PDA

View Full Version : Еволюция на 166



RoMAN
15-12-2008, 16:28
Някои хора го наричат проект, тунинг и тн. Аз лично просто го виждам, като еволюция на колата ми от обикновенна 166 до такава с повече екстри и т.н. Та и така реших да споделя това което правя. Много се чудих къде да сложа тая тема, в 166 или "Тунинг н Рацинг" и последно избрах тази, защото реших че повече хора я четат, ако някой модератор сметне за добре да се премести в 166 няма никакви проблеми за мен. Засега колата е минала 3 стадия на оборудване и предстои 4 последен.


MARK1

RoMAN
15-12-2008, 16:33
MARK2

Добавките са:

1. Събуфер 300W XBass
2. Усилвател Thunder 4-канален 1800W макс мощност
3. Предните колони са сменени с Boschman 200W общо и пищялки.
4. DVD Nippon с направен корпус тапициран с кожа на мястото на горната жабка.
5. Отделно телевизорче/монитор Hyundai свързано към DVD-то.
6. Антирадар Cobra (пасивен)
7. Спортни педали.
8. Ксенони на късите 6000К
9. Робокоп стелки, както обичам да ги наричам.
10. Добавих си надписа 166 отзаде на колата, защото ми писна да ме питат, какъв модел е:disgust:
11. Широкопрофилни гуми за високи скорости TIGAR 17' ( Не си ги купувайте, голям боклук са)

RoMAN
15-12-2008, 16:37
MARK 3

Да добавя, че кожените облегалки с мониторите или ще се боядисат за да пасва със салона или ще се направят калъфки, които да мязат все едно си е част от салона.

Общо взето новите неща са:
1. Нов събуфер от стомана 15 инчов 800W + ръчен регулатор на баса, който в вграден долу вляво.
2. Отзад съм сложил елипси Boss 200W общо.
3. Предните колони пак са сменени с Boss 200W общо + пищялки
4. Два усилвателя от които единия е Thunder 4 канален със 1800W максимална мощност, той ще захранва елипсите и предните колони и усилвател Pyle с обща мощност 2000W, който ще захранва новия събуфер.
5. Облегалки с монитори.
6. Ново двд Pioneer AVIC N2 Touchscreen с прибиращ се монитор.
7. Чип тунинг от Black Angels.
8 .Свалено средно гърне и катализатор със прекарана тръба от двигателя до задното гърне и ми е изрязан стария ауспух, който сочеше надолу следователно заменен със алуминиева двуцевка. Има и добро подобрение в звука http://www.youtube.com/watch?v=aH7UOFSMaAg&feature=channel_page
9. Навигация на Wayteq с подробни карти на цяла Европа.
10. Неонки в багажника за да има чок пиниз, като отворя нощем да се вижда музиката.
11. Антирадара е преместен горе вдясно и кабела е скрит в тавана.
12. Нови Гуми Dunlop 17'

Kris
15-12-2008, 17:21
Евала за всичко, ама надписа 166 защо не го махнеш ? Все едно да носиш дрехи с етикет:roll:

RoMAN
15-12-2008, 17:25
Ми да ти кажа в яда си го сложих за да спрат да ме питат...

Kris
15-12-2008, 17:35
Ало 166 :busted_cop:

Satanism
15-12-2008, 17:47
Колега, от къде взе тока за радарчето?

RoMAN
15-12-2008, 17:48
Колега, от къде взе тока за радарчето?

Вързано е към плафона.

code
15-12-2008, 18:06
Поздравления за подобренията, но лично на мен ми идват малко в повече. Обстановката вътре клони към "тираджийска" просто екстрите не бива така да вадят очите, като присадени. А стелките и педалите са си откровенно биташки. Гледай на салона като на едно цяло. Колега от форума продава много добри стелки за около 70лв.
Поздрави.

RoMAN
15-12-2008, 18:11
Ами за стелките... Как да ти кажа...Колата е металик, търсех и металик стелки. Кое по точно е присаденото не ми стана ясно само?..

code
15-12-2008, 18:20
Ами ето на тази снимка
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=6476&d=1229351771
направо му идва на човек да си разчисти със два отчетливи замаха на дясно и ляво след което да дръпне "абажура" и спокойно вече да потегли :drinking: но това си е мое мнение с което не е нужно да се съобразява някой. Поздрави пак.

RoMAN
15-12-2008, 18:23
Ами за двд-то просто няма къде другаде да отиде повярвай ми, това е единствения вариант. А навигацията нали докато карам трябва да е в полезрението ми за да гледам накъде отивам, а не да гледам надолу да кажем и докати си върна погледа на пътя да видя някое дърво или кола отблизо. ;)

П.С. Не забравяй, че монитора се прибира в двд-то, ако пожелая. Снимал съм го така за да се види самата екстра ;) И навигацията се сваля с едно движение на ръката и се мята в жабката. Това е просто показно с какво разполагам във возилото си, а не че постоянно карам със включена навигация и изваден монитор. Специално за теб съм сложил снимка да видиш как изглежда реално. http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=6480&d=1229358806

Grim
15-12-2008, 19:25
махни /смени/ стелките и педалите и ароматизатора и ше си доста напред.... сега си мангал-парти работата (нищо лично) :smoke:

RoMAN
15-12-2008, 19:41
Ам ароматизатора определено няма да махна...

Ivo Mitkowsky
15-12-2008, 19:52
италянеца много добре го е направил ама ние българите сме страшна нация-цигаска повече от грозно е,а като гледам стелките сеедно виждал некой гоуф. Лично мнение

RoMAN
15-12-2008, 20:00
Ами аз не съм българин и вкуса ми е друг, но все пак щом си казал че си циганин така да е... :)

П.С. Да сложиш CD чейнджър в багажника, който чете само CD формат и нищо друго и никакво място по таблото за каквато и да е екстра, според мен не е много умен ход от италиянец.

slaviego
15-12-2008, 20:31
Бате прави си Алфата как ти е кеф на теб, а мненията те са като задниците. Всеки го има. И аз бих сложил някоя и друга екстра ама няма кинти и скоро нема да си взимам Бентли:) А да не забравя, и аз съм с такъв ароматизатор:bouncing_smiley:
Със здраве да си я караш и безаварийна!

RoMAN
15-12-2008, 20:36
А не мненията не са проблем, аз затова съм я пуснал тая тема и всеки си има вкус просто. Разбирам ги хората идеално, мен това ми харесва и няма да се промени. Мерси все пак ;)

75 turbodelta
15-12-2008, 20:43
но па ауспуха е добре а :wow: или и тои ви се струва цигански а :spam_laser:

Ivo Mitkowsky
15-12-2008, 21:26
Ами аз не съм българин и вкуса ми е друг, но все пак щом си казал че си циганин така да е... :)

П.С. Да сложиш CD чейнджър в багажника, който чете само CD формат и нищо друго и никакво място по таблото за каквато и да е екстра, според мен не е много умен ход от италиянец.

готен '99-'00 какви мп3-ки искаш и двд-та аре малко се позаинтересувай за колата която караш, пък кой циганин друг въпрос, пък си ми и ясен къв си нали точно ти или баща ти беше не помня се направихте на велики и минавате на червено и съвсем случайно едно приятелче ви засече на волов ама тук многоооо се отдалечихме от темата. И пак казвам лично мнение

Dodo 155
15-12-2008, 21:38
Да ви кажа честно, малко са хората, които ще вградят по такъв начин DVD-то. За навигацията не коментирам - друг вариант няма, все пак няма карти за оригиналната. Колкото до стелките, не знам дали са еди какви си, но ми се струва, че доста се плъзгат, което е неудобство :roll:

Колега, ако ти харесва така - ЧЕСТИТО! Да си ги ползваш със здраве и наркоманите да не те "наказват", че доста е атрактивна от към техника сега :info:

RoMAN
15-12-2008, 22:07
готен '99-'00 какви мп3-ки искаш и двд-та аре малко се позаинтересувай за колата която караш, пък кой циганин друг въпрос, пък си ми и ясен къв си нали точно ти или баща ти беше не помня се направихте на велики и минавате на червено и съвсем случайно едно приятелче ви засече на волов ама тук многоооо се отдалечихме от темата. И пак казвам лично мнение

Сега ще се опитам да бъда колкото се може по-културен.
Първо не знам, какво има общо минаване на червено.
Второ имай късмета да споменеш някой член от семейството ми във форум отново
Трето ти сам си каза това за циганията, ако не се усети.

