PDA

View Full Version : Ка#@#пути ли са българските политици...не те са измет...



KGB
01-12-2005, 22:09
След като поръчаха 15 S-Класи на мерцедес....на стойност 2 400 000евро...сега искат да си поръчат още три коли за по 300 000евро всяка...

http://www.monitor.bg/bulgaria/article? ... 52&eid=555 (http://www.monitor.bg/bulgaria/article?sid=&aid=62452&eid=555)

За сметка на това пък дадоха зелена светлина на концесията на магистрала Тракия...коята нарушава хиляди закони, предадоха АЕЦ Козлодуи за разлика от Чехите които одалжиха живота на техните реактори до 2020г. като те са от модел на 1-2 реактор.

Скоро ще разберем евентуално и истинскта цена на БТК, след като компания се продава отново в момента на някъв Исландски или не знам си какъв милиардер.

Най-вероятно ще сме първата държава в света с данък МПС, винетна такса и магистрална такса....айде честито...

И какво направи тази измет за тази държава ми е много чудно???

pr_00f
01-12-2005, 22:17
Много съжалявам, че когато падна миналото правителство на бсп и имаше стачки и безредици хората не можаха да запалят найстина парламента / а и да бяха поутрепали някой и друг депутатин нямаше да е загуба велика, даже напротив./

А относоно статията какво да кажа ......
Само ще цитирам "БРОНИРАНИЯТ Mercedes-Benz S 600 Guard устоява на шрапнели от гранати и на повечето известни взривни устройства.
"
мухахахахахааааааааааааааааааааааа
баси и малумниците са тези които са писали коментара.
Според тях сигурно всичкото взривно устройство което има повече от 50 грама взрив е неизвестно на науката . За ядрени и производни устройства не говоря :Tease:
ейййй боже прибери си версиите

valjo
01-12-2005, 22:19
аиде ся холяди закони, те общо не са толкоз :tongue:

абе седи мирен беее

KGB
01-12-2005, 22:20
Вчера забравих вестника с една история....доста неприятна. Но пряко свързана с темата какво правят нашите политици за нас...

Щом взема вестника от Киро ще пиша...

KGB
01-12-2005, 22:44
75млн. Евро за мангалите...

http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=62636&eid=556

valjo
01-12-2005, 22:49
75млн. Евро за мангалите...

http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=62636&eid=556

оръжие да ви требва ? ;)
:tank: :bionic: :sniper: :sniping:

KGB
01-12-2005, 22:59
Ми скоро ще ни трябва...всичко ще ползваме....виндовс..медии...съд...може и до пушки да стигнеме.


Я гледайте....Българин осъдил държавата:
http://www.segabg.com/online/article.as ... id=0000206 (http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2041&sectionid=2&id=0000206)

Crusader
01-12-2005, 23:04
Не ми требва батееее, имаме и то много.....ох леле как ме сърбят ръцете да грабна "калашника" че като влеза в парламента.....ше видят те ..... 75 млн. куршума....
В последно време все по-често се питам "А бе аджеба, коя държава защитавам аз?"..... на продажните ни политици ли? ..... на циганите, дето са превърнали размножаването в поминък?.... на мутрите, дето всеки ден треперя да не ми вдигнат колата за откуп?.... на икономическите групировки, дето всеки ден ми дерат кожата? .... на корумпираните магистрати и полицаи?... то колкото и да е човек патриот ... не се издържа вече

KGB
01-12-2005, 23:07
Не ми требва батееее, имаме и то много.....ох леле как ме сърбят ръцете да грабна "калашника" че като влеза в парламента.....ше видят те ..... 75 млн. куршума....
В последно време все по-често се питам "А бе аджеба, коя държава защитавам аз?"..... на продажните ни политици ли? ..... на циганите, дето са превърнали размножаването в поминък?.... на мутрите, дето всеки ден треперя да не ми вдигнат колата за откуп?.... на икономическите групировки, дето всеки ден ми дерат кожата? .... на корумпираните магистрати и полицаи?... то колкото и да е човек патриот ... не се издържа вече

За това трябва да вземем нещата в наши ръце...не може повече да седим с кръстени ръце.

valjo
01-12-2005, 23:10
За това трябва да вземем нещата в наши ръце...не може повече да седим с кръстени ръце.

тебе па та прифана хайдутлука да ? :native:

ех тва партизанско минало, ех
ех Балкан, ти, роден, наш :indian:

Aquila
01-12-2005, 23:16
Всеки чака другия да направи нещо за съжаление. Или по-точно всеки се опитва да се измъкне сам ,но като стане въпрос за нещо по -масово и нищо не се прави. Ето например на французите им се смеят,че само стачкуват ,но си постигат каквото искат. Скоро да се е видяло нещо такова в България? http://indymedia.all2all.org/uploads/19.3_brussel_042.jpg

Май не?!? Еми тук е доста редовно. Кофти само като стачкуват от транспорта :wink:
http://french.people.com.cn/mediafile/200501/21/F2005012108553400000.jpg

Crusader
01-12-2005, 23:21
За това трябва да вземем нещата в наши ръце...

Абсолютно съм съгласен!

Нека разкажа един случай:
Съпругата ми работи в "Социални грижи" и неволно станах свидетел на грозна сцена. Та бях при съпругата ми случайно в обедната ми почивка и влизат 2 циганки да искат някакви помощи /направи ми впечатление че са много добре запознати с правата си/ , та отказаха на едната щото имала 2 деца оставени за отглеждане в домове за изоставени деца /тя междувременно имала още 3 от друг мангал/ и като скочи оная ми ти циганка срещу съпругата ми...."Ти ли ма ти ли ще ми кажиш ко шъ прая с п....ката ми...шъ раждам колкот си искам и шъ ми ги гледате...." по натам не помня, щото кат скочих ги изритах с шутове тия отрепки...зорлем уцелиха вратата.....мамка им мръсна...длъжни сме били да им гледаме децата и пари да им даваме отгоре на всичко......като се сетя още се задушавам от гняв!

Наистина е крайно време да направим нещо!

Aquila
01-12-2005, 23:25
To това е проблема с малцинствата,използват това ,че са малцинства и ако им кажеш нещо ти ставаш виновен,обаче като има помощи и други блага не отказват,дори и тези,които си имат достатъчно.

KGB
01-12-2005, 23:28
Аз не съм забравил за идеята да се срещнем с кмета на софия...предложението беше преди изборите...сега вече имаме и истински кмет (тоест не временен)...

Тази среща рано или късно ще я организирам, но преди това трябва да се подготвим добре...

Също така може да се размърдаме малко за това Чудо Гражданската отговорност за 2006, Винетките и Магистралата...

Но ще трябва сериозно да се подготвим, за да може да постигнем нещо.

pr_00f
01-12-2005, 23:42
Ами аз се подготвям. Мисля да си вадя разрешително за оръжие. От тва по добра подготовка - здраве му кажи

lazy
02-12-2005, 08:29
Че са капути - спор няма. Но че и списвачите на тези "вестници" са капути - също няма спор. Преди няколко дни обявиха някакви бомбастични 2 400 000 Евро за 15 бронирани коли. Оказва се, че не били бронирани май, а ? Някой да се извини и да си признае, че лъже ? Как да очакваш такова нещо от капути ...

MONI
02-12-2005, 08:57
За циганите решението е да е като в Китай.......на второ дете те да плащат огромни данъци........

Lucky
02-12-2005, 09:20
Не ми требва батееее, имаме и то много.....ох леле как ме сърбят ръцете да грабна "калашника" че като влеза в парламента.....ше видят те ..... 75 млн. куршума....
В последно време все по-често се питам "А бе аджеба, коя държава защитавам аз?"..... на продажните ни политици ли? ..... на циганите, дето са превърнали размножаването в поминък?.... на мутрите, дето всеки ден треперя да не ми вдигнат колата за откуп?.... на икономическите групировки, дето всеки ден ми дерат кожата? .... на корумпираните магистрати и полицаи?... то колкото и да е човек патриот ... не се издържа вече

За това трябва да вземем нещата в наши ръце...не може повече да седим с кръстени ръце.

Само с митинги при нас не става,кучето си лае кервана си върви.
За съжаление при нас трябват доста по крути мерки но от толкова правозащитни организации останахме без права :evil:
Само направата на една силна НОВА партия може да реши нещата
Но партия която да прилага закона с цялата му строгост и да управлява без да се съобразява с глупави организации който точат пари от Европейските фондове.
Както казаха в неделя в Сблъсък:Ромите имат проблем значи ще има
пари колкото по дълго имат проблем толкова повече време ще има пари :twisted:
Май силна Национална партия му е майката хората искат ред па макар и постигнат със силови средства. :!:

Alfamaniak
02-12-2005, 10:22
Това е идиотска държава и идиоти ни управляват, но както са казвали много хора "Народа сам си избира управниците" така че всичко е в нашите ръце. Щом можем да търпим значи ни е малко още. Понякога си мисля, че Бог ако трябва да накаже някой го прави българин и го праща да живее в България. Примери за това хиляди, непрекъснато се случват около нас странни неща. Държавни служители си крадът колкото си искат без никой да им държи сметка, на други пък на които някой им пречи просто си го застрелват, абе с една дума всеки да се оправя кой както може...но всяко нещо си има край и мисля че трябва да го сложим :!: :!: :!:

BatVas
02-12-2005, 10:43
Абе те тия правозащитни организации страшно ме дразнят. Питаш ги"Как да ги интегрираме като са неграмотни" отговарят "Нямат пари за учебници и дрехи на децата" Ами мама му стара да видят с какъв бюджет се издържат училищата и да започнат да дават от тия 75милиона на всяко ромче с успех над 4 стипендии(ама не символични) да им дават пари при завършване,при приемане за студенти и по всякакъв начин да поощтряват образованието, а не да се кипрят да дават разни измислени помощи и ония пак да си крадат и да не бачкат и да чакат отгоре да им падне. Кво са се заели да съдят хората че не са им сервирали в заведение - то и аз да отида в заведение на центъра мърляв и смрадлив пък да видим кой ще ми сервира - тея пък от заведението не могат ли да кажат че това си е фейс контрол и заведението има право да има изискване за облекло, приличен външен вид и т.н.т В Европа като не си им симпатичен не те пускат - аз съм виждал в лондон как не пускат Албанци и Индиици в заведение - връщат ги на входа - политика на заведението, ква дискриминация ги гони.
А относно управляващите че са мекерета вярно е- то Алеко го е казал в "Бай Ганьо" - "и едните и другите са маскари" та значи добър политик няма - политиците са :
1.Лош (то лош си е направо синоним на политик)
2. Много лош
3. Некъдърен

е аз предпочитам да ме управлява лошия, а не некадърния-който дори не се замисля за щетите и бъдещето-едно е да бръкнеш в кацата обаче да си помислил за нейното бъдещо пълнене и съвсем друга да бъркаш без да мислиш че ако я изгребеш няма да има за пчеличките които после да я пълнят пак.
Та политика никога няма да служи на обществото , когато има слабо гражданско общество- да обаче в БГ няма такова- то даже няма свестни синдикати (тази мафия е друга тема)
Абе както е казано всеки народ си заслужава управниците - ама тоя нашия народ въобще не мисли и не си взема поуки от минали събития - то за това са виновни и скапаните ни медии (да се застреля Тошо Тошев и подобните нему манипулатори за лична изгода) :evil:
"Не народ, а мърша - туй ще кажа и ще свърша" - Славейков го е казал-макар за това фактор да е било робското съзнание тогава, то се га е робското съзнание насадено от комунизма-аналогична ситуация, за общество свикнало да му се спуска отгоре. Все пак се надявам с течение на времето в БГ да се развие истинско общество и политиците да почнат да се съобразяват с едно нормално обществено мнение (щото пък съгласете се че сегашното обществено мнение ако се слуша понякога ще е във вреда за БГ) то и затова сме на това дередже-защото политиците които буквално слушат общественото мнение печелят-ама не мислят и не обясняват на обществото с нормални думи защо е нужно това.
Например да се обясно на Бай Пешо какво е валутен борд и че парите не извират като му се каже - Бай Пешо ако на масата има гърне с боб и боба не стига как да стане повече-ами то трябва да се произведе или да сипи някои от вън повече в гърнето(чужди инвестиции и др подобни) е те това е Борда сега като има едно гърне как да ти дадем гърне и половина, ако го нарисуваме(печатаме пари) няма да се наядеш с нарисуван боб. Та така малко по -простичко ако се обяснява и не се лъже обществото с някакви измислени увеличения на заплати който няма от къде да дойдат ( е то може ама ни чака нова 1996 :D ) може да се научи оществото да бъде общество и да разсъждава- така мисля, ама знам ли......това си е сложно :shock:

MONI
02-12-2005, 10:51
За да завърша казаното от БатВас ...всичко е в ръцете на нашето поколение и ако то не направи/направя/направим нищо и нашите деца ще са на същото дередже един ден....

BatVas
02-12-2005, 11:07
За да завърша казаното от БатВас ...всичко е в ръцете на нашето поколение и ако то не направи/направя/направим нищо и нашите деца ще са на същото дередже един ден....
Taka е но затова не трябва да разсъждаване само деградивно, а все пак да помислим какво трябва да се направи. То е ясно че не можем да ги очистим циганите и политиците, ами да се помисли какво може да се направи(направим) за да е приемливо за нас. Не че е лесно - както се видя и във Франция не са интегрирани различните малцинства :?

Alfamaniak
02-12-2005, 11:51
Ктао начало да сформираме комисия, която да проучи законно нещата за действия и да преговаря с въпросните органи.

Alfa User
02-12-2005, 13:34
"Не народ, а мърша - туй ще кажа и ще свърша" - Славейков го е казал-макар за това фактор да е било робското съзнание тогава, то се га е робското съзнание насадено от комунизма-аналогична ситуация, за общество свикнало да му се спуска отгоре.

100% съгласен ... Едно време бях постнал една тема "Овца ли е българина" със аналогично съдържание, която беше зверски затрита - явно от някой, който се е почувствал обиден. Но това няма значение...
Поправете ме ако бъркам, но аз не познавам друг народ, който така идиотски да го мачкат и "уважават" , а той да си трайка и да пита за още. Защото именно мълчанието и неправенето на нещо е молба от типа "набутайте ми го още по-навътре" - ша ма извинявате за френската приказка... Хората в цивилизованите страни си търсят правата, и си ги търсят задружно - което е пак по темата за гражданското общество, което за българина е явно някаква тема "табу" - защото съм чувал много мнения от типа :
1 - "Бе що да се пънкам аз и да вися по студа, като има балами да протестират вместо мене"
2 - "А как така ще си мисля аз за оръжие ... вие чувате ли се какво говорите"
3 - много други от тоя все род
Странно, тъжно и обидно ми става, когато говоря такива неща пред познати и колеги, а те ме гледат с оня овчи поглед и ми казват "абе ти луд ли си, не се излагай". Как да реагирам в такъв случай ??? Защото като им кажеш, че са овце, се обиждат и засягат жестоко.
Приказките от рода "айде сега пак захванахте хайдутлъка" пак не ме кефят - защото са израз на същото мислене, което обсъждаме. Не искам да обиждам никой - това си е мое мнение.
За край искам да ви припомня една сцена от "Време разделно" - този толкова хубав и показателен за "българското" филм. Имаше една сцена, в която се замисляше бунт срещу турците. Тогава старите дърпаха младите със същите думи "Вий луди ли сте,какъв бунт какви пушки? Седите си мирно да не ни ..." Тогава агата трябваше да реши дали да пусне аскера срещу бунтарите, и се отказа заради мотива "Те сами ще се спрат,виж ги само как се карат помежду си"
Според мен няма какво повече да се добави. Направете си изводите сами.
Благодаря за вниманието !

Crusader
02-12-2005, 19:28
Странно, тъжно и обидно ми става, когато говоря такива неща пред познати и колеги, а те ме гледат с оня овчи поглед и ми казват "абе ти луд ли си, не се излагай". Как да реагирам в такъв случай ??? Защото като им кажеш, че са овце, се обиждат и засягат жестоко.
Приказките от рода "айде сега пак захванахте хайдутлъка" пак не ме кефят - защото са израз на същото мислене, което обсъждаме. Не искам да обиждам никой - това си е мое мнение.
За край искам да ви припомня една сцена от "Време разделно" - този толкова хубав и показателен за "българското" филм. Имаше една сцена, в която се замисляше бунт срещу турците. Тогава старите дърпаха младите със същите думи "Вий луди ли сте,какъв бунт какви пушки? Седите си мирно да не ни ..." Тогава агата трябваше да реши дали да пусне аскера срещу бунтарите, и се отказа заради мотива "Те сами ще се спрат,виж ги само как се карат помежду си"
Според мен няма какво повече да се добави. Направете си изводите сами.
Благодаря за вниманието !

Ако знаеш колко пъти съм се чувствал така....само като споменеш за "по-твърди мерки"....и те гледат все едно си идиот и .... трайкай че заплатата.... и гледай да не те чуе някой от командирите и кво, майната им че щели да ме чуят.

Искам да Ви припомня нещо, което всички сме позабравили.....
Извинете ме, че е малко дълго, но си заслужава.

11-тий АВГУСТ 1877

Нека носим йоще срама по челото,
синила от бича, следи от теглото;
нека спомени люти от дни на позор
да висне кат облак на нашии кръгозор;
нека ни отрича истоьята, века,
нека е трагично името ни; нека
Беласица стара и новий Батак
в миналото наше фърлят своя мрак;
нека ни сочат с присмехи обидни
счупете окови и дирите стидни
по врата ни още от хомота стар;
нека таз свобода да ни бъде дар!
Нека. Но ний знаем, че в нашето недавно
свети нещо ново има нещо славно,
що гордо разтупва нашите гърди
и в нас чувства силни, големи плоди;
защото там нейде, навръх планината,
що небето синьо крепи с рамената,
издига се някой див, чутовен връх,
покрит с бели кости и със кървав мъх,
на безсмъртен подвиг паметник огромен;
защото в Балкана има един спомен,
има едно име що вечно живей
и в нашта исторья кат легенда грей,
едно име ново, голямо, антично,
като Термопили славно, безгранично,
що отговор дава и смива срамът
и на клеветата строшава зъбът.

О, Шипка!
Три деня младите дружини
Как прохода бранят. Горските долини
трепетно повтарят на боя ревът.
Пристъпи ужасни! Дванайсетий път
гъсти орди лазят по урвата дива
и тела я стелят, и кръв я залива.
Бури подир бури! Рояк след рояк!
Сюлейман безумний сочи върха пак
и вика: “Т ъ р ч е т е т а м о с а р а и т е!”
И ордите тръгват с викове сърдити,
и “аллах!” гръмовно въздуха разпра.
Върхът отговори с друг вик “Ура!”
И нов дъжд куршуми камъни и дървье;
дружините наши, оплискани с кърви,
пушкат и отблъскват без сигнал, без ред,
всякой гледа само да бъде напред
и гърди геройски на смърт да изложи,
и един враг мъртъв да положи.
Пушкалата екнат. Турците реват,
насипи налитат и падат, и мрат; -
идат като тигри, бягат като овци
и пак се завръщат; българи, орловци,
кат лъвове тичат по страшний редут,
не сещат ни жега, ни жажда, ни труд.
Щурмът е отчаян, отпорът е лют.
Три дни веч се бият, но помощ не иде,
отникъде взорът надежда не види
и братските орли не фърчат към тях.
Нищо. Те ще паднат, но честно, без страх –
кат шъпа спартанци под сганта на Ксеркса.
Талазите идат; всичките на щрек са!
Последний напън вече е настал.
Тогава Столетов, наший генерал,
Ревна гороломно: “Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
На вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!”
При тез думи силни дружините горди
очакват геройски душманските орди,
бесни и шумещи! О геройски час!
Вълните намират канари тогаз,
патроните липсват, но волите траят,
щикът се пречупва - гърдите остаят
и сладката радост до крак да измрат
пред цяла вселена, на тоз славен рът,
с една смърт юнашка и с една победа.
“България цяла сега нази гледа,
тоя връх висок е: тя ще ни съзре,
ако би бегали: да мрем по-добре”
Няма веч оръжье! Има хекатомба!
Всяко дърво меч е, всякой камък – бомба,
всяко нещо – удар, всяка душа – плам.
Камъне и дървье изчезнаха там.
“Грабвайте телата!” – няко си изкряска
и трупове мъртви фръкнаха завчаска,
кат демони черни над черний рояк,
катурят, струпалят, като живи пак!
и турците тръпнат, друг път не видели
в едно да се бият живи и умрели,
и въздуха цепят със демонский вик.
Боят се обръща на смърт и на щик,
героите наши, като скали твърди,
желязото срещат със железни гърди
и фърлят се с песни в свирепата сеч,
като виждат харно, че умират веч...
Но вълни по-нови от орди дивашки
гълтат, потопяват орляка юнашки...
Йоще миг – ще падне заветния хълм.
изведнъж Радецки пристигна със гръм.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна, като някой ек,
от урва на урва и от век на век!

За да не забравим ...

virusalfa
03-12-2005, 12:30
75млн. Евро за мангалите...

http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=62636&eid=556

оръжие да ви требва ? ;)
:tank: :bionic: :sniper: :sniping:Не требва оръжие,прпкълнати са от Орлетата от Пирин СС,годината не е високосна,ама клетвите ловат!ЕГА!!ХХ!!

KGB
03-12-2005, 13:20
Една статия от в-к Монитор:

http://www.monitor.bg/bulgaria/article? ... 48&eid=557 (http://www.monitor.bg/bulgaria/article?sid=&aid=62748&eid=557)

Patsimir
03-12-2005, 15:27
След като изчетох един куп материали по тази тема мисля, че момента да се вдигне някой на "Оружие" още не е назрял, но ще назрее от самосебе си, при това, както е станало във Франция. Щом още можем да търпим и да се приспособяваме да живеем в тази трудна обстановка, значи ще потърпим още малко, да ни поокрадат още едно, две правителства, да се препродаде БТК още един два пъти, че да лапнат комисион още едно, две правитеслтва...Ясно е, че не трябва да се стига до геноцид, да се трепат тези дето пречат, че те не могат да се изтрепат - защото това сме всички ние...а трябва да се превъзпита това население - или поне тези, които статистиката сочи че не са с европейско социално поведение...
Аз лично не виждам кой може да го направи - че нали и управниците са от същото семе...

KGB
03-12-2005, 20:03
Съдеики днес по това колко хора ни помогнаха....мисля, че в България все още има много интелигетни хора които мислят за бъдещето на своята родина.

Тези хора само чакат някой да ги обедини и да им предложи някаква рамка в коята да могат да помогнат на родината....тогава интелигенцията ще изплува над простотията и ще имаме една истинска държава, коята ще процъфтява.

Понеже през последните няколко месеца дискутираме една и съща тема и нищо конкретно още не сме направили...:

Предлагам да направиме нещо като инициативен комитет, в който всеки които иска да може да участва в дискусиите, да дава предложения и т.н. Като в последствие този инициативен комитет да предложи на хората план за решаване и действие по конкретни проблеми.