PDA

View Full Version : Alfa 147 1,9 Дизел 116 к.с.



hristugena
11-12-2008, 20:07
Колеги реших да си купя една 147-ца като втора кола за града :) Нямам опит с този автомобил и никога не съм имал дизел, но след едва 5 км зад волана останах влюбен в този автомобил - въпросния е с всички екстри, кожа, 2004г....Харесах и още една красавица....
Моля Ви да ме ориентирате какво да гледам, какви са основните "слабости" или просто да споделите малко опит....

п.с.То си е въпрос на късмет, но все пак ударете по едно рамо...

krasy k
11-12-2008, 20:12
...То си е въпрос на късмет...

Това е + предварителна диагностика.
Успех!

Kuker
11-12-2008, 23:24
За да не разчиташ основно на късмета нека я погледне някой който разбира от дизели.Диагностиката е до някъде от там нататък дизела си остава дизел.

pinko
12-12-2008, 00:02
Преди всичко и направете добра диагностика, да не се окаже, че е на половин милион километра като тази - също 2004 година

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=90951169&__lp=58&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=7&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2004-01-01&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1

vovata
12-12-2008, 07:48
На диагностика излиза всичко важно: компресия на цилиндри,колко надува турбото,налягане на нафтова помпа.

hristugena
12-12-2008, 08:24
Преди всичко и направете добра диагностика, да не се окаже, че е на половин милион километра като тази - също 2004 година


:shocked:

Аз се надявам да дадете малко инфо. за някакви по-специални особености около 147-цата....диагностиката и майстора са ясни....
:mobile:

Благодаря на всички за изчерпателните отговори.....

hristugena
12-12-2008, 20:32
Днес тръгвам с продавача да караме 147-цата на диагностика и 100 метра преди сервиза "перфектния двигател" блокира...:rip:

Kuker
12-12-2008, 21:21
А колко пари и искаха гадовете?

bokota
12-12-2008, 21:37
Леле и такива ли ги продават бе деаба и гадовете мръсни. "ПЕРФЕКТНА"

Kuker
12-12-2008, 21:48
Автокъщите в БГ са своеобразен "Майчин дом" , пълно с родилки.А колега аз на това казвам чист късмет, по-добре да блокира преди да я купиш а не след това.

hristugena
12-12-2008, 21:50
А колко пари и искаха гадовете?

15 000 лева....:bg:

Dodo 155
12-12-2008, 22:00
15 000 лева....:bg:
Я се разходи до Германия.
За тия пари ще си вземеш много хубава Алфа.
На тоя прасна ли му един шамар зад врата? Егати наглеца :bangin:

Kuker
12-12-2008, 22:04
15 000 лева....:bg:
Па и нагли да га ега.

hristugena
12-12-2008, 22:24
Я се разходи до Германия.
За тия пари ще си вземеш много хубава Алфа.
На тоя прасна ли му един шамар зад врата?:

Колата е с блокирал двигател - търговеца вика от нафтата е...:yawn:
Колата беше "перфектна", "всички екстри", "всички консумативи сменени", "гледана и със сервизна история"........... :death:

alfageorgi
12-12-2008, 22:46
Еми тва е пич.Всички "разбирачи" искат коли "нов внос" дето не са карани в България , а не такива които вече са закупени тук , сервизирани и се продават от собственици в страната.Ти поне си прескочил трапа.На всички останали шамандури дето обикалят и купуват напудрените кенефи от автокъщите пожелавам да нямат твоя късмет и да се заимат с евтина и лъскава гробница която ще им роди до един месец след далаверата.

koolio
12-12-2008, 22:53
Еми тва е пич.Всички "разбирачи" искат коли "нов внос" дето не са карани в България , а не такива които вече са закупени тук , сервизирани и се продават от собственици в страната.Ти поне си прескочил трапа.На всички останали шамандури дето обикалят и купуват напудрените кенефи от автокъщите пожелавам да нямат твоя късмет и да се заимат с евтина и лъскава гробница която ще им роди до един месец след далаверата.

Градски, недей така де! Ти твойта отде я взе?

alfageorgi
12-12-2008, 23:00
От Италия бе пич от сервиз на Алфа , сам си я докарах .Виж обявата ми и ако ми посочиш поне една обява за Алфа в мобилето с два ключа , код карти , доказана сервизна история на автомобил /защото аз мога да ти покажа и талона на единствения собственик в Италия , че даже и копие от шофьорската му книжка/ тогава ме убеждавай , че 90 процента от "куклите" по автокъщите не са сглобявана в час по трудово от албанци в моргите в Италия или други разбирачи в България.

Kuker
12-12-2008, 23:09
От Италия бе пич от сервиз на Алфа , сам си я докарах .Виж обявата ми и ако ми посочиш поне една обява за Алфа в мобилето с два ключа , код карти , доказана сервизна история на автомобил /защото аз мога да ти покажа и талона на единствения собственик в Италия , че даже и копие от шофьорската му книжка/ тогава ме убеждавай , че 90 процента от "куклите" по автокъщите не са сглобявана в час по трудово от албанци в моргите в Италия или други разбирачи в България.
Доста си хаплив но иначе си прав.

alfageorgi
12-12-2008, 23:19
Ами писнало ми е от самодейци и философи.На 40 години съм и мисля , че съм видял доста неща в живота . Патил съм и съм си взел поука и от собствените грешки и от тези на други хора около мен.Автомобилите са ми страст и смятам , че поназнайвам доста за тях и страшно се дразня от умнотии на хора които нямат никакъв опит в нищо .

ЗМЕЯ!
12-12-2008, 23:57
Колеги реших да си купя една 147-ца като втора кола за града :) Нямам опит с този автомобил и никога не съм имал дизел, но след едва 5 км зад волана останах влюбен в този автомобил - въпросния е с всички екстри, кожа, 2004г....Харесах и още една красавица....
Моля Ви да ме ориентирате какво да гледам, какви са основните "слабости" или просто да споделите малко опит....

п.с.То си е въпрос на късмет, но все пак ударете по едно рамо...


:shocked:

Аз се надявам да дадете малко инфо. за някакви по-специални особености около 147-цата....диагностиката и майстора са ясни....
:mobile:

Благодаря на всички за изчерпателните отговори.....


Днес тръгвам с продавача да караме 147-цата на диагностика и 100 метра преди сервиза "перфектния двигател" блокира...:rip:


15 000 лева....:bg:


Колата е с блокирал двигател - търговеца вика от нафтата е...:yawn:
Колата беше "перфектна", "всички екстри", "всички консумативи сменени", "гледана и със сервизна история"........... :death:

Само 147-чка от частен собственик в Германия ще може да те зарадва така истински братле, повярвай ми от собствен опит ти го казвам...

Заеби теа мераци дизел от БГ :screwy:

koolio
13-12-2008, 00:38
Ами писнало ми е от самодейци и философи.На 40 години съм и мисля , че съм видял доста неща в живота . Патил съм и съм си взел поука и от собствените грешки и от тези на други хора около мен.Автомобилите са ми страст и смятам , че поназнайвам доста за тях и страшно се дразня от умнотии на хора които нямат никакъв опит в нищо .

По празниците се прибирам на Плевен и ще ми е интересно да я видя.:razz:

Dodo 155
13-12-2008, 08:30
Колата беше "перфектна", "всички екстри", "всички консумативи сменени", "гледана и със сервизна история"........... :death:
:bouncing_smiley:
Преди да взема моята, звъннах на една обява в мобиле за 147 JTDm. Пише, че колата е с всички екстри, без навигация. Викам си ОК, няма проблем, навигации колкото искаш на пазара. Колата беше обявена за началото на 2007г. Звъня на човека и какво - търгаш от Горубляне. Реших и отивам да я видя.
1. Колата беше 2005 и 2006 по стъкла и други белези.
2. С доста козметични забележки, които и той не ги знаел защото същата сутрин била свалена от автовоз.
3. От всичките екстри без навигация липсваха - няколко възглавници, климатроник, парктроник, сензори (на 2-ра серия се монтират), кожен салон, отопление на седалките и т.н. "Дребни" неща, както каза момчето :tongue2: Отговорих му, че колата не ми харесва, защото доста от екстрите ги няма и ще си търся друга. Явно беше ниското изпълнение и затова доста беше поорязана.
Отвори мобиле в Германия и разгледай колите. Звънни на швабина и ако се разберете, пали натам и си я вземи. Със сигурност ще си купиш читава кола.

hristugena
13-12-2008, 16:52
Днес ми се обади продавача и каза, че ми е дава на промо 12 500 лв с блокиралия двигател, а аз за 1000 лв съм щял да си я стегна...:drinking:
:guillotine::guillotine::guillotine::dark2:

digitalundgrd
13-12-2008, 17:28
Значи все пак тоя си призна, че е блокирал двигателя, а не е от нафтата????

mochko1
13-12-2008, 17:31
'Що не му кажеш на тоя да са е... в .....за !!!! Баси пълно е с измекяри на тая планета :jason2: :machinegunner:

ЗМЕЯ!
13-12-2008, 18:53
Днес ми се обади продавача и каза, че ми е дава на промо 12 500 лв с блокиралия двигател, а аз за 1000 лв съм щял да си я стегна...:drinking:
:guillotine::guillotine::guillotine::dark2:

Баце тоя верно за дръвце в кратунката си реве...:laser::rip:

hristugena
13-12-2008, 19:17
Баце тоя верно за дръвце в кратунката си реве...:laser::rip:

Пак ми се обади този фен...:drinking:
Вика "Баце не се занимавай с тез талянски боклуци", "сега ми докараха едно мноо яко S40"...:wow:
Няма такъв търговец,,,,:bowdown::bowdown::bowdown:

Dodo 155
13-12-2008, 21:20
Пак ми се обади този фен...:drinking:
Вика "Баце не се занимавай с тез талянски боклуци", "сега ми докараха едно мноо яко S40"...:wow:
Няма такъв търговец,,,,:bowdown::bowdown::bowdown:
А пита ли го в кой месец е S40-ката :bouncing_smiley:
Да не вземе и тя да роди на пътя :wow: :headbang:

Kuker
13-12-2008, 21:27
Днес тръгвам с продавача да караме 147-цата на диагностика и 100 метра преди сервиза "перфектния двигател" блокира...:rip:Доста ме човърка един въпрос.Гледам че си с Ауди но все пак ми се иска да знам какво ти е мнението за Алфа Ромео?

JJJ
14-12-2008, 00:15
Колата е с блокирал двигател - търговеца вика от нафтата е...:yawn:
Колата беше "перфектна", "всички екстри", "всички консумативи сменени", "гледана и със сервизна история"........... :death:
Та, къде казваш се намира тази “перфектна” 147-ца?

hristugena
14-12-2008, 07:30
Доста ме човърка един въпрос.Гледам че си с Ауди но все пак ми се иска да знам какво ти е мнението за Алфа Ромео?
Искам да си взема една 147-ца за "градска кола"....много ме радва точно този модел на Алфа...:wow:

RPWWD
14-12-2008, 18:25
Само 147-чка от частен собственик в Германия ще може да те зарадва така истински братле, повярвай ми от собствен опит ти го казвам...

Заеби теа мераци дизел от БГ :screwy:

Значи, тоя Рекстън дето го продаваш, кучета го яли, а? :bouncing_smiley:

didod
14-12-2008, 18:46
Мен пък ми се иска да бях в колата, като е блокирала, за да видя физиономията на фамозния търговец. :bouncing_smiley:

ЗМЕЯ!
14-12-2008, 20:19
Значи, тоя Рекстън дето го продаваш, кучета го яли, а? :bouncing_smiley:

Ами, не точно бацеее щото:

1.Колата е на 2 години
2.Има още 1 година гаранция или 60 000 км.
3.На реални километри е
4.Има серзвизна книжка
5.Има гарантиран произход
6.В отлично състояние е
7....Май за сега са ти достатъчнооо

Мисля, че доста се различава от предлаганите по Горубляне ГРОБНИЦИ, ааааа?!?
Ти как мислиш колегааа? :)

slav40
14-12-2008, 21:56
Кукер .... подписа ти ме разцепи от смях :D

Kuker
14-12-2008, 22:40
Кукер .... подписа ти ме разцепи от смях :D:headbang:

RPWWD
14-12-2008, 23:49
Ами, не точно бацеее щото:

1.Колата е на 2 години
2.Има още 1 година гаранция или 60 000 км.
3.На реални километри е
4.Има серзвизна книжка
5.Има гарантиран произход
6.В отлично състояние е
7....Май за сега са ти достатъчнооо

Мисля, че доста се различава от предлаганите по Горубляне ГРОБНИЦИ, ааааа?!?
Ти как мислиш колегааа? :)
Колегааа, много си самоуверен ама Злия нещо те беше хванал в крачка относно вноса на 147-цата:bouncing_smiley: Кола карана 2 години в БГ може много да е преживяла по твоята логика, а за да я продаваш преди да ти изтекла гаранцията нещо не ще да си доволен много-много от нея, колегааааа ;-) "Дизел от БГ? Никога!"

georgyg
15-12-2008, 10:29
Та, къде казваш се намира тази “перфектна” 147-ца?

И мен ме интересува от къде е колата, не че съм тръгнал да пазарувам, ама все пак да има информация КЪДЕ ДА НЕ ХОДИМ.

hristugena
15-12-2008, 11:12
Та, къде казваш се намира тази “перфектна” 147-ца?
Автокъща в Димитровград...,но и на пазара ги изкарват.....:wow:
Вече си мисля за НОВА кола от магазина - неква малолитражка....:drinking:

RPWWD
15-12-2008, 11:25
Автокъща в Димитровград...,но и на пазара ги изкарват.....:wow:
Вече си мисля за НОВА кола от магазина - неква малолитражка....:drinking:

Дачия Сандеро 1,4 MPI за тия пари и си готов ;-)

hristugena
15-12-2008, 14:30
Дачия Сандеро 1,4 MPI за тия пари и си готов ;-)
Има VW Polo на промо...:wow::wow::wow:

digitalundgrd
15-12-2008, 15:00
Додай още малко и вземи Сузуки Суифт! няма да сгрешиш!

hristugena
15-12-2008, 18:57
Додай още малко и вземи Сузуки Суифт! няма да сгрешиш!
Мислиш ли?:drinking:

ЗМЕЯ!
15-12-2008, 19:50
Колегааа, много си самоуверен ама Злия нещо те беше хванал в крачка относно вноса на 147-цата:bouncing_smiley: Кола карана 2 години в БГ може много да е преживяла по твоята логика, а за да я продаваш преди да ти изтекла гаранцията нещо не ще да си доволен много-много от нея, колегааааа ;-) "Дизел от БГ? Никога!"

Да колега супер самоуверен съм и ИМА ЗАЩО !!!

Отностно "палячото" за който ми говориш и "уж" разбирача аййй нема нужда да си хабим думите, за крачката ли за крачола ли нещо намекваш немоа та разбера ма да земиш и тва ми спестиш лиии...?! :)

Въпреки, че не съм длъжен ще ти обясня колега, че продавам Рекстъна, защото 3-ти месец, вече дупето ми не слиза от Алфетката, а и ми станаха много излишните коли ;)

Пък и сега както и към 159-ка съм се прецелил пред блока ептен автосалон ше стане...:D

hristugena
15-12-2008, 20:01
:D

Колега не се чувствай длъжен да отговаряш защо/как/какво продаваш...дръж се на положение...:jason2:

koolio
15-12-2008, 21:35
За мен смисъл от евтина малолитражка има ако е наистина евтина. Затова - Шкода Фабия.

hristugena
15-12-2008, 21:47
За мен смисъл от евтина малолитражка има ако е наистина евтина. Затова - Шкода Фабия.
Исках 147 - ца, но Уви!!!
И да...Фабията си е доста добра за парите си!:drinking:

RPWWD
16-12-2008, 09:02
Да колега супер самоуверен съм и ИМА ЗАЩО !!!

Отностно "палячото" за който ми говориш и "уж" разбирача аййй нема нужда да си хабим думите, за крачката ли за крачола ли нещо намекваш немоа та разбера ма да земиш и тва ми спестиш лиии...?! :)

Въпреки, че не съм длъжен ще ти обясня колега, че продавам Рекстъна, защото 3-ти месец, вече дупето ми не слиза от Алфетката, а и ми станаха много излишните коли ;)

Пък и сега както и към 159-ка съм се прецелил пред блока ептен автосалон ше стане...:D
Въй, артик, да'н тъ настъпах пу мазола, уа :dance: хахаха

hristugena
16-12-2008, 14:16
Въй, артик, да'н тъ настъпах пу мазола, уа :dance: хахаха

:anarchy::anarchy::anarchy:

търтей
16-12-2008, 15:55
алоу спамерите
по лекинко да не се наказваме

цялата ви тема съкс и плаче за коша

hristugena
16-12-2008, 18:05
алоу спамерите
по лекинко да не се наказваме

цялата ви тема съкс и плаче за коша
:busted_cop:
Аз много съвети за 147-ца не получих....:angry:
Но иначе има "спанак":hvala::hvala::hvala:
:busted_cop:

koolio
16-12-2008, 22:17
Е, колега, какви толкова съвети може да получиш... щом ти е на сърцето колата, търсиш запазен екземпляр и това е.

hristugena
18-12-2008, 19:16
Е, колега, какви толкова съвети може да получиш... щом ти е на сърцето колата, търсиш запазен екземпляр и това е.
:gives[1]:

RPWWD
21-12-2008, 13:01
Артик, нали знаеш че квато и кола да си вземеш на старо все е лотария, пък ако искаш гаранция от магазина - Дачия Сандеро за 13-14000 и си имаш евтина и нова малолитражка...

koolio
21-12-2008, 17:31
Артик, нали знаеш че квато и кола да си вземеш на старо все е лотария, пък ако искаш гаранция от магазина - Дачия Сандеро за 13-14000 и си имаш евтина и нова малолитражка...
Мда, и имаш пълната гаранция, че даваш 14000 за кенеф, който след 3 години ще хлопа отвсякъде, а след още толкова - тотална развалина. Но важното, че това е "изборът на разумните хора, за които колата е само средство за придвижване".

RPWWD
22-12-2008, 10:04
Мда, и имаш пълната гаранция, че даваш 14000 за кенеф, който след 3 години ще хлопа отвсякъде, а след още толкова - тотална развалина. Но важното, че това е "изборът на разумните хора, за които колата е само средство за придвижване".

Е нали човека търси гаранция, за 13-14000 лева за колкото са щели да му набутат 147-цата с блокиралия двигател това може да си купи от магазина. Плюс тва не си прав за Дачията, карал съм служебен Логан на 2 години и нищо, ама абсолютно нищо му нямаше. Недостатък беше моторизацията 1,4 MPI, която за Логана е крайно слаба, та горката кола едвам отлепяше и почваше да върви едва след като с кански мъки си вдигнал 80 км./ч.:punk: Сандерото е с по-малко купе, така че тоя мотор трябва да му е добре...
Иначе е ясно, като имаш предвид колата от подписа ми, че и аз съм имал възможността да си купя нова Дачия от магазина, но не съм го направил ;-)

nikolaaaay
22-12-2008, 14:21
Айде на евтините малолитражки тук ---> :-) (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=67751082&__lp=83&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=44&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=55&minPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&climatisation=MANUAL_OR_AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&usage=NEW&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1)

Dodo 155
22-12-2008, 14:27
Айде на евтините малолитражки тук ---> :-) (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=67751082&__lp=83&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=44&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=55&minPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&climatisation=MANUAL_OR_AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&usage=NEW&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1)
Колега, 9500 евро за сток Пунто не е далавера :thumbdown:
За почти същите пари си взех 147-цата с почти всички екстри.

nikolaaaay
22-12-2008, 14:32
Колега, 9500 евро за сток Пунто не е далавера :thumbdown:
За почти същите пари си взех 147-цата с почти всички екстри.
Нали говорим за чисто нова кола. Пък и за 9,3к. евро Пунто-то е с клима и май 6 възгл. има серийно. Не знам, обаче дали ше му признаят гаранцията тук, но би трябвало...

Dodo 155
22-12-2008, 15:02
Нали говорим за чисто нова кола. Пък и за 9,3к. евро Пунто-то е с клима и май 6 възгл. има серийно. Не знам, обаче дали ше му признаят гаранцията тук, но би трябвало...
Видях, че е чисто ново. И аз така си мислех преди да взема Алфа-та. Заглеждах много едно Гранде Пунто Спорт, но така и не стигнахме до някаква договорка с АИ. След това съвсем случайно изпадна тази (на година и половина) и направо я грабнах :punk:
Разликата в материалите и всичко останало е доста голяма.
Не забравяй, че Алфа-та има доста системи за сигурност като стандарт + 6 възглавници, за разлика от Пунто-то + 2 (останалите се явяват поръчка)!
От друга страна, колите са съвсем различен клас и трудно е да се сравняват!
Гаранцията ще я признаят, но по-добре да не я имаш. Тия в АИ са тотални нещастници - разписвам се с 2 ръце!

hristugena
22-12-2008, 19:38
Не мога да намеря читава 147-ца...
Всичко е или гроб или планина от кит...:chair::chair::chair:

digitalundgrd
22-12-2008, 21:14
Дизел ли търсиш?
А за бензин какво ще кажеш??

koolio
22-12-2008, 21:44
Не мога да намеря читава 147-ца...
Всичко е или гроб или планина от кит...:chair::chair::chair:

Тъй като и аз имам мераци за нещо по-новичко оглеждам коли и за съжаление напълно споделям впечатленията ти. Тъй като всички "капацитети" смятат, че италианските коли трябва да са евтини, търговците внасят само евтини боклуци. Разгледай немските и италианските сайтове и ще видиш на какви цени са там запазените екземпляри.

hristugena
23-12-2008, 09:30
всички "капацитети" смятат, че италианските коли трябва да са евтини

:boxed::boxed::boxed:

RoMeO_156_GTA
25-12-2008, 16:05
Тази гледа ли я http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28159 На мен ми грабва окото , но на живо не се знае как е .

Ако се откажеш от дизела http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29271 :roll:

hristugena
25-12-2008, 17:04
Тази гледа ли я http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28159 На мен ми грабва окото , но на живо не се знае как е .

Ако се откажеш от дизела http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29271 :roll:

Благодаря за предложението!

RPWWD
26-12-2008, 11:57
Артик, накрая ще си останеш без малка градска колица, като гледам как се кумиш...Я, направо тичай при местния дилър на Дачия;-)

hristugena
26-12-2008, 12:00
Артик, накрая ще си останеш без малка градска колица, като гледам как се кумиш...Я, направо тичай при местния дилър на Дачия;-)
Вече съм капарирал едно Фау Ве Поло....:kissy:

п.с.Ще почакам дилъра да внесе "правилния цвят" и те така....

RPWWD
26-12-2008, 12:13
Вече съм капарирал едно Фау Ве Поло....:kissy:

п.с.Ще почакам дилъра да внесе "правилния цвят" и те така....

Не щеш да изневериш на ВАГ концерна ;-) Със здраве да си го караш, и ако не е тайна колко ти излезе това удоволствие?

hristugena
26-12-2008, 12:17
Не щеш да изневериш на ВАГ концерна ;-) Със здраве да си го караш, и ако не е тайна колко ти излезе това удоволствие?
Не съм се отказал окончателно от 147-ца....
Иначе това е промото - http://www.autotrade-vw.com/polo.html?promo=1 - получих 5% надолу от тази цена...:surrender:

RPWWD
26-12-2008, 12:51
Я, тия от Порше БГ най-накрая почнаха да си оценяват реално стоката:evil: Добра сделка, само няма да е дизел ама кво от тва, за 15000 лева е много добре. Честито!

RPWWD
26-12-2008, 12:53
Оп, грешка:throw: Сбърках 5-те % с 5000 лева, но цифрата която се получава пак не е зле.

hristugena
26-12-2008, 15:12
Я, тия от Порше БГ най-накрая почнаха да си оценяват реално стоката:evil: Добра сделка, само няма да е дизел ама кво от тва, за 15000 лева е много добре. Честито!
И каското е от тях...:kissy:

pacho_kardana
26-12-2008, 15:59
И каското е от тях...:kissy:

Това са си примамки дават каско само да се набуташ да я вземеш...а пък и цените от каталога за повишени и като отидеш да купуваш нещо ти казват:"За вас ще направим специална оферта" (в случая -5%)...
Алфата е истинската кола (мое мнение) за това моят съвет е да не се отказваш от алфата все ще намериш некоя хубава...

RPWWD
26-12-2008, 16:08
Човека очевидно не е склонен да рискува с втора ръка Алфа, а пък 147-цата е скъпичка в шоурума на ММ...Иначе няма база за сравнение между Поло/Голф и 147 като поведение на пътя, оборудване и дизайн, нооо...

hristugena
26-12-2008, 16:13
Това са си примамки дават каско само да се набуташ да я вземеш...а пък и цените от каталога за повишени и като отидеш да купуваш нещо ти казват:"За вас ще направим специална оферта" (в случая -5%)...
Алфата е истинската кола (мое мнение) за това моят съвет е да не се отказваш от алфата все ще намериш некоя хубава...
Чувствам се ЯКО набутан с новата колица...:beer:
147-ци съм гледал около 20 бр. - нема такива изтормозени, сбръчкани, неподдържани и прецакани екземпляри....:drums:
Иначе външно са яко напудрени....

pacho_kardana
28-12-2008, 10:57
Човека очевидно не е склонен да рискува с втора ръка Алфа, а пък 147-цата е скъпичка в шоурума на ММ...Иначе няма база за сравнение между Поло/Голф и 147 като поведение на пътя, оборудване и дизайн, нооо...

Вярно е!Моят съвет е да си вземе една 156 ЖДТ...ама напоследък 156ците на пазара са в отчайващо състояние...:heavy_cry:

RPWWD
28-12-2008, 11:11
Вярно е!Моят съвет е да си вземе една 156 ЖДТ...ама напоследък 156ците на пазара са в отчайващо състояние...:heavy_cry:

Хаха, с изключение на моята, разбира се;-)

pacho_kardana
28-12-2008, 11:15
Хаха, с изключение на моята, разбира се;-)

Колега аз говоря по автокъщите и тия дет са нов внос а иначе най-добрите алфи дет' се продават са от форума,защото хората си ги поддържат....за това най-добре алфа от фрума има доста добри 156-ци от форума...

RPWWD
28-12-2008, 14:14
Колега аз говоря по автокъщите и тия дет са нов внос а иначе най-добрите алфи дет' се продават са от форума,защото хората си ги поддържат....за това най-добре алфа от фрума има доста добри 156-ци от форума...

Колегата от Хасково си е жив привърженик на VAG концерна - кара Ауди, поръчва си Поло от магазина... Просто няма как да си купи Алфа - нова, нов внос, от форума или от Марс ;-)