И трето и най-важно внимавай с тона си как ми говориш, нито си ми на годините нито нищо. Тия "готен" "велик" и тн го запази за приятелите си.

П.С. Двд формат съществува от 1996. Във фолцвагени има вграждани през 1999.

Sunny
15-12-2008, 22:31
Аз да си каже де . Стелките са си тхе бест , карам с точно такива вече 3-та година и никакви ядове ( и не се плъзгат) . А опитайте се да сложите спортни педали и да карате с мокетените стелки ако ще не за 70лв а 7 000 да са . Голям келепир че не били купени от форумо и не пишело на тях Alfa Romeo . Да не говорим че се почистват само с изтупване и забърсване с мокър парцал дори , и не събират прах .
На фона на подобренията които е правил колегата може би само ДВД-то е в повече но колата си е негова и си слага каквото иска и където иска . За вградената навигация на 166 да не говорим че първо няма карти за БГ после дисплея е наврян толкова на ниско и неудобно място че повече няма и накъде .

mochko1
16-12-2008, 00:57
Азе единствено ароматизатора не харесах ,карам с един амбипур стаен ,под седалката и си освежава много добре !!

RoMAN
16-12-2008, 01:16
Азе единствено ароматизатора не харесах ,карам с един амбипур стаен ,под седалката и си освежава много добре !!

Заинтригува ме с това...Пиши ми на ЛС да обясниш, как изглежда, колко струва и т.н. че да не спамим тук.

П.С. Ароматизатора даже не му обръщам внимание, че е там...Просто си стои да освежава и това е...Даже не помня кога е сложен.

mochko1
16-12-2008, 01:29
Заинтригува ме с това...Пиши ми на ЛС да обясниш, как изглежда, колко струва и т.н. че да не спамим тук.

П.С. Ароматизатора даже не му обръщам внимание, че е там...Просто си стои да освежава и това е...Даже не помня кога е сложен.

Той моят е малко за тоалетна или баня :bouncing_smiley: ама под седалката кой го вижда ,а пък си мирише страхотно ,различни аромати различни вкусове. Не е задължително да е амбипур ,има много гелообразни ароматизатори за стая ,баня или автомобил...
Това е единствената снимка която намерих в google и моят е абсолютно същият само дето е светло син. Цената на този точно е 2 кинта и нещо ,обаче има и по евтини. Отбелязвам ,че издържа доста време!

П.П. пиша тука ,защото не знам как се пращат снимки/картинки на лични ?

Ivo Mitkowsky
16-12-2008, 09:57
Сега ще се опитам да бъда колкото се може по-културен.
Първо не знам, какво има общо минаване на червено.
Второ имай късмета да споменеш някой член от семейството ми във форум отново
Трето ти сам си каза това за циганията, ако не се усети.

И трето и най-важно внимавай с тона си как ми говориш, нито си ми на годините нито нищо. Тия "готен" "велик" и тн го запази за приятелите си.

П.С. Двд формат съществува от 1996. Във фолцвагени има вграждани през 1999.

аре малко по-кротко със думите нали, грешката е моя че го споменах.

Grozdan
16-12-2008, 10:52
Колега, важното е на теб да ти харесва.Все пак това си е твоята кола.Виж ако може да прикриеш малко кабелите на навигазията и изобщо всички стърчащи кабели.Стелките може да си ги поръчаш от пича от форума и ще се получи много добре :thumbup:

cvetelin
16-12-2008, 11:37
аре малко по-кротко със думите нали, грешката е моя че го споменах.

баце, не че нещо а спри да лаеш вече у тоа форум...
на живо та знаем кво шушумига си ... а престани вече, че както виждаш драниш всички наред...
не в 1 тема виждаме как са заяждаш с някой....

кво общо имат писанките ти с темата на роман в момента? тва немое разбера?

има кинти момчето избухва на глезотийки в колата си ... кво ти влиза в работата да му казваш кое е цигания и кое не ...
така му харесва така си я кара...


моя съвет е ... за вбъдеще да се въздържаш от такива коментари щото дразниш....:mrgreen::mrgreen:
както каза делтата си хленчеща ученичка... и го доказваш с този си пост... ем си ербаб ем като ти кажи някой нещо по серт и почваш да хленчиш....

DJ Vladic
16-12-2008, 13:25
баце, не че нещо а спри да лаеш вече у тоа форум...
на живо та знаем кво шушумига си ... а престани вече, че както виждаш драниш всички наред...
не в 1 тема виждаме как са заяждаш с някой....

кво общо имат писанките ти с темата на роман в момента? тва немое разбера?

има кинти момчето избухва на глезотийки в колата си ... кво ти влиза в работата да му казваш кое е цигания и кое не ...
така му харесва така си я кара...


моя съвет е ... за вбъдеще да се въздържаш от такива коментари щото дразниш....:mrgreen::mrgreen:
както каза делтата си хленчеща ученичка... и го доказваш с този си пост... ем си ербаб ем като ти кажи някой нещо по серт и почваш да хленчиш....

:thumbup: Тук съм съгласен с Цецо....

DJ Vladic
16-12-2008, 13:35
Ами кога ще доиде тази кола на срещи за да я видим на живо.

RoMAN
16-12-2008, 13:45
Ами кога ще доиде тази кола на срещи за да я видим на живо.

Ами аз идвах наскоро, ама не видях моите познати от срещите преди и не успях да позная новите хора и си тръгнах, предната пък нещо не се чувствах добре и цял ден нокаут, даже проспах срещата... Ще се опитам идната пак да дофтасам.

RoMAN
16-12-2008, 13:56
аре малко по-кротко със думите нали, грешката е моя че го споменах.
Не ми пука кой какво казва за колата, но стане ли дума нещо за мен или семейството ми въпроса е съвсем друг. Друг път ще се говори, не искам да ми заключват темата.



Колега, важното е на теб да ти харесва.Все пак това си е твоята кола.Виж ако може да прикриеш малко кабелите на навигазията и изобщо всички стърчащи кабели.Стелките може да си ги поръчаш от пича от форума и ще се получи много добре :thumbup:

Ами то уж е прикрит...Не знам тоя кабел за какъв чеп там стърчи:confused: Беше уплътнен по джама, предполагам нещо се е откачило.

Stoyan Georgiev
16-12-2008, 14:30
браво, добре си я натоварил с екстрички :)

някои от нещата аз лично бих ги натамънил по друг начин, но иначе ми харесва :) особено екраните в подглавниците - яката работа :dance:

тука репликата искаш ли да седнем на задната седалка съвсем друг смисъл придобива :dance:

pacho_kardana
16-12-2008, 15:01
Браво колега отлично си я направил, честито!
Доста си я натоварил...:mrgreen:
Нали знаеш че антирадарите са забранени...

cvetelin
16-12-2008, 16:18
Браво колега отлично си я направил, честито!
Доста си я натоварил...:mrgreen:
Нали знаеш че антирадарите са забранени...

антирадарите да ....радардеткторите не ...
правиш ли разлика между двете:mrgreen:
тва неговото е радар детектор

RoMAN
16-12-2008, 17:19
антирадарите да ....радардеткторите не ...
правиш ли разлика между двете:mrgreen:
тва неговото е радар детектор

Или още наречени пасивни антирадари, които не смущават честотите на полицията следователно са разрешени :busted_cop:

alfa 146
16-12-2008, 17:50
Браво Романе, доста добре се е получило:thumbup:
Чакаме те неделя на сектантско да видим еволюиралата 166-ца :mrgreen:

VFTI
16-12-2008, 19:02
Евала за ентусиазма и парите, които даваш за да ти е кеф :):)


Иначе и аз никак не харесвам тия стелки...Да не кажа че са ми най-омразните...Ако си вземеш едни черни гумени ще е по-добре като не ти се занимава с платнени...

RoMAN
16-12-2008, 19:22
Евала за ентусиазма и парите, които даваш за да ти е кеф :):)


Иначе и аз никак не харесвам тия стелки...Да не кажа че са ми най-омразните...Ако си вземеш едни черни гумени ще е по-добре като не ти се занимава с платнени...

