PDA

View Full Version : Пълнене "до горе"



Gh0stRider
19-12-2008, 22:41
Колеги кой ся ше сподели, я от опит я от другъде ако знае, колко литра бензинец се побира от момента в който зареждането на гориво само спре, до доливане до ръба на капачката на резервоара? под 1 литър.. 2-3 ли.. над 5 ли...?
Съмнявам че ме цакнаха с топла бира ;)

Furious 155
20-12-2008, 00:03
Колеги кой ся ше сподели, я от опит я от другъде ако знае, колко литра бензинец се побира от момента в който зареждането на гориво само спре, до доливане до ръба на капачката на резервоара? под 1 литър.. 2-3 ли.. над 5 ли...?
Съмнявам че ме цакнаха с топла бира ;)

винаги цакат... аз не мисля че в бг има бензиностанция която колонката и като сипеш 10 или 20 литра си сипал точно толкова или повече...винаги е надолу...
има доста теми по темата, така да се каже, даже историята има доста спомени - прост пример - купуваш пластмасова туба 5 литра от омв и сипват в нея 6.2 литра....:big_whoops:

MAGIC!!!

Gh0stRider
20-12-2008, 00:26
че теми такива бол.. има, че цакат на ПОВЕЧЕТО места.. да. Не може да няма обаче и коректни бензиностанции ;) , просто до ся бях уверен в тази вече 2ра година... ся не знам дали лъжат с количеството щото не знам колко литре над каталожните данни могат да се набутат в 1 кола.. За инфо- тва е Еко-то на шипченски проход: до там се добрах с макс 1-2 литра останали в резервоара (а може да са били и по малко кой знай.. ), зареждам до горе, изрично казах до капачката да напълни, резервоара ми е 58л и като махнем да кажем 1 литър който си е вътре -57, е набутаха 61,7л. та се питам дали е възможно да влезат тея литри...

търтей
20-12-2008, 00:30
3 литра може да влезат в тръбата
сигурно може и повече

Gh0stRider
20-12-2008, 00:34
аЙЙ спокоЙен съм:naughty:

tokata_pz_flex
20-12-2008, 01:34
Аз доколкото знам , има начин ( с някакъв бутон в резервоара ) да се обезвъздуши положението и да се поберат още 2-3 литра . Може и да са ме изментили :)

Gh0stRider
20-12-2008, 01:40
Аз доколкото знам , има начин ( с някакъв бутон в резервоара ) да се обезвъздуши положението и да се поберат още 2-3 литра . Може и да са ме изментили :)

Кое да се обезвъздуши, резервоарът ли? Еми пълниш до горе и се обезвъздушава ;) кви копчета кви 5 леа

tokata_pz_flex
20-12-2008, 01:43
Точно резервоара , да не мислиш , че ако го оставиш ще прелее ? Имало си някаква чупаряга , която обезвъздушавала . Мой приятел бензинджия ми каза , на ФауВе било така . Аз не отбирам , и не споря :)

Sunny
20-12-2008, 02:14
Законно установения допуск на бензино(дизел) колонка е 1% на 20 литра на бързи обороти по еталонна (метрологична) мярка и 2% за бавни обороти .
Примерна бакалска сметка - за 50литра са +/- 0,5 литра .

Точно резервоара , да не мислиш , че ако го оставиш ще прелее ? Ако пистолета е наред не може да прелее и трябва да изключи когато горивото стигне ДО тръбата .
Търтея е прав донякъде - могат да се съберат още 2-3 литра до капачката но там вече дебитомера е на бавни обороти и допуска е по голям т.е. още те цакат .

MrX
20-12-2008, 09:32
Работих преди години на бензиностанция, от реномираните както ги наричат, та там всяка седмица се правеха замервания на колонките с така наречената "канта", сертифициран съд от института по метрология, 20 литра, запечатан и разграфен с допустимото отклонение. Ми всеки път излизаше в нормите. За обезвъздушаването да ви светна, да има го този момент. Като доста по-интелигентни от редовия покупател на автомобил, производителя е сметнал, че е нужно пространство в резервоара, което да обира вариациите в разширението на горивото и да го държи в безопасно налягане, та оставил той видиш ли едно определено количество празно място в резервоара за което. На повечето автомобили има бутон за неразумни юроде от типа булгар, след натискането му се освобождата насубралото се налягане точно от този обезопасителен обем и резервоара побира още гориво.Това количество екстра гориво варира. Аз лично на пасат нам си коя серия съм побирал(по желание на собственикаму) 25 литра над каталожните данни за резервоара- до капачката буквално. Но всеки сам решава по какъв начин ще сложи край на живота си! Да сте чували за газовите бутилки, че се пълнят до 80% от обема, а да сте чували, че предпазителите се отстраняват, същото е и с бензина( за него имам наблюдения)

