PDA

View Full Version : търся смислено обяснение на една безсмислица.



Ранобудниче
16-12-2008, 17:06
в края на миналата седмица (в четвъртъчната вечер) учителките от детската градина, в която пребивава малкият ми син, ме уведомиха, че същия ден са ги известили "отгоре", че от понеделник - 15 декември (т.е. - вчера) в детската градина ще започне ремонт, който ще продължи до 10 януари.

предложените варианти за излизане от положение бяха 2:

1. да преместим децата си в друга сграда (сборни групи), където ще бъдат хранени със суха храна и в която витае скарлатина за разкош;

2. да си ги гледаме у дома, кой както намери за добре.

въпросният ремонт бе заплануван отдавна. през юни ни съобщиха, че ще се извършва в августовските дни, но колкото през август валя сняг, толкова имаше и ремонт в детското заведение.

към настоящия момент изведнъж се оказа, че (точно сега) са отпуснати пари за ремонт, който трябва да се случи непременно в интервала 15 дек - 10 яну.


та, питам се:

- поради каква (очевидно особено важна) причина и каква мъдра мисъл може да накара някого да вземе безумното решение да прави ремонт в средата на зимата, поставяйки родителите два дни преди началото на ремонта пред свършен факт?

- не разбирам от ремонтни дейности, дори нямам идея в какъв обем работа ще се извършва, но и след домашен ремонт последиците, под формата на натрапчиви миризми от бои, лакове и прочие, терзаят носовете седмици наред след приключването (още повече в студено време), какво остава за освежаването на голяма сграда с много помещения.. питам се, кой ще поеме отговорността, ако (да не дава Господ), поради същата (спомената по-горе) мъдра мисъл, у някое от дечицата бъде провокирана, да речем - астма?


ей такива едни обяснения си търся.

ако имате свежи идеи, ще съм признателна да ги науча.

bager
16-12-2008, 17:13
Тия са идиоти!!!
Телевизията?!? Господари на ефира?!?

didod
16-12-2008, 17:16
Едно време в казармата имаше решения в такъв стил :)

phoenix
16-12-2008, 17:20
еми... то смислено обяснение няма... за сметка на това има много малоумници... така че това е положението. Интересно, как са избрали дните за работа... може би трябваше да пишат, че ще правят ремонт на Коледа, Нова Година и прилежащите тараш празници. Дано поне да свършат нещо, а не да се окаже, че ремонта ще продължи някак изненадващо до края на януари, а защо не и средата на февруари.

Lucky
16-12-2008, 17:21
Дребен,просто са отпуснати пари които по една или друга причина не са били усвоени,да обаче сега ако не се усвоят ще трябва да се върнат в бюджета и да потънат.За това вместо да потънат по добре е да се вложат по първоначалното си предназначение.А къде са чакали парите дали в детската градина или в някоя банка или другаде е подробност.
Това е нормална практика в държавните органи от този тип училища,детски градини,министерства и т.н.

lazy
16-12-2008, 17:22
- поради каква (очевидно особено важна) причина и каква мъдра мисъл може да накара някого да вземе безумното решение да прави ремонт в средата на зимата, поставяйки родителите два дни преди началото на ремонта пред свършен факт?


Останали са им пари от бюджета. Ако не ги усвоят сега, догодина ще ги отрежат. Или ще ги усвоява някой друг ...

Old Fox
16-12-2008, 17:23
Тире едно -
вар. 1 Защото летото на девер ми Петко зълвиния син строителната фирмичка имаше работа. Ся нямат и шо да не им дадем едно проектче.
Вар. 2 щот тес пари дет сме насъбрали у излишъка требе некъде да отидат
Вар. 3 Комбинация от горните две
Тире две - aпцилютно никой

trustworthy
16-12-2008, 17:25
Aз бих се старал да чета м/у редовете. На мен ми изглежда като да е задължително парите за този ремонт да се усвоят в рамките на тази календарна година, иначе - изгарят. Ако тази мисъл е доплувала в последния момент през батака в главата на някой от титаните на икономическата мисъл в общината, последната бидейки в тази приказка в ролята на грижлив стопанин на тези учреждения...е го на :angry:

Проблемът с гледането на деца от работещи родители е наистина сериозен. Аз лично го нямам, но помня угрижените лица на съратниците ми при кандидатстването в детска градина миналата година. Тъпото е, че не ебават от обшщините за това :angry:


Останали са им пари от бюджета. Ако не ги усвоят сега, догодина ще ги отрежат. Или ще ги усвоява някой друг ...

Great minds think alike :tooth: Докато се наканя да го напиша аз...:)

bager
16-12-2008, 17:25
Това със сигурност е така. Интересно е също така, коя фирма е наета да направи ремонта.
И пак казвам :тия са идиоти!!!

...Старата лисица ме е изпреварил.

Derry
16-12-2008, 17:26
Дребен,просто са отпуснати пари които по една или друга причина не са били усвоени,да обаче сега ако не се усвоят ще трябва да се върнат в бюджета и да потънат.За това вместо да потънат по добре е да се вложат по първоначалното си предназначение.А къде са чакали парите дали в детската градина или в някоя банка или другаде е подробност.
Това е нормална практика в държавните органи от този тип училища,детски градини,министерства и т.н.

Точно има пари в излишък и те трябва да се похарчат до карая на годината. Навремето работих в едно средно училище и там имаше подобно положение в карая на годината трябваше да похарчим 20000 за 2 дни за канцеларски материали и други глупости. Голяма аванта беше. Предполагам и сега е нещо такова.

Kuku
16-12-2008, 17:29
Че е недомислено - недомислено е, по ред причини!
Ама не е ли по-добре с недомислен ремонт, отколкото без ремонт ;)

galinves71
16-12-2008, 17:35
в края на миналата седмица (в четвъртъчната вечер) учителките от детската градина, в която пребивава малкият ми син, ме уведомиха, че същия ден са ги известили "отгоре", че от понеделник - 15 декември (т.е. - вчера) в детската градина ще започне ремонт, който ще продължи до 10 януари.

предложените варианти за излизане от положение бяха 2:

1. да преместим децата си в друга сграда (сборни групи), където ще бъдат хранени със суха храна и в която витае скарлатина за разкош;

2. да си ги гледаме у дома, кой както намери за добре.

въпросният ремонт бе заплануван отдавна. през юни ни съобщиха, че ще се извършва в августовските дни, но колкото през август валя сняг, толкова имаше и ремонт в детското заведение.

към настоящия момент изведнъж се оказа, че (точно сега) са отпуснати пари за ремонт, който трябва да се случи непременно в интервала 15 дек - 10 яну.


та, питам се:

- поради каква (очевидно особено важна) причина и каква мъдра мисъл може да накара някого да вземе безумното решение да прави ремонт в средата на зимата, поставяйки родителите два дни преди началото на ремонта пред свършен факт?

- не разбирам от ремонтни дейности, дори нямам идея в какъв обем работа ще се извършва, но и след домашен ремонт последиците, под формата на натрапчиви миризми от бои, лакове и прочие, терзаят носовете седмици наред след приключването (още повече в студено време), какво остава за освежаването на голяма сграда с много помещения.. питам се, кой ще поеме отговорността, ако (да не дава Господ), поради същата (спомената по-горе) мъдра мисъл, у някое от дечицата бъде провокирана, да речем - астма?


ей такива едни обяснения си търся.

ако имате свежи идеи, ще съм признателна да ги науча.

колега идват избориии,то нали някоя партия трябва да вземе актива за нея, а пък квото ще да става.миналата година през късната есен, почти беше зафучало,на моя синковец започнаха да санират даскалото.да ама не,петко бучаров.тази пролет всичко беше подпухнало и на ново пак харчене на пари.нали знаеш в бг първо къртим после мислим.миналата пролет асвалтираха съседната улица а през есента я газифицираха.познай,сега е като бомбандирана всичко е пропаднало,нямам думи.

code
16-12-2008, 17:39
Не е ли по-лесно да гледаме на ремонта като на ремонт, къде го изби на политика. Има работа която трябва да се свърши - едни ще я вършат други ще обсъждат и тва е. :-)

Stoyan Georgiev
16-12-2008, 17:43
под вола теле ;)