Това черно никъде по колата ми не се вписва :) А погледни Mark1 там е със черни...нещо не ме блазни.

cvetelin
16-12-2008, 22:30
Това черно никъде по колата ми не се вписва :) А погледни Mark1 там е със черни...нещо не ме блазни.

стиа с тоа арменски тунинг вече :mrgreen:
ам са донеси на кръчмето да изарчим някой долар вече...
мноу време са ската :mrgreen:


Браво Романе, доста добре се е получило:thumbup:
Чакаме те неделя на сектантско да видим еволюиралата 166-ца :mrgreen:

мите кажи ся на колегата кви остъпки ползваш при арменците ... стиа са е набутвало момчето:bouncing_smiley:

alfa 146
16-12-2008, 23:11
Хахаха.Цецоооо,спамер такъв:shocked: Пак да дриснеш у темата на момчето.Виж,че залага на качеството,а при арменците да търсиш качество :blush:

tokata_pz_flex
17-12-2008, 01:28
Правена е с мерак колата , радва ме . Само стелките ... но са си твои . Евала за набитите кинти :)

RoMAN
17-12-2008, 01:39
СТЕЛКИТЕ ОСТАВАТ И ТОЧКА :prison: Отделно мерси за другите комплименти :bouncing_smiley:

tokata_pz_flex
17-12-2008, 01:40
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Мислил ли си за неон в купето ? Под седалките някаде , да е скрит :)

RoMAN
17-12-2008, 02:02
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Мислил ли си за неон в купето ? Под седалките някаде , да е скрит :)
Мислех до педалите... Но още съм пред дилема.

code
17-12-2008, 14:59
В интериора има добри попадения и не чак толкова ама айде да не сме злобни, че чак да си правим и колажи :director: digger тук потребителите се уважаваме, мнението си е мнение а колата си е лична собственост и всеки си преценя :handshake:

Grozdan
18-12-2008, 15:58
Мислех до педалите... Но още съм пред дилема.

Колега, ако караше Хонда с две ръце съм за, но на Алфа 166 някакси няма да и отива.

truck_boy
22-12-2008, 23:21
На мен 166-цата ми е любимия модел на Алфа Ромео.Евалата на колегата за вложения труд и средства. Просто ми доставя удоволствие да видя италиянска красавица, която е гледана с много любов.Остава само да чуем как звучи музиката:dj:.И в крайна сметка по дяволите, има ли как да се уредя с едно кръгче с някоя 166-ца :bouncing_smiley:

DJ Vladic
29-01-2009, 23:10
Музиката е наистина много добра.Ама аз ценя повече саунда от двигателя дето излиза през тази генерациика :) Много красив звук.. трябва да се чуе задължително;)

75 turbodelta
01-02-2009, 16:23
:blush:

EMo0o
01-02-2009, 16:54
Отностно колата като цяло .. на мен лично не ми харесва .. прекалено много е претрупана , нещата които са слагани не са вързани едно с друго , нито като модел нито като цвят .. а относно музиката .. не знам с тази изолация на багажника как се чува , ама като гледам как е направена надали е много хубаво ! Стелките и педалите - БЕЗ КОМЕНТАР - та това е лимузина .. не спортна кола за тунинг ! За плеъра - защо не си взе такъв дето е с вадещ се дисплей .. много по-добре стои ;) Нямам нищо против теб , просто изказвам мнение :) Евала все пак за ентусиазма и занимаването :Tease:

RoMAN
01-02-2009, 17:04
1.Отностно колата като цяло .. на мен лично не ми харесва .. прекалено много е претрупана , нещата които са слагани не са вързани едно с друго , нито като модел нито като цвят .. а относно музиката .. не знам с тази изолация на багажника как се чува , ама като гледам как е направена надали е много хубаво ! 2. За плеъра - защо не си взе такъв дето е с вадещ се дисплей .. много по-добре стои ;) Нямам нищо против теб , просто изказвам мнение :) Евала все пак за ентусиазма и занимаването :Tease:

1.Искам да имам всевъзможни екстри, а това изисква място. Обичам да имам и най-малкото удобство и глезотийка.

2. Музиката е 1200W и се чува много добре, а задните седалки имат подлакътник който се смъква и има откритие към багажника и целия бас влиза в купето и нищо не излиза навън.

3. Я пак прочети името на плейъра и модела и си помисли дали не говориш за нещо, което имам вече ;) Не гледаш снимките подробно.

EMo0o
01-02-2009, 17:09
1.Искам да имам всевъзможни екстри, а това изисква място. Обичам да имам и най-малкото удобство и глезотийка.

2. Музиката е 1200W и се чува много добре, а задните седалки имат подлакътник който се смъква и има откритие към багажника и целия бас влиза в купето и нищо не излиза навън.

3. Я пак прочети името на плейъра и модела и си помисли дали не говориш за нещо, което имам вече ;) Не гледаш снимките подробно.

1. Затова казах , че мнението е мое ;)

2. Мойта е 1300W , но имах впредвид , че така както ти е сложен самия говорител .. не знам как всичко влиза вътре , ще направя снимки да видиш при мен как е ;)

3.За плеъра , стори ми се , че екрана е отделно от самия плеър и че не се прибира вътре в него .. може да не съм видял хубаво :)

RoMAN
01-02-2009, 17:36
1. Затова казах , че мнението е мое ;)

2. Мойта е 1300W , но имах впредвид , че така както ти е сложен самия говорител .. не знам как всичко влиза вътре , ще направя снимки да видиш при мен как е ;)

3.За плеъра , стори ми се , че екрана е отделно от самия плеър и че не се прибира вътре в него .. може да не съм видял хубаво :)

1. Секи има право на мнение за това е темата ;)

2. Ами предполагам, че има разлика от продукт до продукт. Аз съм с американска техника, в първия ми пост всичко е подробно описано.

Bubuto
01-02-2009, 18:18
:bounce8::clap:
УНИКАЛНО..!!!
Поздрави и продължавай все така, че и по-добре..:)
П.С. Май ни се дублират джантичките..

RoMAN
01-02-2009, 18:26
:bounce8::clap:
П.С. Май ни се дублират джантичките..

Да живеят Alessio Turbo ? :headbang:

Mury
02-02-2009, 11:24
Стелките наистина са отчайващо отвратителни:dance::dance::dance:

RoMAN
02-02-2009, 11:31
Стелките наистина са отчайващо отвратителни:dance::dance::dance:
Купи си по-хубави :thumbup: Или така като гледам цяла нова кола ти трябва.

Mury
02-02-2009, 13:32
Купи си по-хубави :thumbup: Или така като гледам цяла нова кола ти трябва.

Аз много отдавна има много по-хубави стелки брато:dance::dance::dance:Аз за това дали ми трябва нова кола,остай аз да решавам става ли:ph34r::ph34r:

П.С.Просто си казах мнението,наистина мязат на стелки от някой Голф:locked::locked:

RoMAN
02-02-2009, 13:53
Аз много отдавна има много по-хубави стелки брато:dance::dance::dance:Аз за това дали ми трябва нова кола,остай аз да решавам става ли:ph34r::ph34r:

П.С.Просто си казах мнението,наистина мязат на стелки от някой Голф:locked::locked:

Не не си изразяваше мнението, а се заяждаше. Не съм глупак и правя разлика между професионална забележка и дракане. Та остави и мен да решавам с какви стелки да карам.

Mury
02-02-2009, 13:58
Не не си изразяваше мнението, а се заяждаше. Не съм глупак и правя разлика между професионална забележка и дракане. Та остави и мен да решавам с какви стелки да карам.

ок успех:dance::dance:

EMo0o
03-02-2009, 00:11
2. Ами предполагам, че има разлика от продукт до продукт. Аз съм с американска техника, в първия ми пост всичко е подробно описано.

Днеска за жалост се заблеях и забравих да снимам как е направенo при мен .. :locked: Ноо накратко , самия говорител е точно на ски-багажника и е навътре - като свалиш подлакътника се вижда говорителя и наистина целия бас влиза вътре :) А и отделно е правена изолация на багажника - така , че в него нищо не се чува и всичко влиза напред :headbang:

RoMAN
03-02-2009, 00:17
Днеска за жалост се заблеях и забравих да снимам как е направенo при мен .. :locked: Ноо накратко , самия говорител е точно на ски-багажника и е навътре - като свалиш подлакътника се вижда говорителя и наистина целия бас влиза вътре :) А и отделно е правена изолация на багажника - така , че в него нищо не се чува и всичко влиза напред :headbang:

Аз обаче съм обърнал събуфера да сочи в обратната посока, защото като отворя багажника да се вижда за шукарийката....Един вид за красота и подреденост като на тия тунинг музики. Вярно че ако сочи кам купето събуфера ще е по-добре както при теб но определено баса ми не е шега и така е много добре и ми тресе огледалата чак.

