PDA

View Full Version : Акциз?



vencialfa
20-12-2008, 09:42
Носят се слухове за падането на акциза при старите автомобили,някой да знае нещо по-достоверно?Много ми се ще 2.5 V6 ама на държавата толкова пари няма да дам.

Stoyan Georgiev
20-12-2008, 11:12
айде дано не, България ще се напълни с трилитрови зверове яхнати от мои набори дето се мислят за безсмъртни ;)

инцидентите ще се покачат с някакви огромни проценти ... :big_whoops:

Kuku
20-12-2008, 12:07
Бас може да сложим, че НЯМА да отпадне акциза!
Ти може да се обзаложиш с твоя източник, да не ти взимам парите на теб ;)

Бобби
20-12-2008, 12:10
Ако пък случайно ако падне!!!!!...ще си наваксат с данаци:thumbdown:

code
20-12-2008, 14:17
То ако си шматка и с 1,6 ще се пребиеш. Вече почти няма кола дето да не вдига 180-200км - напълно достатъчно да се усмъртиш :goodnight: Според мен дори от една гл.т. по-мощната кола е по-сигурна най-вече при изпреварване.

fein86
21-12-2008, 11:50
Три пъти Ашуст алеле майко жива да не бех:big_whoops:, само да падне акцизчето и ще видите батко ВИ Владко как ще яхне Една прекрасна Алфа 156 3.2 V6 24V GTA със скромните 250кончета и всичките расови(за тая кола живея), ама доколкото разбрах от един приятел който вкарва коли,сега вкара една S-класа 194 коня и като и плаща акциза каза,че даже са го вдигнали от 35лв. за киловат на 45лв. за коли от 120 до 150 киловата,мъка ми е като се сетя че над 150киловата досега беше по 65лв. на киловат, а кой знае сега колко са го направили!!!
Така, че колега май няма да ни се отвори парашута

ФЕРАРИСТ
21-12-2008, 11:57
Що бре - упражнение с префърляне на 2.5 двг в стандартна двойка не се ли прави лесно.....???
Мен досега докато са ме спирали никой не ми е гледал номера на двгто.....а ме спират честичко.....

fein86
21-12-2008, 12:38
Що бре - упражнение с префърляне на 2.5 двг в стандартна двойка не се ли прави лесно.....???
Мен досега докато са ме спирали никой не ми е гледал номера на двгто.....а ме спират честичко.....

Абе то не е много трудно чесно казано, само си вкарваш 2.5 двигател уж за части, намираш си свестен майстор, който да ти го имплантира срещу прилична цифра естествено, оттам трябва и окачването да се подсили, защото двг-то е по тежко, а и защото отведнъж ще му дойдат 40 коня отгоре, а нали се сещаш, че да не подсилиш окачването спрямо мощността си е малко глупавичко.Та до тук поне според моите сметки, за да е ВСИЧКО както си трябва и да няма опасност да се пребиеш като куче, няма как да се случи това за по малко от 3000-4000лв. и това е цифрата без електрониката, а и като сметнем, че после ще караш на страх, защото на теб както каза не са ти гледали номера, обаче представи си че решат да погледнат под капака:big_whoops: и хоп какво става,толкова разправии и бумаги са после, че свят да ти се завие и в общи линии имаме Алфа 156 2.0 на цена горе долу 7-8000лв. + двг около 1500-2000лв. отиваме на 10000 +подсилване към 1500-2000 а да не кажа доста повече,станаха 11-12000 +свястна електроника и вече сме на около 13000лв. :notworthy:(и караме на страх да не ни гепят естествено), а ако си я купим нов внос свестна и читава + акциза ще излезе същите парички обаче ще сме спокойни от към страна на органите на МВР. Нещата се обезмислят в общи линии, а не е проблема да се вземе 2.5 мотора,проблема е с 3.2 :go: че там акциза вече е безбожен!!!

DanewRomeo
21-12-2008, 12:55
Никой не го е еня какво е под капака, ако документите са ти изрядни - нямаш проблем!

fein86
21-12-2008, 13:47
Никой не го е еня какво е под капака, ако документите са ти изрядни - нямаш проблем!

Е да де, ама как документално ще оправдаеш тоя двигател във алфата ти,без да платиш акциз??? Да не говорим, че ако не го регистрираш погледни само под колко члена и алинеи и точки могат да те подведат за извършено престъпно деяние, а после ако недай си боже се наложи нещо да я продаваш или нещо такова,или трябва пак цялата процедура отначало със сменяване на двг или няма как да се случи поне документално, защото в КАТ все още гледат номера при регистрация и пререгистрация:thumbdown:, та по добре си продай Алфата 2.0 и си купи същата 2.5 фабрично(аз това се опитвам да направя) излиза същите пари!

А и едно допълнение,ДВГ 2.0 е с 4 цилиндъра и направо жужи като пчеличка до ръмженето на 2.5 V6(лично направих тази разлика като гледах 2.5 да си купувам сега), та всеки малко от малко светнат с колите полицай, веднага ще разбере като види талон на който пише 1970cc, и това пред него което ръмжи на V6!!!

DanewRomeo
21-12-2008, 14:12
Колега, тъй като си си направил труда да говориш обстойно по темата, нека да те попитам нещо. Знам че продаваш твоята кола. Защо? Инвестирал си в нея, хубава е, има мегдан за някакви доработки и т.н. С тази 2.5 имаш ли идея в какво се забъкваш? Тук в Пловдив се продаваше една (може и още да се продава, знам ли) - много добра в естетично отношение, бонбон, бивша дипломатическа, уж на малко километри. Собственикът й, когато спира да зарежда, купува и разфасовка масло, сипва прилежно. Защото харчи матрял, та си е.е майката. Тази, която ти е хванала окото/сърцето в какво състояние е? Бъди наясно, че поддръжката е сериозна, ако двигателят е тръгнал, то ще си покаже и ще е в финикийски знаци уравнението. Млад си, надъхан си, 155 коня е (+ перспектива за още) малко ли са? Имам едни пидиеф, ревю на 156 разновидностите, като най-разумен и подходящ двигател е посочен 2.0 ТС, защото е динамичен, надежден (поне според автора) и балансира мощност, производителност и прилична поддръжка. За 2.5 имаше някои критични коментара - тежък агрегат, лаком, много коне без задължително оптимална производителност и прочее. Моят съвет е - обмисли внимателно маниакалните си забежки, ако имаш финансов ресурс, взимай ГТВ 2.0 шестак, турбо и се хвърляй в дълбоките води, ама защо ти е въобще да се разделяш с твоята хубавица. Нарадвай й се, изчакай да поуталожат страстите, да мине година-две и тогава вече трезво премисли нещата. Всички искаме много литри, много коне, повечето от нас, без да си дават ясно сметка защо точно е необходимо това. Помисли. С най-добри желания пиша този пост. Поздрави!

Оф-топик - приемете моите извинения за което.

ФЕРАРИСТ
21-12-2008, 14:28
Читава 156 с 2.5 двг от Англия може да се докара за 2800 лв до България - това разходите с транспорта и храна по пътя.......сваля се двгто барабар с окачването и прочее и се кичи на колата тука......останалото се продава на части, и дори и без тия приходи излиза по малко от цитираните 3-4 хилки......аз мисля даже да съм и на печалба.....иначе който иска може да ме санкционира колкото си иска, ако разбере това.-.....

fein86
21-12-2008, 14:55
Читава 156 с 2.5 двг от Англия може да се докара за 2800 лв до България - това разходите с транспорта и храна по пътя.......сваля се двгто барабар с окачването и прочее и се кичи на колата тука......останалото се продава на части, и дори и без тия приходи излиза по малко от цитираните 3-4 хилки......аз мисля даже да съм и на печалба.....иначе който иска може да ме санкционира колкото си иска, ако разбере това.-.....

Пожелавам ти успех с начинанието, и се надявам да успееш и да си я караш много безаварийни километри и все пак внимавай с органите на реда, защото все пак са си фактор който не бива толкова да се пренебрегва(казвам го от опит)!!!

fein86
21-12-2008, 15:16
Колега, тъй като си си направил труда да говориш обстойно по темата, нека да те попитам нещо. Знам че продаваш твоята кола. Защо? Инвестирал си в нея, хубава е, има мегдан за някакви доработки и т.н. С тази 2.5 имаш ли идея в какво се забъкваш? Тук в Пловдив се продаваше една (може и още да се продава, знам ли) - много добра в естетично отношение, бонбон, бивша дипломатическа, уж на малко километри. Собственикът й, когато спира да зарежда, купува и разфасовка масло, сипва прилежно. Защото харчи матрял, та си е.е майката. Тази, която ти е хванала окото/сърцето в какво състояние е? Бъди наясно, че поддръжката е сериозна, ако двигателят е тръгнал, то ще си покаже и ще е в финикийски знаци уравнението. Млад си, надъхан си, 155 коня е (+ перспектива за още) малко ли са? Имам едни пидиеф, ревю на 156 разновидностите, като най-разумен и подходящ двигател е посочен 2.0 ТС, защото е динамичен, надежден (поне според автора) и балансира мощност, производителност и прилична поддръжка. За 2.5 имаше някои критични коментара - тежък агрегат, лаком, много коне без задължително оптимална производителност и прочее. Моят съвет е - обмисли внимателно маниакалните си забежки, ако имаш финансов ресурс, взимай ГТВ 2.0 шестак, турбо и се хвърляй в дълбоките води, ама защо ти е въобще да се разделяш с твоята хубавица. Нарадвай й се, изчакай да поуталожат страстите, да мине година-две и тогава вече трезво премисли нещата. Всички искаме много литри, много коне, повечето от нас, без да си дават ясно сметка защо точно е необходимо това. Помисли. С най-добри желания пиша този пост. Поздрави!

Оф-топик - приемете моите извинения за което.


Тази която съм намерил е купувана чисто нова тук в БГ 2000г. и я взимам от първи собственик(даже чип и е сложил)доста по капризна е от моята, обаче просто тази мания за мощни коли ми е изяла главата и минаха доста повече от две години и като гледам няма изгледи да ме пусне скоро, така че поне засега ще се боря за мечтата си - 3.2 двигател, но всичко по реда си първо 2.5 за да посвикна с цените на частите и бензина,с вървенето вече съм свикнал защото и по мощни съм карал, но ако можеше да я взема без да продавам моята щеше да е най-хубаво(защото наистина си обичам колата),а пък и ако не се намери купувач ще си остане при мен!!!