PDA

View Full Version : Българинът- специалист по всичко ?:D



viki
10-12-2008, 13:51
Това мнение в съседната тема ,ме провокра да пусна тази :)

добре де
аз пък не виждам какво са ти виновни майсторите, че ти сам на своя глава си решил да смениш дебитомер и ламбда сонда

разбираm ако ти бяха взели пари за въпросните части и колата останеше със същият проблем тогава да са ти виновни те

но ти явно като всеки българин, разбираш освен от програмиране, от футбол, жени и коли и си решил да спестиш някой лев

и със твоя пример
ти като отидеш на лекар какво го питаш
дай кажи ми от какво съм болен, пък аз сам ще се излекувам


Всеизвестно е, че родният индивид още от малък се стреми да знае и разбира от всичкоhttp://www.foxes2.be/k/girl_crazy.gifТази любознателност е похвална, но може ли човек да разбира от всичко?:bangin:
Един българин може сам да си оправи автомобила, ремонта у дома, разбира от футбол, политика, медицина, химия и т.н. и т.н....Интересно ми е какво мислите за тази характерна национална черта,която ни прави колоритни,но все пак.. :)

georgyg
10-12-2008, 13:59
Безпаричието и липсата на мотивация да платиш на друг да свърши работата, като второто може да е и от факта, еч е пълно със самоуки идиоти, който не се прочели 5 реда по темата.

п.с. Тази тема е към категорията за преброяването на спамерите :)

fred
10-12-2008, 14:20
Според мен проблема е по широк/по наУчния мЕтод/.Има една категория хора, които разбират от коли да кажем, или от монтажа на шкафчета, теракота и прочее, ама решават че разбират и от политика и от икономика и от астрономия, абе от всичко /не знам какво е да разбираш от жени?!!?, това па.....ама го има тоже/
Други пък разбират от политика, астрономия и могат да разберат какво значи E=m*c, като С е на квадрат, като чуят Навуходоносор знаят, че това не е чалга певеца от местната кръчма, но решават че разбират и от теракот и ДВГ.
Според мен първите са по опасни, защото бърникат навсякъде /срещу заплащане / и много често се о...сират.Докато вторите рядко бъркат по ДВГ или лепят теракот /срещу заплащане/.
Освен това съществува някой, който решава че е по добре да даде 20 лева, вместо 25 и за нещо си-демек клиент :razz:.
Ако изходим от появата на поста-че викаш майстор за нещо или ходиш при него, а той ти казва, че ще оправи проблема, което не става, но вече си платил за неговата "работа".Доброто поне ще е да не доплащаш след това за дооправяне и на извъшената ненужна такава.
те това е:biggrin1:

Иначе има и добри майстори и лоши, добри и лоши разбирачи от нещо си /в това число и от жени или мъже :gives[1]:/

didod
10-12-2008, 14:24
Всячески се стремя да Не съм специалист по всичко, особено в работата; доста често ми се отдава :biggrin1:

ФЕРАРИСТ
10-12-2008, 14:27
Аз се опитвам да имам колкото се може по широки възможности, не съм привърженик на тясната специализация . има си добри страни, има си и лоши, въпрос на избор....

bass
10-12-2008, 14:41
Всеизвестно е, че родният индивид още от малък се стреми да знае и разбира от всичко. Тази любознателност е похвална, но може ли човек да разбира от всичко?

"Разбирачеството" е тъмната страна на широката обща култура :-D

Едно време нали концепцията беше изграждане на всестранноразвити личности...
В повечето случаи обаче познанията на всестранноразвитите стигат точно колкото да произведат много по-качествено определена потенциална беля (тук не изключвам и себе си де, имам много примери от най-ранно детство :tooth: )

п.с. Едно е да имаш познания в много области (щото си чел, опитвал и т.н.), друго е да навираш тези си (в общия случай недостатъчни и нерядко грешни) познания от позицията и с авторитета на последна инстанция...

Old Fox
10-12-2008, 15:45
п.с. Едно е да имаш познания в много области (щото си чел, опитвал и т.н.), друго е да навираш тези си (в общия случай недостатъчни и нерядко грешни) познания от позицията и с авторитета на последна инстанция...
Бравос великолепно формулирано. Ключовата дума е "навираш", като си правиш нещо свое нема проблем важното е да знаеш че ти си си виновен и да не виниш други хора. Обаче да искаш пари за нещо което видиш ли си виждал как се прави си е кретенско.
Язе примерно от нищо не отбирам обаче тая есен сам си подменях покрива. Идва майстора цена 800лв като за мене. матриалите скъпи и т.н.... Ае у лево един ден работа, 200лв сичкото матриал и помощ от приятел. Тоя искаше да направи 600лв за един ден - баси високо квалифицирания кадър. Тва обаче съвсем не означава че ще пусна обява в "Позвънете" - "покриви правим секакви":razz: или че ще се фаля навсекъде как ги чувам покривите.

Kuku
10-12-2008, 16:08
Аз, преди няколко месеца сглобявах едни шкафчета в нас :)
В магазина от където ги купих ми казаха: "Монтаж - 10% от стойността, но не по-малко от 50лв., плюс допълнителни части, ако се наложи.", а шкафчетата струват близо 400лв., т.е. трябваше да дам минималните 50лв.
Така ли?! Че аз по-съкат ли съм от двама мърлячи с бормашина?!
Отидох до "Пректикер", купих си един "Бош", прибрах се и след внимателно четене на инструкциите, и подреждане на детайлите, на следващия ден имах нови шкафчета в коридора :)
Да, знам, сега някой ще каже "Ееее, ти за 50лв. ли си?!" - не, не съм - въпроса е принципен! Вместо да ме "гъделичкат" като редовен клиент, който си купува за пореден път стока от, там те се чудят как да ме изработят, защото естествено и няколко дюбела, винта и проче дреболии липсваха, т.е. монтажниците са щяли и за тях да ми вземат пари :?

mim
10-12-2008, 16:15
В магазина от където ги купих ми казаха: "Монтаж - 10% от стойността, но не по-малко от 50лв., плюс допълнителни части, ако се наложи.", а шкафчетата струват близо 400лв., т.е. трябваше да дам минималните 50лв.


тия да не са Комо
ако са те, не стига че материалите им съкс, не стига че са скъпи, не стига че ти казваш - дайте ми ей туй бежаво шкафче, те изнамират от незнам си къде бежаво със синьо... ми на всичкото отгоре...
много ме дразнят тия
и аз ставам от вчера майстор по всичко, ама в моята си къща (пофал) нищо от магазините освен материал, само в краен случай за нещо, което наистина си струва и не можем да си го направим

бтв, търся си дърводелец да ми разглоби един дървено-стъклен параван, ама истински дърводелец, защото искам после това нещо да става пак за параван

code
10-12-2008, 16:33
Интересно ми е какво мислите за тази характерна национална черта

че не е от хубаво . .

galinves71
10-12-2008, 17:05
Това мнение в съседната тема ,ме провокра да пусна тази :)



Всеизвестно е, че родният индивид още от малък се стреми да знае и разбира от всичкоhttp://www.foxes2.be/k/girl_crazy.gifТази любознателност е похвална, но може ли човек да разбира от всичко?:bangin:
Един българин може сам да си оправи автомобила, ремонта у дома, разбира от футбол, политика, медицина, химия и т.н. и т.н....Интересно ми е какво мислите за тази характерна национална черта,която ни прави колоритни,но все пак.. :)

ами това е типична черта за нас не защото сме наивни или нещо подобно но,това е резултат от ниският доход при повечето българи и ,високите цени на всички наши услуги.но защо да не умее всичко 1 умен и заинтересован човек,нима има някой роден научен?единственото нещо което се ражда със самото раждане на всеки човек е да се храни и отделя ,всичко друго се учи в живота.днеска с колеги имахме точно такъв разговор за двама наши познати,единия с висше образование инжинер при това а другия със средно,и двамата работят за 1 и същ човек в 1 и съща област но средниста се справя перфектно и носи големи печалби на своя шеф а другия бил уволнен на скоро за некадърност.е за кво говорим тогава?всичко е мерак и амбиция за работа.

Бобби
10-12-2008, 17:06
Опитвам всичко да правя, но не всичко ми се отдава:)
Нещо като от този стар филм:)

robygas
10-12-2008, 17:27
Ако само си прочетете поста, ще Ви стане лошо - щото човека говореше за точно това с което се хвалите!

spe4elist
10-12-2008, 17:30
...Един българин може сам да си оправи автомобила, ремонта у дома, разбира от футбол, политика, медицина, химия и т.н. и т.н....Интересно ми е какво мислите за тази характерна национална черта,която ни прави колоритни,но все пак.. :)

Той, Българинът, трябва да знае и да може... Ако не - значи е Американец - той не разбира от нищо, като се скапе Фордът, отива на сервиз, като се скапе пералнята, си купува нова, само бачка и разбира само от неговата си работа.

Щото Американецът получава 50 000 $ годишна заплата - затова. Затова Той си знае годишната отпуска на Карибите...

Пък Българинът с неговите 10 000 BGN ( 5 000 EUR ), ТРЯБВА да знае и да може всичко, щот` си е ...:censored:

търтей
10-12-2008, 17:43
Той, Българинът, трябва да знае и да може... Ако не - значи е Американец - той не разбира от нищо, като се скапе Фордът, отива на сервиз,

Щото Американецът получава 50 000 $ годишна заплата - затова. Затова Той си знае годишната отпуска на Карибите...

Пък Българинът с неговите 10 000 BGN ( 5 000 EUR ), ТРЯБВА да знае и да може всичко, щот` си е ...:censored:

абе не баш

пълно сервизно обслужване на крайслера на баща ми - масла + вички филтри (части + труд) = тотал от под 40 усд

кво да ви кажа

:bangin:

galinves71
10-12-2008, 17:44
миналата година ми влезе муха да си санирам къщата,на 2 етажа .зимно време беше много студена.като огасне парното нощес, на сутринта температурата спадаше до 6-7градуса,нещо много неприятно за 1но сабуждане от сън.та ,тръгнах от майстор на майстор,от фирма на фирма и се оказа че парите които имах(от кредит разбира се)нямаше да ми стигнат до никаде а имаше и олуци да се поставят, също и камак по долната част на зградата.отворих нета, поразпитах тук там,малко клипчета на операциите и си казах,аз съм човека.проблема който ми се струваше за най-голям беше намирането и монтаж и демонтаж на скелето.но с малко приятели намерих такова.казах на колегите че започвам сам а те ми викаха-ако не вдигнеш скелето и като се качиш не се откажеш ема на.наистина си беше страшничко, не от високото а от това че миналата пролет беше ветровита и ме поразклащаше малко,но на 2рия ден вече бягах по него.започнах към края на април и свърших към края на юли.много се бавех при преместването на скелето защото не беше голямо и трябваше да го премествам по 2пъти на 1на стена.започнах от вътрешна към двора стена за да мога да се очупя и ако нещо не стане да не се вижда от улицата,но тя стана много добре и в последствие работех като че ли съм го правил цял живот.последната мазилка беше рустикална-драчена силиконова и е много трудна за изпълнение защото като я наложиш след теб трябва да има някой който да и предаде този вид иначе съхне бързо и се накъсва.но и с това се справих перфектно.след като я направих дойде на моята жена чичо и на когото се бях спрял 1во и като видя не повярва как съм можал сам,е в много неща ми помагаха жена ми и майка ми,дори и децата.за съжаление баща ми си отиде от този свят малко преди това иначе изобщо намаше да се двуумя.вече дори ходя да работя частно.съжалявам че се задълбочих но обичам да обяснявам това от което си мисля че разбирам и за това.1 пример,някои наши сънародници няма да назовавам кои,не могат да си напишат 3те имена без правописна грешка а в чужбина станаха майстори и печелят добри пари,значи всичко е желание.от рестото на къщата сега съм ви колега в алфа форума,купих си алфата.

Kuku
10-12-2008, 17:45
Мим, "Айко" е магазина - един дол дренки :?
От "Еником-М" си купих маса за кунята - същия отговор - "За монтаж... ала-бала..." :?
Ама тук има и още по-голяма уловка - масата е комплект с 6 стола на обща стойност 999лв. и за монтаж ми се смята процент върху цялата стойност, а столовете са готови сглобени :?
Е, как да има платя монтаж?!

