PDA

View Full Version : Дайте съвет за заваръчен апарат.....



ФЕРАРИСТ
21-12-2008, 16:06
.....реших че въпреки че няма да ми трябва професионално, все пак ще е добре да имам такъв......преди седмица си поръчах една малка ескакадка, от два несвързани елемента дето да се качват предните или задните гуми, вдига се колата с половин метър, 3-4 винкела, 8-10 заварки, и тоя като ми каза 160 лв и реших че е крайно време да се обзаведа с нещо от сорта.....
Нямам идея каква е разликата между телоподаващо, електрожен, ЦеО и прочее, цени също, ся в Бриколаж разгледах между 300 и хилядо и нещо, обаче не знам точно какво - основно ще са груби заварки, ако имам нужда от нещо по финно мога и да го загладя с флекс, и прочее, но като цяло си нямам идея.....не ми трябва и боклук дето да се скапе за година, нещо средно....

galinves71
21-12-2008, 16:20
.....реших че въпреки че няма да ми трябва професионално, все пак ще е добре да имам такъв......преди седмица си поръчах една малка ескакадка, от два несвързани елемента дето да се качват предните или задните гуми, вдига се колата с половин метър, 3-4 винкела, 8-10 заварки, и тоя като ми каза 160 лв и реших че е крайно време да се обзаведа с нещо от сорта.....
Нямам идея каква е разликата между телоподаващо, електрожен, ЦеО и прочее, цени също, ся в Бриколаж разгледах между 300 и хилядо и нещо, обаче не знам точно какво - основно ще са груби заварки, ако имам нужда от нещо по финно мога и да го загладя с флекс, и прочее, но като цяло си нямам идея.....не ми трябва и боклук дето да се скапе за година, нещо средно....

както сам казваш-за боклук не ти се дават пари.е ако наистина ти трябва за това което казваш,за тези пари тава мож да купиш.електрожен за 300лв даже си е добре ,щот има и за 130лв.а що се отнася до телоподаващо и ЦЕО,то няма разлика а и тези аргументи които изтъкваш просто няма смисъл.има професионални заваръчни апарати които са скъпи и също така аматьорски(ментета с алуминиева намотка и,долу-горе добри които също са изнервещонежни за работа)имат термореле и при 2-3 залепвания на електрода изключват и трябва да чакаш да охладят за да влязат в действие.ако можеш да намериш някой праен но качествено да знаиш че ще те изкара много.при праените електрожени,като го включиш в ел.мрежата не трябва да се чува като работи!за около 150лв можеш да намериш,сега цената на медта и силициевата ламарина е мнго ниска.

ФЕРАРИСТ
21-12-2008, 16:39
Баси - сега разбирам че ги правят и факултативно!!!!!!

galinves71
21-12-2008, 18:08
Баси - сега разбирам че ги правят и факултативно!!!!!!и аз съм малко вещуман и не вярвам в майстори щот съм се напатил и наплащал и затова си купувам много инструменти дори и с риск жената да спре да ми дава.ха ха ха.но да се върнем на заварките.има български за около 350лв но да знаеш че из м/у тях има гаражни сглобки.1такъв хубав трябва да тежи около 30кг.има и импулсни но те вече отиват около500-600лв което не е за аматьорски работи.цео е скъпо и ти трябват отделно консумативи ,пак не е рентабилно за аматьорски занимавки.