PDA

View Full Version : Да ви питам за една 166-ка в мобиле.бг



StreetGlow
21-12-2008, 17:51
Здравейте! Оня ден се разоходих до Перник да разгледам следната машинка: http://www.mobilen.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11229420432097201 Все още е като оферта и не всички могат да я видят. Накратко колата е 2002-ра JTD с новия мотор 150к.с. Беше студена, проверих маслото - черно, до около средата на щеката е нивото. Дадохме ток, запали без никакъв дим или каквото и да било. Много равномерно и тихо ми се чу, че работи петака отвън, НО като се затворих отвътре неприятно и силно ревеше на празен ход. От какво би могло да е това. Волана беше извит в крайно дясно, като погледах в десния подкалник ми се стори, че имаше някакъв теч, но колата беше паркирана на тревата, педала на съединителя беше потънал и нямаше как да я преместя и покарам, за да видя по-ясно. Търговеца я беше внесъл току-що и нищо по нея не бе пипнато все още. Каза, че ще ми се обади като оправи съединителя. Моля да ми кажете какво да гледам най-вече следващия път. Някакви болки, съвети... Благодаря предварително!

Linkestis
21-12-2008, 20:39
Ами най-важното искай да я покараш и я понастапи.Заради турбината.Ако можеш да усетиш дали наистина е сменил съединителя.НАй-вероятно ще потропва от горните носачи.Загледай се дали не са хвърляли с мистрията кит.Виж дали работи дисплея/радио/sd/навигация.Ако иска код питай дали го има на картонче.Провери в багажника над акумулатора дали ги има нав и sd.Ако може някои да кара зад теб да види да не е посукана.Иначе за двигателя си е късмет.А съм сигурен че няма да иска да ходите в сервиз да я погледнат.Иначе колегите ако им се пише може да ти дадат по-изчерпателни съвети.За километри може да са реални може и да не са.Общо взето,главата в торбата и се моли да не налапаш....Може и на място да стиснеш маркуча на турбината да усетиш дали надува.Има още много чалъми.Колеги дайте съвет на момчето...

П.П Успех ако си решил твърдо

О сега видях че е от пакистан/без да се засягаш ако си от Перник/.Мое лично мнение:от там няма и велоаргометър да си купя!

StreetGlow
22-12-2008, 08:44
Май е закупена на безценица от Италия, нищо че е 2002-ра. Занимавал съм се с търговия на коли оттам и знам, че хубавото си има цена и никой не продава на безценица, освен ако и няма или и е нямало нещо. Там ремонтите не са евтини, а понякога хората се заблуждават и се отказват без да подозират, че може да е нещо по-дребно. Доколкото гледах наскоро най-евтината такава в autoscout е 4800 евро, в мобилето има само 2 сребристи с всичките екстри и са обявени на почти 13 000лв. Мисля си, че най-вероятно е станало нещо със съединителя и бившия собственик да я е обявил за продан на изгодна цена и затова такава разлика да се получава. Изглежда апетитно преложението, знам че си е рисковано и може да последват скъпи ремонти.

Коки
22-12-2008, 11:24
...Ако иска код питай дали го има на картонче...

Независимо дали иска код или не, ти си поискай картончетата - трябва да има 3 бр., ако наистина е с навигация. Без картончетата е драма и трябва да си калкулираш разходите.


За километри може да са реални може и да не са.Общо взето,главата в торбата и се моли да не налапаш....

Недей да си слагаш главата в никаква торба. На този мотор могат да се проверят реалните километри като се прочете компютъра. За целта или я водиш в сервиз, или викош някой, който има нужната техника да го провери на място.


...О сега видях че е от пакистан/без да се засягаш ако си от Перник/.Мое лично мнение:от там няма и велоаргометър да си купя!

Няма никакво значение Перник, Дупница, Горубляне или автокъща. Мошениците са навсякъде. Колата може да е закрепена още в Италия, може да е направено и у нас (пак казвам без значение в кой град или село). Единственото, което има значение е да установиш реалното състояние на колата. А това става най-добре в сервиз.


...Иначе за двигателя си е късмет.А съм сигурен че няма да иска да ходите в сервиз да я погледнат...

Недей да разчиташ на късмет. Това е скъпа кола и ако разчиташ на късмета си, може да ти излезе двойно. Намери начин да я закараш в сервиз. Ако не можеш да я вкараш в сервиз, по-добре не я взимай. Плати за пълен преглед на ходовата част и диагностика на двигателя и прочитане на данните от компютъра - това ще излезе 50-тина лева.

Читави сервизи са:

Екстрийм тунинг http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9045

и

Вантотрейд http://www.vantotrade.bg/index.php?TPL=2&x10000_ACT=0&x10000_ITEMID=77&x10000_SHOWID=77&x10000_ID=77

Сигурно има и други читави, но аз не съм им ползвал услугите. Затова препоръчвам тези, които съм ползвал и съм сигурен, че са читави.

StreetGlow
22-12-2008, 22:09
A в Перник може ли да ми препоръчате някакъв добър сервиз(адрес)?

ACEHOB
22-12-2008, 23:50
Мислиш ли, че не са комбина със всички сервизи.
Поне аз не бих отишъл там в сервиз.

Коки
23-12-2008, 12:06
A в Перник може ли да ми препоръчате някакъв добър сервиз(адрес)?

Не е въпросът да идеш в "добър" сервиз, а в сервиз, който освен че е добър, има и необходимия софтуер за диагностика на Алфа 166, а също и има хабер от тия коли. Обади се в тия двата сервиза, питай как работят по празниците (Ванто от утре почива и отваря чак в понеделник, така че остава Екстрийм Тунинг) и се разбери с тях кога могат да те вземат.

Може да пробваш и при Лисан: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=25984

Не съм ходил при него, но чувам добри отзиви. Не знам и с какво оборудване разполага, но се обади и питай.

Stefo
21-01-2009, 17:08
Абе стига сте ги рекламирали хубавите сервизи щото после не мога да се вредя :)
Шегичка де, а иначе по темата - задължително предварителна уговорка в някой от препоръчаните сервизи, където им знаят болките на такива коли. Да не ти каже майстора - това да не беше ония коли дето номера им е от едната страна :)
Ако продавача няма притеснения за колата нищо не му пречи да дойде и до София.