П.П.
Роби, няма от какво да ни става лошо, защото в България ако не разбираш поне малко от нещата които те интересуват, за да се приспособиш към средата, веднага се намират десет човека, които "разбират" и започват да те кецат през гащите... даже през панталоните!

georgyg
10-12-2008, 17:54
абе не баш

пълно сервизно обслужване на крайслера на баща ми - масла + вички филтри (части + труд) = тотал от под 40 усд

кво да ви кажа

:bangin:

Туба масло в САЩ струва $5-$6 и на повечето коли излиза $20 смяната, като препоръчват на 4-5000 мили и го правят в кварталния супер, а не в супер гаранционен сервиз на.........марка.

търтей
10-12-2008, 17:56
Туба масло в САЩ струва $5-$6 и на повечето коли излиза $20 смяната, като препоръчват на 4-5000 мили и го правят в кварталния супер, а не в супер гаранционен сервиз на.........марка.

батенце искам да те светна че за 40 доларес шъ го права три пъти годишно у фирменио сервиз
и то това при заплата ми в бг

нооо
тука нещата са съвсем различни

MUROMAN
10-12-2008, 18:30
Според моето скромно мнение,трябва да разбираш от доста нещо/това е хубаво нещо/ ,но не може да си специалист по всичко.Кофтито ,е че и дори да платиш на някои майстор не знаеш дали за парите си ще получиш необходимата услука качествено,за коректно отношение и подход няма смисъл да говоря.:Suicide:

голямата риба
10-12-2008, 22:28
понеже сте цитирали мен да се включа

това да си сръчен и ако имаш желание да го свършиш, според мен е положително качество

обаче някой друг да ти е виновен за свършената от самия теб работа е безочие

pipi
10-12-2008, 22:40
Да не е лошо да разбираш от много неща, но все пак - всяка жаба да си знае гьола. Мен също ме е яд, че доста от майсторите разбират по-млако от мен и се опитват да ни "цакат с топла бира", ама и това е начин да изкараш някой лев. Пък който се хване...

голямата риба
10-12-2008, 23:25
в интерес на истината всички тези проблеми си ги причиняваме ние

не вярвам някой след като се е срещнал с майстор за определена работа, да му е поискал препоръки, документи за квалификация и т.н.
също не вярвам да го изисква в писмен вид

та си мисля, че всеки като потребител трябва да е наясно предварително какво иска и какво ще получи


П.П. май много съм :grandpa:

Max
10-12-2008, 23:47
Мим, "Айко" е магазина - един дол дренки :?
От "Еником-М" си купих маса за кунята - същия отговор - "За монтаж... ала-бала..." :?
Ама тук има и още по-голяма уловка - масата е комплект с 6 стола на обща стойност 999лв. и за монтаж ми се смята процент върху цялата стойност, а столовете са готови сглобени :?
Е, как да има платя монтаж?!

П.П.
Роби, няма от какво да ни става лошо, защото в България ако не разбираш поне малко от нещата които те интересуват, за да се приспособиш към средата, веднага се намират десет човека, които "разбират" и започват да те кецат през гащите... даже през панталоните!

Пък АИКО и Еником-М са на едни собственици, да си знаете само ;)

Kuku
11-12-2008, 00:12
Да бе, братя ли беха, кви беха... бал съм ги сите!

SamuraiJack
11-12-2008, 12:40
Има разлика от това да видиш нещо как се прави, след това да разбереш защо така се прави и най-накрая да го направиш ти сам. Първа фаза е окей за всеки, втора фаза вече иска малко акъл, а трета фаза изисква и практика и умения.

