PDA

View Full Version : Не пьтувайте за Гьрция през Кулата!!!



marian
20-12-2008, 15:45
Не пьтувайте за Гьрция през ГКПП Кулата поради системното затваряне на пьтя за всички мпс.
Може да ви се наложи да висите по 12 часа заради стачката на селскостопанските работници.Не носете антирадар в колата независимо дали е сложен или не!!!Имах нещастието да ме спре полиция,тараш на колата:big_whoops: намериха антирадара в жабката и ме накараха да го изхвьрля.Разбира се така и направих пред глобата от 200 евро:cry:
С две думи бьдете внимателни:Topic-is-closed-bg:

PEPI-2ALFA
20-12-2008, 16:01
Е , та още ли не са свършили с протестите? Вчера си мислех , днес да отскоча до Серес за малко , добре , че не тръгнах. Миналата година по някое време заради блокада на същото това кръстовище съм стоял 4-5 часа на пътя.

marian
20-12-2008, 16:10
Е , та още ли не са свършили с протестите? Вчера си мислех , днес да отскоча до Серес за малко , добре , че не тръгнах. Миналата година по някое време заради блокада на същото това кръстовище съм стоял 4-5 часа на пътя.Вчера беше затворен за повече от 12 часа:big_whoops:

Бобби
20-12-2008, 16:19
Това с радара го знам!!...пак добре ти се е разминало..

Pepo
20-12-2008, 16:51
Имах нещастието да ме спре полиция,тараш на колата:big_whoops: намериха антирадара в жабката и ме накараха да го изхвьрля.
Марияне, това наистина ли? Какво значи да ме накарат да изхвърля антирадара, понеже стоял невключен в жабката? Това законно ли е?

marian
20-12-2008, 16:54
Марияне, това наистина ли? Какво значи да ме накарат да изхвърля антирадара, понеже стоял невключен в жабката? Това законно ли е?Законното беше 200евро

Pepo
20-12-2008, 17:03
За глобата ясно, но какво гласи разпоредбата, ако радарът ти е невключен в жабката или в багажника? Че те другия път може да поискат човек да си изхвърли аксесоари от колата, да ги е**! :furious:

marian
20-12-2008, 17:10
Марияне, това наистина ли? Какво значи да ме накарат да изхвърля антирадара, понеже стоял невключен в жабката? Това законно ли е?


За глобата ясно, но какво гласи разпоредбата, ако радарът ти е невключен в жабката или в багажника? Че те другия път може да поискат човек да си изхвърли аксесоари от колата, да ги е**! :furious:Наредбата гласи следното:



Пътуване
Нови глоби в Гърция
19.06.2007 г.

За всички които ще пътувате до Гърция, карайте внимателно, че глобите са страшнички...

Нарушение на скоростта до 20 км - 40 евро.
Нарушение на скоростта над 20 км - 100 евро.
Нарушение на скоростта над 30 км - 350 евро и вземат книжката за 60 дни.
Алкохол от 0,5 до 0,8 гр/литър - 200 евро.
Алкохол от 0,8 до 1,1 - 700 евро и книжката за 90 дни.
Алкохол повече от 1,1 - 1200 евро, вземат книжката за 180 дни и затвор поне 2 месеца.
Повторно нарушение алкохол повече от 1,1 - 2000 евро, 5 години книжката и затвор поне 6 месеца.
Неизползване на предпазен колан или каска за мотоциклетистите - 350 евро и отнемане на книжката за 10 дни.
Неправилно изпреварване - 700 евро, 20 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Преминаване на червен светофар - 700 евро, 60 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Неспазване на знак СТОП - 700 евро, 20 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Състезания на пътя и спиране на платното за движение - 700 евро, 30 дни отнемане на книжката и 30 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Опасно шофиране - на зиг заг - 700 евро , 30 дни отнемане на книжката и 10 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Преминаване при спусната мантинела на влака - 700 евро, 60 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера.
Обратен завой на непозволено място - 700 евро, 20дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Шофиране по тротоара или неспиране пред пешеходна пътека, когато има пешеходец - 200 евро и отнемане на талона и регистрационните номера на колата за 10 дни.
Спиране на непозволено място - 80 евро, 10 дни отнемане на книжката и 10 дни отнемане на регистрационните номера
Непозволено спиране на местата за инвалиди - 150 евро, 10 дни отнемане на книжката и 10 дни отнемане на регистрационните номера.
Използване на радио или мобилен телефон от мотоциклетисти - 150 евро и отнемане на книжката за 30 дни.
Използване на мобилен телефон или телевизор от шофьори на автомобили (забранено е и използването на handsfree, може да се говори само с bluethooth) - 100 евро и отнемане на книжката за 30 дни.
Непоставяне на пътни обозначения от фирми извършващи ремонти по пътя - 1500 евро глоба и затвор поне 6 месеца.
Нарушение шофиране в еднопосочен път - 200 евро и отнемане на регистрационните номера и контролния талон на колата за 20 дни.
Спиране на кръстопът - 350 евро, отнемане на книжката за 20 дни и отнемане на контролния талон и регистрационните номера за 20 дни.
Използване на устройства като анти-радар - 2 000 евро, 30 дни книжката и отнемане на регистрационните номера и талон на колата за 60 дни.

Ако все пак ви глобят, знайте че ако си платите паричната глоба до 10 дни, плащате наполовина!

Bonev
20-12-2008, 17:10
Абе тия византийци от край време ни е@ават, просто отложете пътуването ако е възможно, ако не то махайте антирадарите!!! Аз лично не мога да ги дишам тия византийски кюспета..........

Pepo
20-12-2008, 17:18
Марияне, това наистина ли? Какво значи да ме накарат да изхвърля антирадара, понеже стоял невключен в жабката? Това законно ли е?


За глобата ясно, но какво гласи разпоредбата, ако радарът ти е невключен в жабката или в багажника? Че те другия път може да поискат човек да си изхвърли аксесоари от колата, да ги е**! :furious:


Наредбата гласи следното:
Използване на устройства като анти-радар - 2 000 евро, 30 дни книжката и отнемане на регистрационните номера и талон на колата за 60 дни.
За използване ОК, ама ако ми е в жабката или багажника, не го ползвам. Тогава кво? Питам съвсем доброномарено.

marian
20-12-2008, 17:30
За използване ОК, ама ако ми е в жабката или багажника, не го ползвам. Тогава кво? Питам съвсем доброномарено.
Забранени са сьс закон бе пич а аз го знам и никой не ми е виновен.Споделям всичко това да няма колеги сьс подобен проблем там.

fred
20-12-2008, 19:52
Евала на гърците, че спазват законите, защото ред няма в Афганистан примерно, какот и у нас.Пътувайте си, ама си спазвайте правилата.Лично аз пътувам често там и никога не съм имал проблеми, а ако ти се датав по 100-500 евро средно за глоба, карай както у нас

koolio
20-12-2008, 20:36
Нека се уточним - за АНТИРАДАР или за РАДАР-ДЕТЕКТОР говорим?

marian
20-12-2008, 21:30
Нека се уточним - за АНТИРАДАР или за РАДАР-ДЕТЕКТОР говорим?За тях всичко е антирадар:goodnight:

digitalundgrd
20-12-2008, 21:45
ами, ако е вграден в колата, защото има нови модели с такава "екстра"?

mordohy
21-12-2008, 01:15
Не пьтувайте за Гьрция през ГКПП Кулата поради системното затваряне на пьтя за всички мпс.
Може да ви се наложи да висите по 12 часа заради стачката на селскостопанските работници.Не носете антирадар в колата независимо дали е сложен или не!!!Имах нещастието да ме спре полиция,тараш на колата:big_whoops: намериха антирадара в жабката и ме накараха да го изхвьрля.Разбира се така и направих пред глобата от 200 евро:cry:
С две думи бьдете внимателни:Topic-is-closed-bg:
колеги,много пъти съм ви казвал:питайте.Бас държа,че не си имал антирадар,а детектор.Пояснявам.Антирадара е устройство,което ЕБАВА радара.Вие сте имали детектор,тоест един радио приемник.Това не може да го забрани нникой.Все едно някой да ти забрани д СЛУшашРАДИО сВОБОДНА Европа.Някога ставаше,ама сега води до съд.Вие ми давате идея за нова тема във форума,от патилата ви в Еллада

Kuku
21-12-2008, 01:21
Колега, в Гърция закона е такъв, че забранява и двете - няма никакво значение антирадар ли имаш или радар-детектор - в нарушение си ;)

proper
21-12-2008, 01:27
Мдаа на мен още преди 10 години може би в Швейцария ми конфискуваха Радар детектора и ме глобиха 100 франка.

Принципно, глобата беше малка, защото коректно написаха, че е бил в жабката и изключен, а и че съм от страна, в която не са забранени детекторите и само го притежавам. Там са коректни полицаите много.

Казаха ми, че нямам право дори да притежавам детектор.

Така, че спокойно може и в Гърция да е така.

ФЕРАРИСТ
21-12-2008, 09:39
Мда, Швейц и Гърция знам че са така, лани забравих да си махна моя като влязох в Гърц, че го крих като наркотик в кората на вратата, че много щеше да ме заболи ако ми го вземат.....

morfius
22-12-2008, 10:00
Използване на мобилен телефон или телевизор от шофьори на автомобили (забранено е и използването на handsfree, може да се говори само с bluethooth) - 100 евро и отнемане на книжката за 30 дни.


Под блутуут какво трябва да се разбира, блутуут уредба в колата ли, че нещо се получава двусмислица?
А нещо за присадените ксенони да знаете...?

Pepo
22-12-2008, 10:11
Колега, в Гърция закона е такъв, че забранява и двете - няма никакво значение антирадар ли имаш или радар-детектор - в нарушение си ;)
Какъв е законът? Нямаш право да използваш такъв или нямаш право да го притежаваш?

koolio
22-12-2008, 12:45
:thumbdown:Да ме прощават, ама ебати полицейската държава! Май препочитам да е като у нас!

Pepo
22-12-2008, 13:12
:thumbdown:Да ме прощават, ама ебати полицейската държава! Май препочитам да е като у нас!
Гледат че сме българчета и ни цакат. И все пак ми е интересно какво гласи наредбата за тези устройства - нямаш право да имаш такова чудо или нямаш право да го използваш. Ако е първото, значи и аз се присъединявам към ''еба ти полицейската държава"!
:big_whoops:

fred
22-12-2008, 14:56
Гледат че сме българчета и ни цакат. И все пак ми е интересно какво гласи наредбата за тези устройства - нямаш право да имаш такова чудо или нямаш право да го използваш. Ако е първото, значи и аз се присъединявам към ''еба ти полицейската държава"!
:big_whoops:
Цакат всички, които не спазват, ако ще да са и китайци, това е нормалната държава.

Pepo
22-12-2008, 15:15
Гледат че сме българчета и ни цакат. И все пак ми е интересно какво гласи наредбата за тези устройства - нямаш право да имаш такова чудо или нямаш право да го използваш. Ако е първото, значи и аз се присъединявам към ''еба ти полицейската държава"!
:big_whoops:


Цакат всички, които не спазват, ако ще да са и китайци, това е нормалната държава.
Кво да им спазват, като никой не познава закона. Те това и изполват. Заядох се заради това, че накарали човека да си изхвърли радар-детектора, забележете невключен и намиращ се прибран в жабката. Кое и е нормалното на пикливата им държава? Дори и да е забранено да притежаваш такъв, фактът че те пускат, ама ако го изхвърлиш, не ми прилича на действия на полицаи в ''нормална'' държава.

pacho_kardana
22-12-2008, 16:03
Дори и да е забранено да притежаваш такъв, фактът че те пускат, ама ако го изхвърлиш, не ми прилича на действия на полицаи в ''нормална'' държава.

И в тези думи има нещо вярно...Това си е даже безобразие как може такова нещо!?!...

Mind_Control
22-12-2008, 16:06
Наредбата гласи следното:



Пътуване
Нови глоби в Гърция
19.06.2007 г.

За всички които ще пътувате до Гърция, карайте внимателно, че глобите са страшнички...

Нарушение на скоростта до 20 км - 40 евро.
Нарушение на скоростта над 20 км - 100 евро.
Нарушение на скоростта над 30 км - 350 евро и вземат книжката за 60 дни.
Алкохол от 0,5 до 0,8 гр/литър - 200 евро.
Алкохол от 0,8 до 1,1 - 700 евро и книжката за 90 дни.
Алкохол повече от 1,1 - 1200 евро, вземат книжката за 180 дни и затвор поне 2 месеца.
Повторно нарушение алкохол повече от 1,1 - 2000 евро, 5 години книжката и затвор поне 6 месеца.
Неизползване на предпазен колан или каска за мотоциклетистите - 350 евро и отнемане на книжката за 10 дни.
Неправилно изпреварване - 700 евро, 20 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Преминаване на червен светофар - 700 евро, 60 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Неспазване на знак СТОП - 700 евро, 20 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Състезания на пътя и спиране на платното за движение - 700 евро, 30 дни отнемане на книжката и 30 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Опасно шофиране - на зиг заг - 700 евро , 30 дни отнемане на книжката и 10 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Преминаване при спусната мантинела на влака - 700 евро, 60 дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера.
Обратен завой на непозволено място - 700 евро, 20дни отнемане на книжката и 20 дни отнемане на талона и регистрационните номера на колата.
Шофиране по тротоара или неспиране пред пешеходна пътека, когато има пешеходец - 200 евро и отнемане на талона и регистрационните номера на колата за 10 дни.
Спиране на непозволено място - 80 евро, 10 дни отнемане на книжката и 10 дни отнемане на регистрационните номера
Непозволено спиране на местата за инвалиди - 150 евро, 10 дни отнемане на книжката и 10 дни отнемане на регистрационните номера.
Използване на радио или мобилен телефон от мотоциклетисти - 150 евро и отнемане на книжката за 30 дни.
Използване на мобилен телефон или телевизор от шофьори на автомобили (забранено е и използването на handsfree, може да се говори само с bluethooth) - 100 евро и отнемане на книжката за 30 дни.
Непоставяне на пътни обозначения от фирми извършващи ремонти по пътя - 1500 евро глоба и затвор поне 6 месеца.
Нарушение шофиране в еднопосочен път - 200 евро и отнемане на регистрационните номера и контролния талон на колата за 20 дни.
Спиране на кръстопът - 350 евро, отнемане на книжката за 20 дни и отнемане на контролния талон и регистрационните номера за 20 дни.
Използване на устройства като анти-радар - 2 000 евро, 30 дни книжката и отнемане на регистрационните номера и талон на колата за 60 дни.

Ако все пак ви глобят, знайте че ако си платите паричната глоба до 10 дни, плащате наполовина!

Евала!!! Така трябва да е и в България!!!!

pacho_kardana
22-12-2008, 16:16
Евала!!! Така трябва да е и в България!!!!

Радвай се докато не станат така...:hmm:
:bouncing_smiley:

marian
22-12-2008, 19:47
Гледат че сме българчета и ни цакат. И все пак ми е интересно какво гласи наредбата за тези устройства - нямаш право да имаш такова чудо или нямаш право да го използваш. Ако е първото, значи и аз се присъединявам към ''еба ти полицейската държава"!
:big_whoops:
Нямаш право да имаш такова чудо.
Ако бях забравил да го махна неможех да се измисля:goodnight:

coolboby
22-12-2008, 19:49
ами, ако е вграден в колата, защото има нови модели с такава "екстра"?
Скачаш от колата и я хвърляш :)

fred
22-12-2008, 21:26
Кво да им спазват, като никой не познава закона. Те това и изполват. Заядох се заради това, че накарали човека да си изхвърли радар-детектора, забележете невключен и намиращ се прибран в жабката. Кое и е нормалното на пикливата им държава? Дори и да е забранено да притежаваш такъв, фактът че те пускат, ама ако го изхвърлиш, не ми прилича на действия на полицаи в ''нормална'' държава.

Непознавенето на закона не е оправдание, всички закони са публикувани и можеш да ги прочетеш, ако имаш проблеми се обърни към Външно министерство, във всяка държава се прилага някакъв закон, има си изисквания.Забележи, че колегата Мариан не е глобен, а е накаран да си изхвърли детектора, ако се чувстваш засегнат, плати глоба и после обжалвай поетапно, това е реда колега, идеята ми е, че липсата на ред е по-лошо

mordohy
23-12-2008, 00:09
Марияне, това наистина ли? Какво значи да ме накарат да изхвърля антирадара, понеже стоял невключен в жабката? Това законно ли е?
Не е,но трябва да знаеш,какво да кажеш

Pepo
23-12-2008, 00:22
Не е,но трябва да знаеш,какво да кажеш
Би ли споделил?

marian
23-12-2008, 10:20
Не е,но трябва да знаеш,какво да кажешЗащо мислиш че сьм си мьлчал?Може би до някьде и договора сьс завода им да ми е помогнал.

Mind_Control
23-12-2008, 12:57
Радвай се докато не станат така...:hmm:
:bouncing_smiley:

На какво? На простотията по улиците ли?

pacho_kardana
25-12-2008, 18:16
На какво? На простотията по улиците ли?

Всеки прави нарушения....така че казвам да се възползваме от тази екстра докато не стане като в гърция...

koolio
25-12-2008, 18:48
Предпочитам анархия пред полицейска държава!

hristugena
25-12-2008, 18:51
Предпочитам анархия пред полицейска държава!

Значи живееш в правилната държава :)
:beer:

koolio
25-12-2008, 19:04
Значи живееш в правилната държава :)
:beer:
Не, просто си мисля, че може да има някаква златна среда между двете.

DanewRomeo
25-12-2008, 19:20
Няма.

koolio
25-12-2008, 22:53
Няма.

Не мисля. Посещавал съм Италия и Испания например.

Dodo 155
26-12-2008, 17:16
Предпочитам анархия пред полицейска държава!
Заради такова мислене сме още ... и аз не знам къде.
Никога няма да се оправим, ако няма ред :excl: :surrender:
Колегата трябва да почерпи, защото не са го глобили.
В Гърция и Франция са забранени тези у-ва като притежание, а не само като употреба :excl:
В БГ ако имаш оръжие, нямаш разрешително, а си го носиш в жабката, дали ще те накарат само да го изхвърлиш?
В крайна сметка, това е законът на тази държава - лош или хубав, не сме ние тези дето ще го критикуваме.
Само да отбележа, че Гърция е с доста по-висок стандарт от БГ, нищо че ние сме най-умните :smile:
Като си вкарах колата в АИ се чудеха как да не ми признаят гаранция, но ако бях отишъл до Серес, нямаше да имам проблеми :brickwall: Защо? Защото има правила и хората ги спазват! И нямаше да ми сложат Кастрол, вместо Селения :brickwall::brickwall::brickwall:

Dodo 155
26-12-2008, 17:23
ами, ако е вграден в колата, защото има нови модели с такава "екстра"?
Тази екстра май само в БГ е такава :evilsmiley:
Всеки си носи кръста :excl:

hristugena
26-12-2008, 17:44
Не мисля. Посещавал съм Италия и Испания например.
Довърши си мисълта, че нещо не схванах....:gruebel:

koolio
26-12-2008, 23:17
Довърши си мисълта, че нещо не схванах....:gruebel:

Ами например там никой няма да те спре и глоби ако при ограничение 120 караш със 160, стига да не създаваш опасност за движението. Но ако те хванат за рисково изпреварване например или за превишена скорост в града, не дай си Боже за шофиране в нетрезво състояние, ще си отнесеш наказанието и няма да се спасиш с рушвет.

koolio
26-12-2008, 23:19
Заради такова мислене сме още ... и аз не знам къде.
Никога няма да се оправим, ако няма ред :excl: :surrender:
Колегата трябва да почерпи, защото не са го глобили.
В Гърция и Франция са забранени тези у-ва като притежание, а не само като употреба :excl:
В БГ ако имаш оръжие, нямаш разрешително, а си го носиш в жабката, дали ще те накарат само да го изхвърлиш?
В крайна сметка, това е законът на тази държава - лош или хубав, не сме ние тези дето ще го критикуваме.
Само да отбележа, че Гърция е с доста по-висок стандарт от БГ, нищо че ние сме най-умните :smile:
Като си вкарах колата в АИ се чудеха как да не ми признаят гаранция, но ако бях отишъл до Серес, нямаше да имам проблеми :brickwall: Защо? Защото има правила и хората ги спазват! И нямаше да ми сложат Кастрол, вместо Селения :brickwall::brickwall::brickwall:

Виж малко по-надолу. И само недей да ми обясняваш, че си купил кола 100+ коня, за да караш с максимум 130.

Dodo 155
26-12-2008, 23:48
Виж малко по-надолу. И само недей да ми обясняваш, че си купил кола 100+ коня, за да караш с максимум 130.
Какво общо има с колата ми :bored: :help:
Кой е казал, че съм си взел кола, за да пазарувам с нея :static:
Когато падне акцизът или се замогна повече, ще си взема кола над 350 к.с. :respect:
Но въпреки всичко, няма да карам по кварталните улички с 80-90 като някои голфери или да тегля ръчни по улиците :tongue:
Прочети пак какво съм написал и тогава ще говорим :blah:

koolio
27-12-2008, 00:00
Какво общо има с колата ми :bored: :help:
Кой е казал, че съм си взел кола, за да пазарувам с нея :static:
Когато падне акцизът или се замогна повече, ще си взема кола над 350 к.с. :respect:
Но въпреки всичко, няма да карам по кварталните улички с 80-90 като някои голфери или да тегля ръчни по улиците :tongue:
Прочети пак какво съм написал и тогава ще говорим :blah:

Аз прочетох. Ти май не си. Да съм се изказвал в подкрепа на ръчните и на каране с 80 в квартални улички?

Dodo 155
27-12-2008, 00:23
Аз прочетох. Ти май не си. Да съм се изказвал в подкрепа на ръчните и на каране с 80 в квартални улички?
Виждам, че си доста упорит - ти печелиш :static:
Карай си с радар-детектор в Гърция, живей си в анархията, прави си нещата по своя начин и бъди жив и здрав.
Самият човек е написал слава богу, че не са го глобили, ти умуваш дали са прави или криви. Ами това е друга държава, с други закони. Въпреки това, всички гърци карат резачки :static:

п.с. Подписът ти звучи малко "К'во ми дреме". Ама на мен ми пука и не искам да живея в анархия, да робувам на корумпирани ченгета или тъпи мутри и да възпитавам моите наследници с твоята логика и мислене!!! Искам сурови закони, ред, дисциплина и всичко да стане спокойно, за да се усмихнат хората и да заживеят като нормални човешки същества, а не да живеят в страх, че някой ще ги ограби и няма да има кой да раздаде правосъдие!
Прочети темата на един друг колега, който отишъл да празнува някъде и когато се върнал, цялата му къща била тършувана и обрана. Еми това ако е нормално, значи си прав, а аз греша!

koolio
27-12-2008, 00:38
Виждам, че си доста упорит - ти печелиш :static:
Карай си с радар-детектор в Гърция, живей си в анархията, прави си нещата по своя начин и бъди жив и здрав.
Самият човек е написал слава богу, че не са го глобили, ти умуваш дали са прави или криви. Ами това е друга държава, с други закони. Въпреки това, всички гърци карат резачки :static:

п.с. Подписът ти звучи малко "К'во ми дреме". Ама на мен ми пука и не искам да живея в анархия, да робувам на корумпирани ченгета или тъпи мутри и да възпитавам моите наследници с твоята логика и мислене!!! Искам сурови закони, ред, дисциплина и всичко да стане спокойно, за да се усмихнат хората и да заживеят като нормални човешки същества, а не да живеят в страх, че някой ще ги ограби и няма да има кой да раздаде правосъдие!
Прочети темата на един друг колега, който отишъл да празнува някъде и когато се върнал, цялата му къща била тършувана и обрана. Еми това ако е нормално, значи си прав, а аз греша!
Какво по-точно печеля? Аз спор не виждам. Изказах се против закон, който дава право на полицията да отнема обществено неопасни технически средства, ти започна да ме обвиняваш, че съм против законите като цяло.
Отделен въпрос е, че анархията е по същността си вид държавен строй, а не означава беззаконие.
Също отделен въпрос е дали полицаите правят разлика между радар-детектор и антирадар. Ако в закона пише, че имат право да конфискуват антирадари, а те конфискуват радар-детектор, на това му се казва полицейски произвол. А ако за такова действие не подлежат на санкции - това е закрилян от държавата полицейски произвол. Ако смяташ, че полицейският произвол е предпоставака да има усмихнати и щастливи хора - жалко.
В град Синсинати, щата Охайо, мои познати ги бяха накарали да вървят пеша няколко мили през нощта, понеже спрелият ги полицай не разпознал международните им шофьорски книжки и им казал, че това може и да са карти за библиотеката. На мен този подход не ми харесва и не искам да живея при такива условия, колкото и да са им зелени поляните пред къщичките.

Dodo 155
27-12-2008, 00:49
Какво по-точно печеля? Аз спор не виждам. Изказах се против закон, който дава право на полицията да отнема обществено неопасни технически средства, ти започна да ме обвиняваш, че съм против законите като цяло.
Отделен въпрос е, че анархията е по същността си вид държавен строй, а не означава беззаконие.
Също отделен въпрос е дали полицаите правят разлика между радар-детектор и антирадар. Ако в закона пише, че имат право да конфискуват антирадари, а те конфискуват радар-детектор, на това му се казва полицейски произвол. А ако за такова действие не подлежат на санкции - това е закрилян от държавата полицейски произвол. Ако смяташ, че полицейският произвол е предпоставака да има усмихнати и щастливи хора - жалко.
В град Синсинати, щата Охайо, мои познати ги бяха накарали да вървят пеша няколко мили през нощта, понеже спрелият ги полицай не разпознал международните им шофьорски книжки и им казал, че това може и да са карти за библиотеката. На мен този подход не ми харесва и не искам да живея при такива условия, колкото и да са им зелени поляните пред къщичките.
Последен мой пост в тази тема - РАДАРДЕТЕКТОРИ или АНТИРАДАРИ, СА ЗАБРАНЕНИ В ГЪРЦИЯ И ФРАНЦИЯ! Не им трябва да полицаите да разпознават техниката. Когато са го накарали да го изхвърли, това означава, че са му помогнали, защото в противен случай те ще загазят за това, че не са го глобили!
В САЩ съм бил, дори и преди 11 септември 2001г. Законите пак бяха сурови. В САЩ не можеш да караш с наша книжка, трябва ти м/ународен документ. Преди време го издаваха от СБА.
Законите в БГ и на мен не ми харесват, но не съм си бил камшика някъде другаде. Независимо дали нещо ме устройва или не, ако това е закон, наредба, заповед и т.н., го спазвам - друг начин няма. На който не му харесва - камшика и чао :static:

п.с. Спориш и то за глупости :tongue:
Защо коментираш законите на държава, която е 30 години по-напред от нас или друга на 1000? Мислиш ли, че с твоята анархия щяха да постигнат това, което имам в момента? Дай да си решаваме проблемите при нас и да спазваме законите на всички :respect:

nikolova05
27-12-2008, 11:54
Като чета какъв спор се е завихрил ме засърбяха пръстите. Не можах да разбера за какви закони в България се води спор, защото според мен такива няма, или ако има, те са създадени за да стимулират корупцията. Мисля си, че освен законите за движение по пътищата в Гърция, има и други, за които трябва да им се възхищаваме. И там като тук официалната религия е православното християтство и поради тази причина, всички джамии са превърнати в базари. А някой скоро да е минавал покрай халите в София? За това им се възхищавам!!!! Щом живееш в дадена държава, трябва да уважаваш и спазваш законите в нея, ако не ти харесва - ЕМИГРИРАЙ! А тук, докато ни управляват Догани, Мехмеди, Мюмюни и ...... ще сме на този хал. Там ще се молиш на килимче в центъра на столицата, ама САМО В МИСЛИТЕ СИ. Та това мисля аз колеги, Честита коледа на всички.:drive:

hristugena
27-12-2008, 12:15
:drive:

:big_flowers:

virusalfa
27-12-2008, 17:27
Виждам, че си доста упорит - ти печелиш :static:
Карай си с радар-детектор в Гърция, живей си в анархията, прави си нещата по своя начин и бъди жив и здрав.
Самият човек е написал слава богу, че не са го глобили, ти умуваш дали са прави или криви. Ами това е друга държава, с други закони. Въпреки това, всички гърци карат резачки :static:

п.с. Подписът ти звучи малко "К'во ми дреме". Ама на мен ми пука и не искам да живея в анархия, да робувам на корумпирани ченгета или тъпи мутри и да възпитавам моите наследници с твоята логика и мислене!!! Искам сурови закони, ред, дисциплина и всичко да стане спокойно, за да се усмихнат хората и да заживеят като нормални човешки същества, а не да живеят в страх, че някой ще ги ограби и няма да има кой да раздаде правосъдие!
Прочети темата на един друг колега, който отишъл да празнува някъде и когато се върнал, цялата му къща била тършувана и обрана. Еми това ако е нормално, значи си прав, а аз греша!В Гърция и аз ходя,не всички карат резачки.Почти всички обаче пипат колите-от селски тунинг до чипове и др.такива.

koolio
27-12-2008, 19:02
Последен мой пост в тази тема - РАДАРДЕТЕКТОРИ или АНТИРАДАРИ, СА ЗАБРАНЕНИ В ГЪРЦИЯ И ФРАНЦИЯ! Не им трябва да полицаите да разпознават техниката. Когато са го накарали да го изхвърли, това означава, че са му помогнали, защото в противен случай те ще загазят за това, че не са го глобили!
В САЩ съм бил, дори и преди 11 септември 2001г. Законите пак бяха сурови. В САЩ не можеш да караш с наша книжка, трябва ти м/ународен документ. Преди време го издаваха от СБА.
Законите в БГ и на мен не ми харесват, но не съм си бил камшика някъде другаде. Независимо дали нещо ме устройва или не, ако това е закон, наредба, заповед и т.н., го спазвам - друг начин няма. На който не му харесва - камшика и чао :static:

п.с. Спориш и то за глупости :tongue:
Защо коментираш законите на държава, която е 30 години по-напред от нас или друга на 1000? Мислиш ли, че с твоята анархия щяха да постигнат това, което имам в момента? Дай да си решаваме проблемите при нас и да спазваме законите на всички :respect:

Колега, просто се излагаш. Защо сега пък обяви анархията за моя? И как реши, че една държава, в която масовите убийства са ежедневие, а пистолетите се продават като пиратки, е много сигурна? Спорът е принципен и аз изказвам мнение, че не ми харесва полицейската държава по принцип. А гръцкият закон за движение по пътищата не съм го чел. Ако са забранени за притежание и радардетекторите - ОК, няма да нося и толкова. Ти обаче въобще не четеш какво пиша, нарочи ме за виновник за беззаконието в държавата и си ги нареждаш...
П.С. В САЩ имаш право да караш с българска книжка шест месеца. След това трябва да изкараш местна. Поне така беше през 2004-та, когато се случи това, което разказвам.

Dodo 155
27-12-2008, 19:16
Колега, просто се излагаш. Защо сега пък обяви анархията за моя?
Не знам кой се излага?

Ти сам написа
:thumbdown:Да ме прощават, ама ебати полицейската държава! Май препочитам да е като у нас!
... и после
Предпочитам анархия пред полицейска държава!
Конфронтираш се сам и си противоречиш :-P

Dodo 155
27-12-2008, 19:33
Ето до това води анархията или липсата на упражняване на власт и налагане на санкции: http://dnes.dir.bg/2008/12/27/news3785425.html
Жалко за детето.
Ако боклуци като тоя и други пияни свине знаеха, че ще ги разстрелват ако пият и карат, сигурно нямаше да има подобно заглавие сега!
:offtopic:

koolio
27-12-2008, 19:47
Не знам кой се излага?

Ти сам написа
... и после
Конфронтираш се сам и си противоречиш :-P
Тоест трябва да приемем, че съществуват двете крайности - анархия и полицейска държава, и трябва да избираме едно от двете?
Не знам, на мен в университета ми казваха, че съществува понятието "правова държава", ама може и да са ме излъгали...

mordohy
27-12-2008, 19:48
Ей,какво се хванахте за гушите!?И в Гурция,както и в целия свободен свят,няма закон,който да забранява да имаш,какъвто и да е радиоприемник!Такава забрана се счита ,като забрана за свободното слово.По същество радар-детектора е точно радиоприемник.Смешно или не,това е аргумента и на него не издържа никой свободен съд.Антирадара е съвсем друга работа.Заради него,някой невинен може да го отнесе.Точно такава беше куриозната снимка,през май 2005,след Лариса,когато добре познатия ни Беларус се движеше с 95 км/ч.Имаше и други.Тогава се поде една кампания срещу антирадарите,но покрай сухото-мина и суровото.Колкото за спазването на законите,правилата и безбройните ограничения,от които прелива съвременния ни живот,си имам особено мнение.ЗА това все още има съд,в който съдят хора,а не компютри.За това и полицаят на улицата има огромни правомощия и е над правилата,знаците и сигнализацията.Той решава нарушението маловажно ли е,за санкция ли е или да го подмине.Това е и съшността на работата му.Иначе ще имаме компютри,които да решават вместо хората и много скоро ще се започне да се стреля за пушене на непозволени места.Както е казал класика:С властта трябва да се подхожда внимателно,другари!На мен не ми харесва,нито анархията,нито американската политика,относно профанирането на нацията им,но това си е мое мнение.Един индийски мъдрец го е казал:Ако струната е хлабава-няма да свири.Ако е много натегната-ще се скъса.В Гърция я натегнаха и видяхте какво се случи.Хайде,прибирайте патките и двамата и наздраве.Празници са все пак!:cheers:

hristugena
27-12-2008, 19:49
съществува понятието "правова държава", ама може и да са ме излъгали...

Ако са визирали БГ са те излъгали....:crybaby:

koolio
27-12-2008, 19:53
Един индийски мъдрец го е казал:Ако струната е хлабава-няма да свири.Ако е много натегната-ще се скъса.
Точно това ми е идеята в случая, но както винаги е по-лесно да се хвърлят камъни и да се реве за "здравата ръка"...

marian
27-12-2008, 20:42
Нещата там са уредени така че никой не се притеснява да изпрати детето си на училище.
Относно спора дали в Бьлгария е анархия,отдавна живееме в абсурд.

Dodo 155
28-12-2008, 09:12
Един индийски мъдрец го е казал:Ако струната е хлабава-няма да свири.Ако е много натегната-ще се скъса.В Гърция я натегнаха и видяхте какво се случи.Хайде,прибирайте патките и двамата и наздраве.Празници са все пак!:cheers:
Тази поговорка важи за Индия, Пакистан, Куба и др. подобни държави, където властоимащите са "богове", а останалите ги растрелват по улиците, безнаказано! Слава богу при нас не е така и няма никога да стане, защото малко или много сме по-интелигентни!
:cheers: