PDA

View Full Version : Дупки, дъжд, мъгла и тъмнина...



digitalundgrd
20-12-2008, 01:24
Напоследък, откакто времето се скапа...Почна да вали, да се пускат едни мъгли итн съм забелязал, че всяка втора дупка тип "кратер" е моя!!! Сърцето ми се къса като чуя как изтропва в ямата...
Не знам в мен ли е проблема - ама мисля че очите са ми добре....Като караме 2 коли една срещу друга, не виждам абсолютно нищо пред мен...Явно си плача за ксенон, защото с тези фарове не видя абсолютно нищо! :cry:

При вас как е?

raiders
20-12-2008, 01:26
Същото, особено на моста в Надежда е ужас:thumbdown:, аз даже се чудех светат ли ми фаровете

tokata_pz_flex
20-12-2008, 01:29
Сега се прибирам от Пловдив в брутална мъгла . Нищо не се вижда , нито маркировката е като хората , нито фаровете ми , нито очите ми . Трябва да направя нещо по въпроса ( ксенон и очила ) .

Bella
20-12-2008, 01:47
И аз днес бях в Пловдив и имаше мъгла още в 5 по пътя към Ст.З.
Проблема не е в мъглата,а в това че в БГ няма нито една маркировка като хората...по мантинелите светлоотразителите не отразяват нищо...самата маркировка по пътната настилка е мизерна и не се вижда добре дори през деня ...
Колеги,бъдете внимателни!-само това мога да ви кажа.

tokata_pz_flex
20-12-2008, 01:50
А в 1 часа беше лудница , карам с 30-40 , и е мрачно като в гъз ! Поне маркировката да си оправят . А за светлоотразители по мантинелите не говоря . . . На пътя Пазарджик - Пловдив мантинели НЯМА :notworthy:

digitalundgrd
20-12-2008, 01:57
Уфф успокоих се, че не съм само аз. Бях се притеснил, че недовиждам :) Ще събирам пари за Ксенон

Васил Петров
20-12-2008, 02:08
е аз тамън ги сабрах са трябва да правя тампони от пред ама нали си плащам данък в размер 161лв и си свиркам от строшени зъби по дупките :cry:

bass
20-12-2008, 09:21
...всяка втора дупка тип "кратер" е моя!!!

Ела пак да си ги мерим като почнеш да целиш всяка (а не всяка втора) дупка :tooth:
Аз съм с ксенон и работата е много по-добре от миналата година, но като е мокър пътят и лъщи, анемичната маркировка съвсем се не види...

JAMAL
20-12-2008, 09:33
Ксенона, че свети по добре....свети, но мисля и да монтирам от тези риболовните радари, да може да отчита какво се намира под водата, заливаща улиците ни.

Gh0stRider
20-12-2008, 15:13
Явно си плача за ксенон, защото с тези фарове не видя абсолютно нищо! :cry:

При вас как е?


От скромния ми опит с ксенон (имам го от 3 седмици) при каране в града мога да споделя, че на улица с улично осветление, с насрещно движение и мокро, практически няма разлика от обикновените крушки- пак нищо не се вижда. Значи ако го няма уличното осветление.. и насрещните коли, но е мокро - е тогава е по добре от халогените.. но иначе просто не е проблема "колко са ми слаби фаровете", а колко силни са отраженията върху пътя от отсрещния автомобил, а именно колко са силни неговите фарове...

Kuku
20-12-2008, 15:21
Уфф успокоих се, че не съм само аз. Бях се притеснил, че недовиждам :) Ще събирам пари за КсенонНал за ноа кола сЪ гласиш - "Кросвагонььь" с ксинонти ;)





П.П.
Жамал, "риболовен радар" се нарича "сонар", баце ;)

digitalundgrd
20-12-2008, 15:26
Аха.., ама все пак тая ще си я оставя за "муле" и ще си я карам в Софийските окопи и задръствания, та ще и боцна едни "ксинонти" хиихиххи

Kuku
20-12-2008, 15:30
Твойта с лупи ли е на фаровете или само така ми се струва на малката снимчица?

digitalundgrd
20-12-2008, 15:37
Така ти се струва Кики :) Нямам лупи. Та добре че ме подсети. Защо всички 145 примерно имат, а на 147 и 156 не слагат лупи???!

Kuku
20-12-2008, 15:41
147 и 156 имат лупи само на фаровете с фабричен ксенон ;)

ФЕРАРИСТ
20-12-2008, 16:30
Същото, особено на моста в Надежда е ужас:thumbdown:, аз даже се чудех светат ли ми фаровете
На колелото там ако идеш откъм тецовете към ломско и ако си много навътре и по засилен, има една върна надолу, дето ако си малко по засилен, и ти е отишла предницата на кино......

soldier
20-12-2008, 17:09
Ксенона не помога толкова срещу фаровето и на мен ми е гадно, както ти казваш особено в града :(
Та затова по-бавничко вечер