PDA

View Full Version : Изгоря ми крушката в лупата на фара



Patsimir
01-12-2005, 22:56
Кажете, моля ви колеги от каде, каква и за колко пари, крушка да си купя, че ми изгоря мойта и нямам къси в момента, че май и дълги, забравих да погледна :oops:

valjo
01-12-2005, 22:57
Кажете, моля ви колеги от каде, каква и за колко пари, крушка да си купя, че ми изгоря мойта и нямам къси в момента, че май и дълги, забравих да погледна :oops:
сичко е H1 при нас, може да си вземеш кви ли не
но ако ти се дават пари, заложи на Филипс ... .:)

Patsimir
01-12-2005, 22:59
а ако не ми се дават много пари, а колкото да закрепя положението за месец, два, докато ми се додават :)

valjo
01-12-2005, 23:06
в първата бензинджийница - зимаш некви там H1 квито продават
по 3-4лв и така

Max
01-12-2005, 23:29
а ако не ми се дават много пари, а колкото да закрепя положението за месец, два, докато ми се додават :)

Пак иди във Филипс. Дори най-евтините им крушки са в пъти по-добри от noname-ки. Проверено е. :wink:

gigi
02-12-2005, 01:41
а ако не ми се дават много пари, а колкото да закрепя положението за месец, два, докато ми се додават :)

Пак иди във Филипс. Дори най-евтините им крушки са в пъти по-добри от noname-ки. Проверено е. :wink:
Да аз съм с филипс премиум за по 4 лв на дългите и светат много по хубаво от старите дженерал електрик. слагай такива на късите А като ти се додават пари слагаш вижън плюс на късите и местиш премиумките на дългите и си 6 :wink:

Patsimir
02-12-2005, 21:53
ЕЕ, късно видях какво ми е писал Гиги, и си купих една Генерал Електрик да закърпя положението, че трябваше да патувам тази вечер. Ама какво толкова свети си, ама това дето не е лупа във фара е много зле, все едно свещ мъждука - имам много слаби къси, и дългите са ми едниу разногледи, мани мани :frown:

valjo
02-12-2005, 22:02
ЕЕ, късно видях какво ми е писал Гиги, и си купих една Генерал Електрик да закърпя положението, че трябваше да патувам тази вечер. Ама какво толкова свети си, ама това дето не е лупа във фара е много зле, все едно свещ мъждука - имам много слаби къси, и дългите са ми едниу разногледи, мани мани :frown:сичките сме така не се коси

Mury
03-12-2005, 18:48
Абсолютно е прав бат Вальо май само на Бобо 145-цата нема проблеми с фаровете.Просто е счупен фара от вътре или по-точно механизма за регулиране :evil: :evil: :evil: Мисля да ремонтирам моите ама незнам кога един колега беше ги оправил ама май се загуби темата след профилактиката :evil: :evil: ако мое някой да я намери ще съм мнооо благодарен

valjo
03-12-2005, 21:43
Абсолютно е прав бат Вальо май само на Бобо 145-цата нема проблеми с фаровете.Просто е счупен фара от вътре или по-точно механизма за регулиране :evil: :evil: :evil: Мисля да ремонтирам моите ама незнам кога един колега беше ги оправил ама май се загуби темата след профилактиката :evil: :evil: ако мое някой да я намери ще съм мнооо благодарен
абе не е изтрита, гледах я наскоро некаде. сменяха се зъбни коуеуенца пуасмасови с жеуезни ....
ама каде ша да е била...

gigi
04-12-2005, 00:39
Абсолютно е прав бат Вальо май само на Бобо 145-цата нема проблеми с фаровете.Просто е счупен фара от вътре или по-точно механизма за регулиране :evil: :evil: :evil: Мисля да ремонтирам моите ама незнам кога един колега беше ги оправил ама май се загуби темата след профилактиката :evil: :evil: ако мое някой да я намери ще съм мнооо благодарен
Ехе да чукна на дърво ама ела да видиш аз как света 8) 8)

BatVas
04-12-2005, 14:27
Мойте фарове са наред и светят добре - обаче едната крушка на десния фар за късите е различна и не свети така бяло като лявата(това го видяхме скоро с Гиги и Бобо) и затова съм решил да си взема един компллект на Филипс :D

Mury
05-12-2005, 21:44
Е сори де аз го казах е така ма и аз мисля да си взема комплект Филипс :wink: :wink:

georgievst
25-02-2006, 22:34
За 12000 км вече втори път сменям дясната крушка на късите. При замерването няма проблем, но все пак ми се струва странно защо точно тази крушка изгаря. Първо сложих една куча марка. После минах на Бош. Сега не зная каква ми сложиха. Ако можете да ми препоръчате нещо подходящо, ще съм Ви благодарен.
Фаровете ми не могат да се регулират вертикално. Четох нещо по темата, но вече не мога да си спомня къде. Явно това е слабо място. А късите светят Mamma mia !

valjo
25-02-2006, 22:54
Филипс крушки е добра идея

освен това, вижте си фаровете в кво състояние са, щото има значение :)

а това за вертикалното регулиране е неква тотална мътилка, ако някой реши ..... да се обажда ше правим групова поръчка;)

georgievst
25-02-2006, 23:03
Ходих в сервиза на Бош - Бургас, но там нищо не могат да направят по въпроса. Ако бяха здрави аз сам щях да си ги регулирам не е голяма философия. Прави се с един шестограм отгоре се пъха. Естествено първо вдигаш капака. Има нещо счупено в механизмите. Явно слабо място. Чувал съм, че на италиянските коли им дефектират главно немските части. За нов фар ми дават цени, нещо около 180 лв. Изобщо не ги слушах.

Mury
26-02-2006, 19:32
Нов фар на Хела струва над 500 лв а тия ефтините са турски и по-добре не си купувай щото издържат нема и година справки Вальо :wink: :wink: :wink: по добре втора ръка

valjo
26-02-2006, 19:40
да подкрепя Муржев, за 180лв няма да е оригинален тоя фар
а това не ти трябва, ако искаш мога ти "продам" на 1 година фар за 50лв ... и даже регулирането му работи, ама ква файда?

аз си купих 2ра ръка но оригинален, и го смених тоя "новия"
и е по-добре...

georgievst
26-02-2006, 22:54
За сега само мисля по въпроса за смяна защото и така ми вършат /по-точно не ми вършат/ работа. Когато съвсем не виждам удрям дългите. Но ще им дойде времето и на фаровете.

MUtrata
28-02-2006, 12:13
Абсолютно е прав бат Вальо май само на Бобо 145-цата нема проблеми с фаровете.Просто е счупен фара от вътре или по-точно механизма за регулиране :evil: :evil: :evil: Мисля да ремонтирам моите ама незнам кога един колега беше ги оправил ама май се загуби темата след профилактиката :evil: :evil: ако мое някой да я намери ще съм мнооо благодарен

i az sam taka :) чупен на фара за регулирането машинката! :(

pumukle
01-03-2006, 09:24
За 12000 км вече втори път сменям дясната крушка на късите. При замерването няма проблем, но все пак ми се струва странно защо точно тази крушка изгаря. Първо сложих една куча марка. После минах на Бош. Сега не зная.....
Виж дали фара е оригинален....много често при некачествен фар, рефлектора не охлажда добре крушката и тя гори бързо.....също е от значение и материала от който е изработена лупата...