Един човек с интелигентност под средната ще види нещо как се прави и ще си каже, я, то лесно бе, оти да си го не направим сам и грешни пари нема да давам. Резултатът е налице - плочките в банята падат, крановете текат, от печката ни лови ток, а за колата да не говорим :)

Проблемът е, че много хора от горния пример не само че правят поразии в къщи, но и си правят работилници и правят поразии на другите срещу пари :)

Мисля, че всеки от нас може да прецени какъв човек стои срещу него. Моето мнение е, че един майстор на коли трябва да има интелигентност над средната, също както и един майстор на компютри. Такива обаче не са много и в двете категории за съжаление.

trace
11-12-2008, 13:23
Гледайте "майстор" водопроводчик какви ги върши :)
Колко тъп трябва да си, че така да сложиш ъгъла.
Ей от такива фалшименто майстори сам си направих останалата част от водопровода (не тече както казва колегата), сам си направих банята (не падат плочки) и сам си налепих камъните по оградата. Това наистина са неща които всеки малко по-сръчен може да направи, след събиране на нужната информация.

Susscrofa
11-12-2008, 13:24
Това мнение в съседната тема ,ме провокра да пусна тази :)



Всеизвестно е, че родният индивид още от малък се стреми да знае и разбира от всичкоhttp://www.foxes2.be/k/girl_crazy.gifТази любознателност е похвална, но може ли човек да разбира от всичко?:bangin:
Един българин може сам да си оправи автомобила, ремонта у дома, разбира от футбол, политика, медицина, химия и т.н. и т.н....Интересно ми е какво мислите за тази характерна национална черта,която ни прави колоритни,но все пак.. :)

Съседната тема имаше съвсем друг замисъл. Не виждам нищо лошо някой да има хоби ДВГ и да си оправя сам колата, става въпрос за неговия автомобил. Нали минава на ТП след това. Аз например лепя фаянс и теракот доста добре, и то го правя за КЕФ колкото и странно да звучи. Занимавам се със съвсем други неща, но това ми харесва като някакво разтоварване от умствената работа. Това, че сме талантлив народ не означава, че се правим на разбирачи само. Всеки може да се занимава с каквото си поиска когато не пречи на останалите. Лошото е когато някой извършва УСЛУГА, а всъщност е некадърен, това е и смисъла на темата от която е взет коментара.

pr_00f
11-12-2008, 13:26
Ето ви интересно четиво за "баш майсторите"


http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=2820&postdays=0&postorder=asc&start=0


Струва си да се види цялата тема - нищо че е дълга - има уникални снимки

viki
11-12-2008, 13:59
п.с. Едно е да имаш познания в много области (щото си чел, опитвал и т.н.), друго е да навираш тези си (в общия случай недостатъчни и нерядко грешни) познания от позицията и с авторитета на последна инстанция...
:clap::clap::clap:

Аз лично не се наемам да правя каквото и да било в къщи,за колата пък да не говоримhttp://www.foxes2.be/k/girl_crazy.gifОбаче пък как мрънкам,ако не ми хареса как го е направил някой друг ...http://www.foxes2.be/k/girl_haha.gifМоже и да мога...ама няма да пипна!http://www.foxes2.be/k/girl_blum2.gifОсобено пък ако става дума да спестя 20-30 лева...които автоматично ще дам ,за да си оправя повреденият маникюрhttp://www.foxes2.be/k/girl_mad.gif

@suscrofa
темата не я коментирам,просто мнението на Голямата риба ме провокира да създам тази:)

galinves71
11-12-2008, 17:18
:clap::clap::clap:

Аз лично не се наемам да правя каквото и да било в къщи,за колата пък да не говоримhttp://www.foxes2.be/k/girl_crazy.gifОбаче пък как мрънкам,ако не ми хареса как го е направил някой друг ...http://www.foxes2.be/k/girl_haha.gifМоже и да мога...ама няма да пипна!http://www.foxes2.be/k/girl_blum2.gifОсобено пък ако става дума да спестя 20-30 лева...които автоматично ще дам ,за да си оправя повреденият маникюрhttp://www.foxes2.be/k/girl_mad.gif

@suscrofa
темата не я коментирам,просто мнението на Голямата риба ме провокира да създам тази:)

е за 20-30лв да но когато става въпрос за стотачки и дори някога за хилядарки тогава се замисляш и почваш.не може на моето пежо да струва смяната на ремък + ремъка 35-40лв а на алфата само смяната 80-100лв,веднага се замисляш отново и си казваш-аджаба кво толкова има че разликата е огромна?