по празниците е по-лесно защото така или иначе 1 седмица децата са вкъщи покрай почивката на родителите - 1/3 от времето вече замина, след това ако има баба/дядо 1 седмица като подарък за празниците - да гледат внучето седмица и половина - и хоп остана само една седмица , която все някак ще се намести :)

bager
16-12-2008, 17:53
А някой от вас боядисвал ли е зимата?
Или е мазал с вар???
Няма такава влага и смрад, до пролетта ще им вони на децата.

viki
16-12-2008, 18:31
Според мен просто трябва да усвоят някакви пари до края на годината ,затова е цялата работаhttp://www.foxes2.be/k/girl_sigh.gif

DarkKnight
16-12-2008, 18:35
А някой от вас боядисвал ли е зимата?
Или е мазал с вар???
Няма такава влага и смрад, до пролетта ще им вони на децата.

Напълно съм съгласен. И ще е много влажно. А се знае и че където има влага има и мухал, а и след година ще е отново за ремонт само дето ще им е смърдяло на децата. Простотията е на 100%

trustworthy
16-12-2008, 18:37
Че е недомислено - недомислено е, по ред причини!
Ама не е ли по-добре с недомислен ремонт, отколкото без ремонт ;)

То е чудесно даже, ама докато са на работа родителите, къде ще е детето? Там е проблематиката ;) Има и детегледачки за по 200-300 и нагоре лв на месец, ама...

galinves71
16-12-2008, 18:47
Не е ли по-лесно да гледаме на ремонта като на ремонт, къде го изби на политика. Има работа която трябва да се свърши - едни ще я вършат други ще обсъждат и тва е. :-)
ъм чи то всичко в живота си е политика.някой хващали се на нещо в днешно време ако няма изгода?а и това не са пари от родителите а от държавата,а щом са от нея то те казват кога не гледат ни деца ни баби.

Kris
16-12-2008, 19:28
Че са малоумници не споря ... ама като почнат да падат таваните върху децата се почва едно безкрайно плюене как не са направили ремонт ...

Ранобудниче
16-12-2008, 20:36
.. Дано поне да свършат нещо, а не да се окаже, че ремонта ще продължи някак изненадващо до края на януари, а защо не и средата на февруари.

ъхъ..
това тире го пропуснах неволно..


@ отче, намери ми гледачка за 300 лв на месец на пълен работен ден за Сф и ще те почерпя кот кайш.

Mind_Control
16-12-2008, 22:47
Че е недомислено - недомислено е, по ред причини!
Ама не е ли по-добре с недомислен ремонт, отколкото без ремонт ;)

И аз това викам! + тва нищо им няма на децата, модерните бой не са опасни за здравето, даже са ароматизирани!

pavlin
17-12-2008, 04:53
А дали въобще ще направят ремонт, един господ знае. Нищо чудно само да замажат положението и да приберат парите.

trustworthy
17-12-2008, 07:58
ъхъ..
това тире го пропуснах неволно..


@ отче, намери ми гледачка за 300 лв на месец на пълен работен ден за Сф и ще те почерпя кот кайш.

Ами по нашия край се намираха за по 15-ина лв на ден по едно време. Аз имам сериозен бекъп по отношение на детегледането, та не ми се е налагало да прибягвам до детегледачка, но такива бяха ставките преди 1-2 години...т.е. от толкова почваха :) Иначе и за 2к лв могат да се намерят, сигурен съм :)
Прати клонинга насам и ше ми зачислим една баба да го обгрижва, няма проблем :)


И аз това викам! + тва нищо им няма на децата, модерните бой не са опасни за здравето, даже са ароматизирани!

По разбираеми причини бюджетът за този ремонт ще е твърде свит и едва ли ще използват последния писък на модата в строително-ремонтните работи ;)


А дали въобще ще направят ремонт, един господ знае. Нищо чудно само да замажат положението и да приберат парите.

Е, това си е ясно. После даже ще поискат и някой лев от родителите за дребни довършителни работи и декорации :)

fred
17-12-2008, 09:16
Ми то, /не алфа МиТо/ у нас винаги е така.В нашата детска беше подобна картина/миналата година/.Цяло лято дремаха и през есента почнаха ремонт.Поне това лято смениха дограмите през лятото-има светлина в тунела един вид :shutup:
Но като цяло, като сме сбъркано общество, то всичкото не е сбъркано, генерално да заключа

Бобби
17-12-2008, 09:28
Баби няма ли...?.

