PDA

View Full Version : еко такса



galinves71
16-12-2008, 19:01
кога се плаща еко такса?колата я купих миналата година,нищо не помня да съм плащал.при смяна на собственик без да сменяш номерата трябва ли да се плаща тая такса и каде?

vovata
16-12-2008, 19:10
при смяна на собственик без да сменяш номерата трябва ли да се плаща тая такса и каде?

Не се плаща !
Плаща се само при нов внос.

mochko1
16-12-2008, 19:10
Еко таксата е еднократна и се плаща при първото регистриране в кат. Ако колата ти е нов внос и като и слагаш БГ номерата те ушушкват 200 кинта еко такса. Ако греша някой да ме поправи.
П.П. Аз като регистрирах мойта 2 дена преди това я бяха вкарали тая такса ,пуст късмет бе :angry:

hristugena
16-12-2008, 19:15
Аз предлагам да въведем:
1.Такса въздух
2.Такса гориво
3.Такса МПС - изплащана при всяко минаване през дупка..
4.Такса :busted_cop:
5......
6......
7.Такса България...:ph34r:

mimouzunov
16-12-2008, 19:16
Еко таксата е еднократна и се плаща при първото регистриране в кат. Ако колата ти е нов внос и като и слагаш БГ номерата те ушушкват 200 кинта еко такса. Ако греша някой да ме поправи.
П.П. Аз като регистрирах мойта 2 дена преди това я бяха вкарали тая такса ,пуст късмет бе :angry:

Еми и моята беше с транзитни номера на три дена от как беше вкарана от Италия обаче несъм плащал екотакса в кат!!!

mochko1
16-12-2008, 19:20
Еми и моята беше с транзитни номера на три дена от как беше вкарана от Италия обаче несъм плащал екотакса в кат!!!

Таксата я вкараха краят на Юни или началото на Юли не съм сигурен ,мацката от банковият клон дето си плащаш номерата ми каза ,че 2 дена преди да си рег-на колата и са я вкарали тая такса.

galinves71
16-12-2008, 19:20
добре де,аз миналата година не съм плащал поне не аз ако автоджамбазите са го сторили не знам.и след като е влязъл скоро този бирник дали няма да ме рекетират?вчера ходих в кат да питам колко ще ми струва смяната на талона и те ми казаха около 30 кинта .значи няма да има такса или забравиха да ми кажат това.ще съм ви много благодарен за отговорите щото утре мисля да я прехвърлям и да зная дали си струва или не.давам 90лв на адвокатката ми и няма да се занимавам аз.

DarkKnight
16-12-2008, 19:24
кога се плаща еко такса?колата я купих миналата година,нищо не помня да съм плащал.при смяна на собственик без да сменяш номерата трябва ли да се плаща тая такса и каде?
Тя е само при нов внос и се плаща в КАТ. Поне така беше когато си купих красавицата ;)

cbox
22-12-2008, 19:38
От http://bgcar.eu/kola-registracia-vnos.php

От 18 юни 2008г. в КАТ се събира екотакса от 200лв. за над десет годишни коли, така че си носете повечко пари за регистрацията в случая. За новите коли екотаксата е 110лв., за тези до 5 години - 150лв. и тези до 10г. - 190лв. Екотаксата се заплаща еднократно, при внос или при вътрешнообщностно придобиване.

galinves71
22-12-2008, 21:59
От http://bgcar.eu/kola-registracia-vnos.php

От 18 юни 2008г. в КАТ се събира екотакса от 200лв. за над десет годишни коли, така че си носете повечко пари за регистрацията в случая. За новите коли екотаксата е 110лв., за тези до 5 години - 150лв. и тези до 10г. - 190лв. Екотаксата се заплаща еднократно, при внос или при вътрешнообщностно придобиване.
всичко е ок,колата е вече оправена.все пак тенкс.

MrX
22-12-2008, 22:39
Аз предлагам да въведем:
1.Такса въздух
2.Такса гориво
3.Такса МПС - изплащана при всяко минаване през дупка..
4.Такса :busted_cop:
5......
6......
7.Такса България...:ph34r:

А аз предлагам да завъртиш ключето на властелина на пръстените и да ни отървеш от присъствието си!