PDA

View Full Version : Странен проблем с индикациите за разстояние



svetlinst
21-12-2008, 10:27
Здравейте алфисти. Имам следния проблем - от около две седмици колата се държи много странно. Става въпрос за километража(не скоростомера). Когато паля почти всеки път всички цифри(тези за общия пробег и тези за кратия) първо стават 00000000, после FFFFFFFF, и най-накрая LLLLLLLLLLL. След като стане това(в продължение на 6-7 сек.) общия пробег си приема нормалната стойност, а този за кратките разстояния си остава 0,0 и ваобще не се мести. Ако някой има идея от какво може да е или какво мога да направя за да се оправи ще му бъда много благодарен ако сподели.

P.S. - мисля да я водя на диагностика, но незнам дали ще има ефект

Mury
21-12-2008, 17:18
Може диагностика,но по-добре някой добър жичкаджия,защото проблема според мен е такъв:Lkingsmiley:

dimo
21-12-2008, 17:48
пробвай да откачиш акумулатора след около 1 мин го закачи пак виж отново ли ще прави така .

myato
21-12-2008, 22:27
Ако палиш трудно и акомулатора е пътник е нормално.Като го смениш и проблема ще изчезне.

kolev
22-12-2008, 00:14
това е някакъв проблем с чипа на паметта на таблото. само на човек който разбира много от електроника.

svetlinst
22-12-2008, 18:21
Еми ще пробвам да откача акумолатора, но ако не се оправи пак незнам каде ще търся човек, който разбира от такива чипове и електроники ... :frown:

Frankiii11
27-12-2008, 21:09
Колега, въобще не си играй да разкачаш акумулатора! Не се оправя от това. Аз имам този проблем от както съм с Алфата /1.4 TS/- година и половина. За да започне да ти отчита километража за кратки разстояния, задръж бутона за нулиране. Лошото е, че тала или иначе пак ми изчезва /най-често при палене или сериозно "изцеждане" на автомобила. Въпреки честите ми престои в бокса, засега не съм намерил кой да го оправи.