се иска време. Имали сме случаи с по 3 дни борба с проблем, накрая е такава глупост, че просто се чудим откъде ни е дошло. И когато клиента дава зор, че автомобила е спешен, вярвай ми, с кеф го оставям да пътува така. Но пак казвам- трябва да се обясни просто и ясно защо се налага загубата на време. Случвало ми се е клиенти да се сърдят, че не съм можал да им кажа проблема след диагностиката с компютъра. И на мен ми се иска всичко винаги да е ясно, но не става...
Та като обобщение- истината както винаги е някъде там. Няма черно и бяло. :) Така, че нека да няма лоши чувства между нас. Хора сме, грешим. Нека да простим и да караме нататък. Туй то. :drunk:

SamuraiJack
11-12-2008, 12:57
Аз мисля, че колегата f0rce1001 е напълно прав. Всеки от вас би оврещял орталъка ако му предложат дебитомер за 300 лв., щото всички сме тук и знаем, че Бошовският струва 131 лв. Съгласен съм и с това, че наистина понякога и уважаваните капацитети са склонни понякога да дават прибързани диагнози. Но какво да се прави, това е животът. Аз лично ходя при майстор, който ми е много добър приятел, и въпреки това са ми се случвали какви ли не куриози и виждам, че му става супер кофти. Това е положението, просто винаги се тръгва от най-вероятната причина за проблема, елиминира се и така към следващата.

Susscrofa
11-12-2008, 13:16
Поздравления на колегата. Това е ПОЗИЦИЯ.
Аз вече две години карам кола която на първия месец трябваше да ме натовари с 1500 лв, защото искаха да сменям дебитомер, л. сонда, термодатчици и термостати, моторче за празния ход, и тем подобни тъпотии. Ама аз понеже съм инат и нищо не смених, колата си ми е добре и си я карам с кеф.
В един от сервизите на голЕм спец по алфите след почистване на дросела с цел решаване на "клатиоборотите" не ми занулиха клапата и забележете какво ми казаха, Карай си и след няколко затопляния и изстивания на двигателя тя сама щяла да се адаптира. Наистина стана така, но две седмици карах на 2000 оборота. А си мислех, че отивам в сервиз с хора разбиращи от алфи. После дай да сменим МПХ ама не ти обещавам че ще стане след това. Като го чух пали автомобила и бегай далече. Още веднъж поздравления на колегата. :drunk:

Доко
11-12-2008, 13:21
Авторът на темата иска да каже на всички едно старо правило - "КЛИЕНТЪТ ВИНАГИ Е ПРАВ" .Хората които са били в по цивилизована капиталистическа държава могат да направят разлика, но това не важи за жалост в нашата балканска държавица. В този ред на мисли човек трябва или да се нагласи към условията на развиващия се бизнес, който още е в процес на натрупване на капитали и сива икономика с оглед на което има постъпления на средства въпреки 'КЛИЕНТА", или да се опитва да си търси правата, което е почти безмислено, в смисъл няма все още изградени правила, норми и закони към които да се придържаме, а тези които съществуват в момента няма кой да ги прилага, та, в условията на развиващ се капитализъм и конкуренция тепърва се изграждат такива. Ще отцелеят по-добрите. А по повод "КЛИЕНТА" - винаги ще има и недоволни (критици),и доволни, все пак в бизнеса основен фактор е "човек", и максимата "КЛИЕНТЪТ ВИНАГИ Е ПРАВ"

търтей
11-12-2008, 13:25
проблемът на цялата тема е, че не еказал къде е ходил
и само си чешем езиците :bangin:

ne0
11-12-2008, 13:35
Търтея е прав. И на недоволния, прочети какво ти написах. В сервиз си оставяш клата и я взимаш здрава. Те това е. Като ти кажат за операция си не взимаш игла и конец и скалпел и вкъщи на масата ;):prescription:

kolev
11-12-2008, 13:48
а що не вземеш нещо от опела и не го сложиш на Алфа.

нямаш грижи, инжекцията на моята е ГМ както и половината датчици, а предишния собственик-цветелин беше споменал че и е слагал някакви гоуфовски части по окачването.

а в кой български сервиз не ти взимат пари за труд и части при неуспешен опит за ремонт. къде го има това. щом диагностиката не може да покаже къде е проблема защо се взимат по 30 лева. в кой български сервиз след ремонт на едно нещо не ти скапват друго- я превъртяла резбичка, я ненапаснати пластмаси,я нещо надрано,я нещо залепено със секундно лепило,я някъде сложени свински опашки вместо скоби.....
да каже колегата къде е ходил,но ако почнем да изреждаме лошите сервизи, темата ще стане няколко стотин страници. според мен автомонтьорите силно преувеличават сложността на тяхната работа и почти винаги товарят клиента с много пари за лошо свършена услуга,че и се зверят на всичкото отгоре.

търтей
11-12-2008, 13:49
-цветелин беше споменал че и е слагал някакви гоуфовски части по окачването.

е то тва мое да се очаква от него

Susscrofa
11-12-2008, 13:49
Търтея е прав. И на недоволния, прочети какво ти написах. В сервиз си оставяш клата и я взимаш здрава. Те това е. Като ти кажат за операция си не взимаш игла и конец и скалпел и вкъщи на масата ;):prescription:

Адски повърхностно е да се сравнява автомонтьорство с медицина. И медицината не е само игла, конци и скалпели.
Колегата (недоволния) незнам защо се притеснява да спомене сервизите. Неберемедов е прав, че така малко обобщаваме нещата и така олеква цялата тема доста.:drunk:

kolev
11-12-2008, 14:06
е то тва мое да се очаква от него

:roll2: тя за това върви тая кола :tooth:

Crusader
11-12-2008, 17:48
......

За съжаление си абсолютно прав, последно на 3 места вкл. и Бош гр. Плевен не можаха да познаят че Капа-та е със скапан дебитомер, а то си личеше че след откачане на буксата колата си се оправяше, всичката им сложна диагностична апаратура, не можа да хване един скапан дебитомер, обаче парите за диагностиката си ги поискаха - навсякъде, единя идиот /управител/ дори се опита да ме заплашва че ако не платя диагностиката /която не откри проблема/ нямало да си взема колата, айде при мен проблема се реши с показване на служебна карта, обаче какво щеше да се случи с всеки друг?!? На времето след смяна на съединител на една 33-ка пропуснали да сложат гайка на болта който държи горния тампон на двигателя, и тоя болт ми се изниза насред път.....

Друг пък ми счупи накладка покрай ваденето на спирачния барабан..../ "нищо тъкмо ще си купиш нови" - беше коментарът/

Последния път ми поискаха 250 лв. за труд за смяна на пистовия ремък и ролките му....луди хора, работа за 30 мин, естествено смених си го сам!

Покрай подобни "майстори" ми се наложи да се уча сам и сам да си поправям колите, не се натискам да съм "разбирач" ма от години ходя на сервиз само за диагностика - че и там често се дънят...

Сега Капа-та е за съединител, но познайте в сервиза сменят само комплект /Валео-то в магазина е 530, във въпросния сервиз 650/, не можело само феродовия и аксиялния лагер.... ех ако имах подемник.... напоследък чувам са сервизи "направи си сам" - плащаш само за ползването на оборудването

75 turbodelta
11-12-2008, 18:36
:roll2: тя за това върви тая кола :tooth:

ти защо вярваш на ламер като цветелин ? колата ти когато беше русенка е поддържана от колега в началото и впоследствие от мен :busted_cop:
ако цветелин е спестил нещо да ти каже това не значи
че колата ти е чист голф :bangin:има един външен маншон на полуоска от голф 2 и знаеш ли защо .....ми защото ако ти покажа маншон на SPIDAN за голф и маншон без марка какъвто ни предложиха тогава в ЕВРО 07 за 146 боксер....то тогава всеки разумен би предпочел голфовия :hump:

Здравейте ........

а ся по темата ..........колега(визирам тоя дет е пуснал темата и подобните му ) сам си си виновен :afro:да те попитам след като си такъв хитрец в милано моторс оставяш ли си колата или само си я диагностираш и после с комшията сменяте пред блока части взети от знаини и незнаини познати и непознати дилъри де с отстъпка де само с илюзията за такава :big_whoops:
истината е такава каквато каза нено и тя е оставяш си колата в сервиз и си я вземаш готова всичко друго е полемика и разтягане на локуми :stumm: но при липсата на доверие и желание от твоя страна колата ти винаги щее с проблеми ......ти винаги ще си наострен срещу маистори ...и подобни осрани теми ще заливат това място :naughty::super::humpx:

koolio
11-12-2008, 19:02
Ми ако си я оставиш и я вземеш по-зле отпреди? Ко праим?

търтей
11-12-2008, 19:55
има един външен маншон на полуоска от голф 2

ужаст
:Suicide:
маншонът трябва да се изхвърли
да се сложи рикамби оригинали

да се запалят поне три свещи и да се прекади

сега колата е омърсена

ама така е то, на мастори като се ходи :bangin:

Grim
11-12-2008, 20:04
Всъшност проблема е че ТС-а е едно голямо лайно, което освен че върви и гори като ламя и се чупи като за световно...тва ме води мо мисълта че всичките разбирачи от форума се оборудваха с ЖТД-та /и аз така ма не съм от разбирачите/...

ти да си жив и здрав..... сполай ти юначе и със здраве,като имаш зъбки пак ела........:prescription:

koolio
11-12-2008, 20:46
ти да си жив и здрав..... сполай ти юначе и със здраве,като имаш зъбки пак ела........:prescription:

:prescription:

голямата риба
11-12-2008, 21:20
към колегата пуснал темата

самият ти подход към проблема показва точно това което ти намекнах, че и ти се мислиш за разбирач
ако диагностиката показваше еднозначно къде е проблема, то всеки щеше да си купи една апаратура и да е диагностик

и понеже спомена че си програмист, мога да ти дам съвет как да изкараш много пари: разработи едни интефейс и софтуер, който да ти казва "абе тъпак проблема от недобрата работа на двигателя, е в това, че около свещите се е напълнило с масло"
аз ще съм първият който ще си го купи

alfamicin
11-12-2008, 21:40
а ся по темата ..........колега(визирам тоя дет е пуснал темата и подобните му ) сам си си виновен :afro:да те попитам след като си такъв хитрец в милано моторс оставяш ли си колата или само си я диагностираш и после с комшията сменяте пред блока части взети от знаини и незнаини познати и непознати дилъри де с отстъпка де само с илюзията за такава :big_whoops:
истината е такава каквато каза нено и тя е оставяш си колата в сервиз и си я вземаш готова всичко друго е полемика и разтягане на локуми :stumm: но при липсата на доверие и желание от твоя страна колата ти винаги щее с проблеми ......ти винаги ще си наострен срещу маистори ...и подобни осрани теми ще заливат това място :naughty::super::humpx:
Позволи ми да не се съглася с теб и давам вднага пример!
На един мой братовчет му се прецакаха скоростите на колата,ФИАТ пунто!Беше почнала да вие като тролейбус!
Отива при един препоръчан майстор,който разбира от италианки и го пита може ли да поправя скорости!Отговора естествено е:"Да няма проблеми,остави я ще я оправя".Остава колата 10 дни в сервиза,съответно и братчеда 10 дни с градския транспорт.Отива после да си вземе колата,майстора казва:"смених ти двете вътрешни карета:shock:,струва ти N лева /забравих точно каква беше сумата/,същевременно скоростите продължават да вият!
Понеже намесихте и медицината,ще сте съгласни ли да отидете на зъболекар защото ви боли зъб а той вместо да го оправи,ви почиства зъбния камък?

mordohy
11-12-2008, 23:29
Бая четене падна!Колегата,отворил темата така и не се изясни,кои са майсторите,А така не бива.Нещо или го правиш или не.То е,като да любиш някоя красавица и насредата да се сетиш,че са пости,а пък ти си много вярващ.За тарикатите,които се въртят около теб и те подпитват с надежда да разберат , какво и е на таратайката,та после сами да си я оправят си имам сигурно лекарство.Пращам ги в девета глуха с някоя скъпа и не много нужна диагноза.За коректните и аз съм коректен.Пращам ги сами да си купуват частите и знаят съвсем точно какво съм правил и колко струва.Ако колегата се е правил на хитрец,много вероятно е да е станало тъкмо това.Диагностиката е сложна работа.Тя е философия.Изисква и разширени познания и опит.Идва клиента и си мисли,че ти веднага ще поставиш диагнозата и хоп-готово,а бараката е с комплексни проблеми и се чудиш от къде да я подхванеш.Той обаче иска резултати веднага и вместо да не ти пречи да мислиш започва да ти ръси идеи и да обсъжда с теб характера на балдъзата му.Направо да откачиш.Все на някой няма да угодиш.Не поставиш ли правилния въпрос винаги ще чуеш нещо друго.Или задай глупав въпрос и ще чуеш глупав отговор.:bangin:

Crusader
11-12-2008, 23:34
ти да си жив и здрав..... сполай ти юначе и със здраве,като имаш зъбки пак ела........:prescription:

Нещо не схващам, та то сигурно е щото съм тъп, или може би щото Фят най накрая се отказаха от ТС и ся слагат хлОПЕЛ в Алфа-та, ха дано и скоро имаме задно задвижвано купе от БМВ /може би на 169.../
Пак си бъркате Алфовия ТС а Фят-ския, ама карай, пишете не ми пречи!

morfius
12-12-2008, 11:22
към колегата пуснал темата

самият ти подход към проблема показва точно това което ти намекнах, че и ти се мислиш за разбирач
ако диагностиката показваше еднозначно къде е проблема, то всеки щеше да си купи една апаратура и да е диагностик

и понеже спомена че си програмист, мога да ти дам съвет как да изкараш много пари: разработи едни интефейс и софтуер, който да ти казва "абе тъпак проблема от недобрата работа на двигателя, е в това, че около свещите се е напълнило с масло"
аз ще съм първият който ще си го купи

То проблема не е в написването, ако беше лесно става, ама това дето го искаш си е цяла експертна система... сложното е да я проектираш - без участие на опитни техници патили проблемите няма как да стане - а те как пък ще си дадат занаята току така... та ха познай :biggrin1:

kolev
12-12-2008, 13:39
ужаст
:Suicide:
маншонът трябва да се изхвърли
да се сложи рикамби оригинали

да се запалят поне три свещи и да се прекади

сега колата е омърсена

ама така е то, на мастори като се ходи :bangin:

аааа, никакви рикамби там. ще си помисли че я глезя и ще почне с капризите :tooth:

колкото до диагностиката и нейната точност, мисля че сте в голяма заблуда. всеки един сензор или датчик може да бъде проверен дали работи и как точно работи и то в реални условия и без да се сваля от колата за по-малко от 10 минути и то само с един мултицет и осцилоскоп. да дадеш и най-модерния стенд на некадърник пак нищо няма да направи щото си остава некадърник. а за диагностицирането на механичен проблем не знам колко смотан трябва да е автомонтьора за да не разбере от какво е.

вие като си занесете телевизора на ремонт, майстора какво казва - направих му диагностика, не се включва от дистанционното,дължиш ми 30 лева щото седя 10 дена в сервиза докато разбера какъв е проблема :bangin:

Mury
12-12-2008, 16:41
Брао страхотна тема,изписаха се 1 000 000 простотии за пореден път :stumm: :stumm: :stumm:Кат не ви аресва Бобо,ми не ходете при него,ма после кат опрете па до него,ше имате ли очи а??????????Той е оправил стотици коли,всеки прави грешки и богове на диагностиката още не са се родили :pp: :pp: :pp: :pp:Мойта кола преди да започна да работя в сервиза е правена само там,всичко което е сменяно е трябвало да се смени,независимо дали се е оправил един или друг проблем :pp: :pp:Има сервизи бол, с много доволни и недоволни клиенти,кат няма кой да ви оправи колата и всички са некадърници,ми отваряте сервизи и почвате да правите магии!!!!!!!!


Ми ако си я оставиш и я вземеш по-зле отпреди? Ко праим?

Кольо,ти сам донесе 2 пъти биубини втора ръка,които се оказа че не работят,сам видя,или можеби тампоните на колектора ти не са били за смяна,па ти моеш да убиеш човек с тях бре,ако го замериш :yawn: :yawn:

f0rce1001
12-12-2008, 17:02
Абе колеги, аз не знам какво толкова ми се пънете всички?!? Ами поставете се от моята позиция. Позиция на нищичко неразбиращ шофьор на Алфа!!!

Аз отивам в сервиза и казвам: колата ми патка, губи обороти, дави се и.т.н... Майстора слуша колата, закача апаратурата и казва: дебитомер, ламбда сонда и презацепване. 350лв с 6 месеца гаранция дебитомер, 200+ ламбда сонда със 150-200лв. презацепване... Казвам ОК. Плащам си диагностиките по 30-40лв. и зяпането 5-10мин. по колата ми с отворен капак и си тръгвам. Гледам си номера на дебитомера. Влизам в сайта бош.бг. Питам ги колко струва, те ми казват около 140лв. от дистрибутор с 1 година гаранция! Брех сега къде са 350лв., къде са 140, че и гаранцията е по-голяма?!? Или някой ме прави на глупак, или това не е дебитомер, а нещо по-сериозно! Обаждам се на Проспийд поръчвам си дебитомер наистина 140лв. слагат ми го. Сменям въздушен филтър и ламбда сонда обаче колата патка.
И аз какво да си помисля?

Абе тоя майстор ме излъга нещо, беше много сигурен за тия части, каза че ще се оправи, ама на..., че си и платих и диагностика! Ако ми кажете, че трябва да отида да го почерпя, еми няма как да стане това!!!
Как да си оставя колата и после да отида като е поправена щом той още на диагностиката ме заби с около 300-400лв. за няма нищо?

Защото всички майстори мислят като малки деца или дребни тарикати така да се каже. Ами добре, ти ще ме прекараш с 200-300лв. Аз после ще разбера така или иначе. Ами нали после няма да се върна при теб? Ами нали другите 2-ма 3-ма, които евентуално мога да доведа ако съм доволен и те няма как да дойдат вече?!?

Айде със здраве... Четох, четох, четох и много малко вникнаха в проблема на самата тема!!! Не са парите и цените. Не са циганиите за 100-тина лева. А това, че щом се имаш за сериозен майстор и.т.н. не трябва да прекараш първия срещнат при положение, че съм му казал, че съм видял за неговия сервиз от форума!

Разбирам, че диагностиките не показвали точно, разбирам че нищо не било сигурно. Ами защо не ми казаха: може да е в тия части проблема, така и така това излиза на компютъра, диагностиката обаче не е много точна да знаеш, няма гаранция че може да се оправи колата. Ей това вече е приказка и аз тогава нямаше да имам никакво право да пиша по форуми и.т.н. Но щом се правим на велики и за нас е по-важно да прекараме другите, защото така се получава накрая от позицията на нищо неразбиращия клиент(в случая аз), ще има и такива глупости по форума!

Разбирачите, така да ги наречем, може да ме нарекат некомпетентен, неразбиращ и.т.н.
Да, некомпетентен съм в тази област, но съм некомпетентен с алфа, от която вие майстори имате нужда да поправяте и с още приятели вероятно, които карат алфи, които също няма да ви дойдат зле във вашета сервизче, ако разбира се остана доволен или най-малкото ми се обясни като на човек!!!

(Говоря образно, не си мислете, че съм казал, че около моята алфа се върти света!)

Това е от мен. Може да затваряте темата ако искате! Получи се добра дискусия и всеки си извади своите изводи...

digitalundgrd
12-12-2008, 17:16
Абе колега не се ядосвай :) важното е, че колата е ок. Те другите май не разбраха, че в същност не ти САМ си сменял дебитомерите и тн. А просто си ги купил сам от познати, а МАЙСТОРИ (от ПРОСПИЙД) до колкото разбрах са ти монтирали нещата...
Те ти скочиха понеже всички решиха, че сам си си купил часи и сам си си ги сложил итн...

Относно хората със сервизите...Имало ли е случай в който : идва кола с проблем...вие казвате проблема е това и това...сменяте дадена част за 1000лв примерно...Палим колата и проблема е пак на лице...Връщате ли парите на човека или казвате " е то и това си беше заминало така и така трябваше да го сменим". Ако сте точни и връщате сумата платена от човека, след като не сте успели да решите ТОЗИ проблем, за който той е дошъл просто ви се покланям и ви стискам ръцете. Малко са тези, които го правят!

Mury
12-12-2008, 18:19
Абе колега не се ядосвай :) важното е, че колата е ок. Те другите май не разбраха, че в същност не ти САМ си сменял дебитомерите и тн. А просто си ги купил сам от познати, а МАЙСТОРИ (от ПРОСПИЙД) до колкото разбрах са ти монтирали нещата...
Те ти скочиха понеже всички решиха, че сам си си купил часи и сам си си ги сложил итн...

Относно хората със сервизите...Имало ли е случай в който : идва кола с проблем...вие казвате проблема е това и това...сменяте дадена част за 1000лв примерно...Палим колата и проблема е пак на лице...Връщате ли парите на човека или казвате " е то и това си беше заминало така и така трябваше да го сменим". Ако сте точни и връщате сумата платена от човека, след като не сте успели да решите ТОЗИ проблем, за който той е дошъл просто ви се покланям и ви стискам ръцете. Малко са тези, които го правят!

Приятелю,има много коли с повреди,при които за да изчезне даден проблем се започва смяна на много неща,на принципа на изключването,никой неможе да каже какво и е 100 % на колата,нали се сещаш.Там е проблема,че хората сменят едно нещо колата не се оправя и се почва едно плюене до небесата,което не е правилно.Ако се връщат парите,много хора ще фалиратна минутата,знаеш ли колко коли идват при нас,с множество проблеми,минали праз много сервизи и оставили много пари там,ма нищо не казваме и не плюеме по колегите нали :razz:

vovata
12-12-2008, 18:34
Търтея е прав. И на недоволния, прочети какво ти написах. В сервиз си оставяш клата и я взимаш здрава.


Като идея е добре,НО понякога истината е друга !
Оставям колата в сервиз без надзор,взимам си колата и неще да върви.Връщам се в сервиза и след преглед установяват развален датчик вакум на турбото,срещу 200лв ще решат проблема - отказах им. Отидох при мои приятел и се оказа,че са ми сменили датчика с някакъв от Ауди !
Как да си оставя колата в сервиз без надзор ! Те ще ми я ошушкат ! Иди докажи,че са ти подменили половината кола !
Напълно подкрепям колегата от първия пост !

П.п Друг пример:
Нещо тропа отпред,влизам в сервиз (не в местния гараж).След диагностика на ходовата казват - долни носачи. ОК сменяите,сменят ги(440лв+ 60лв труд).Излизам от сервиза и ужас,същото тропане.Гледаха оглеждаха и казват:горни носачи.ОК сменяите,сменят ги(220лв 0лв труд)излизам от сервиза и о ужас пак съсщото тропане ! Отидох в друг сервиз:след 10мин ми казват тампони стабилизираща щанга.ОК сменят ги(60лв+40лв труд).Излизам от сервиза и вече колата спи.

Кажете как да им имам вяра на сервизите ! 720 лв на вятъра и четри носача в мазето !

digitalundgrd
12-12-2008, 18:34
Разбирам те напълно! Ако проблема е комплексен и трябва да се сменят няколко неща за да се оправи ок абсолютно съм съгласен с теб.
Говоря друго: ПРИМЕРНО, казвам колата нещо и има не върви...ти ми казваш сменяме дебитомер, свещи, ламбда, кабели и ще се оправи СИГУРЕН СЪМ. Аз ти имам доверие като на майстор и казвам ок сменяме...
Всичко точно плащам си, но колата след смяната пак си е със същия проблем...След време отивам при друг майстор Х и излиза, че колата е със запушен катализатор и примерно. И дефакто, ако още в началото само сме били махнали катализатора нямаше да се налага да давам пари за свещи дебитомер итн итн...Идвам при теб обратно и ти казвам какъв е бил проблема.Ти казваш дай да проверим - махаме катализатора и О ЧУДО колата лети.Тогава какво правим ? Поемаш ли отговорността и си взимаш излишно сложените части и слагаме моите старите (които всъщност илиза, че са изправни) и ми взимаш пари само за махането на катализатоа?
За това ти говоря. До сега само на 1 място са ми казвали " пич наша е грешката, нищо не дължиш, ние си взимаме частите и ти връщаме парите". Пак казвам ЕВАЛА на такива хора, които си признават. Знам че няма безгрешни и сме хора и правим грешки, но е хубаво да си признаваме, а не си траем.

vovata
12-12-2008, 18:43
Поемаш ли отговорността и си взимаш излишно сложените части и слагаме моите старите (които всъщност илиза, че са изправни) и ми взимаш пари само за махането на катализатоа?


Ще ти върнат парите ама друг път !!!

alfamicin
12-12-2008, 21:36
Разбирам те напълно! Ако проблема е комплексен и трябва да се сменят няколко неща за да се оправи ок абсолютно съм съгласен с теб.
Говоря друго: ПРИМЕРНО, казвам колата нещо и има не върви...ти ми казваш сменяме дебитомер, свещи, ламбда, кабели и ще се оправи СИГУРЕН СЪМ. Аз ти имам доверие като на майстор и казвам ок сменяме...
Всичко точно плащам си, но колата след смяната пак си е със същия проблем...След време отивам при друг майстор Х и излиза, че колата е със запушен катализатор и примерно. И дефакто, ако още в началото само сме били махнали катализатора нямаше да се налага да давам пари за свещи дебитомер итн итн...Идвам при теб обратно и ти казвам какъв е бил проблема.Ти казваш дай да проверим - махаме катализатора и О ЧУДО колата лети.Тогава какво правим ? Поемаш ли отговорността и си взимаш излишно сложените части и слагаме моите старите (които всъщност илиза, че са изправни) и ми взимаш пари само за махането на катализатоа?
За това ти говоря. До сега само на 1 място са ми казвали " пич наша е грешката, нищо не дължиш, ние си взимаме частите и ти връщаме парите". Пак казвам ЕВАЛА на такива хора, които си признават. Знам че няма безгрешни и сме хора и правим грешки, но е хубаво да си признаваме, а не си траем.
Точно казано!
Е точно това се мъчеше да обясни колегата,който пусна темата!
Хора разберете,колегата не е искал някой да му прави диагностика без пари!
Той,както и повечето хора искат,да си платят и да получат това за което са си платили!

DanewRomeo
12-12-2008, 21:47
Кой, в крайна сметка, е майсторът? Бобо ли? Много фермани съм чел за него, но, ето че един познат от Пловдив купи 156 вагон, която е била подложена на "преправяния" - Бобово дело, в резултат на което момчето се принуди да смени цялото окачване отпред, барабар с предния мост. А това, сещате се, ляга доста скъпо. Да не се крием зад криво разбрана анонимност, ако някой е сгрешил - добре е да се чуе.

koolio
12-12-2008, 21:54
Говорим принципно, не е въпросът в това дали е Бобо или не. Мен един препоръчван във форума майстор ме остави да пътувам с теч на бензин. Не е Бобо.

Lisan
12-12-2008, 22:08
Приятелю,има много коли с повреди,при които за да изчезне даден проблем се започва смяна на много неща,на принципа на изключването,никой неможе да каже какво и е 100 % на колата,нали се сещаш.Там е проблема,че хората сменят едно нещо колата не се оправя и се почва едно плюене до небесата,което не е правилно.Ако се връщат парите,много хора ще фалиратна минутата,знаеш ли колко коли идват при нас,с множество проблеми,минали праз много сервизи и оставили много пари там,ма нищо не казваме и не плюеме по колегите нали :razz::prescription::prescription:И колко много коли минали през други сервизи оправихте? Що не спреш да се дуеш!! На тея теми за сервизите гледам никога да не взимам отношение но ти прекаляваш,не спираш да си хвалиш сервиза. Много си далече ти от диагностиката за да ни обясняваш кое се сменя и как трябва да се сменят 100 неща за да оправим проблема. Ти вместо да си траеш и слушаш какво трябва да не се прави,ти ми разправяш -плюем ли по колегите.Ама плюй,сери и прай какво знаеш!!! Няма да си единствения плюещ колега,но в крайна сметка клиента избира къде да ходи да си прави колата. Той е барометъра за добре работещ сервиз,кафене,магазин и т.н..

Abarth
12-12-2008, 22:26
:prescription::prescription:И колко много коли минали през други сервизи оправихте? Що не спреш да се дуеш!! На тея теми за сервизите гледам никога да не взимам отношение но ти прекаляваш,не спираш да си хвалиш сервиза. Много си далече ти от диагностиката за да ни обясняваш кое се сменя и как трябва да се сменят 100 неща за да оправим проблема. Ти вместо да си траеш и слушаш какво трябва да не се прави,ти ми разправяш -плюем ли по колегите.Ама плюй,сери и прай какво знаеш!!! Няма да си единствения плюещ колега,но в крайна сметка клиента избира къде да ходи да си прави колата. Той е барометъра за добре работещ сервиз,кафене,магазин и т.н..

http://i11.photobucket.com/albums/a191/NightHawkZone/Emoticons/popcorn.gif

Lisan
12-12-2008, 22:33
http://i11.photobucket.com/albums/a191/NightHawkZone/Emoticons/popcorn.gif:bangin:Взимай голям пакет с пуканки,сега ще почнат да ме хранят,но на мен въобще не ми дреме:pp:

Abarth
12-12-2008, 22:38
:bangin:Взимай голям пакет с пуканки,сега ще почнат да ме хранят,но на мен въобще не ми дреме:pp:

хахахх евалата така треа :lol:

beyn76
12-12-2008, 23:51
Колеги много болна тема за мен е тази(и много дълга история) за 2 месеца два пъти съм вече в бокса да подчертая и двата пъти в различни сервизи.Не ми се почва да разказвам за историята на моята красавица на която още не съм и се нарадвал,на ръба на нервите съм си вече.Мразя да плюя по хората и за това и няма да ви разказвам историята,сега кукличката си е "ОК" и ще се радвам да е така дълго време.Но както ви казах съм на предела на нервите си и си мисля че има доста хора като мен да са се изпатили и си траят.Та в тоя ред на мисли аз предлагам,въпреки че не ми се иска-темата да се заключи,защото вече трудно се въздържам и съм готов да избухна.Аз съм за истината да се казва каквато е за да предпазим примерно друг за да не пострада,но както споменах вече"НЕ СЪМ ТЪКЪВ ЧОВЕК"(да плюя по хората) за което се мразя и за това всеки път ни е..ът където ни хванат.Не го правя с единствената мисъл че смисъла на този форум като цяло е да си помагаме,а не да се плюем.За съжаление има "майстори" и "МАЙСТОРИ"Браво на колегата(f0rce1001) за хубавата тема и за смелоста да си каже болката.Оффф оплетох се яко дано сте ме разбрали.

ne0
13-12-2008, 00:04
Абе колега не се ядосвай :) важното е, че колата е ок. Те другите май не разбраха, че в същност не ти САМ си сменял дебитомерите и тн. А просто си ги купил сам от познати, а МАЙСТОРИ (от ПРОСПИЙД) до колкото разбрах са ти монтирали нещата...
Те ти скочиха понеже всички решиха, че сам си си купил часи и сам си си ги сложил итн...

Относно хората със сервизите...Имало ли е случай в който : идва кола с проблем...вие казвате проблема е това и това...сменяте дадена част за 1000лв примерно...Палим колата и проблема е пак на лице...Връщате ли парите на човека или казвате " е то и това си беше заминало така и така трябваше да го сменим". Ако сте точни и връщате сумата платена от човека, след като не сте успели да решите ТОЗИ проблем, за който той е дошъл просто ви се покланям и ви стискам ръцете. Малко са тези, които го правят!

Първо. Колата се издава готова и тогава се плаща.
Второ. Изпълнявали сме, изпълняваме и ще изпълняваме рекламации.

ne0
13-12-2008, 00:13
:prescription::prescription:И колко много коли минали през други сервизи оправихте? Що не спреш да се дуеш!! На тея теми за сервизите гледам никога да не взимам отношение но ти прекаляваш,не спираш да си хвалиш сервиза. Много си далече ти от диагностиката за да ни обясняваш кое се сменя и как трябва да се сменят 100 неща за да оправим проблема. Ти вместо да си траеш и слушаш какво трябва да не се прави,ти ми разправяш -плюем ли по колегите.Ама плюй,сери и прай какво знаеш!!! Няма да си единствения плюещ колега,но в крайна сметка клиента избира къде да ходи да си прави колата. Той е барометъра за добре работещ сервиз,кафене,магазин и т.н..

Ей сега и пуканките няма да свършат. Преди да напиша следващото изкрено се надявам да не си разваляме отношенипта заради разни разбирачи клиенти.
Сашо много добре знаеш че има хора които обикалят сервизите като пчелички и после се вайкат. Също знаеш че ние, вие и другите грешим, често, много често.
Та понеже аз водя статистиката. Точно тази седмица сме правили три коли след вашия сервиз, три на александър ауто, една от сервиз в люлин, една от надежа и една от вантотрейд. Статистика. И кво това е работа всичко това е напълно нормално.

Lisan
13-12-2008, 08:25
Ей сега и пуканките няма да свършат. Преди да напиша следващото изкрено се надявам да не си разваляме отношенипта заради разни разбирачи клиенти.
Сашо много добре знаеш че има хора които обикалят сервизите като пчелички и после се вайкат. Също знаеш че ние, вие и другите грешим, често, много често.
Та понеже аз водя статистиката. Точно тази седмица сме правили три коли след вашия сервиз, три на александър ауто, една от сервиз в люлин, една от надежа и една от вантотрейд. Статистика. И кво това е работа всичко това е напълно нормално.:bowdown:Браво на вас!!!:headbang:Вие сте най добрите,абе що ми говориш некви глупости,за некви коли. Аз всяко седмица имам поне 4-5 коли които са били ваши,и кво от това. Да си чел някаде до сега да парадирам с това? Всеки може да отиде някаде и да каже колата ми е правена еди каде си и т.н.,а всеки от сервизите може да каже ние сме най добрите и оправяме бакиите на всички останали.И кво правиме тогава? Почваме саир и ставаме за смях!!! И за да не става така,като има недоволни от вашия сервиз си понесете критиката и променете нещо,а не правете опит да прехвърляте вината на другите. Мога да ти кажа и от какво се оплакват най често-отношение,цени,размотаване-- Кажи ти лично колко пъти си ме агитирал да вдигна цените на труд и части. Това ти го пиша най приятелски,не искам да влизам в някви хамалски спорове и да ставаме за смях,но ме хваща яд че винаги гледате да ме оплюете. Успешен ден ти желая и не забравяй че ми дължиш бутилка:headbang:

slaviego
13-12-2008, 09:55
:bowdown:Браво на вас!!!:headbang:Вие сте най добрите,абе що ми говориш некви глупости,за некви коли. Аз всяко седмица имам поне 4-5 коли които са били ваши,и кво от това. Да си чел някаде до сега да парадирам с това? Всеки може да отиде някаде и да каже колата ми е правена еди каде си и т.н.,а всеки от сервизите може да каже ние сме най добрите и оправяме бакиите на всички останали.И кво правиме тогава? Почваме саир и ставаме за смях!!! И за да не става така,като има недоволни от вашия сервиз си понесете критиката и променете нещо,а не правете опит да прехвърляте вината на другите. Мога да ти кажа и от какво се оплакват най често-отношение,цени,размотаване-- Кажи ти лично колко пъти си ме агитирал да вдигна цените на труд и части. Това ти го пиша най приятелски,не искам да влизам в някви хамалски спорове и да ставаме за смях,но ме хваща яд че винаги гледате да ме оплюете. Успешен ден ти желая и не забравяй че ми дължиш бутилка:headbang:

Ако това е така много жалко, че аз съм един от доволните клиенти на Extreme Tuning и съм си плащал без проблеми тъй като колата беше оправена но...

...колеги от сервизите вместо да си хвърляте камъни в собствените градини и да си разваляте името, защото след тази тема съм доста объркан и със сигурност не само аз , че едни от най-добрите сервизи правят такива неща, вземете седнете на една маса стиснете си ръцете и каквито и искате уговорки правете, но не допускайте да има такава тема отново.

МИСЛЯ, ЧЕ МЕ РАЗБИРАТЕ КАКВО ИСКАМ ДА КАЖА!

Успех на всички колеги, а сервизите да се стягат, че идва пролетта и се задават много ремонти поне за мен:bg:

f0rce1001
13-12-2008, 14:04
Спрете да се карате, че обърнахме целия форум на ... не знам и аз на какво... За това не исках да споменавам нито имена, нито сервизи за да го избегнем...!


Ей сега и пуканките няма да свършат. Преди да напиша следващото изкрено се надявам да не си разваляме отношенипта заради разни разбирачи клиенти.
Сашо много добре знаеш че има хора които обикалят сервизите като пчелички и после се вайкат. Също знаеш че ние, вие и другите грешим, често, много често.
Та понеже аз водя статистиката. Точно тази седмица сме правили три коли след вашия сервиз, три на александър ауто, една от сервиз в люлин, една от надежа и една от вантотрейд. Статистика. И кво това е работа всичко това е напълно нормално.


:bowdown:Браво на вас!!!:headbang:Вие сте най добрите,абе що ми говориш некви глупости,за некви коли. Аз всяко седмица имам поне 4-5 коли които са били ваши,и кво от това. Да си чел някаде до сега да парадирам с това? Всеки може да отиде някаде и да каже колата ми е правена еди каде си и т.н.,а всеки от сервизите може да каже ние сме най добрите и оправяме бакиите на всички останали.И кво правиме тогава? Почваме саир и ставаме за смях!!! И за да не става така,като има недоволни от вашия сервиз си понесете критиката и променете нещо,а не правете опит да прехвърляте вината на другите. Мога да ти кажа и от какво се оплакват най често-отношение,цени,размотаване-- Кажи ти лично колко пъти си ме агитирал да вдигна цените на труд и части. Това ти го пиша най приятелски,не искам да влизам в някви хамалски спорове и да ставаме за смях,но ме хваща яд че винаги гледате да ме оплюете. Успешен ден ти желая и не забравяй че ми дължиш бутилка:headbang:

Нормално?!? Според теб е нормално да идват клиенти при теб след като са минали преди това през 1-2 форумни сервиза и са недоволни?!? Или обратното да ходят при други след като са недоволни от теб и да те разнасят из колегите ти??? Не! Това не е нормално! Ако е 1 или 2 добре, но за да им водиш статистика?!? Ние не сме през комунизма за да има 2 сервиза в цяла София за алфи и щеш нещеш там ще си оправиш колата! Или да се поръчват части само от теб! Много са!
И ако искате да се промени поне малко негативното отношение към Вас(макар и негласно то го има и по съобщенията разбрах, че всеки си ви нарежда без да го пише във форума за да не влиза в конфликти) послушайте колегата и се съберете, съгласувайте си цените на услугите, цените частите, отношението към клиентите, а не се пънете тук във форума да изкарвате кой от кой по-черен! Защото хората не искат да купят една част от тук, друга част от там, да сменят това тук, друго там, да се превръщат в ценоразпис на части и техници на техните автомобили...Но вие ги принуждавате да са такива! Много е лесно да кажеш "Ми хубаво, като си недоволен, много ти здраве! Да но така казваш много здраве на себе си, макар и да не го осъзнаваш...". Всеки идва при вас с проблем и би желал да си го оправи на 1 място, а не да се размотава из целия град по сервизи за да се страхува да не го прекара някой... Дали Екстрийм, дали Проспийд, дали Лисан, дали Люлин, дали Милано Моторс или други... Все тая ако питате мен...

П.П. Разбирам и вашата позиция, че винаги има недоволни и цигани за по 10-20лв. но 90% от недоволните не са такива, в това бъдете сигурни!

digitalundgrd
13-12-2008, 15:44
Аз не виждам какво има да съгласуват да се разбират ит. Цените на ЛИСАН са супер! За Екстрийм не знам и не коментирам. ОТ там нататък всеки си прави сметката къде ще ходи и за колко ще му го направят итн.
Аз лично предпочитам да си правя колата на едно място, където познавам хората, как работят, и те съответно ми знаят болестите на колата, какво са правили по нея итн...

Mury
13-12-2008, 20:20
:spam_laser:
:prescription::prescription:И колко много коли минали през други сервизи оправихте? Що не спреш да се дуеш!! На тея теми за сервизите гледам никога да не взимам отношение но ти прекаляваш,не спираш да си хвалиш сервиза. Много си далече ти от диагностиката за да ни обясняваш кое се сменя и как трябва да се сменят 100 неща за да оправим проблема. Ти вместо да си траеш и слушаш какво трябва да не се прави,ти ми разправяш -плюем ли по колегите.Ама плюй,сери и прай какво знаеш!!! Няма да си единствения плюещ колега,но в крайна сметка клиента избира къде да ходи да си прави колата. Той е барометъра за добре работещ сервиз,кафене,магазин и т.н..

Ти па шо реши,че говоря за теб а :shocking: :shocking:Аз не се дуя,все пак имам доста по-малко опит и познания от хора като теб,никога не съм имал,и няма да имам претенции че съм разбирач/за мен тази работа е временна/,просто учителя ми е добър,и научавам доста от него за мнооо кратко време :spam_laser: Хората имат право да си прааат колите както искат,ако искат при вас,при нас,при чичо Манчо и т.н.,няма значение :headbang:Никой не е плюл по теб,аз не съм видял нищо лошо от теб,отношенията ни поне според мен са нормални,ако съм те обидил извинявай

Stoyan Georgiev
13-12-2008, 20:20
малииииииииииииии :shocking:

ПП: момчета, абе ако искате ше Ви направя отстъпка да ви попредам някои неща на тема PR и т.н.....

koolio
13-12-2008, 20:46
Да разведря малко атмосферата ще ви разкажа един виц:
Един човек отишъл на лекар със странно оплакване. От известно време слабините му били сини. Лекарят компетентно отсича: много е сериозно, трябва да ти отрежем едното ... яйце.
Пациентът, какво да прави, лекар му казва. Останал с едно яйце по-малко. Обаче... проблемът продължавал. Докторът, след "обстоен преглед" предписал отрязване и на другото, а после и на мъжкото достойство. На нашият човек обаче слабините му все сини. Отишъл той и се помолил на доктора горещо: докторе, моля те, постарай се и открий къде е проблемът.
Докторът се чесал пет минути по главата и рекъл:
- Абе ти що не провериш дали не ти пускат дънките?:bouncing_smiley:

JORDANGT
14-12-2008, 00:01
Имам един познат който му правиха основен ремонт на колата.Майстора му казва че трябва да се смени това и това и това и тн.+ някакъв датчик който е счупен и колата не може да върви без него(колата обаче я е докарал на собствен ход)ОК Моя познат се съгласява с абсолютно всичко.След две седмици колата е готова,да ама не съвсем.След 1 седмица колата отива на въже до сервиза(изгасва и не иска да запали).Майстора казва(датчика е заминал).ОК и датчика е сменен.След още една седмица пак на въже до сервиза(пак изгасва и не пали повече) и се оказва че са някакви прекъснати кабели(за какво е сменян датчика тогава).Моя познат си кара колата с кеф ЦЕЛИ 4000км.(на такси да се возеше по-евтино щеше да излезе) и изведнъж не щеш ли колата почва да плюе масло през ауспуха като пароструйка.Мъката му е голяма но дава 450лв. за пътна помощ да си я прибере до София.След 20дена чакане в сервиза му казват,че едно бутало(на 4000км) се е разтопило!!!Това било в следствие на това че ЛИПСВАЛИ скобите на маркучите които се забиват в колектора(от другата страна маркучите си имат скоби(еднократни))едно маркуче от газовият инжекцион се е извадило от колектора това обеднило сместа и за 100метра буталото се е разтопило.Моят познат има малка представа от ДВГ и съм сигурен че би разбрал дали колата му работи на 3 или на 4 цилиндъра.Въпроса ми сега е кой е виновен за това че там скобите липсват(ПАК ПОВТАРЯМ ЧЕ В ДРУГИЯ СИ КРАЙ МАРКУЧИТЕ ИМАТ ЕДНОКРАТНИ СКОБИ),на моя познат или на сервиза.


И въпреки всичко моят познат продължава да подържа добри отношения с този сервиз.Много е тъп нали!!!!!!

TS
14-12-2008, 01:15
До сега съм ходил няколко пъти на диагностика при Бобо и аз съм адски доволен.

mordohy
14-12-2008, 10:23
Я,гледай,то тука станало като в баварска бирария!Колеги,плюенето помежду ни,само намалява доверието.От писаното оставам с впечатление,че нямате телефони.Просто е.Като дойде кола,която е била в някой друг сервиз или просто не можеш да откриеш,от къде е проблема,вдигаш телефона и се обаждаш на колегата си.От това няма да станеш по-малко майстор.В България нямам сервиз и като съм тука работя в сервиза на един приятел.Когато се сблъскам с някой проблем,който не мога да хвана,моментално се обаждам на някой колега.Тъжното е , че се налага да се обаждам в чужбина.Там колегите се потдържат,а не се плюят.Щом има проблем,веднага по веригата се предава и се решава.Така и клиента е доволен и не се налага да се разкарва по сервизите,а ние си запазваме достойнството.Име се гради трудно,но се губи много лесно.Навсякъде има завист и ревност,но май у нас е в повечко.От това и нямате връзка и проблем с който някой се е занимавал,буквално преди минути и е още пресен,не се хваща от другия.И се започват простотиите.Ще ви дам пример от снощи.Един огромен трактор Форд,започва да се държи странно.Не работи изобщо над ниски обороти и има силен бял пушек.След ремонт на помпи,дюзи и всякяква центровка,проблема пак е на лице.Преди да го аутопсират и да набутат клиента с един основен ремонт,развъртат телефоните.Само след един час,трактора беше готов.Оказа се подгревателна свещ.Част за 12 евро.Само я изолираха.При тях е топло и няма нужда от нея.Така,около десетина човека от България,Гърция и Турция решихме задачата.Запознахме се,макар и задочно с нови хора.Вече,като отида в Измир,ще знам,че ще срещна приятели.Хората там помнят добрината и не питат,ама кой точно се сети за тая работа.Работили са всички.А ние в рамките на БГ,място колкото едно магаре да се отъркаля,вместо да си помагаме се джавкаме като помияри и си мериме пишките.Я седнете и се разберете!Иначе губиме всички.И майстори и клиенти.Още е рано,но наздраве на всички :cheers:

Mury
14-12-2008, 11:41
Ктанец,верме е :bouncing_smiley:

hristugena
14-12-2008, 11:46
[QUOTE=mordohy;375123 :cheers:[/QUOTE]
По-смислено мнение не съм чел от месеци...:wow::bg:

JORDANGT
14-12-2008, 12:20
Имам един познат който му правиха основен ремонт на колата.Майстора му казва че трябва да се смени това и това и това и тн.+ някакъв датчик който е счупен и колата не може да върви без него(колата обаче я е докарал на собствен ход)ОК Моя познат се съгласява с абсолютно всичко.След две седмици колата е готова,да ама не съвсем.След 1 седмица колата отива на въже до сервиза(изгасва и не иска да запали).Майстора казва(датчика е заминал).ОК и датчика е сменен.След още една седмица пак на въже до сервиза(пак изгасва и не пали повече) и се оказва че са някакви прекъснати кабели(за какво е сменян датчика тогава).Моя познат си кара колата с кеф ЦЕЛИ 4000км.(на такси да се возеше по-евтино щеше да излезе) и изведнъж не щеш ли колата почва да плюе масло през ауспуха като пароструйка.Мъката му е голяма но дава 450лв. за пътна помощ да си я прибере до София.След 20дена чакане в сервиза му казват,че едно бутало(на 4000км) се е разтопило!!!Това било в следствие на това че ЛИПСВАЛИ скобите на маркучите които се забиват в колектора(от другата страна маркучите си имат скоби(еднократни))едно маркуче от газовият инжекцион се е извадило от колектора това обеднило сместа и за 100метра буталото се е разтопило.Моят познат има малка представа от ДВГ и съм сигурен че би разбрал дали колата му работи на 3 или на 4 цилиндъра.Въпроса ми сега е кой е виновен за това че там скобите липсват(ПАК ПОВТАРЯМ ЧЕ В ДРУГИЯ СИ КРАЙ МАРКУЧИТЕ ИМАТ ЕДНОКРАТНИ СКОБИ),на моя познат или на сервиза.


И въпреки всичко моят познат продължава да подържа добри отношения с този сервиз.Много е тъп нали!!!!!!



Моля ви кажете нещо по въпроса,защото моят познат не знае какво да прави от тук нататък:sad::bowdown::drinking:

ne0
14-12-2008, 16:14
то се е видяло че пак ще се ходи при лисан с алкохол в ръка....

п.с. това с цените е така и е много важен момент. МНОГО е важно клиента да знае че в цената е включен ДДС и гаранция. Ако не си предвидиш рекламационните обслужвания в цената нищо не правиш. ;)

Тъп пример. Смячна ремъци на ТС и ремонт на вариатор. Цена 150 с ДДС. При вас доколкото знам е 110-120 лв което е същото. Замисли се. Ама тия неща на живо.

поздрави!

mordohy
14-12-2008, 16:45
Моля ви кажете нещо по въпроса,защото моят познат не знае какво да прави от тук нататък:sad::bowdown::drinking:
И добре прави!Проблема може да е от скобите,а може и да не е.Така е най лесно за обяснение.И да се карат-полза никаква.Може и буталото да има дефект,а може и да са прекалено износени или счупени сегментите.Каквото и да е,аутопсията не и мърда на колата.Това да прави.Да се готви за ремонт!Една студена бира,дори и през зимата,прави чудеса!:drinking:

JORDANGT
14-12-2008, 18:39
И добре прави!Проблема може да е от скобите,а може и да не е.Така е най лесно за обяснение.И да се карат-полза никаква.Може и буталото да има дефект,а може и да са прекалено износени или счупени сегментите.Каквото и да е,аутопсията не и мърда на колата.Това да прави.Да се готви за ремонт!Една студена бира,дори и през зимата,прави чудеса!:drinking:


Идеята ми е кой трябва да носи последствията от тази ситуация(след като има и гаранция):sick:.А сегментите също са на 4000км.Просто едно бутало се е разтопило(буквално)
От където и да е проблема поне за мен не е реално колата да умре след 4000км. и това да става за сметка на собственика:shocking::sad::roll:

Xtrime7
14-12-2008, 20:44
Я,гледай,то тука станало като в баварска бирария!Колеги,плюенето помежду ни,само намалява доверието.От писаното оставам с впечатление,че нямате телефони.Просто е.Като дойде кола,която е била в някой друг сервиз или просто не можеш да откриеш,от къде е проблема,вдигаш телефона и се обаждаш на колегата си.От това няма да станеш по-малко майстор.В България нямам сервиз и като съм тука работя в сервиза на един приятел.Когато се сблъскам с някой проблем,който не мога да хвана,моментално се обаждам на някой колега.Тъжното е , че се налага да се обаждам в чужбина.Там колегите се потдържат,а не се плюят.Щом има проблем,веднага по веригата се предава и се решава.Така и клиента е доволен и не се налага да се разкарва по сервизите,а ние си запазваме достойнството.Име се гради трудно,но се губи много лесно.Навсякъде има завист и ревност,но май у нас е в повечко.От това и нямате връзка и проблем с който някой се е занимавал,буквално преди минути и е още пресен,не се хваща от другия.И се започват простотиите.Ще ви дам пример от снощи.Един огромен трактор Форд,започва да се държи странно.Не работи изобщо над ниски обороти и има силен бял пушек.След ремонт на помпи,дюзи и всякяква центровка,проблема пак е на лице.Преди да го аутопсират и да набутат клиента с един основен ремонт,развъртат телефоните.Само след един час,трактора беше готов.Оказа се подгревателна свещ.Част за 12 евро.Само я изолираха.При тях е топло и няма нужда от нея.Така,около десетина човека от България,Гърция и Турция решихме задачата.Запознахме се,макар и задочно с нови хора.Вече,като отида в Измир,ще знам,че ще срещна приятели.Хората там помнят добрината и не питат,ама кой точно се сети за тая работа.Работили са всички.А ние в рамките на БГ,място колкото едно магаре да се отъркаля,вместо да си помагаме се джавкаме като помияри и си мериме пишките.Я седнете и се разберете!Иначе губиме всички.И майстори и клиенти.Още е рано,но наздраве на всички :cheers:

Колега;поздравявам те за умните и уравновесени приказки.В този форум,а и въобще навсякъде даже и в реалния живот рядко се среща такова нещо.
Мерене на пишки има в повечето сервизи,кой от кого повече знае.Всичко щеше да е по-лесно ако всички майстори или въобще хора се възприемахме като човешки същества,а не като да мислиш за другия че е минжитурка и че си повече от него.
Ние Българите в последните няколко години доста сме се озлобили един срещу друг,а мисля че трябва да се ПОДКРЕПЯМЕ,не да се мислим всичките за майстори,то и в различни свери било.

JORDANGT
16-12-2008, 12:09
Mоля прочетете това и вижте как се отнасят там с най-новия си потребител и какво ми казахте или помогнахте ВИЕ.http://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=914

Gh0stRider
16-12-2008, 12:22
Mоля прочетете това и вижте как се отнасят там с най-новия си потребител и какво ми казахте или помогнахте ВИЕ.http://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=914

просто тая тема се изроди в спречкване м/у А и Б.. щеше да ти се обърне повече внимание просто ако беше пуснал нова тема... Просто на фона на това което тук се писа твоят пост не се погледна.. толкова ли не се сети

75 turbodelta
16-12-2008, 22:06
Mоля прочетете това и вижте как се отнасят там с най-новия си потребител и какво ми казахте или помогнахте ВИЕ.http://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=914

а ти каква помощ очакваш от потребителите на форума :shocked: това си е лично между теб или твоя приятел както представяш нещата и сервиза които мое мнение се опитваш да охулиш за да си освободиш душичката от чувството за вина което я гложди :thumbup: ние тука ако земем отношение по всяко едно подобно събитие ще стане на алфа форум ами адвокатско събрание или по скоро другарски съд :ph34r:

LEVSKI
16-12-2008, 22:50
Колеги ще си позвлоя да напиша пост без да съм изчел всичко до сега. Колегата просто е поискал малко разбиране и евентуален съвет. И аз отначало посещавах орторизиран сервиз с кодовото наименование "АА". Е няма такъв цирк, в такива приключения ме вкараха, че само пътната помощ ми струваше повече от техните услуги, при положение че платих около 500лв само за обслужване. Моя съвет към колегата е по всички форуми да раздухаме въпросния сервиз. Наистина смешковците в гащеризони, в момента в който се появиш при тях стават равни на господ. Ако има как всичко, което имаме да правим да бъде извън тази страна щеше да е идеално. Ние просто си живеем в Абсурдистан!

fred
16-12-2008, 23:32
Колеги ще си позвлоя да напиша пост без да съм изчел всичко до сега. Ако има как всичко, което имаме да правим да бъде извън тази страна щеше да е идеално. .....Ние просто си живеем в Абсурдистан!
Темата я обсъдихме, аз коментирам само твоето мнение сега колега.
Левски, ама Васил е написал, че:
"Ние сме във времето и времето е в нас, то нас обръща и ние него".
Ако сме в Абсурдистан, това се дължи на факта, че сме абсурдистанци.А страната ни се казва България и българите сме тези, които я правят, такава каквато е в момента, не някой друг.

sok1
17-12-2008, 00:17
Голямо четене падна, но се справих. Темата е доста интересна, представени са различни гледни точки. Изводите, които си направих/затвърдих са следните:

1. Посещавам само сервизи, на които по една или друга причина имам доверие.
2. Колата си бих я оставил в сервиз за повече от един ден само в краен случай. До сега не ми се е случвало и горещо се моля да не ми се налага. Защо ли? Основната причина е липса на ДОВЕРИЕ. Имам приятели, които са виждали собствените си автомобили да минават покрай тях. :noooo: Обеснението от сервиза било, че "спешно им се наложило да отидат за части, защото служебната кола в момента я нямало". С подмяната на части няма да изпадам в подробности. Разбира се, не всички сервизи са такива, но когато доверието в системата липсва...
3. Всеки прави грешки, обаче признат грях е половин грях. Лошото е, че в сервизите НИКОГА не грешат.
4. Трябва да си призная, че има клиенти, които са невъзможни. Но всяко стадо си има мърша, нали?

Имам някаква странна вяра, че както всичко в БГ отива към по-добро (дали е така или не е въпрос на друга тема, моля да не се хващате за тези думи) и в сервизите ситуацията ще се подобри. Дано! :thumbup:

kolev
17-12-2008, 10:39
Mоля прочетете това и вижте как се отнасят там с най-новия си потребител и какво ми казахте или помогнахте ВИЕ.http://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=914


а, ново дваисе. гориво въздушната смес се диагностицирала от еку-то. пък аз си мислех че за целта ти трябва да ръгнеш газ-анализатора в ауспуха независимо на какво гориво си.а ти видя ли въпросното бутало щото може пак да те мятат по върбите.

drigata
17-12-2008, 12:04
а, ново дваисе. гориво въздушната смес се диагностицирала от еку-то. пък аз си мислех че за целта ти трябва да ръгнеш газ-анализатора в ауспуха независимо на какво гориво си.а ти видя ли въпросното бутало щото може пак да те мятат по върбите.

брех,мноо разбирачи в тоя форум

ами от къде екуто разбира колко смес да пусне и колко е изгоряла и колко не е-сигурно от газ анализатора

те тея ламбда сензори са прищевка на техниката

и не ми стана ясно как с газ анализатора ще нагласяш смес без да си вътре в екуто с подходяща диагностика

тва да не е карбуратор-врътнеш тоя оня винт и готово

бутни пръста и пий шара

kolev
17-12-2008, 16:00
ни най малко не се имам за разбирач, но ми обясни

- за какво да променяш сместа като тя е зададена.това е всекидневка, като и буташ екуто и горивната смес не правиш ли чип тунинг.на такава кола как и с какво се променя картата през буксата за диагностика

-може ли само от едно вакумно маркуче толкова да ти обеднее сместа че да стопи буталото

-при толкова бедна смес колата не би трябвало да има никаква мощност,да има силни детонации и да прегрява. това може ли да остане незабелязано

-няма ли да светне лампата за грешка на инжекцията

-защо само едно бутало се е стопило. тука нещо на гарнитурка май намирисва

-ламбда сондата е прищевка на техниката според кого. искаш да кажеш че не върши никаква работа ли

-защо съм останал с впечатлението че газ анализатора е уред за ДИАГНОСТИКА, показва доста точно и го има във всеки сервиз

от тая тема за сега е ясно
-че има доста хора с неработещи коли
-че има доста хора недоволни от препоръчвани сервизи
-че има доста скрапове в следствие добрите автомонтьори
-че ремонта на автомобил е много сложно нещо изискващо той да престои минимум 3 седмици паркиран пред сервиза
-като ти ремонтират колата, трябва психически и финансово да се подготвиш за съвсем скорошен ремонт
- че диагностиката е скъпа, но не показва точно къде е проблема,всъщност нищо не показва,но трябва да я направиш няколко пъти задължително
- че майсторите вместо да си помагат по работа, си звънят да вдигат цените

drigata
17-12-2008, 17:03
пич,ще ме извиняваш ,но явно не ти е работа да се занимаваш с неща които не разбираш,но въпреки това ще ти дам отговори на въпросите ти

не ти говоря за принодително изменение на сместа или картите на екуто,а от грешни показания на някой датчик

значи именно защото само на един цилиндър се обеднява прекалено сместа ,екуто с гаранция го отчита като занижени стойности на изгорелите газове(ламбдата трябва да подаде сигнал на екуто че кислорода в изпускателната с-ма е повече от нормалното)и то ще се старае да нормализира стойноста,НО поради факта че е на един цилиндър,на другите на които не е нарушена хермитизацията сместа ще стане богата а на този ще си е БЕДНА

НЕ ЗНАЕХ ЧЕ НА ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН ИМА ЧЕК

ламбдата е прищевка според тебе,тя точно служи за измерване на количеството кислород в изпускателната с-ма

ако нещо не ти е ясно,ПИТАЙ,с радост ще ти отговоря:shutup:

kolev
17-12-2008, 18:04
:tooth:

ми да питам

-кой датчик ще подаде грешна информация така че проблема да се получи само в единия цилиндър

-екуто няма ли да се усети и да мине в авариен режим със съответната индикация на таблото

-богатата смес на другите цилиндри няма ли да се отрази върху електродите на свещите и така да се забележи проблема

-не е ли единствено инжектор това което може да промени горивната смес само в един цилиндър.ти знаеш ли случай от запушен или пикаещ инжектор да се стопи бутало

-газовия инжекцион няма чек, но случайно той не ползва ли стандартните датчици на колата и ако някой е повреден, при запалване на бензин няма ли да светне лампата на инжекцията

ако щеш предположим дори и за момент че газовата е причина за това, то пак автомонтьора е отговорен за повредата щото той последен е пипал по колата, щом не може да настрои газовата е трябвало да я изключи, не да си вири носа колко е добър.

drigata
17-12-2008, 18:22
не,колега,колата последно е била при газаджии в пловдив по думите на собственика,ама явно той е забравил да го спомене

mordohy
17-12-2008, 18:33
Продължавайте!Много интересно се забатачи темата.Май вече никой не знае за какво се пусна темата.Гледам,че и колегите от Фиат форума помагат.Кашата е пълна.Абе,кажете кой е тоя сервиз , за да има някаква полза от говорилнята.Само гадаеме и изказваме предположения,на база на нещо,което не сме видяли.Никъде не прочетохмкъде се е стопило буталото.Качете някоя снимка.А сега към колегата,отворил темата.Мисля,че няма нормален човек във форума,който като е прочел за какво става въпрос,да не е теглил една майна на съответния сервиз.За това мисля,че сме единодушни.Проблема е,че няма конкретна информация и е нормално да сме подозрителни.Стопило се бутало!Добре,но дайте да видим как.Виждал съм стопени бутала и без да е била бедна сместа.Хванахме се за някакви скобички и вървиме по тях като магаре след морков.Основния въпрос,който изисква отговор е кой е тоя сервиз.Всичко друго е второстепенно.Ако са за дърво е друг въпрос,ако има и други начини,нека се споделят,но не може да решаваме без информация.От какво се плаши колегата!?Колата му е повредена и от него зависи какво ще се прави.:prescription:

75 turbodelta
17-12-2008, 20:37
не,колега,колата последно е била при газаджии в пловдив по думите на собственика,ама явно той е забравил да го спомене
......аз съм сменял масло на ЖТД и на другия ден се чупи турбото на автомобил които не съм поддържал и веднага станах виновен щото след счупването на турбото 2 литра масло ги нямало вътре (един вид съм си ги прибрал тез 2 литра селения за толедото ми) а колега се изказал че липсващото масло било причина за повредата на чипосания дизел с 10см спукан маркуч след интекулера и издухана ос и перки на турбокомпресора в ауспуха :laughing1:
та в тоя ред на мисли ДРИГАТА .....аз мисля че си се захванал с невъзможната мисия да обесниш на технически неграмотни люде нещо което те така или инак не могат и по лошото е че не искат да разберат ....тоест един вид губиш си времето :director: а ако се надяваш по някакъв начин да защитиш себе си и колегите ...не се надяваи вече са те разнесли по всюе какви сте пе..раси :grandpa:верваи ми :bg:

fred
17-12-2008, 23:18
"В църквата мрак и полумрак, дякон окадява,
Не момчета и в храма не е както трябва"

Стих на Висоцки, в български превод, по памет.
Тоест, нещо много глупости май се говорят, не че разбирам, ама.....................
/мне ето надоело, чорт возми............../

kolev
18-12-2008, 11:31
тя глупоста никога не си е тръгвала. така и няма да стане ясно какво се е случило с тая кола или с другата.
то е пределно ясно че винаги ще има недоволни клиенти. ама по колко е нормално 1,2,5,10 или по толкова на месец. да не се напълни темата ей сега с такива.
да не забравяме че живеем в булгаристан и всеки като види че зависи нещо от него вирва носа и край.ама както казва шишо бакшишо-живота е кръг. днес ще прецакаш някой с "качествен" ремонт за 1000лв , утре някой тарикат ще ти продаде уж "оригинални" части, на лекар ще отидеш той ще ти направи една рентгенова снимка която ще му е толкова полезна колкото на теб компютърната ти диагностика и така. поне все още има свестни хора.

fred
18-12-2008, 11:36
Мда, всичко се заплаща в един момент

Crusader
29-12-2008, 15:01
Пресна случка /по коледа/ с един авер и сервиз в гр. Свищов:

Моят човек отива за смяна на съединител, сменят го плаща си, а на другата сутрин под колата има огромна локва трансмисионно масло...проверяваме и що да видим келеша от сервиза е скъсал семеринга на дясната полуоска, съответно маслото е на земята...
....Отиваме в сервиза и човешки обясняваме проблема, НО уви проблема си е наш "....карали сте колата без масло в кутията...." при което направо ми идва да извия врата на копелето дето ми го заявява, по идиотско изказване не съм чувал в живота си и съответно за смяната "трябвало да си платим отново" ...нямах думи да изразя възмущението си от наглостта и простотията на дрисльовците наречени "майстори". Колегата усети че работата отива на бой и ме дръпна от там...боят им се размина, но реших да им "платя" като им разнеса славата по всички автофоруми...

Равносметката: скъсан семеринг на дясната полуоска, недозавити болтове на стартера, липсващи скоби по въздуховодите, загуба на около литър масло от скоростната кутия.../това на прима виста/друго не знам, ще видя какво още като почнем да сменяме семеринга...
...какзвах му на авера да сменим съединителя у нас, хем щеше да е без пари, хем нямаше някой "калпак" да си остави ръцете, ма не, не искал да ме товари, неудобно му било....такива ми ти работи!


Риторично се питам " ....до кога сулю и пулю в Булгаристан ще се зоват "майстори" и ще дерат кожата на обикновените хорица, а качеството на работата им ще е меко казано съмнително...?"

ЗА БОГА КОЛЕГИ, НЕ ХОДЕТЕ В "СЕРВИЗА НА БОЯ" на Хан Бъчва в град Свищов, там ще Ви одерат като за световно, а качеството на работата им е "0"

fred
29-12-2008, 16:52
Това добре-имам предвид, че се разнася "славата" на този сервиз.Но предполагам че не сте искали касова бележка, фактура и прочее-защото ако ги имахте, проблема нямаше да го има.Да не говорим, че това данъци, ддс отиват дирeктно у този "майстор".
Идеята ми че за да се борим за правата си трябва да го правим начина, по който се прави в по-цивилизованите държави, след като майстора е и боклук, айде да беше човек, разбирам...

WhitePower
04-01-2009, 01:08
тука забелязвам даже мафия ;) с цените ;)

За сервизите и хората дето правят диагностики Въпрос?

Абе хора как правите диагностики ??

Ето как аз правя диагностики на пунтовците - ГТ

Понеже от други коли не разбирам и не се занимавам

Зкача се колата на компа - показва проблем , след това се вижда и ако покаже дебитомер - слагам един оборотен и се вижда дали се е решил проблема и така сменям с оботорни части докато установя за какво иде реч и чак тогава казвам къде е проблема със 100% сигурност
ако незнам или ми липсва някоя част просто казвам на клиента че може проблема да е в еди кое си но не съм сигурен 100% и той сам преценя дали да е смени.Ето това е диагностика , а не просто некво уредче или софтуер да ти каже че има грешка еди каде си щото това е само 50 процента диагностика.
А е и вярно че всеки иска да лапа колкото може и да ти оправи той проблема - и повечето случай цените за завишени Х2 хем да прибере парата за диагностика , хем за смяна , хем от цената на часта - печалба Х3 - да ама така клиента е обран и недоволен - хора така бизнес не се прави и ако някой си милилят че са фанали бога за рога много се лъжат!!!

Един пример и където сгреших - сега ще дам да кажете че не съм идеален
пак с пунто Гт - дава ту бедни мсеси ту богати , и така показва мързелива ламбда сонда но след смяната ( от страна на клиента ) проблема си остана - просто екуто спира в един момент да чете ламбда сондата - ето грешката е моя щото не беше от нея и за да се реванширам сега правя много от нещата без пари , тъйкато имам съвест за разлика от други разбирачи

няма да споменавам за сервизите изброени в този форум щото всички са си ебали майката и от всички за сега може би най доволен съм от румен ( въпреки че и той ме разочарова в момента много ) ( лисан го изключваме от списъка щото още не съм го опитвал )

ходя на сервиз за алфата щото не ми се занимава с тази кола а и не и разбирам на 100% и за тва не пипам неща по нея който не ги знам!

75 turbodelta
04-01-2009, 17:13
тука забелязвам даже мафия ;) с цените ;)

За сервизите и хората дето правят диагностики Въпрос?

Абе хора как правите диагностики ??

Ето как аз правя диагностики на пунтовците - ГТ

Понеже от други коли не разбирам и не се занимавам

Зкача се колата на компа - показва проблем , след това се вижда и ако покаже дебитомер - слагам един оборотен и се вижда дали се е решил проблема и така сменям с оботорни части докато установя за какво иде реч и чак тогава казвам къде е проблема със 100% сигурност
ако незнам или ми липсва някоя част просто казвам на клиента че може проблема да е в еди кое си но не съм сигурен 100% и той сам преценя дали да е смени.Ето това е диагностика , а не просто некво уредче или софтуер да ти каже че има грешка еди каде си щото това е само 50 процента диагностика.
А е и вярно че всеки иска да лапа колкото може и да ти оправи той проблема - и повечето случай цените за завишени Х2 хем да прибере парата за диагностика , хем за смяна , хем от цената на часта - печалба Х3 - да ама така клиента е обран и недоволен - хора така бизнес не се прави и ако някой си милилят че са фанали бога за рога много се лъжат!!!

Един пример и където сгреших - сега ще дам да кажете че не съм идеален
пак с пунто Гт - дава ту бедни мсеси ту богати , и така показва мързелива ламбда сонда но след смяната ( от страна на клиента ) проблема си остана - просто екуто спира в един момент да чете ламбда сондата - ето грешката е моя щото не беше от нея и за да се реванширам сега правя много от нещата без пари , тъйкато имам съвест за разлика от други разбирачи

няма да споменавам за сервизите изброени в този форум щото всички са си ебали майката и от всички за сега може би най доволен съм от румен ( въпреки че и той ме разочарова в момента много ) ( лисан го изключваме от списъка щото още не съм го опитвал )

ходя на сервиз за алфата щото не ми се занимава с тази кола а и не и разбирам на 100% и за тва не пипам неща по нея който не ги знам!
това твоито бяла сило дет си го изписал нее диагностика а гадане на боб!!! всеки може да нареди една до друга здрава и счупена кола и да започне да менка доде нацели тряя ти само малко инструменти свободно време и никакъв акъл :respect: ето сам казваш че първия път в които си се изказал без смяна и си излъгал клиента :spam_laser: а форумните сервизи ги коментираи на място при тях не тук щото тука секи може да се изака ма очи в очи нещата не стоят по тоя начин нали :drinking:

WhitePower
04-01-2009, 18:38
това твоито бяла сило дет си го изписал нее диагностика а гадане на боб!!! всеки може да нареди една до друга здрава и счупена кола и да започне да менка доде нацели тряя ти само малко инструменти свободно време и никакъв акъл :respect: ето сам казваш че първия път в които си се изказал без смяна и си излъгал клиента :spam_laser: а форумните сервизи ги коментираи на място при тях не тук щото тука секи може да се изака ма очи в очи нещата не стоят по тоя начин нали :drinking:

Какво не ти харесва с моя метод за диагностика ??? Че освен компютърната диагностика се презастраховам и с подмяна на частите ??? за да съм убеден 100% - да вярно е че имам 3 коли за проби и че мога да си менкам части колкото искам щото ги имам но и за това се занимавам само с пунто ГТ та !!! :) А за сервизите , на който съм имал да му казвам нещо съм му го казал , и на ванто и на алксандър ауто , сега следва да си искарам колата от румен - ( за меннието ми за него че ти в раздела 155 темата за моята кола ) с бобо сме скарани от много отдавна по отдавна известни на целия ни форум причини , какво друго да ти кажа ???

75 turbodelta
04-01-2009, 21:20
Какво не ти харесва с моя метод за диагностика ??? Че освен компютърната диагностика се презастраховам и с подмяна на частите ??? за да съм убеден 100% - да вярно е че имам 3 коли за проби и че мога да си менкам части колкото искам щото ги имам но и за това се занимавам само с пунто ГТ та !!! :) А за сервизите , на който съм имал да му казвам нещо съм му го казал , и на ванто и на алксандър ауто , сега следва да си искарам колата от румен - ( за меннието ми за него че ти в раздела 155 темата за моята кола ) с бобо сме скарани от много отдавна по отдавна известни на целия ни форум причини , какво друго да ти кажа ???
ами тои нее лош метода ти но няма как всеки сервиз да има от всеки модел по една две коли донори и да се менкат части ..а проблемите ти със сервизите .......ни наи малко ме вълнуват :bg:те са си твои :spam_laser:

WhitePower
04-01-2009, 22:47
ами тои нее лош метода ти но няма как всеки сервиз да има от всеки модел по една две коли донори и да се менкат части ..а проблемите ти със сервизите .......ни наи малко ме вълнуват :bg:те са си твои :spam_laser:
аз само си споделям в темата за проблемите в сервизите и мойте проблеми ;) а който го вълнува си вади сам изводите от моето мнение , който не ,си знае сам , за тва е демокрацията за да си каже всеки свободно мнението си
а ако на тебе не ти харесва какво е моето мнение по нещата спросто не му обръщай внимание и няма да възниква спор

mordohy
05-01-2009, 01:50
аз само си споделям в темата за проблемите в сервизите и мойте проблеми ;) а който го вълнува си вади сам изводите от моето мнение , който не ,си знае сам , за тва е демокрацията за да си каже всеки свободно мнението си
а ако на тебе не ти харесва какво е моето мнение по нещата спросто не му обръщай внимание и няма да възниква спор
Колегая,направи грешка!!!Разголи си душата и те я изчукаха.Това да ти е за урок.Тука може да си позволиш откровения за разврат и пиянство,но не и за методи на работа и размишления.Те се разискват в лични съобщения.Тоя форум не е от най-дивите.Напротив!От най-интелигентните е,но си е нашенски.Ако имаш нужда да споделиш-чети внимателно.все ще намериш сродна душа или просто добър слушател.Иначе,като се закучи и аз така правя:drinking::drinking::drinking:

WhitePower
05-01-2009, 11:02
Колегая,направи грешка!!!Разголи си душата и те я изчукаха.Това да ти е за урок.Тука може да си позволиш откровения за разврат и пиянство,но не и за методи на работа и размишления.Те се разискват в лични съобщения.Тоя форум не е от най-дивите.Напротив!От най-интелигентните е,но си е нашенски.Ако имаш нужда да споделиш-чети внимателно.все ще намериш сродна душа или просто добър слушател.Иначе,като се закучи и аз така правя:drinking::drinking::drinking:

Намали малко пиенето че не мога да разбера кой какво и на кого го начуква , и смятам че написаното си е точно в темата и тука и е мястото

ivo_63
05-01-2009, 14:06
браво , чудна тема то човек чете, чете и накрая прописва.Аз лично съм настроен леко критично към сервизите - визирам Русе.На фиата преди време тропаше нещо - казвам на майстора прегледай я - рече и отсече - амортисьори!Компетен човек - поосуках се малко , че ме съмнява диагнозата ама кой е механика аз или той ?Беги вика и купувай нови -аз на молба - дай да свалим да видим майсторе.И не ще човека , абе си платя като за смяна му казвам ама не - марш на магазина.Продадох колата с комплект амортисьри = 350 лв с труда /оказа се тампон на двг за 25лв/.Това е резюме на стандартния прост механик с голямо самочувствие - естествено цял живот ще го помня ама повече няма да ме види.
Проблема е , че моргите много и в един сервиз има 1 майстор другото калфи - ти мислиш , че майстора ще ти прави лично колата ама не е така - като излезеш и натирват някой чирак да разнебити колата и през 1 час майстора само акъл дава.Пресен случай - сегашната ми кола се поддържа от печен и доверен човек - края на есента отивам за обслужване - ремъци ,ролки , и т.н. 500 кинта части +труд - до вечерта готова - на другия ден ще заминавам за София , викам си я да сложа зимните гуми , че Витиня може нещо изненадка да стане с времето - и о чудо - предна дясна гума джантовия кчюч изхвръкна - незавита гумата.Свалена за достъп до ремъците.Майстора оставил чирака да довърши.Ако не бях тръгнал да сменя гумата щях да съм в новините вечерта.Така че понякога и така става - на майстора не съм казал до ден днешен , че си е свестен човека.
Колегата дето менка частите докато уцели - прав си е за мен , щото диагнозата е доста точна тогава и нема страшно от кютек - онова момче плаче за алфата ама аз имам едни приятели - щеха потрошат сервиза на мига заедно с майсторите ако ги прецакат така/ако е право момчето , че за тая история настина трябва експертиза/.И не е само той - ако искате вярвайте един приятел в МотоПфое Русе го помолили да викне някой познат с модел като неговия да менкат дебитомера , че не били сигурни дали е от него!!!Е МП може да менкат, човека не може - всеки сам избира как да работи.Важното е резултата да е положителен.
И клиенти простаци има вярно е, ама народа е просто изнервен много.

kolev
05-01-2009, 19:18
ами така се прави. сменяш за твоя сметка и ако работи ,клиента си плаща и за часта и за майсторлъка. ако не е от него ,връщаш старото или му оставяш новото ама пари за труд що се взимат в тоя случай.

Mury
07-01-2009, 21:17
Много сте отворени ейййй,неам думи направо :wc: :wc:

ne0
08-01-2009, 19:51
Абе некой май незнае какво е бургаска тарелка.....

mimo_
10-01-2009, 11:29
Разбирам болката на колегата, че са му сменили неща, които може и да не са били за смяна, само не разбирам упоритото му мълчание по въпроса за имената на сервизите.Тук във форума се спрягат основно 3-5 сервиза, за които преобладават добрите думи, може да има и лоши, няма пълно щастие :drool:, но всеки си има мнение и право да го изкаже.В случай, след като смята твърдо, че е ощетен, да каже имената-иначе няма смисъл

Аз пък го разбирам мн. добре!
За какво да влиза в конфронтации, написъл е, че е обиколил 3 сервиза.
Тук има и елемента на единичния случай де.
Прави ми впечатление, че вече не обръщат такова внимание като преди.Замогнаха ли се какво ли?
Аз като търговец мога да кажа, че винаги се старая да отделя нужното внимание на клиента, а съвсем не съм в началото. Просто работата си е работа спреш ли да се стараеш спираш да се развиваш.

robygas
10-01-2009, 12:32
Аз пък го разбирам мн. добре!
За какво да влиза в конфронтации, написъл е, че е обиколил 3 сервиза.
Тук има и елемента на единичния случай де.
Прави ми впечатление, че вече не обръщат такова внимание като преди.Замогнаха ли се какво ли?
Аз като търговец мога да кажа, че винаги се старая да отделя нужното внимание на клиента, а съвсем не съм в началото. Просто работата си е работа спреш ли да се стараеш спираш да се развиваш.
Винаги има доволни и недоволни- Няма съвършени хора. Аз лично имам друга максима: - Като едно нещо не става сменяш майстора , ако и тогава не стане- сменяш колата..

Доко
10-01-2009, 18:38
. Аз лично имам друга максима: - Като едно нещо не става сменяш майстора , ако и тогава не стане- сменяш колата..

Напълно съгласен, по тази максима с малка разлика (хич не търся майстор или части) вече смених над 35 автомобила.:cheers: По едно време даже се помислих за джамбазин ........... :drinking::knock:

WhitePower
11-01-2009, 18:57
Много сте отворени ейййй,неам думи направо :wc: :wc:

че какво лошо има всеки да сподели мнението си едни са недоволни други са доволни , въпрос на отношение

fred
11-01-2009, 20:34
Аз пък го разбирам мн. добре!
За какво да влиза в конфронтации, написъл е, че е обиколил 3 сервиза.
Тук има и елемента на единичния случай де.
Прави ми впечатление, че вече не обръщат такова внимание като преди.Замогнаха ли се какво ли?
Аз като търговец мога да кажа, че винаги се старая да отделя нужното внимание на клиента, а съвсем не съм в началото. Просто работата си е работа спреш ли да се стараеш спираш да се развиваш.

Така е, много зависи от човека, този дето гледа да работи и не мисли за името си, за работата си, няма да има и бъдеще като такъв "майстор", доверие се гради с години и може лесно да бъде разрушено.В едно развито пазарно общество тия неща са трупани със столетия, има традиция.Сега у нас се полагат основи на тези отношения.

mordohy
12-01-2009, 00:01
Винаги има доволни и недоволни- Няма съвършени хора. Аз лично имам друга максима: - Като едно нещо не става сменяш майстора , ако и тогава не стане- сменяш колата..
браво,колега.Каза им го

Stoyan Georgiev
12-01-2009, 00:03
Абе некой май незнае какво е бургаска тарелка.....

изоставаш, модата вече е със спринцовки :dance::bounce8:

WhitePower
12-01-2009, 16:48
Срам за клуба сте с тези изказвания !!!:moon:

f0rce1001
02-10-2012, 15:21
Привет бивши колеги,
Случайно показах на една позната форума, че си е купила 147ца и си попаднах на темата... Ама каква тема е било само...
Както каза един колега по-горе... Ако не става със смяна на майстора, сменяш колата. Така и направих :)
Разкарах 145цата си за 1500-2000лв. преди 2 годинки някъде и си взех една е60 дизелче на бмв и съм много доволен... Препоръчвам...

Та исках да използвам възможността да благодаря на всички майстори тогава, при които съм ходил, че са ме научили на ценен урок :). А именно да не ходя при случайни хора. Явно всеки трябва да мине през един такъв етап, докато си намери майстора (както се казва) в прекия и преносния смисъл...

Успех и безаварийно шофиране на всички...
Поздрави!

Доко
02-10-2012, 15:29
Привет бивши колеги,
Случайно показах на една позната форума, че си е купила 147ца и си попаднах на темата... Ама каква тема е било само...
Както каза един колега по-горе... Ако не става със смяна на майстора, сменяш колата. Така и направих :)
Разкарах 145цата си за 1500-2000лв. преди 2 годинки някъде и си взех една е60 дизелче на бмв и съм много доволен... Препоръчвам...

Та исках да използвам възможността да благодаря на всички майстори тогава, при които съм ходил, че са ме научили на ценен урок :). А именно да не ходя при случайни хора. Явно всеки трябва да мине през един такъв етап, докато си намери майстора (както се казва) в прекия и преносния смисъл...

Успех и безаварийно шофиране на всички...
Поздрави!

Дай насам е60 за 1500 - 2000лв, ще взема две-три... ;-)

badmadafaka
02-10-2012, 15:33
Ама каква тема е било само...
К'во и е..? Актуална си е отсекъде баш! :)

f0rce1001
02-10-2012, 15:52
Дай насам е60 за 1500 - 2000лв, ще взема две-три... ;-)

Хахаха. Верно, че така съм го написал все едно съм я взел за толкова... Та толкова де, но трябваше да доплатя "малко"... :)
Иначе преди малко карах 147цата и ме обзе малко носталгия... Трябва да взема пак 1 алфа ей така да си джиткам от време на време май.

Доко
02-10-2012, 16:01
Хахаха. Верно, че така съм го написал все едно съм я взел за толкова... Та толкова де, но трябваше да доплатя "малко"... :)
Иначе преди малко карах 147цата и ме обзе малко носталгия... Трябва да взема пак 1 алфа ей така да си джиткам от време на време май.

Малко, малко, колко да е малко, една читава 159-ка примерно си доплатил... ;-)

old alfist
02-10-2012, 16:16
Мислех си, че тази тема беше за оплюване на майстори, а гледам, че пак се е изкривила нанякъде.По темата - не ми се иска да ги плюя, но който е пипнал нещо по колите ми е оставил трайни белези по тях.Напоследък вече като отида при някой маестро, показвам предварително, кой какво е пипнал и какво е съсипал.Оправданията естествено са, че колите вече се произвеждат така, че да се изхвърлят след 5-тата година и конструктивно не е предвидено да се правят сериозни ремонти по тях.

spe4elist
02-10-2012, 17:15
...Оправданията естествено са, че колите вече се произвеждат така, че да се изхвърлят след 5-тата година и конструктивно не е предвидено да се правят сериозни ремонти по тях.

За съжаление, колега, май не са само оправдания, а клони към голата истина ...

old alfist
02-10-2012, 20:58
За съжаление, колега, май не са само оправдания, а клони към голата истина ...
Клони, но нали затова им казваме майстори.

Bobi_33
02-10-2012, 21:08
Клони, но нали затова им казваме майстори.


Именно, майсторите, а не "магьосници". Колкото по-нова кола, толкова по-къс живот е заложен в нея, точно от завода. Новите коли вече не се правят от инженери, а от финансисти, мениджъри, компютърджии, ала-бала, бе все хора с модерни професии. Никой автопроизводител няма полза от вечни коли, които не се нуждаят от части, специализирани инструменти за смяна на въпросните част и т.н. Просто вече живеем в модерен комерсиален свят.

mordohy
02-10-2012, 21:53
Именно, майсторите, а не "магьосници". Колкото по-нова кола, толкова по-къс живот е заложен в нея, точно от завода. Новите коли вече не се правят от инженери, а от финансисти, мениджъри, компютърджии, ала-бала, бе все хора с модерни професии. Никой автопроизводител няма полза от вечни коли, които не се нуждаят от части, специализирани инструменти за смяна на въпросните част и т.н. Просто вече живеем в модерен комерсиален свят.
Подкрепям напълно!
Днеска висяхме половин ден, защото кретените счетоводители бяха сложили два евтини китайски лагера и след има-няма седмица работа се пръснаха.
Тъпото е, че лагерите са толкова малки, че скъпият вариант е по-малко от левче!
Така и при колите.
Наскоро гледах едно чисто ново Гранде Пунто.
Под капака евтина пластмаса и още по -икономично направен мотор.
И те те така те!:Tease:

old alfist
02-10-2012, 23:00
Явно ще трябва да запретваме ръкави и да започваме да си правим сами както едно време Ладите, но за съжаление има все по-малко разбиращи, които да дават съвети, а тези които са понаучили нещо си мълчат многозначително.

mordohy
02-10-2012, 23:03
Явно ще трябва да запретваме ръкави и да започваме да си правим сами както едно време Ладите, но за съжаление има все по-малко разбиращи, които да дават съвети, а тези които са понаучили нещо си мълчат многозначително.
Никога не съм крил нищо!
Каквото съм знаел съм го казвал!
За каквото не съм бил сигурен съм си признавал!:Tease:

old alfist
02-10-2012, 23:08
Никога не съм крил нищо!
Каквото съм знаел съм го казвал!
За каквото не съм бил сигурен съм си признавал!:Tease:
И аз така, но ние с теб знаем само това, което ни се е случило на нас, защото работата ни е друга.

mordohy
02-10-2012, 23:14
И аз така, но ние с теб знаем само това, което ни се е случило на нас, защото работата ни е друга.
Грешиш!
Просто работя много по-отговорни неща.
по същество същите. но с много повече коне!

Доко
02-10-2012, 23:19
Грешиш!
Просто работя много по-отговорни неща.
по същество същите. но с много повече коне!

За повечето коне се убедих лично като те видях как потегли с 33-ката пълна до горе... :bowdown: :Tease:

old alfist
02-10-2012, 23:20
Грешиш!
Просто работя много по-отговорни неща.
по същество същите. но с много повече коне!
Нещо не ме разбра - не става въпрос за отговорност, а за занаят.
Не ми се иска да си мерим милионите, за които отговаряме и въпреки всичко не можем да си купим нови коли.

mordohy
02-10-2012, 23:29
Нещо не ме разбра - не става въпрос за отговорност, а за занаят.
Не ми се иска да си мерим милионите, за които отговаряме и въпреки всичко не можем да си купим нови коли.

Въпроса е да сме доволни от това, което имаме.
Виж Добри по-горе.
Него го е изкефило как върви Катъра!
Той има много по-бърза кола и много по-комфортна, но кой знае защо го кефи моята таратайка!
Знам защо!
Моята е истинска и той знае, какво ми коства да я потдържам!

old alfist
02-10-2012, 23:35
Въпроса е да сме доволни от това, което имаме.
Виж Добри по-горе.
Него го е изкефило как върви Катъра!
Той има много по-бърза кола и много по-комфортна, но кой знае защо го кефи моята таратайка!
Знам защо!
Моята е истинска и той знае, какво ми коства да я потдържам!
Предполагам, че знаеш по-добре от мен за умората на метала и това твоето чудо на техниката няма да е вечно.
Говорих по-принцип, но явно го разбирате конкретно.

mordohy
02-10-2012, 23:38
Предполагам, че знаеш по-добре от мен за умората на метала и това твоето чудо на техниката няма да е вечно.
Говорих по-принцип, но явно го разбирате конкретно.
Не!
Просто ти даваме кураж!
То и на нас ни трябва...:grandpa:

Доко
02-10-2012, 23:41
Офф като споменахте умора на материала се подсетих, че моя параход иска малко "стероиди" под формата на нови части..... пфффппфффф.....:bored:

Bobi_33
02-10-2012, 23:42
Явно ще трябва да запретваме ръкави и да започваме да си правим сами както едно време Ладите, но за съжаление има все по-малко разбиращи, които да дават съвети, а тези които са понаучили нещо си мълчат многозначително.


То това племе монтьорите са много долнопробни измамници. Пълни скапаняци. Не стига, че не искат да си дадат занаята дороволно (все пак са длъжни да го направят) ми даже и пари искат да изкарват от елементарния си смотан занаят. Естествено тук намирам една типично българска черта. Всеки кайто може нещо друго различно от мен е изедник, неможач, мизерник! Ами колега то ти ако си например доктор, би ли лекувал хората от тук - форумът, а не от лекарския си кабинет? Питам проскто така, риторично. Е не ти ли е минавало през ума, че може и с монтьорите да е така. Аз лично работя като автомонтьор. Случвало се е много пъти да се опитвам да помогна на някого поне със съвет или опътване, но от другата страна ми се отвръще, че не съм прав, не е така, както го описвам и т.н. и т.н. Е от какъв зор да помагам на някой, който реално не търси помощ, а просто има свободно време за чешене на клавиатурата. Имало е и случаи в които съм помогнал на доста хора, те си знаят кои са, но има и доста хора, които просто не заслужават помощ. Още повече, че просто през интернет, монтьор не се става. Не се става и инженер, нито доктор, нито каквото и да е. Как да помогнеш на човек, който е технически неграмотен? На такъв човек например може тази уж помощ само да му навреди. Ще си каже човекът лесно е, може нещо да обърка, просто защото е технически неграмотен, да си сглоби колата, да си качи жената и детето в неграмотоно сглобената кола и на пътя айде у дерето. Щото бил чел в интернет и то било лесно!!! Да, ама утре кой ще е виновен? Тоя дето даде съвет или тоя дето го послуша? Иначе е лесно да удариш чертата и да кажеш - бе тия монтьорите всичките не стават. Много се е българско това - аз само мога това дето го мога. Другите не стават за нищо.

old alfist
02-10-2012, 23:42
Не!
Просто ти даваме кураж!
То и на нас ни трябва...:grandpa:
Да сме живи и здрави и кой с каквото може и иска да помага - това е.

mordohy
02-10-2012, 23:45
Да сме живи и здрави и кой с каквото може и иска да помага - това е.
Аз за това съм тука!
Тая философия я прокарвам!
Малий!
МНного съм се натряскал!:heavy_cry:

old alfist
03-10-2012, 00:20
То това племе монтьорите са много долнопробни измамници. Пълни скапаняци. Не стига, че не искат да си дадат занаята дороволно (все пак са длъжни да го направят) ми даже и пари искат да изкарват от елементарния си смотан занаят. Естествено тук намирам една типично българска черта. Всеки кайто може нещо друго различно от мен е изедник, неможач, мизерник! Ами колега то ти ако си например доктор, би ли лекувал хората от тук - форумът, а не от лекарския си кабинет? Питам проскто така, риторично. Е не ти ли е минавало през ума, че може и с монтьорите да е така. Аз лично работя като автомонтьор. Случвало се е много пъти да се опитвам да помогна на някого поне със съвет или опътване, но от другата страна ми се отвръще, че не съм прав, не е така, както го описвам и т.н. и т.н. Е от какъв зор да помагам на някой, който реално не търси помощ, а просто има свободно време за чешене на клавиатурата. Имало е и случаи в които съм помогнал на доста хора, те си знаят кои са, но има и доста хора, които просто не заслужават помощ. Още повече, че просто през интернет, монтьор не се става. Не се става и инженер, нито доктор, нито каквото и да е. Как да помогнеш на човек, който е технически неграмотен? На такъв човек например може тази уж помощ само да му навреди. Ще си каже човекът лесно е, може нещо да обърка, просто защото е технически неграмотен, да си сглоби колата, да си качи жената и детето в неграмотоно сглобената кола и на пътя айде у дерето. Щото бил чел в интернет и то било лесно!!! Да, ама утре кой ще е виновен? Тоя дето даде съвет или тоя дето го послуша? Иначе е лесно да удариш чертата и да кажеш - бе тия монтьорите всичките не стават. Много се е българско това - аз само мога това дето го мога. Другите не стават за нищо.
Малко се забавих с отговора си, защото не ми излезе навреме мнението ти - може би някакво технологично забавяне.
Естествено, че не бихте могли да дадете решение дистанционно, защото причините за едни и същи симптоми могат да бъдат различни, но можете да дадете с няколко думи вероятностите, но не искате малко да си раздвижите мисленето, защото може би свързвате форума само с емоцията, а той си има както весела, така и сериозна част.

badmadafaka
03-10-2012, 08:55
Тук опираме до истината, че колкото повече знае един човек, толкова по-наясно е, че нищо не знае (и обратното, което в случая е по-важно)...
Във форума огромната част от питащите не искат да получат предположения а искат някой да потвърди техните собствени предположения (или казано по друг начин не ценят мнението на разбиращите, а само това на тези, които разсъждават като тях)...
Боби това е обяснил според мен, а това дали някой го мързи да помисли - съгласем съм, че е така, но не съм убеден, че са разбиращите...

А темата не е ли за "майсторите" и "сервизите"..? Защо намесихте форума..?

old alfist
03-10-2012, 12:54
Тук опираме до истината, че колкото повече знае един човек, толкова по-наясно е, че нищо не знае (и обратното, което в случая е по-важно)...
Във форума огромната част от питащите не искат да получат предположения а искат някой да потвърди техните собствени предположения (или казано по друг начин не ценят мнението на разбиращите, а само това на тези, които разсъждават като тях)...
Боби това е обяснил според мен, а това дали някой го мързи да помисли - съгласем съм, че е така, но не съм убеден, че са разбиращите...

А темата не е ли за "майсторите" и "сервизите"..? Защо намесихте форума..?

Намесихме форума, защото до голяма степен са известни благодарение и на него - коректно би било от тяхна страна и те да се отблагодарят по някакъв начин на този форум.

Stefan Caromov
06-10-2012, 19:27
Е с извинение за офф топика, но тази тема чудесно уплътни последните 2 часа от работното ми време. Добре, че не ходя при форумни майстори, след сервиза при софавто, в който три пъти ми правиха основни ремонти, три пъти плащах и три пъти се опарих. Парите си взех, но казах стига.. сега да чукна на дърво вече 3 години не съм пипал да я правя тая кола - мотора имам предвид. Направи ми го един приятел от бмв форума с моя асистенция, селеспиида оправи Добри ( преди 3 години) от тогава , до днес, не съм я пипал. Наистина, имам каре да сменям, но няма да е сега и няма да е при форумен майстор. Не съм бил при другите форумни майстори, чел съм ,както адски добри, така и невероятно лоши коментари. Нормално е, случва се да сгреши човек, но самочувствието на разбирачи тук ми се струва в повече. Може би заради това, може би заради отношението, няма да отида при в сервизите описани в техническия раздел.
Сега се сетих, че при Лисан съм бил един път инцидентно преди 4-5 години. Колата една нощ просто ме остави в люлин. В интерес на истината, евала , затова че си даде лаптопа с диагностиката, евалата на Дригата ,че дойдоха до колата ( имах проблем сас селеспиида) и евалата, че си каза още в началото, че от това не разбира. Добре пък ,че беше Цецо - фиоре, който беше с мен тогава и се сети да отвори казанчето за маслото и да види, че няма масло вътре. Дори пари не искаха момчетата, аз от неудобство за разкарването оставих някакви да се почерпят