koolio
11-12-2008, 18:49
да ви кажа, това специализиране по всичко е по-скоро по принуда и заради омагьосания кръг на ориенталщината, в който се въртим.
Пример: Ти си адвокат. Разбираш от търговско право, но никак не разбираш от техника. Да обаче, като си адвокат трябва да ходиш на работа чист и изгладен и за тази цел си купуваш пералня. Да обаче, пералнята в един момент се чупи и нямаш къде да си переш дрехите. Викаш майстор. Майсторът те мотае десетина дена щото "найш колко кат тебе са ми на главата, кат не ти изнася, викай някой друг". Когато все пак благоволява да дойде, поглежда уреда и прави заключение от типа "маркучът за мръсната вода тече щото е обелен лакът на вратичката. Купи си нова за 300 лева и ме викни да ти я сложа!".
Ти, колкото и да не разбираш от техника, някакси не приемаш обяснението му за логично и деликатно му го намекваш. Отговорът на майстора: "Ми кат толкоз разбираш прави си я сам бе!"
ти, като интелигентен човек знаеш, че всеки занаят си има тънкости, и си казваш "Ми може пък и да е прав човекът, нали с това си вади хляба" и прежалваш 300-те лева, само и само да можеш да си изпереш дрехите. Майсторът обещава да дойде утре, отменяш си всички ангажименти за да го чакаш. Няма нужда да казвам, че това утре е след около седмица, през която губиш по няколко часа на ден да ходиш до обществена пералня или да се переш на ръка. Когато майсторът идва, изтръгва старата вратичка, слага новата, ти му заплащаш 300 лева за труда и доволен си казваш: "Е, дадох едни 600 лева, но поне ще мога да се пера."
Да, ама не. Пералнята пак тече.
Загубил вече две седмици и олекнал с 600 лева, се хващаш, четеш наръчници, питаш комшията със златните ръце или братовчед си дето е техничар и в крайна сметка, след още седмица загубено време, имаш работеща пералня.
Да, обаче... търчейки до обществената пералня, перейки на ръка и поправяйки накрая пералнята сам, ти си пропуснал новите изменения в Търговския закон, касаещи регистрацията на търговски дружества. И в един прекрасен момент на твой клиент, да кажем архитект, му отказват регистрация, защото не си съобразил документите с новите изменения. И архитектът си казва: "Що му плащах аз на тоя адвокат дето нищо не свърши, не мога ли аз да взема да попрочета и сам да си свърша работа!"

И така до края на света. Е ако приемем, че Калотина е края на света.

голямата риба
11-12-2008, 21:24
да ви кажа, това специализиране по всичко е по-скоро по принуда и заради омагьосания кръг на ориенталщината, в който се въртим.
Пример: Ти си адвокат. Разбираш от търговско право, но никак не разбираш от техника. Да обаче, като си адвокат трябва да ходиш на работа чист и изгладен и за тази цел си купуваш пералня. Да обаче, пералнята в един момент се чупи и нямаш къде да си переш дрехите. Викаш майстор. Майсторът те мотае десетина дена щото "найш колко кат тебе са ми на главата, кат не ти изнася, викай някой друг". Когато все пак благоволява да дойде, поглежда уреда и прави заключение от типа "маркучът за мръсната вода тече щото е обелен лакът на вратичката. Купи си нова за 300 лева и ме викни да ти я сложа!".
Ти, колкото и да не разбираш от техника, някакси не приемаш обяснението му за логично и деликатно му го намекваш. Отговорът на майстора: "Ми кат толкоз разбираш прави си я сам бе!"
ти, като интелигентен човек знаеш, че всеки занаят си има тънкости, и си казваш "Ми може пък и да е прав човекът, нали с това си вади хляба" и прежалваш 300-те лева, само и само да можеш да си изпереш дрехите. Майсторът обещава да дойде утре, отменяш си всички ангажименти за да го чакаш. Няма нужда да казвам, че това утре е след около седмица, през която губиш по няколко часа на ден да ходиш до обществена пералня или да се переш на ръка. Когато майсторът идва, изтръгва старата вратичка, слага новата, ти му заплащаш 300 лева за труда и доволен си казваш: "Е, дадох едни 600 лева, но поне ще мога да се пера."
Да, ама не. Пералнята пак тече.
Загубил вече две седмици и олекнал с 600 лева, се хващаш, четеш наръчници, питаш комшията със златните ръце или братовчед си дето е техничар и в крайна сметка, след още седмица загубено време, имаш работеща пералня.
Да, обаче... търчейки до обществената пералня, перейки на ръка и поправяйки накрая пералнята сам, ти си пропуснал новите изменения в Търговския закон, касаещи регистрацията на търговски дружества. И в един прекрасен момент на твой клиент, да кажем архитект, му отказват регистрация, защото не си съобразил документите с новите изменения. И архитектът си казва: "Що му плащах аз на тоя адвокат дето нищо не свърши, не мога ли аз да взема да попрочета и сам да си свърша работа!"

