PDA

View Full Version : SIM CArd Adaptor за Alfa 147



Danio
14-12-2008, 23:47
Вчера ходих в представителството на Alfa Romeo във Варна за да ги питам за адаптор, в който да поставя моята SIM карта и да го пъхна във фабричната навигация.Оказа се, че такова нещо(най-обикновено картонче с две гнезда и размери на кредитна карта) струвало моля ти се скромните 72 лв.Молбата ми е ако някой разполага с такова картонче да напише размерите му, за да се опитам да си го направя сам.Благодаря предварително!!!

A40
15-12-2008, 22:30
вземаш нова сим карта и това ти е размера-голямата карта,от която отчупваш малката

zimin
17-12-2008, 18:01
тоест ти трябва картончето от което си отчупил картата си когато е била нова :)
слагаш вътре ако не е стабилно сложи няква лепинка отзад да я държи и огън

Danio
17-12-2008, 22:17
тоест ти трябва картончето от което си отчупил картата си когато е била нова :)
слагаш вътре ако не е стабилно сложи няква лепинка отзад да я държи и огън

Нестава така.Дава SIM Card is not presented or is inserted incorrectly(SIM картата не е поставена или е поставена неправилно)

zimin
18-12-2008, 15:22
в колата съм с нокиа няква и по същия начин става далаверата с тва картонче,но при мен си чете всичко!
може при теб да са измислили нещо и щеш нещеш да трябва да дадеш кинтите :D
огледай внимателно!

DarkKnight
18-12-2008, 15:36
Нестава така.Дава SIM Card is not presented or is inserted incorrectly(SIM картата не е поставена или е поставена неправилно)
Пробвай с различни позиции като вкаравш картата ;)
Ти като ходи да питаш в магазина видя ли какво представлява? Ако е просто държач и няма чипче което да седи между сим-а и гнездото няма логика да не стане

Dodo 155
18-12-2008, 21:33
Нестава така.Дава SIM Card is not presented or is inserted incorrectly(SIM картата не е поставена или е поставена неправилно)
Виж как изглежда адапторът, защото може да има някакъв контакт, който затваря и тогава да ти приеме СИМ-а.

Danio
19-12-2008, 00:30
Пробвай с различни позиции като вкаравш картата ;)
Ти като ходи да питаш в магазина видя ли какво представлява? Ако е просто държач и няма чипче което да седи между сим-а и гнездото няма логика да не стане

Пича там изкара точно едно картонче с две гнезда върху него от неговата 156-ца пъхнахме моята карта и телефона тръгна

DarkKnight
19-12-2008, 00:53
Пича там изкара точно едно картонче с две гнезда върху него от неговата 156-ца пъхнахме моята карта и телефона тръгна
Идеята ми беше дали сим картата се слага с чипа навътре и отдолу да има крачета. Така е на АйФона за разкодиране ;)

serialsuicide
03-02-2009, 17:14
може ли някой да ми каже как точно да извадя картончето от гнездото? има ли някакъв специален начин или се дърпа,защото и да се дърпа аз немога даже да го хвана

yori
04-02-2009, 12:22
може ли някой да ми каже как точно да извадя картончето от гнездото? има ли някакъв специален начин или се дърпа,защото и да се дърпа аз немога даже да го хвана Колега,не се дърпа,а натискаш картончето леко навътре и то само си изскача.А относно тези в Ауто Италия или Милано моторс,не знам къде си ходил,изобщо не ги слушай.Както казаха по-нагоре колегите си купуваш една предплатена и чупиш СИМ-а от плочката и си слагаш твоя.А като вкарваш картата в гнездото чип-а на сим-а трябва да гледа към пасажерското място.

serialsuicide
07-02-2009, 16:56
Колега,не се дърпа,а натискаш картончето леко навътре и то само си изскача.А относно тези в Ауто Италия или Милано моторс,не знам къде си ходил,изобщо не ги слушай.Както казаха по-нагоре колегите си купуваш една предплатена и чупиш СИМ-а от плочката и си слагаш твоя.А като вкарваш картата в гнездото чип-а на сим-а трябва да гледа към пасажерското място.

добре пробвах с натискане и не иска да изскочи, незнам дали това е оригиналното картонче или някво натъпкано вътре.. да пробвам ли с пинсета?

yori
08-02-2009, 20:02
По-добре не го напъвай,а ако имаш щипки извади цялата навигация и виж какво става вътре.Ако не ти се занимава при някой,който се занимава с озвучаване или приятел електричар.

Danio
02-03-2009, 01:45
Колега,не се дърпа,а натискаш картончето леко навътре и то само си изскача.А относно тези в Ауто Италия или Милано моторс,не знам къде си ходил,изобщо не ги слушай.Както казаха по-нагоре колегите си купуваш една предплатена и чупиш СИМ-а от плочката и си слагаш твоя.А като вкарваш картата в гнездото чип-а на сим-а трябва да гледа към пасажерското място.
Колега мерси много!Най-после успях да го подкарам тоя телефон.

serialsuicide
07-03-2009, 17:26
като се сложи картата този телефон нали си работа? понеже се чудя дали да си купя тази карта , да не се окаже че в бг не върши работа

Danio
07-03-2009, 23:27
Когато пъхнеш картата както е описал колегата по горе на навигацията ще ти излезе Pin Request.Въвеждаш си пин кода и после автоматично ще ти зареди мрежата на съответния оператор.Можеш да звъниш да ти звънят както и да получаваш и изпращаш SMS-и.

perrier
07-11-2012, 13:03
За все още чудещите се... ето и снимка.

А за да не ровите да си сменяте сим картата постоянно, м-тел предлагат услуга, където ви дават 2-ра сим карта със същият номер. http://www.mtel.bg/mtel-extra-sim

Другият вариант е да си сложите в колата една предплатена карта към която да сте с преференциални цени (семеѝство и приятели например) и когато сте в колата да препращате всички обаждания от вашия мобилен до този в колата. Обаче обажданията от телефона в колата ще са през носа. :hmm:

Поне аз само за тези начини се сетих. Ако се сещате за други ще се радвам да ги чуя :D