vikoalfa
20-12-2008, 12:19
Работих преди години на бензиностанция, от реномираните както ги наричат, та там всяка седмица се правеха замервания на колонките с така наречената "канта", сертифициран съд от института по метрология, 20 литра, запечатан и разграфен с допустимото отклонение. Ми всеки път излизаше в нормите. За обезвъздушаването да ви светна, да има го този момент. Като доста по-интелигентни от редовия покупател на автомобил, производителя е сметнал, че е нужно пространство в резервоара, което да обира вариациите в разширението на горивото и да го държи в безопасно налягане, та оставил той видиш ли едно определено количество празно място в резервоара за което. На повечето автомобили има бутон за неразумни юроде от типа булгар, след натискането му се освобождата насубралото се налягане точно от този обезопасителен обем и резервоара побира още гориво.Това количество екстра гориво варира. Аз лично на пасат нам си коя серия съм побирал(по желание на собственикаму) 25 литра над каталожните данни за резервоара- до капачката буквално. Но всеки сам решава по какъв начин ще сложи край на живота си! Да сте чували за газовите бутилки, че се пълнят до 80% от обема, а да сте чували, че предпазителите се отстраняват, същото е и с бензина( за него имам наблюдения)

А така бивш колега,напълно си прав.Стига с тея съмнения и глупости,че видите ли все някой ви набутва.
Като се съмнявате за колонката на дадена бензиностанция,искайте да се провери пред вас.Проверката е в 20л канта.Толкова пъти съм правил метрология за 4г,че ушите са ми пукали и нито веднъж не е сипвано по-малко,даже имало случаи повече.Колкото до тубата от пластмаса 5л,ами не е толкова,повече е нарочно заради лятото,за да си се раздува.Пробвай я с няква друга течност и ще видиш,че е над 5л поне с 1л.

didiod
20-12-2008, 12:25
А така бивш колега,напълно си прав.Стига с тея съмнения и глупости,че видите ли все някой ви набутва.
Като се съмнявате за колонката на дадена бензиностанция,искайте да се провери пред вас.Проверката е в 20л канта.Толкова пъти съм правил метрология за 4г,че ушите са ми пукали и нито веднъж не е сипвано по-малко,даже имало случаи повече.Колкото до тубата от пластмаса 5л,ами не е толкова,повече е нарочно заради лятото,за да си се раздува.Пробвай я с няква друга течност и ще видиш,че е над 5л поне с 1л.

Напъпно сте прави,има обезвъздушителен бутон на пове4ето дизелови автомобили,пък и дизела се пени в баката.:on_da_beach:

Gh0stRider
20-12-2008, 14:08
На алфите конкретно има ли такъв бутон? А и попринцип къде се намира?

Nasko_77
20-12-2008, 14:51
А нафтата... много се пени и самата пяна удря прекъсвача на пистолета от колонката, като го опре.
От там е и заблудата малко.
Аз от цъкване на прекъсвача до.. виждането на нафтата в течно състояние буквално в гърлото... бая литри съм наливал. С много изчакване и на пресекулки обаче.

pr_00f
20-12-2008, 16:22
И на алфата и на Ланчата - около 2,5-3 литра след като изключи докато стигне преливане.
Аз само така си наливам де :)

ФЕРАРИСТ
20-12-2008, 16:27
Стига с тея съмнения и глупости,че видите ли все някой ви набутва.
Като се съмнявате за колонката на дадена бензиностанция,искайте да се провери пред вас
Те си наваксват с газта бре, там е анархия пълна.....

голямата риба
20-12-2008, 19:47
ако е за алфата

първо пистолета ще изключи много рано
защото нафтата се пени
след като изключи можеш да доливаш още доста

относно мерилката
един път вдигнах шела до нас на крак
и наистина колонката сипа точно според БДС стандарта
обаче БДС-стандарта е +- 200 грама на 20 литра
при показания на колонката точно 20 литра
в мерката липсваха точно 200 грама

Sunny
20-12-2008, 22:16
и наистина колонката сипа точно според БДС стандарта
обаче БДС-стандарта е +- 200 грама на 20 литра
при показания на колонката точно 20 литра
в мерката липсваха точно 200 грама
Е па нали и аз тва казвам - 1%

DJ_STIVAN
21-12-2008, 22:42
На моята досега не съм хващал да ме мамят. Винаги зареждам на една и съща бензиностанция и в повечето пъти до горе. Даже последния път като стигнах на бензиностанцияте се чуваше звук в резервуарка като смучене на сламка в празна чаша :big_whoops: та... тогава сипах точно до капачка 48.5 литра при 50 литров резервуар. А иначе имам наблудения, че от ОМВ колата нешто дига разхода ....

BatVas
22-12-2008, 10:28
Абе 200 грама ще ги преживеем . На една колежка при желанието и "До горе" започват да зареждат - сеща се че забравила нещо в колата и бензинджийчето клекнало до колата си пълни едно тубенце за нейна сметка - така че внимавайте с крайните колоники

Violator
22-12-2008, 18:20
Абе 200 грама ще ги преживеем . На една колежка при желанието и "До горе" започват да зареждат - сеща се че забравила нещо в колата и бензинджийчето клекнало до колата си пълни едно тубенце за нейна сметка - така че внимавайте с крайните колоники
Тоя да го хванеш и със шутове да овършееш бензиностанзията с него