И така до края на света. Е ако приемем, че Калотина е края на света.
проблема е в това, че после адвоката тегли една майна и толкова

пак повтарям това е типична черта на българина, все някой друг му е виновен и никога не вижда дори и грам вина в себе си

viki
12-12-2008, 10:41
е за 20-30лв да но когато става въпрос за стотачки и дори някога за хилядарки тогава се замисляш и почваш.
И като се замисля какво ....?Ще започна да си лепя теракот в къщи ли(примерно)?http://www.foxes2.be/k/girl_crazy.gif

Това е в сферата на научната фантастика:bangin: :)Отделен е въпроса с времето,което трявба да се отдели за подобен род начинания:)



не може на моето пежо да струва смяната на ремък + ремъка 35-40лв а на алфата само смяната 80-100лв,веднага се замисляш отново и си казваш-аджаба кво толкова има че разликата е огромна?
Е,аз за тия работи съм мислила,преди да поискам такава кола.Преценила съм,че мога да я поддържам без да се лишавам от други неща :)

mim
12-12-2008, 11:04
а на някои хора им е сладко да гледат какво са направили с 2те си ръце вкъщи и доволно да се почесват по тумбака и заради хубавото мезе покрай ракийката, която са изпили в почивките с брата/девера/баджанака/бащата/тъста/братчеда... :drunk:

вкъщи имаме 1 не много угледно шкафче в банята, щото беше първото, ама в магазина като казаха че тия купешките изкарват по 2-3 години и се сменя с ново и ти иде да ревеш над 3-цифрената сума
е да ама на нас ни сруваше много малка 2-цифрена сума и големия кеф да е с цвета, който искаме, функционалността, размера, и да не казвам че надживява без все още никакви промени много купешки боклуци
и си е нашето, седиш си на тоалетната, съзерцаваш, цъкаш с език и се кефиш :bath:
второто в кухнята е още по-чудесно, има си малко забележки, обаче кухнята е толкова изкилифенчена, че за поръчково по нашите размери не ми се мисли какви глави ще режат

Stoyan Georgiev
12-12-2008, 11:14
а на някои хора им е сладко да гледат какво са направили с 2те си ръце вкъщи и доволно да се почесват по тумбака и заради хубавото мезе покрай ракийката, която са изпили в почивките с брата/девера/баджанака/бащата/тъста/братчеда... :drunk:

вкъщи имаме 1 не много угледно шкафче в банята, щото беше първото, ама в магазина като казаха че тия купешките изкарват по 2-3 години и се сменя с ново и ти иде да ревеш над 3-цифрената сума
е да ама на нас ни сруваше много малка 2-цифрена сума и големия кеф да е с цвета, който искаме, функционалността, размера, и да не казвам че надживява без все още никакви промени много купешки боклуци
и си е нашето, седиш си на тоалетната, съзерцаваш, цъкаш с език и се кефиш :bath:
второто в кухнята е още по-чудесно, има си малко забележки, обаче кухнята е толкова изкилифенчена, че за поръчково по нашите размери не ми се мисли какви глави ще режат

ей тва си е истината по дяволите :drunk::drunk::drunk:

viki
12-12-2008, 11:39
а на някои хора им е сладко да гледат какво са направили с 2те си ръце вкъщи и доволно да се почесват по тумбака и заради хубавото мезе покрай ракийката, която са изпили в почивките с брата/девера/баджанака/бащата/тъста/братчеда... :drunk:...............
Сигурно е така,щом го казвашhttp://place.forumotion.com/users/84/14/08/smiles/52226.gif

Stoyan Georgiev
12-12-2008, 11:44
Сигурно е така,щом го казвашhttp://place.forumotion.com/users/84/14/08/smiles/52226.gif

тъй е тъй е :drunk::drunk: в това е целия чар на това да си правиш нещо сам , мани спестяванията - в повечето случаи накрая излизаш със същите разходи, важното е, че е било забавно и си го сътворил сам :)

Бобби
12-12-2008, 16:08
тъй е тъй е :drunk::drunk: в това е целия чар на това да си правиш нещо сам , мани спестяванията - в повечето случаи накрая излизаш със същите разходи, важното е, че е било забавно и си го сътворил сам :)
А бе верно, ама много се псувам като счупим нещо:yawn:

detelazurno
12-12-2008, 17:24
И Леонардо да Винчи е знаел от всичко по малко и вижте сега как всички го смятат за иноватор и гений :)

digitalundgrd
12-12-2008, 18:01
Аз пък съм стигнал до следния извод...:
Принципно изниква някаква ситуация било ремонт, било проблем по колата итн...Понеже мен много ме мързи предпочитам да си дам парите на майстори и да чакам резултати, НО понеже в много от случаите след като съм си дал парите(никога не се пазаря) в замяна не съм получил удоволетворение. Я нещо ше е издрано, нацапно, напаснато на криво, ще е оправено 1, а друго ще е счупено итн...Как човек да не вземе поне елементарните неща да си ги прави сам и да си спести "х" лева, ценно време и много нерви? Говоря за прости неща, не за Основен ремонт на двигателя напримерно или сам да си лея бетонни плочи да си правя кооперациика...

galinves71
12-12-2008, 19:01
а на някои хора им е сладко да гледат какво са направили с 2те си ръце вкъщи и доволно да се почесват по тумбака и заради хубавото мезе покрай ракийката, която са изпили в почивките с брата/девера/баджанака/бащата/тъста/братчеда... :drunk:

вкъщи имаме 1 не много угледно шкафче в банята, щото беше първото, ама в магазина като казаха че тия купешките изкарват по 2-3 години и се сменя с ново и ти иде да ревеш над 3-цифрената сума
е да ама на нас ни сруваше много малка 2-цифрена сума и големия кеф да е с цвета, който искаме, функционалността, размера, и да не казвам че надживява без все още никакви промени много купешки боклуци
и си е нашето, седиш си на тоалетната, съзерцаваш, цъкаш с език и се кефиш :bath:
второто в кухнята е още по-чудесно, има си малко забележки, обаче кухнята е толкова изкилифенчена, че за поръчково по нашите размери не ми се мисли какви глави ще режат

като забъбри за шкавче в банята.август месец правих козметика на старата баня,нови плочки,мивка,тоалетна,абе всичко ново но в старото помещение.не исках да къртя старите плочки от стената щот бяха залепени яко и се чупеха на люспи при опит да ги махна и се отказах.видни майстори -самозванци,които като влязат да работят на клиент не ходят 2ри път що ще ядат тояга,ми казаха-вземай лепило за плочка в/у плочка и си ти.аз не се доверявам много докато не се уверя сам но просто нямах избор и ги послушах за съжаление.банята ктана като по списание ноо...1ден жената ми вика-нещо пика стената като се опра на нея.малее,като отидох кво да видя,тя цялата се клати като че ли са лепени в/у гипскартон.полудях.аз си знаех че като се доверя така става но...добре че е с окачен таван ,разглобих го ,има около 15см от горния край на плочките до тавана.с 1 шптула леко бръкнах зад тях и цялата стена като пано се отлепи.забърках лепило по моя рецепта която мислех първоначално да направя но що ли не го сторих,излях м/у стената и плочките от кместа ,притиснах с приспособления от стена към стена и стана бетон направо.а шкафчето струваше 300лв без мивката.купих си готови чамови плоскости,хидравлични пантички,дръжки и го направих аз.стана за около 60лв.а онези бяха от някакъв пресован материал дето още в магазина бяха изметнати пък изложени на влага незнам кво щеше да стане.