EMo0o
03-02-2009, 00:20
Аз обаче съм обърнал събуфера да сочи в обратната посока, защото като отворя багажника да се вижда за шукарийката....Един вид за красота и подреденост като на тия тунинг музики. Вярно че ако сочи кам купето събуфера ще е по-добре както при теб но определено баса ми не е шега и така е много добре и ми тресе огледалата чак.

При мен като усиля трепери и предното стъкло :D Ясно , че не е шега .. 1200W не е малко :) Аз пък съм го направил така , че на мен да ми е кеф и да ми свири на мен , не на останалите ;)

RoMAN
03-02-2009, 01:02
При мен като усиля трепери и предното стъкло :D Ясно , че не е шега .. 1200W не е малко :) Аз пък съм го направил така , че на мен да ми е кеф и да ми свири на мен , не на останалите ;)

Е то при мен не свири на останалите :D Просто по друг начин предпочитам да ми изглежда багажника, като го отворя ;) Пак и ти знаеш добре, като мен че изолацията на тая кола е добра и вънка не се чува, както при някой голф.

kokless
03-02-2009, 11:14
Колата е страшна накичена е прилично с всякакви гъзариики :new_Eyecrazy: И аз имам няколко забележки ама ще си ги оставя за мене!!!Колега караи си колата със
здраве и безавариино.

RoMAN
03-02-2009, 12:16
При мен като усиля трепери и предното стъкло :D

Сериозно ли? Не си ли мислил, че може да имаш проблем със предното стъкло? Нещо да не е уплътнено или да е на път да падне...1300 Вата не са достатъчни да тресат предния джам. Вижал съм кола с 3000 вата и пак не тресеше отпред. Имаше вибрации и то много силно но да се тресе значи нещо не е на добре. Да не стане, че да набиеш по рязко спирачка и да си намериш предното стъкло на пътя.

EMo0o
25-02-2009, 00:23
Сериозно ли? Не си ли мислил, че може да имаш проблем със предното стъкло? Нещо да не е уплътнено или да е на път да падне...1300 Вата не са достатъчни да тресат предния джам. Вижал съм кола с 3000 вата и пак не тресеше отпред. Имаше вибрации и то много силно но да се тресе значи нещо не е на добре. Да не стане, че да набиеш по рязко спирачка и да си намериш предното стъкло на пътя.

Всмисъл то е мнооого леко и трябва да е тъмно и на някой светофар се вижда светлината му как трепка с баса :) Иначе предното стъкло съм го сменял и нямам проблеми с него :)

RoMAN
25-02-2009, 00:44
EMo0o къф е тоя отговор след месец....Мен чак ми спадна да ти отговоря...

EMo0o
25-02-2009, 00:54
EMo0o къф е тоя отговор след месец....Мен чак ми спадна да ти отговоря...

Не мисля , че съм длъжен да ти отговарям в срок .. сега съм погледнал - сега съм ти отговорил ;) Не следя разгорещено тоя раздел , ако не ти се отговаря - недей , но не ми дръж сметка ;)

RoMAN
25-02-2009, 00:58
Не мисля , че съм длъжен да ти отговарям в срок .. сега съм погледнал - сега съм ти отговорил ;) Не следя разгорещено тоя раздел , ако не ти се отговаря - недей , но не ми дръж сметка ;)

Не се обиждай де...Не го казах в тоя контекст, шега беше.:spoko:

EMo0o
25-02-2009, 01:40
Не се обиждай де...Не го казах в тоя контекст, шега беше.:spoko:

:thumbup:

EMo0o
06-03-2009, 00:36
Най-накрая го снимах , ама още не съм си донаправил кората за между седалката и ламарината , за да се вижда само говорителя :)

mochko1
06-03-2009, 01:09
Ейй тея шестоъгълните свирят като за световно!!! Един познат има 12-ка на задната кора на ауди 80 и като удари баса не мога да си фокусирам погледа ,направо ти вибрират очите ,а тоя май е 15-ка и е в кутия :th_up:

tokata_pz_flex
06-03-2009, 02:18
Абе свирят ... ако се хранят добре . Имам същата 15-ка в 145-цата .

EMo0o
08-03-2009, 10:54
Ейй тея шестоъгълните свирят като за световно!!! Един познат има 12-ка на задната кора на ауди 80 и като удари баса не мога да си фокусирам погледа ,направо ти вибрират очите ,а тоя май е 15-ка и е в кутия :th_up:

12-ка е и е в кутия да , бокса ми го правиха в Авител :)


Абе свирят ... ако се хранят добре . Имам същата 15-ка в 145-цата .

Захранвам го с 4-каналния на X-Plod ;)

RoMAN
10-03-2009, 23:31
http://www.youtube.com/watch?v=vGeAykp6oe0

Малко демо за какво става дума.

fnt
12-03-2009, 14:19
http://www.youtube.com/watch?v=vGeAykp6oe0

Малко демо за какво става дума.

Песента е много яка :super:

didko_boy
13-03-2009, 10:31
колега колата си е твоя и парата си е твоя всеки сам си шета на акъла . Лично мен ме дразни ароматизаторите и тези стелки , но това си е лично мнение ! поздравявам те за мерака

П.П важното е тебе да те кефи и като се качиш в колата да се усмихваш и да ти е приятно дет се вика да си я карш гордо . свят широк хора всякакви
поздрави!!!

RoMAN
13-03-2009, 13:40
Стелките и ароматизатора са работи, които може с един замах да изчезнат. Главното е техниката в колата.

alfonso_90
15-03-2009, 22:04
сдържах се от коментар но като видях видеото и :drool: бравооо колега тва е супер яко :wow: много добре си го направил музиката е супер всичко е много яко много ме радва !!!!! всеки си има вкус и си знае какво иска:wow:

leketo84
16-03-2009, 12:09
Колегата е искал много екстри и малко е попрекалил :grin:! Не смятам че ние сме някакви съдници тука да казваме това е за там , онова не е за там , а другото го махни :angry:! Все пак момчето сподели радостта си и аз съм на 100% сигурен , че си харесва 166-та много как е станала ! :go:
P.S. Аз като направя подобрения няма да снимам !!!:disgust:

joro_alfata
16-03-2009, 18:07
Искам само да доуточня че тези 1300вата не са реални :drunk:

RoMAN
16-03-2009, 19:43
Искам само да доуточня че тези 1300вата не са реални :drunk:

Ами всъщност са реалните това. Нереалните са много повече. И не знам къде видя 1300, като са 1200.

old alfist
16-03-2009, 21:07
И на мен ми се струва, че тези ватове ги нямат за нищо. В къщи в стая около 70м3 свиря със Cerwin-Vega 2 х 200 вата, захранвани от крайно стъпало 2х180вата, на който трансформатора му тежи около 10кг. Когато е усилен на 1/4 от мощността му, не може да се чува човешки говор. Не мога да си представя 1200вата в кола.

ngbauns
16-03-2009, 21:24
тия 1300 или 1200 вата са пикова мошност а реалните са не повече от 400-450 вата

RoMAN
16-03-2009, 22:02
Сега не знам на някои завистливо ли му става тука или нещо, че не не може да се повярва за такава дребилия. Пиковата мощност на единия ми комплект говорители е 500W, а на другия комплект в кората пак толкова. Реалната е 200W на комплект (400 общо). Пиковата мощност на събуфера ми е 4000W, нагласен е да дъни на 800, което си му е реалното. А моно усилвателя, който захранва баса е 4000W естествено номиналната е по-малка, но достаъчно да захрани този събуфер. Ако усиля повечко наистина не се чува човешки говор, а ако колата не е запалена скоро и акумулатора клеква. Това, че някой горе спомена че не се чувал говор на 1/4 мощност в стая когато е усилена 2 х 200 вата музика е по различно от кола седан. Седана е много добре изолиран и се губи малко от мощността му, докато стаята е свободно пространство. Не разбирам трябваше да усиля звука на макс в клипа ли, че да чувате само вибрациите на баса ли? Разсъжденията на някои хора тук са прекалено повърхностни.

old alfist
16-03-2009, 22:18
Сега не знам на някои завистливо ли му става тука или нещо, че не не може да се повярва за такава дребилия. Пиковата мощност на единия ми комплект говорители е 500W, а на другия комплект в кората пак толкова. Реалната е 200W на комплект (400 общо). Пиковата мощност на събуфера ми е 4000W, нагласен е да дъни на 800, което си му е реалното. А моно усилвателя, който захранва баса е 4000W естествено номиналната е по-малка, но достаъчно да захрани този събуфер. Ако усиля повечко наистина не се чува човешки говор, а ако колата не е запалена скоро и акумулатора клеква. Това, че някой горе спомена че не се чувал говор на 1/4 мощност в стая когато е усилена 2 х 200 вата музика е по различно от кола седан. Седана е много добре изолиран и се губи малко от мощността му, докато стаята е свободно пространство. Не разбирам трябваше да усиля звука на макс в клипа ли, че да чувате само вибрациите на баса ли? Разсъжденията на някои хора тук са прекалено повърхностни.
Сори, ако с нещо съм те обидил - емпирично сравнение.

RoMAN
16-03-2009, 22:27
О не въобще не си ме обидил, просто ме изумява защо хората се учудиха толкова на 1200вата. След като из Русе тук има смешни коли като голфове и тигри със доста по-силна музика от тази. Ако става въпрос много голям брой тук от колите са с някаква музика, която струва повече от самия автомобил

EMo0o
17-03-2009, 11:09
Ако става въпрос много голям брой тук от колите са с някаква музика, която струва повече от самия автомобил

И не само при вас .. :D

Kamen666
17-03-2009, 12:03
Колега,без лоши чуства но би ли ми казал как захрани бас 800 вата без втори акумулатор?
Понеже моя бас е с нормална мощност 1 киловат и като стигне до 700-800 вата всичко клеква
Просто за такава мощност ти трябва или втори акумулатор,или два кондензатора по 5 фарада минимум
сподели също какви са ти кабелите,колко квадрата,ако може и марка и модел на моноблока и на суб-а.
Мерси и успех с проекта занапред.

RoMAN
17-03-2009, 13:24
Колега,без лоши чуства но би ли ми казал как захрани бас 800 вата без втори акумулатор?
Понеже моя бас е с нормална мощност 1 киловат и като стигне до 700-800 вата всичко клеква
Просто за такава мощност ти трябва или втори акумулатор,или два кондензатора по 5 фарада минимум
сподели също какви са ти кабелите,колко квадрата,ако може и марка и модел на моноблока и на суб-а.
Мерси и успех с проекта занапред.

С удоволствие ще ти кажа естествено. Кабелите ми са 2 х 10, а моно усилвателя ми е 20КВ марка Pyle. Американска продукт е който само там се продава. Ето ти сайта http://www.pyleaudio.com/
А кондензатори не ми трябват, защото акумулатора ми се намира в багажника точно до музиката и нямам загуби. Акумулатора ми е ISKRA. Събуфера ми също е от Pyle 15 инча, стоманена изработка.

Kamen666
17-03-2009, 14:44
С удоволствие ще ти кажа естествено. Кабелите ми са 2 х 10, а моно усилвателя ми е 20КВ марка Pyle. Американска продукт е който само там се продава. Ето ти сайта http://www.pyleaudio.com/
А кондензатори не ми трябват, защото акумулатора ми се намира в багажника точно до музиката и нямам загуби. Акумулатора ми е ISKRA. Събуфера ми също е от Pyle 15 инча, стоманена изработка.

Неразбрах този акумулатор в багажника ти втори ли е или е главния,защото само с един е абсурд да изкараш толкова колкото е нужно на ампа дори и да е 74ah,отделно че тези кабели от по 10 квадрата са крайно недостатъчни и по тях неможе да протече такъв ампераж от който се нуждае усилвателя,за такива мощности говорим за кабели от 25 квадрата нагоре...
може ли линк на твоя амп,досега не съм виждал 20 киловата амп даже и на снимка

digitalundgrd
17-03-2009, 15:42
Много ефектно е това с екраните в подглавниците :) Браво и успех за напред... :)

RoMAN
17-03-2009, 18:22
Неразбрах този акумулатор в багажника ти втори ли е или е главния,защото само с един е абсурд да изкараш толкова колкото е нужно на ампа дори и да е 74ah,отделно че тези кабели от по 10 квадрата са крайно недостатъчни и по тях неможе да протече такъв ампераж от който се нуждае усилвателя,за такива мощности говорим за кабели от 25 квадрата нагоре...
може ли линк на твоя амп,досега не съм виждал 20 киловата амп даже и на снимка

Виждам, че понятие си нямаш за какво говориш в момента щом и на картинка не си виждал 20КВ усилвател клас D. Потърси из нета и ще видиш даже и 25КВ на картинки. А колкото до кабелите. Хвани ролетката и измери дължината на един такъв кабел и сметни пада на напрежението върху дължината и ще разбереш дали не е достатъчен кабела. Няма какво повече да обсъждаме или спорим по тази въпрос след като не си технически компетентен в тази насока.

п.с. без лоши чувства

Kamen666
18-03-2009, 10:09
Виждам, че понятие си нямаш за какво говориш в момента щом и на картинка не си виждал 20КВ усилвател клас D. Потърси из нета и ще видиш даже и 25КВ на картинки. А колкото до кабелите. Хвани ролетката и измери дължината на един такъв кабел и сметни пада на напрежението върху дължината и ще разбереш дали не е достатъчен кабела. Няма какво повече да обсъждаме или спорим по тази въпрос след като не си технически компетентен в тази насока.

п.с. без лоши чувства


Чак пък да си нямам понятие е силно казано......може да не съм експерт но със сигурност съм слагал повече музики отколкото ти...
та за ампа,за 25 КИЛОВАТА (25 000 вата) амп ти трябват кабели като за електрожен,неможеш да ми кажеш че с 10 квадрата кабел постигаш нужното,смешно е това,дори и самия кабел да ти е дълъг 50 санта....
Но както каза,няма смисъл от спорове,просто ми беше любопитно,понеже и аз съм с амп клас D моноблок и суб SPL ....нека да не разбирам ;)

old alfist
18-03-2009, 18:52
Явно системата на колегата Connor работи на границата на възможното, но когато някой е голям фен на нещо не обръща внимание на някои неудобства, които може би има.

didko_boy
19-03-2009, 12:47
колеги не разбирам от нещата за които говорите , но искам да вмъкна че Алфа 166 2.0 ТС е със генератор 120 ампер часа (според аутодата)

old alfist
19-03-2009, 22:52
колеги не разбирам от нещата за които говорите , но искам да вмъкна че Алфа 166 2.0 ТС е със генератор 120 ампер часа (според аутодата)
Повечето от нас сме лаици. Обаче,всеки осмокласник знае, че силата на тока/А/ е равна на мощността/W/ делено на напрежението/V/, или ако развъртим формулата става, че120А при работещ двигател, позволяват обща консумащия в колата 1440W. Ако вземем впредвид консуматори като климатик, перка на радиатора и какво ли не още по колата, както и загубите по кабелите за музиката остава скромен ресурс.

Kamen666
20-03-2009, 08:45
Повечето от нас сме лаици. Обаче,всеки осмокласник знае, че силата на тока/А/ е равна на мощността/W/ делено на напрежението/V/, или ако развъртим формулата става, че120А при работещ двигател, позволяват обща консумащия в колата 1440W. Ако вземем впредвид консуматори като климатик, перка на радиатора и какво ли не още по колата, както и загубите по кабелите за музиката остава скромен ресурс.

Ето че пак стигнахме до моя извод ;)

joro_alfata
20-03-2009, 18:37
Нито съм завистлив колега нито нищо,прости си ме разбрал погрешно за ватовете.
Според мене и колегите не може със една ISKRA да имаш тези 1200вата музика,не разбирам много,но един приятел в 524-ката има ~2500реални вата дал е към 6000левчета и е със 3 акомулатора и доста прилично си му свири и вчера със него си говорихме и тои също каза че е невъзможно със 1 акомулатор(този на колата)да имаш тази мощност.Не ме разбирал погрешно не ти и завиждам,харесвам колата ти но ватовете не ми се вярват,във моята алфета имам jbl12" и е 350вата а пиковата му е 1200вата за това ти викам че ватовете май не са ти реални.
Поздрави 8-)

Bobo
20-03-2009, 23:16
Повечето от нас сме лаици. Обаче,всеки осмокласник знае, че силата на тока/А/ е равна на мощността/W/ делено на напрежението/V/, или ако развъртим формулата става, че120А при работещ двигател, позволяват обща консумащия в колата 1440W. Ако вземем впредвид консуматори като климатик, перка на радиатора и какво ли не още по колата, както и загубите по кабелите за музиката остава скромен ресурс.

А според мойте скромни разбирания са поне 1680W ;)

old alfist
21-03-2009, 00:32
А според мойте скромни разбирания са поне 1680W ;)
Това значи, че може би ампеража е 140.

Speeder
21-03-2009, 13:31
Това значи, че може би ампеража е 140.

A може би напрежението е 14V.

old alfist
21-03-2009, 14:25
A може би напрежението е 14V.

Това, не е ли напрежение само между генератора и акумулатора. Ако пуснем 14V в ел.веригите може би ще има заря. Поне така си мисля аз като дилетант.

RoMAN
21-03-2009, 14:33
:shocking::Bolt:

pinko
21-03-2009, 17:57
Тази 166 е най-отвратителната гледка, която виждам през последните три години.

stani4a
21-03-2009, 19:51
подкрепям Pinko!!!

old alfist
21-03-2009, 22:17
Тази 166 е най-отвратителната гледка, която виждам през последните три години.
Ти уби всичко детско у него.

Bobo
22-03-2009, 02:36
Това, не е ли напрежение само между генератора и акумулатора. Ако пуснем 14V в ел.веригите може би ще има заря. Поне така си мисля аз като дилетант.

Ами замисли се дали в колата има две вериги с различно напрежение и ще си отговориш ;)

RoMAN
22-03-2009, 02:49
Ти уби всичко детско у него.

Зависта на българина е голямо нещо. Ама нищо свикнал съм :waving:

piqnica
22-03-2009, 10:06
Поздравления от мен! И аз много харесвам такива 'добавки', но за съжаление все изникват странични неща и все не става.. Иначе и аз съм замислил доста неща :)

vaseto34
22-03-2009, 15:04
Според мен е добре като изключим стелките,педалите и анти-радара !

achkar
22-03-2009, 15:19
Според мен радара трябва да ти е пред очите. В смисъл в полезрението.

RoMAN
22-03-2009, 16:08
Според мен радара трябва да ти е пред очите. В смисъл в полезрението.

Как го реши това?...И защо да не е там където е сега.

achkar
23-03-2009, 14:22
Ми щото като не ти е поне в периферното зрение като се съсредоточиш върху пътя и пуснеш музика и като нищо няма да го видиш как светка :)

stani4a
23-03-2009, 14:55
Зависта на българина е голямо нещо. Ама нищо свикнал съм :waving:

ха, това е голяма глупост!!! за какво да ти завиждаме бе, че си се видял с некви пари и да се покажеш колко си "голям" си си нпълнил колата с всевъзможни простотии, едно с едно да не си пасва!!! направо си махни емблемата и си сложи АЗЛК и губер вместо тапицерия! завист??? ако завиждахме, до сега да сме ти напълнили пощата с въпроси колко струват стелките и как си направи всичко толкова яко, ама я си провери пощата...:tooth::tooth:

Mury
23-03-2009, 15:06
ха, това е голяма глупост!!! за какво да ти завиждаме бе, че си се видял с некви пари и да се покажеш колко си "голям" си си нпълнил колата с всевъзможни простотии, едно с едно да не си пасва!!! направо си махни емблемата и си сложи АЗЛК и губер вместо тапицерия! завист??? ако завиждахме, до сега да сме ти напълнили пощата с въпроси колко струват стелките и как си направи всичко толкова яко, ама я си провери пощата...:tooth::tooth:
:th_up::th_up::th_up::tooth::tooth::tooth::tooth:: tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:

stani4a
23-03-2009, 15:08
:th_up::th_up::th_up::tooth::tooth::tooth::tooth:: tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:

ми тоя вече прекалява!!! завиждали сме му, ха ха ха!!!!

Mury
23-03-2009, 15:10
ми тоя вече прекалява!!! завиждали сме му, ха ха ха!!!!

Аз отдавна съм спрял да пиша в тая тема,защото човека се засегна много,пък даже ме напсува на майка:idea2::idea2::idea2:

fnt
23-03-2009, 15:53
Аз отдавна съм спрял да пиша в тая тема,защото човека се засегна много,пък даже ме напсува на майка:idea2::idea2::idea2:

И ти много се засегна :tooth:
Всеки си има вкус и си я кичи както иска, но след като пуска тема трябва да е наясно, че ще има и критики. Така че няма какво да се сърди :th_up: Успех

RoMAN
23-03-2009, 16:21
ха, това е голяма глупост!!! за какво да ти завиждаме бе, че си се видял с некви пари и да се покажеш колко си "голям" си си нпълнил колата с всевъзможни простотии, едно с едно да не си пасва!!! направо си махни емблемата и си сложи АЗЛК и губер вместо тапицерия! завист??? ако завиждахме, до сега да сме ти напълнили пощата с въпроси колко струват стелките и как си направи всичко толкова яко, ама я си провери пощата...:tooth::tooth:

Ми да, завиждаш. Личи ти. И да видял съм се с пари за разлика от теб. Айде пренеси спама си другаде.

RoMAN
23-03-2009, 16:22
Аз отдавна съм спрял да пиша в тая тема,защото човека се засегна много,пък даже ме напсува на майка:idea2::idea2::idea2:

С теб стана това, защото ми правеше контра на всяка тема, която пуснех и не се държеше колегиално. За теб същото важи със спама.

RoMAN
23-03-2009, 16:24
И ти много се засегна :tooth:
Всеки си има вкус и си я кичи както иска, но след като пуска тема трябва да е наясно, че ще има и критики. Така че няма какво да се сърди :th_up: Успех

Понякога хората не праеят критика, а направо обиждат.

Kamen666
23-03-2009, 16:27
Понякога хората не праеят критика, а направо обиждат.

така е,но понякога хората като кеб не търпят никаква критика....било тя и градивна...

georgyg
23-03-2009, 16:55
Важното е на теб да ти харесва колата, а иначе мнения много.
Вложил си труд, пари и явно желание, така че успех и не се нерви.

RoMAN
23-03-2009, 17:06
Ми щото като не ти е поне в периферното зрение като се съсредоточиш върху пътя и пуснеш музика и като нищо няма да го видиш как светка :)

Ами да ти кажа писукащия му звук е ужасен и даже през музиката се чува. Аз все пак не карам нон стоп на усилена макс музичка. Но наистина има логика в това което каза.

bouncer
23-03-2009, 17:11
Разгледай хубаво първите постове за критиката да видиш как се отнасям. Просто хората почнаха не да критикуват, а директно с обидите и презрението и да ми спорят кое как е. Кажи "не ти харесам стелките , точка" Ще разбера. Ама нв да чета "Ебати лайното" "ебати грозотията" "ебати кенефа" и тн. Нищо, че половинта които го казват самите карат кенефи за по 3000 лв.

П.С. Критиката се изразява в това, че се посочва обекта на критика, защо се обосновава и се дава съвет, кое ще подобри нещата. Това са директни обиди породени от завист и безкултурие. Аз ли трябва да уча селските бекове на етикеция? Както каза Kamen666 моля ако няма какво "градивно" или смислено да се каже по темата нека не я обсипваме с комплексарски постове и спам.

1. казва се етикет а не етикеция.
2. не ми харесват стелките ти - да сложиш ламаринени стелки в колата си е не естетично и кичозно. материалът на стелките не се връзва с нищо друго в колата и няма логика да е там.
3. колата е претруфена и накичена много повече от колкото е редно. всичките тези навигацийки, антирадари и прочие тъпизми също са безкрайно не естетични и не допринасят по никакъв начин за развиването на естетичната визия на колата ти.

преди да почнеш да плюеш искам да ти кажа, че това си е лично мое мнение и не те задължавам да го приемаш - пусналал си си колата тук за да чуеш мнения независимо дали ти харесват.
Ето ти мнение на човек с кола за над 50 000 лв - жестоко си се изгаврил с колата си. на мен ми прилича на индийско такси. айде със здраве

RoMAN
23-03-2009, 17:18
1. казва се етикет а не етикеция.
2. не ми харесват стелките ти - да сложиш ламаринени стелки в колата си е не естетично и кичозно. материалът на стелките не се връзва с нищо друго в колата и няма логика да е там.
3. колата е претруфена и накичена много повече от колкото е редно. всичките тези навигацийки, антирадари и прочие тъпизми също са безкрайно не естетични и не допринасят по никакъв начин за развиването на естетичната визия на колата ти.

преди да почнеш да плюеш искам да ти кажа, че това си е лично мое мнение и не те задължавам да го приемаш - пусналал си си колата тук за да чуеш мнения независимо дали ти харесват.
Ето ти мнение на човек с кола за над 50 000 лв - жестоко си се изгаврил с колата си. на мен ми прилича на индийско такси. айде със здраве

Благодаря за критиката, но се нуждая от антирадата ( спестява пари ) Навигацията също ми е нужна понеже моята е лишена от фабрична и без това нямат карти за БГ.

П.С. Провери тълковния речник и ще намериш думата "етикеция"

achkar
23-03-2009, 22:28
Начи да, стелките.. няма да коментирам, на Мариан са хубави. Второ - казва се Радар-Детектор, всички го бъркат и това е много дразнещо. Анти-радара е друго същество. И няма пасивен радар-детектор, щото няма и активен!! Така. Иначе писукащия звук е лошо, но някои могат да се намалят, явно твоя не може. Тоя големия ароматизатор, нз дали го държиш още ама и той е грозничък. Иначе ДВД-то е готино, ако си в задръстване, а като си караш не стърчи така, тъй че няма цигания толкова :)

Linkestis
23-03-2009, 22:38
Що не вземете да си стиснете ръцете макар и виртуално?
Има ли смисъл от толкова остри коментари и от двете страни?

RoMAN
23-03-2009, 22:40
Начи да, стелките.. няма да коментирам, на Мариан са хубави. Второ - казва се Радар-Детектор, всички го бъркат и това е много дразнещо. Анти-радара е друго същество. И няма пасивен радар-детектор, щото няма и активен!! Така. Иначе писукащия звук е лошо, но някои могат да се намалят, явно твоя не може. Тоя големия ароматизатор, нз дали го държиш още ама и той е грозничък. Иначе ДВД-то е готино, ако си в задръстване, а като си караш не стърчи така, тъй че няма цигания толкова :)

Намаля се звука, ама като го намаля забравям да го усиля после и познай... Иначе даже в документите е описано, като пасивен анти-радар. Затова така го и наричам. Активен естествено, че има. Това са нормалните анти-радари, които смущават честотите на полицейските радари. Еми то по принцип аз никога не карам със всички неща извадени. Навигацията ми е прибрана, а монитора на двд-то е изкаран само, като гледам клипове но съм направил снимката така за да се виждат екстрите. Ароматизатора даже не знам как се е озовал там, честно....Нямам спомен. Хммм понеже си културен ще ти обесня защо съм с тези стелки. Работата е там че всички други стелки много се цапат и се захабяват, а да не говорим какво е през зимата или в дъждовно време, докато тези буквално им удряш един парцал и са като нови. Много са практични. Мери за мнението ти :th_up:

achkar
23-03-2009, 23:01
Намаля се звука, ама като го намаля забравям да го усиля после и познай... Иначе даже в документите е описано, като пасивен анти-радар. Затова така го и наричам. Активен естествено, че има. Това са нормалните анти-радари, които смущават честотите на полицейските радари. Еми то по принцип аз никога не карам със всички неща извадени. Навигацията ми е прибрана, а монитора на двд-то е изкаран само, като гледам клипове но съм направил снимката така за да се виждат екстрите. Ароматизатора даже не знам как се е озовал там, честно....Нямам спомен. Хммм понеже си културен ще ти обесня защо съм с тези стелки. Работата е там че всички други стелки много се цапат и се захабяват, а да не говорим какво е през зимата или в дъждовно време, докато тези буквално им удряш един парцал и са като нови. Много са практични. Мери за мнението ти :th_up:
Моля те снимай ми го това нещо(упътването, документите), че толкова радари са минали през ръцете ми и освен че навсякъде пише радар-детектор, ами и думата анти-радар не се споменава, да не говорим за пасивен или активен. Ама ме узадачи с това. Ако можеш снимай :) Тва със стелките е така, ама не е ли много таксиджийско? При тях има трафик на хора и е нормално да се цапат. Ама ти си си само ти, пък и да не си само ти, няма да се цапат чак толкова, а и калния сезон отмина. Пък като се изцапат на автомивката маркуча и готово :)

achkar
23-03-2009, 23:03
btw, Леко ти завиждам за ДВД-то много добре е направено и издувката и всичко. И не си личи, че не е така заводско. Абе готино е.

RoMAN
23-03-2009, 23:04
Моля те снимай ми го това нещо(упътването, документите), че толкова радари са минали през ръцете ми и освен че навсякъде пише радар-детектор, ами и думата анти-радар не се споменава, да не говорим за пасивен или активен. Ама ме узадачи с това. Ако можеш снимай :) Тва със стелките е така, ама не е ли много таксиджийско? При тях има трафик на хора и е нормално да се цапат. Ама ти си си само ти, пък и да не си само ти, няма да се цапат чак толкова, а и калния сезон отмина. Пък като се изцапат на автомивката маркуча и готово :)

Абе таксиджийско, ама практично. Пак и колкот и да е качва се все някой в колата ми и винаги ще изцапа. Пак и постоянно до автомивката да ходя... Утре ще ти снимам документите на радара и ще ти го постна тука, че сега ще излизам :th_up:

RoMAN
26-03-2009, 13:47
Подлец, абе гад мръсна... :-)

А за да не съм ОФ, искам да попитам. Тоя ароматизатор не те ли дразни как виси посредата на нищото и не ти ли пречи? Никога не съм можел да разбера защо хората си увисват некви неща да се мандахерцат.

Той се отмириса вече и го няма ;)

adv_petrov
26-03-2009, 15:30
За колата, мое да е кичозна, ама екстри отвсякъде е вградил човека, за такава еволюция на Запад хората предавания правят (pimp my ride). Ако можеше всичко да променим и доискусурим идеално дизайнерски значи, поне половината тука щяхме да реботим във ПининФарина... А за стелките да не ти пука, и аз имам такива на Г3 (с 2 лица са, отдолу гумени, нали), че и такива педали си купих (ама им се развиват стягащите болчета с времето и ги махнах). И ме боли писалката - на някой му харесват, на друг - не. Въпрос на вкус. Ама верно като си пуснал темата, очаквай и негативни мнения, а понеже живеем в една китна държава дето всичко ни е наред, се очакват и обиди, че и да им се отвръща.

pinko
26-03-2009, 15:38
За колата, мое да е кичозна, ама екстри отвсякъде е вградил човека, за такава еволюция на Запад хората предавания правят (pimp my ride)

Е ако харесва да кара кола с "негърски тунинг", тва е негов избор. Всеки има право на лош вкус.

Щото ако не знаете - pimp my ride си е точно негърски тунинг, обаче направен с мнооооооооого пари и особен "вкус"


http://www.autopost.com.au/images/pimp-my-ride.jpg

pr_00f
26-03-2009, 16:47
Следващият който си позволи да използва обидни думи отлита директно.

svetozar_sosi
26-03-2009, 17:35
КАКВА КОЛА:bouncing_smiley:
Без лоши чувства, но мисля, че в стремежа си да я напълниш с екстри ЛЕКО казано си попрекалил...
Няма лошо, щом те кефи:respect:

П.С. Мислил ли си и лепенки да и слагаш?

RoMAN
26-03-2009, 17:52
КАКВА КОЛА:bouncing_smiley:
Без лоши чувства, но мисля, че в стремежа си да я напълниш с екстри ЛЕКО казано си попрекалил...
Няма лошо, щом те кефи:respect:

П.С. Мислил ли си и лепенки да и слагаш?

Не. Просто искам играчки и всевъзможни екстри. Мислел съм за подгряване на седалките и кожа.

EMo0o
27-03-2009, 01:31
Не. Просто искам играчки и всевъзможни екстри. Мислел съм за подгряване на седалките и кожа.

Варианта ти е нови седалки ;)

RoMAN
27-03-2009, 11:27
Варианта ти е нови седалки ;)

Дам направих си една сметка и май така излезе по-евтино ,отколкото да поръчвам Seat Heaters от ebay и да ходя на тапицер.

EMo0o
27-03-2009, 11:32
Дам направих си една сметка и май така излезе по-евтино ,отколкото да поръчвам Seat Heaters от ebay и да ходя на тапицер.

И се сменят за 10 минути ;)

RoMAN
04-10-2009, 13:41
Днеск е хубав ден, знаете ли защо? Защото искам с това видео да натрия носа на всички хейтъри, които оплюха колата и да благодаря на тези които казаха добри неща.

http://www.youtube.com/watch?v=txcrLsgy9ZY

Мислех да продължавам проекта със Зендер тунинг по алфата, но реших че няма повече смисъл да правя каквото и да е било друго по нея и до тук се спирам с това което е.

nasty
04-10-2009, 16:01
Честито за победата.
А за колата гледам отдавна си ги правил тези неща.
А сега има доста вариянти да си пуснеш двд на оригиалния дисплей и по-този начин да не ти пречи понякога екрана ,че е нагоре.
Ароматизатори всякакви видове и пак може да ги направиш да не се виждат.
Отзад двуцевката си е екстра , педалите пак са си добре , стелките и на мен не ми харесват - все пак караш лимузина ;)
За екраните в облегалките - не стоят добре със салона , ама ако си зимаш седалки с подгряване и са черни ще е екстра.
И радар-а може си го сложиш над огледалото ;)
Привърженик съм на чистия тунинг да е елегантна колата и една причина да ми харесват италянките е тва че са със супер дизайн :)

RoMAN
04-10-2009, 16:34
Честито за победата.
А за колата гледам отдавна си ги правил тези неща.
А сега има доста вариянти да си пуснеш двд на оригиалния дисплей и по-този начин да не ти пречи понякога екрана ,че е нагоре.
Ароматизатори всякакви видове и пак може да ги направиш да не се виждат.
Отзад двуцевката си е екстра , педалите пак са си добре , стелките и на мен не ми харесват - все пак караш лимузина ;)
За екраните в облегалките - не стоят добре със салона , ама ако си зимаш седалки с подгряване и са черни ще е екстра.
И радар-а може си го сложиш над огледалото ;)
Привърженик съм на чистия тунинг да е елегантна колата и една причина да ми харесват италянките е тва че са със супер дизайн :)

Ами той не пречи между другото и грам, също така нощем автоматично преминава в друга функция да не ми блести в очите, а нали знаеш все пак че и монитора може да се прибира ;) Знаеш ли, за седалките и аз го мислех но вече са излишни пари и като я продавам един ден ще трябва един вид да подаря тоя салон и като се замисля подлавниците не стоят чак толкова зле , защото според мен се връзват с таблото и корите в интериора. Стелките отдавна ги няма... скъсаха се вече, а ароматизатора отдавна отмириса :)

leketo84
04-10-2009, 18:28
Колега те са те оценили там където трябва ние можем само да се радваме на твоето постижение ! :dance: Задните екрани наистина се връзват повече с черен кожен салон , но както и ти го каза набиване на пари си е тва , още веднъж евала и успех за напред ! ;-)

EMo0o
04-10-2009, 19:20
Относно подглавниците .. ми не можеш ли просто да ги свалиш и да ги закараш на тапицер да ти сложат сива кожа? :)

RoMAN
04-10-2009, 19:42
Относно подглавниците .. ми не можеш ли просто да ги свалиш и да ги закараш на тапицер да ти сложат сива кожа? :)

Да може, 70-80 лв. е работата ама исках да е в тон със салона ( плюш демек) ама не могат да намерят такъв и ми предлагат сива кожа както ти казваш, тая сива кожа на кое се връзва? По-добре да си върви черното с таблото и останалта част от интериора.

EMo0o
04-10-2009, 22:04
Да може, 70-80 лв. е работата ама исках да е в тон със салона ( плюш демек) ама не могат да намерят такъв и ми предлагат сива кожа както ти казваш, тая сива кожа на кое се връзва? По-добре да си върви черното с таблото и останалта част от интериора.

Ами аз имам 2 сиви подглавника :) от стария ми салон.. Така и така съм с бежов , ако имаш желание ще ги потърся и ще измислим нещо ;)

morfius
04-10-2009, 23:33
Колега евала за ентусиазма... сега да почвам с критиката :)
Намери си ТВ/CarPC с поддръжка на външен GPS модул... или направо вгради цялото чудо в таблото - скъпо но намалява обкичването.
Още повече имаш екран там... може да се смени екрана или да се подаде сигнал към него от плеъра и навигацията.
А може да се преаранжира таблото та да се отвори място за по-голям екран, има правен подобен проект на 156.
Мястото на ароматизатора е на задна лява дръжка... или някъде другаде където няма да се мандахерца като увиснал магарешки ***.
Облегалките за глава е по-добре да са в цвета на седалките.
Надписчето отзад поне да беше цяло ли...
6000к са кофти светлина ... застани до някой с фабрични 4300к и помисли пак за читави ксенони.

Иначе аудио-видео часта е добра, задните дисплеи също, външния вид на колата е докаран.

RoMAN
05-10-2009, 01:27
Колега мерси за комплиментите, но критика не приемам. Няма нищо да променя, защото колата си спечели конкурса в сегашното състояние :) Има една поговорка "Ако нещо си работи добре, не го поправяй"

thecleaner
05-10-2009, 01:30
Колега мерси за комплиментите, но критика не приемам. Няма нищо да променя, защото колата си спечели конкурса в сегашното състояние :) Има една поговорка "Ако нещо си работи добре, не го поправяй"

Нямаше драгче да видиш как си работи :spiteful: Иначе честито, по късно разбрах че ти си спечелил аудиото.

leketo84
05-10-2009, 01:32
Взимай на Емо тапицериите и си направи всичко да ти е 6 !!! :go:

RoMAN
05-10-2009, 01:34
Нямаше драгче да видиш как си работи :spiteful: Иначе честито, по късно разбрах че ти си спечелил аудиото.

Хаха ей вярно колега, съжалявам че ме хвана в момента който музиката ми смъкна акумулатора (Изгасих колата пак забравих всичко включено). После като по чудо запали като я оставих малко. Имаше хора които се дръпнаха 2-3 пъти след Италфеста, то тогава и мъглата се дигна, малко си ме изпуснал. Ама нищо де, следващия път ще се видим ;)

EMo0o
05-10-2009, 02:46
В крайна сметка всеки си прави колата така , че да му харесва на него , да се качва с кеф в нея и да си я кара с удоволствие (може би не всички имат възможност да е на 100% така , но се стараят) ! Похвали и критики ще има винаги - хора много , вкусове и разбирания също ;) Все пак форума е да си даваме съвети и да си помагаме , което не значи че всичко казано тук ще ни допадне .. искам да кажа , че всеки казва как е най-добре за него , а не че твойто не трябва да си ти харесва на теб :) Честито и от мен за победата на феста , за нещастие не можах да дойда .. интересно ми беше да видя колата , но по-нататък ще се види (дай боже още по-добра)

RoMAN
05-10-2009, 09:27
В крайна сметка всеки си прави колата така , че да му харесва на него , да се качва с кеф в нея и да си я кара с удоволствие (може би не всички имат възможност да е на 100% така , но се стараят) ! Похвали и критики ще има винаги - хора много , вкусове и разбирания също ;) Все пак форума е да си даваме съвети и да си помагаме , което не значи че всичко казано тук ще ни допадне .. искам да кажа , че всеки казва как е най-добре за него , а не че твойто не трябва да си ти харесва на теб :) Честито и от мен за победата на феста , за нещастие не можах да дойда .. интересно ми беше да видя колата , но по-нататък ще се види (дай боже още по-добра)

Благодаря ти, относно тапицериите ще говорим след време понеже сега трябва да оправя някои неща по колата и да обновя чипа с по-нова версия и там ще отидат $$$ Така че това с подлавниците по-късно ще го мисля. Все пак мерси за предложението :)