Susscrofa
17-12-2008, 09:31
Баби няма ли...?.

Кви баби бе Боби жената за лакове и миризми говори ти за бабета. Декември нема бабета, всички са по ски курортите. Стандарта се вдигна вече тва да не е преди Станишко времето.:drunk::drunk::drunk:

Ранобудниче
17-12-2008, 10:55
Ами по нашия край се намираха за по 15-ина лв на ден по едно време.

...Прати клонинга насам и ше ми зачислим една баба да го обгрижва, няма проблем :)



това време ще да е било или твърде отдавна, или разкрачът в цените на бавачкте Варна-София е драстичен.
аз в момента плащам 300 лв. (в т.ч. - карта за градски транспорт за цялата градска мрежа) за 3 часа (от 17 до 20) в работен ден, което включва прибиране от градината и дундуркане, докато или аз, или по-добрата ми половина се преборим с трафика.

бабите са нож с 2 остриета.
това и към Боби.




..Но като цяло, като сме сбъркано общество, то всичкото ни е сбъркано, генерално да заключа

съгласих се.

galinves71
17-12-2008, 11:48
Според мен просто трябва да усвоят някакви пари до края на годината ,затова е цялата работаhttp://www.foxes2.be/k/girl_sigh.gif

ами това е предимството да живееш в провинцията,тук за гледане на стар човек и бършене на осрани дупета плащат около 200лв а в софия за по-малко от 4стотака трудна работа.

JORDI
17-12-2008, 12:26
Парите се отпускат в началото на годината, но първо се умува колко могат да се откраднат от тях под форма на обяснение, че се правят "проучвателни работи"!:calc: Явно до лятото не са могли да си пресметнат чистата печалба и сега ще хванат период за двете години и познайте как се мами тогава с парите!Навсякъде е така!8-)

Ранобудниче
17-12-2008, 13:39
Парите се отпускат в началото на годината, но първо се умува колко могат да се откраднат от тях под форма на обяснение, че се правят "проучвателни работи"!:calc: Явно до лятото не са могли да си пресметнат чистата печалба и сега ще хванат период за двете години и познайте как се мами тогава с парите!Навсякъде е така!8-)

ясно е, че иде реч за пари.


също така е ясно, че на никого не му пука.

нито за децата (бъдещите пораснали хора на страната ни, към които отправяме големите си надежди да оправят кочината, в която живеем и на които даваме страхотин ЛИЧЕН пример).

нито за родителите, които във всяка секунда трябва да са на нокти и с магическа пръчица да се справят с всяка ситуация.

нито дори за измъчените женици, работещи в детското заведение, които освен че вземат мизерно ниски заплати, са принудени в подобни ситуации за норматив да изиграят ролята на общи работници, пренасяйки целия багаж, инвентар, играчки, чаршафчета и прочие от една сграда в друга, за да приведат подлежащите на ремонт помещения в удобен за логаритмуване вид.


но определено сериозно обмислям възможностите за реакция.

Бобби
17-12-2008, 13:40
бабите са нож с 2 остриета.

Вниманието към детето е много по голямо....отколкото на бавачката....но все пак ти си знаеш!

Sunny
17-12-2008, 14:05
То е чудесно даже, ама докато са на работа родителите, къде ще е детето? Там е проблематиката ;) Има и детегледачки за по 200-300 и нагоре лв на месец, ама...
Май не ти се е налагало да си актуализираш разходите според ценоразписа за детегледачки ? Лесна твойта щом си имаш бек-ъп .Питай ме какви цени ми обадиха онзи ден за детегледатчка на 22.12 от 19h до към 2-3-4h през ноща + транспорт TAXI защото нямало с какво да се прибират по него време .

trustworthy
17-12-2008, 14:52
Май не ти се е налагало да си актуализираш разходите според ценоразписа за детегледачки ? Лесна твойта щом си имаш бек-ъп .Питай ме какви цени ми обадиха онзи ден за детегледатчка на 22.12 от 19h до към 2-3-4h през ноща + транспорт TAXI защото нямало с какво да се прибират по него време .

