PDA

View Full Version : Проблем с дисплея



164 td
11-12-2008, 02:28
Колеги имам вапрос.Днес както си карам и дисплея ми на компутара запо4на да мига на равни интервали.Мига около 2 мунути,угасна и не светна пове4е.Сблъсквал ли се е некои с тоя проблем?Много кофти така,ни се виждат градуси на климатика,ни на каде духа,ни радиа,настроики ни6то.Да попитам все пак преди да запо4на да разглобявам 6тото ми писна на онаа работа със тая 166.То не бе двигател блокирал,то не бе предница,задница,заклу4ване,стакла,кво ли не друго а сега и това.За сетен път се убеждавам 4е от 164 td VM84A по добра Алфа нема.Много сажалявам за дето си купих 166 и нема маи да си го простя.Това е една дупка бездънна дето нема напълване с пари и нерви.Все пак 6те бъда благодарен ако помогне някои.Предварително благодаря!

ACEHOB
11-12-2008, 09:11
Следващият път вземи някоя... ама по евтинка да е... те така около 4к-5к ако може.
Купувате пълни морги а после "ами ся ко прайме..."


Софтуера сменян ли е?

qpwo
11-12-2008, 09:15
Тук никои не съжалява, а напротив - е горд със своята 166.

164 td
11-12-2008, 10:26
Следващият път вземи някоя... ама по евтинка да е... те така около 4к-5к ако може.
Купувате пълни морги а после "ами ся ко прайме..."


Софтуера сменян ли е?

А ти от къде знае6 каква ми е колата и колко евтина съм я взел???Ако мисли6 4е 10 000 са малко за 9 годи6на 166 на 160 000 км-евала.Купуваи си ти за по 20 000. Питах за 6ибания дисплеи а не горд ли е някои със 166 или не.Ако некои може да даде мнение 6те съм благодарен.

ACEHOB
11-12-2008, 10:32
Пак ще попитам щото явно не си забелязал:

Софтуера сменян ли е?
Кога стана това - след какво?
Може да е от слаба връзка. Може да е от различен софтуер.. може да е от всичко.

164 td
11-12-2008, 10:50
Ни6то не е пипано.Колата си я карах в Белгиа-нема6е проблем.От в4ера съм в БГ и се по4на.След обяд 6те по4на да разглобявам да тарса проблем.

pinko
11-12-2008, 12:19
Ни6то не е пипано.Колата си я карах в Белгиа-нема6е проблем.От в4ера съм в БГ и се по4на.След обяд 6те по4на да разглобявам да тарса проблем.

Проблема се разрешава много лесно, стига да намериш подходящ сервиз за електроника.

Щом е мигнал няколко пъти и е угаснал, диагнозата е 100% категорична - изгоряла е тръбата за подсветката на дисплея на ICS. Или по-скоро не самата тръба, а инвертора, който я пали. Можеш да ползваш употребяван дисплей от 166, Ланча Либра и т.н.

Ако успееш, може да намериш и нов дисплей. Той е производство на Sharp, номера е LQ5AW116 (оригинален, но вече не се произвеждат) и LQ5AW136 (съвместим, произвежда се и в момента). Но не ти трябва, проблема е в подсветката. Една най-обикновенна луминисцентна лампа.

Инвертора на подсветката е същия като на много лаптопи, на този сайт можеш да си поръчаш

http://www.invertech.de/

Нема да се плашиш, за най-много 50 еврона ще се оправиш.

Колата не е виновна, просто е изгоряла една лампа. Редовно се случва при всички Мерцедеси и БМВ-та с такива диспеи.

leketo84
11-12-2008, 17:33
Pinko за кой път се обеждавам че ти ги познаваш тия коли май най-добре !!!:flirt: Колегата дано си оправи по-бързо колицата и да не ПЛЮЕ толкова много !!! :no_no_no:

164 td
11-12-2008, 18:18
Разпилях си4ко и се оказа 4е бубинката за запалване на осветлението на дисплея е стопена.Сега запо4ва търсене.

pinko
11-12-2008, 19:20
Разпилях си4ко и се оказа 4е бубинката за запалване на осветлението на дисплея е стопена.Сега запо4ва търсене.

Е начи диагнозата ми е 110% правилна:prescription:

Според колегите от немския форум точно тва изгаря - инвертора/стартера/бобинката (както искаш го наричай), която "пали" луминисцентнала лампа за подсветка на дисплея. Самата лампа обикновенно е вечна.

Пак в същия форум един пич си е направил подсветка с бели светодиоди - помисли по този вариант, ако имаш кой да ти го направи. По принцип всеки сръчен електроникаджия може да го направи.

За съжаление не мога да ти помогна с части, щото на резеврния ICS, който имам, е изгоряло точно това. А пък на предишния собственик явно не му се е занимавало и е сменил целия ICS. И сега си имам един резервен:razz:

164 td
11-12-2008, 19:26
Благодаря ти много колега за светкави4ната реакция!Явно си е слаби4ко това траф4е.Ако има някои не6то в предвид да пи6е.6те сам много благодарен ако намеря помо6т във форума.

thepsycho
15-12-2008, 09:26
...

Ще споделиш ли като оправиш дисплея !?

164 td
15-12-2008, 14:36
Оправих го колега.Купих си от Никола Николов целата централна конзола с дисплея,преместих захранва6тата платка в моита и о 4удо-светна,стоплих се в таа кола и не карам целия оплетен в жици и панели и види.

Vesko84
30-12-2014, 20:45
Рекох да ползвам темата, защото имам подобен проблем. Моят изглежда доста по лек де. Подсветката на дисплея е супер слаба. На светло е нечетим' а нощем е ок. Регулаторът за яркостта на таблото до ключа на фаровете е престанал да работи. Като изключа фаровете и дисплея грейва. Можете ли да ме насочите какво се е прецакало. Дали е свързано изобщо с ICS?

ecotronic
30-12-2014, 21:00
Като казваш, че регулаторът за осветлението се е прецакал, в какво положение е (максимално, минимално или нищо не свети?)
Да не би да е затулено с нещо фото-окото на ICS - а това вдясно от бутона за вадене на касетката. Пробвай да светнеш с фенерче в него и виж дали яркостта на дисплея се увеличава.

to_lose_HEART
30-12-2014, 21:13
Направи си го да ти е винаги на дневен режим дисплея

tonov
31-12-2014, 11:51
Направи си го да ти е винаги на дневен режим дисплея

И да го направи, пак ще стои тъмен. Дневен/нощен режим само сменя цветовете ...

Залагам на проблем с датчика за външна осветеност.

to_lose_HEART
31-12-2014, 16:40
Колегата е писал че като загаси фаровете се оправя явно само на нощния режим е проблема

tonov
31-12-2014, 17:52
Когато изгасиш фаровете, дисплея свети на макс, без да се взема под внимание показанието на сензора за осветеност, независимо дали е в нощен/дневен режим.

Vesko84
02-01-2015, 15:46
Като казваш, че регулаторът за осветлението се е прецакал, в какво положение е (максимално, минимално или нищо не свети?)
Да не би да е затулено с нещо фото-окото на ICS - а това вдясно от бутона за вадене на касетката. Пробвай да светнеш с фенерче в него и виж дали яркостта на дисплея се увеличава.
Ами много бледо светят дисплеят и уредите по таблото. Колкото и да въртя настройката на яркостта, няма никаква промяна. Като изгася фаровете и всичко си светва нормално.

Пробвал съм с настройките на ICS за дисплея. И при трите настройки реагира по същия начин - дневна, нощна и автоматична.

Самото диодче до отвора на касетката изглежда чисто, но ще тествам вечер да му светна.

Bobiuzunov
08-01-2015, 09:42
От тази сутрин и аз имам подобен проблем,запалих колата дисплея премигна няколко пъти и изчезна,ако променям скороста на вентилатора или температурата отново светва пак премигва и отново изчезва,така няколко пъти и после си заработи.
П.С Още миналата зима ми премигваше при сутрешно палене,но след това се оправяше,нямам идея дали студа има връзка,но е факт.Дайте идея къде да търся проблема?

ecotronic
08-01-2015, 10:59
От студа е. Течните кристали не работят добре при ниски температури.
Няма кой знае какво, което можеш да направиш.

endeavour
08-01-2015, 12:06
От студа е. Течните кристали не работят добре при ниски температури.
Няма кой знае какво, което можеш да направиш.
Това е ясно, но веднага ми идва наум въпроса защо до миналата година студове до -18 целзиеви изобщо не им влияеха на моите кристали :gruebel: А моят дисплей днес реши да смени (д)ефекта при палене - след като мотора запали го няма никакъв около минута-две, след това по много елегантен начин се появява едва видим и за около минута още вдига яркостта до нормалното. Май трябва да го пиша в графа "Екстри" :crazy:

ecotronic
08-01-2015, 12:14
Защото освен ниските температури, които пряко влияят на дисплея има и други влияещи фактори, като стойността на захранващото напрежение преди, по време и след студен старт на мотора, състояние на подсветката и пр.

Аз също съм забелязвал понякога подобно поведение, но не задълбавам в това, защото при малко по-високи температури всичко е ОК.

Bobiuzunov
08-01-2015, 12:36
Тоест да си карам и да си свиркам,не е значи от трафчето както е било при колегата?
П.С Колата е в гараж,но явно студа и не карането всеки ден му влиаят.

ecotronic
08-01-2015, 12:49
Има голяма вероятност да се оправи ако смениш инвертора или подсветката.

old alfist
08-01-2015, 16:23
Този проблем си го имах открай време - в големите студове, първоначално да не свети дисплея и впоследствие се оправя, но откакто си сложих хубав акумулатор и го подържам редовно, всичко е ОК.

Bobiuzunov
08-01-2015, 19:38
За да сменя инвертора и подсветката трябва да сваля ИЦС-са нали?Инвертор втора ръка или има и нов,също важи и за подсветката,къде да търся нова?
Знам ли дали при мен има връзка това с акумулатора,същият е на 1г. и е 100Ah,но в същото време колата не се изкарва повече от 1-2 пъти в седмицата,но за пробег от поне 200-300км. иначе си върти нормално и след престой от 6-7 дни пали без проблем.

ecotronic
08-01-2015, 20:29
За да сменя инвертора и подсветката трябва да сваля ИЦС-са нали?Инвертор втора ръка или има и нов,също важи и за подсветката,къде да търся нова?
Знам ли дали при мен има връзка това с акумулатора,същият е на 1г. и е 100Ah,но в същото време колата не се изкарва повече от 1-2 пъти в седмицата,но за пробег от поне 200-300км. иначе си върти нормално и след престой от 6-7 дни пали без проблем.

Работещ инвертор за ICS - а е този (http://www.maplin.co.uk/p/cold-cathode-inverter-a49gn) или този (http://store.comet.bg/Catalogue/Product/5020565/).

Не е изключено проблемът да е и в CCFL тръбите. Какви са точните им параметри за ICS - а, трябва да се разглоби за да се разбере.

Bobiuzunov
08-01-2015, 21:50
Само дисплея мога ли да купя,естествено втора ръка и на него да видя каква е подсветката и инверторчето преди да разглобявам или само дисплей няма как да взема,а цял ИЦС?

ecotronic
08-01-2015, 22:02
Втора ръка дисплей заради едната подстветка не си струва, защото може да се окаже по-зле от твоя.

Bobiuzunov
09-01-2015, 07:36
Любо идеята ми е да видя каква е подсветката преди да разглобя,че да не стане така като разглобя да не я я намеря лесно и колата да седи разглобена.

Vesko84
21-01-2015, 22:05
Колеги, изкарах късмет и смених врътката с потенциометъра за настройка на яркостта на лампите в интериора. Тя оперира и дисплея. Ами проработи и всичко вече е наред :))

Сега разбира се, за да не ми е скучно, запомнените радио станции започнаха да полудяват. Натискам си аз бутона, включва си желаната станция, и хоп - връща си се обратно на предишната. Това го прави непрекъснато, но понякога решава все пак да остане на новата станция.

Малко извън темата, но се случи точно преди да сменя потенциометърчето и не успях да се зарадвам напълно.

Дали е някаква настройка?

Megadet
22-01-2015, 14:20
Натисни бутона audio и махни отметката от настройка tp.

Vesko84
04-02-2015, 23:41
Тц, това не влияе. Но проблемът се появява само понякога и после се нормализира :)