Идея си нямам, ако трябва да съм честен :shutup: Но, ако трябва да сме сериозни, трагедията идва от това, че държавицата подхвърля по 15-20 лв на дете на месец (не съм 100% сигурен за сумата) и нехае. Ако политиката и в това отношение бе по-сериозна, то тогава можехме да говорим за вариант, в който, примерно, половината от сумата, необходима за детегледачка, да се осигуряваше от държавата, а другата половина да е за сметка на родителите, които си ходят на работа. Това е действаща схема, в действие в някои нормални държави. Това, което нашите кратунеци измислиха наскоро с бабите детегледачки, е бегло загатване за минимална държавническа мисловна дейност в тази насока, но е далеч от желаното.

А схема с детските градини с групи от по 30 деца е бъгава още в основата си. Почти всеки ден родители оставят болните си деца на градината, защото нямат къде другаде да ги оставят. После тези деца разболяват останалите. Да не говорим, че малкия, дето е на 1 годинка, също кара болестите, защото кака му ги носи и в къщи. тези родители постъпват така, не защото са безотговорни, а по принуда, понеже няма как да отсъстват от работа. При това, не защото законово няма такъв начин, а защото роботодателите ще им намажат ските за нула време, ако тръгнат да си вземат болнични или отпуск за гледане на детето си.

Гнила работа е отвсякъде :-(

търтей
17-12-2008, 14:54
ае стига с тоя социализъм бе
държавата
еми толкова - държаваната работа винаги е половинчата и податрлива на корупция
социологически закон

стегайте се в кръста, работа яко и има секви варианти

viki
17-12-2008, 15:03
ае стига с тоя социализъм бе
държавата
еми толкова - държаваната работа винаги е половинчата и податрлива на корупция
социологически закон

стегайте се в кръста, работа яко и има секви варианти
Е затФа ще те зема тебе,да не рева после по форумите,че немога да си гледам децатаhttp://www.foxes2.be/k/girl_blum2.gifhttp://www.foxes2.be/k/girl_crazy.gif

trustworthy
17-12-2008, 15:04
ае стига с тоя социализъм бе
държавата
еми толкова - държаваната работа винаги е половинчата и податлива на корупция
социологически закон

стегайте се в кръста, работа яко и има секви варианти

Ти ся мълчи, щото да не започнат въпросите относно прецаканото онлайн подаване на документи за детските заведения миналата година:smackbum::tooth:

търтей
17-12-2008, 15:07
Ти ся мълчи, щото да не започнат въпросите относно прецаканото онлайн подаване на документи за детските заведения миналата година:smackbum::tooth:

а ти колко часа вися на студа отворко, като не беше прецакано онлайна и изобщо нямаше онлайн?
м?
как изобщо се вреди от връзкарите?
дето дори в прецакания ги нема
изобщо па като не си го провабла как цанеш че е прецакан?
оти да извадя колеги от форума дето се красираха на първо желание?
при тоя прецакания онлайн?
:drunk:

trustworthy
17-12-2008, 15:21
а ти колко часа вися на студа отворко, като не беше прецакано онлайна и изобщо нямаше онлайн?
м?
как изобщо се вреди от връзкарите?
дето дори в прецакания ги нема
изобщо па като не си го провабла как цанеш че е прецакан?
оти да извадя колеги от форума дето се красираха на първо желание?
при тоя прецакания онлайн?
:drunk:

На повечето въпроси мога да ти отговоря единствено на лични :drunk: Иначе по стар провинциалистки обичай си спах в колата пред детската градина в нощта преди записването, заедно с още 20-ина ентусиаста. Беше зима, имаше сняг до глезените (се пак за Варна говорим), ама не се оплаквам :)

търтей
17-12-2008, 15:27
На повечето въпроси мога да ти отговоря единствено на лични :drunk:

знам аз знам :bigracer:
затова не я почвай тая тема че сложно стаа :drunk:

Stefo
17-12-2008, 17:20
...Питай ме какви цени ми обадиха онзи ден за детегледатчка на 22.12 от 19h до към 2-3-4h през ноща + транспорт TAXI защото нямало с какво да се прибират по него време .
Питам те :)
Ако искаш и на лични, много е гадно да са далеч бабите, не можеш да мръднеш никъде.

mim
17-12-2008, 22:48
модерните бой не са опасни за здравето

кво викаш, боят изгражда, не разгражда? :pp:
а боите цапат

Ранобудниче
18-12-2008, 07:23
кво викаш, боят изгражда, не разгражда? :pp:
а боите цапат

модерното схващане е, че правилното изписване на думите е недостатък.
или поне архаизъм.
или и двете.

galinves71
18-12-2008, 07:39
ай ,пак сменихте темата.ранобудниче ти още ли се вайкаш за този проблем?предполагам че си плащаш здр.осигуровки и си имаш джипи ,ам кво чакаш?аз съм в отпуск до 12.1.09 и не ми стигнаха няколко дни и трябваше да пускам не платена.......?:doctor:

Ранобудниче
18-12-2008, 09:43
ай ,пак сменихте темата.ранобудниче ти още ли се вайкаш за този проблем?предполагам че си плащаш здр.осигуровки и си имаш джипи ,ам кво чакаш?аз съм в отпуск до 12.1.09 и не ми стигнаха няколко дни и трябваше да пускам не платена.......?:doctor:

чисто персонално проблемът е решен.
което не решава глобално недомислиците.
по линията "не ме занимавайте с глупости" всеки си кюта, колкото да преживява или живурка ден за ден, решавайки собствения си проблем (според силите и възможностите си и според ценностната си система), нехаейки за това, че кръгът е омагьосан и това, което се случва днес на нас, утре ще се случи на децата ни, ако веднъж завинаги не спрем с примиренчеството.


колкото до правописа, не виждам нищо лошо да се обсъжда, независимо от основната тема, защото с всеки изминал ден въпросът става все по-болен и в същото време - все по-незначителен за лавинообразно увеличаващ се брой хора.
няма да приема за естествено, че неграмотността е нормална.
не знам дали си спомняш, преди няколко месеца имаше чудна тема по тоя въпрос, която (както всяка полезна инициатива) много бързо се изроди и в крайна сметка - беше заключена.
какво излиза - в нарочните теми не може да се обсъжда, защото въпросът е неудобен, а в останалите - защото е отклонение или спам?

galinves71
18-12-2008, 12:15
чисто персонално проблемът е решен.
което не решава глобално недомислиците.
по линията "не ме занимавайте с глупости" всеки си кюта, колкото да преживява или живурка ден за ден, решавайки собствения си проблем (според силите и възможностите си и според ценностната си система), нехаейки за това, че кръгът е омагьосан и това, което се случва днес на нас, утре ще се случи на децата ни, ако веднъж завинаги не спрем с примиренчеството.


колкото до правописа, не виждам нищо лошо да се обсъжда, независимо от основната тема, защото с всеки изминал ден въпросът става все по-болен и в същото време - все по-незначителен за лавинообразно увеличаващ се брой хора.
няма да приема за естествено, че неграмотността е нормална.
не знам дали си спомняш, преди няколко месеца имаше чудна тема по тоя въпрос, която (както всяка полезна инициатива) много бързо се изроди и в крайна сметка - беше заключена.
какво излиза - в нарочните теми не може да се обсъжда, защото въпросът е неудобен, а в останалите - защото е отклонение или спам?

много нете разбрах ама карай.търсиш съвет а пишеш да не те занимаваме с глупости:calc:

Ранобудниче
18-12-2008, 12:20
много нете разбрах ама карай.търсиш съвет а пишеш да не те занимаваме с глупости:calc:

карай да е.
не написах това :)

milenamr
18-12-2008, 13:16
Останали са им пари от бюджета. Ако не ги усвоят сега, догодина ще ги отрежат. Или ще ги усвоява някой друг ...
Има голяма вероятност точно това да е истината.А другия вариант е парите за съответната година да са били усвоени вече, а сега да е момента да се отчете и дейността.
И в двата случая не е добре-дано всичко мине бързо и точно...да не повярваш:unsure: