PDA

View Full Version : Неприятен инцидент



Nyte
21-12-2008, 23:53
Здравейте, колеги. Днес ми се случи доста неприятен инцидент и e цяло чудо, че в момента ви пиша! Днес се прибирах към Благоевград от Пловдив и минавах през Ихтиман. Валеше сняг и настилката беше хлъзгава, кофти ситуация за млад шофьор... Малко след Ново Село на един завой колата ми поднесе и загубих контрол на нея. Панически натиснах спирачката и се завъртях на 180 градуса. В следващия момент вече се пързалях със задницата надолу по един стръмен склон към една река. За мое щастие колата остана през цялото време на гуми и не можа да се обърне. Озовах се в средата на реката и като се опитах да отворя шофьорската врата за да изляза навън всичко взе да се пълни с вода :cry: Oказа се, че от другата страна колата не беше толкова затънала и успях да изляза през другата врата. Общо взето не беше много дълбоко, нивото на водата стигаше до средата на бронята. Благодарение на няколко добри хора, които се притекоха на помощ след около 2 часа и половина дърпане, бутане и джапане в ледената вода успяхме да изтеглим колата от водата с джип. От ауспуха течеше вода, а и се оказа, че акумулатора е паднал. Вързахме го с кабели за джипа и пробвах да запаля, но като звъртях ключа и видях, че на таблото не изгасват лампичките на airbag'а, както и тази с ключето (code). Естествено колата не можа да запали, интересно ми е каква може да е причината да свети ключето, за airbag'а е г/д логично, може би заради кросчето надолу по склона.

soldier
22-12-2008, 00:12
Колега, кофти ситуация. Важното е че си жив и здрав! За ключето има много теми, пробвай да запалиш с кафявия ключ ;)
При мен тия 2 лампички постоянно си светят, за възглавницата, защото не е вързана, а за ключа нямам идея, но колата си пали всеки път без проблем :)

kemo_nike
22-12-2008, 00:26
важното е 4е си жив и здрав колега пак колата 6те се оправи дано по барзо де

Satanism
22-12-2008, 00:36
Колега, аз като си разбих Ланчата и на мен ми светна имобилайзера...и не запали докато не я закарах във Ванто да го отвържат...аз мислех, че е от не знам и аз какво, защото моята седя 3 месеца на хармоника преди да възкръстне....не знам, според мен може има нещо общо с удара, с оглед и на моя опит....важното е, че ти си цял.... :big_whoops:


Апропо, отвориха ли се торбите или?Щото моята изобщо и не помисли...а се треснах с едно 150км/ч...

mochko1
22-12-2008, 01:30
Малеей колега добре ,че си цял историята звучи много потресаващо! :horror:

Sergey_gigov
22-12-2008, 01:56
Здравейте, колеги. Днес ми се случи доста неприятен инцидент и e цяло чудо, че в момента ви пиша! Днес се прибирах към Благоевград от Пловдив и минавах през Ихтиман. Валеше сняг и настилката беше хлъзгава, кофти ситуация за млад шофьор... Малко след Ново Село на един завой колата ми поднесе и загубих контрол на нея. Панически натиснах спирачката и се завъртях на 180 градуса. В следващия момент вече се пързалях със задницата надолу по един стръмен склон към една река. За мое щастие колата остана през цялото време на гуми и не можа да се обърне. Озовах се в средата на реката и като се опитах да отворя шофьорската врата за да изляза навън всичко взе да се пълни с вода :cry: Oказа се, че от другата страна колата не беше толкова затънала и успях да изляза през другата врата. Общо взето не беше много дълбоко, нивото на водата стигаше до средата на бронята. Благодарение на няколко добри хора, които се притекоха на помощ след около 2 часа и половина дърпане, бутане и джапане в ледената вода успяхме да изтеглим колата от водата с джип. От ауспуха течеше вода, а и се оказа, че акумулатора е паднал. Вързахме го с кабели за джипа и пробвах да запаля, но като звъртях ключа и видях, че на таблото не изгасват лампичките на airbag'а, както и тази с ключето (code). Естествено колата не можа да запали, интересно ми е каква може да е причината да свети ключето, за airbag'а е г/д логично, може би заради кросчето надолу по склона.

под шофьорската седалка има един бутон - натисни го и пробвай пак да запалиш

tokata_pz_flex
22-12-2008, 03:08
Идеята на бутона не е ли да спира ръчно подаването на гориво към мотора ? Кофти инцидент наистина ... Откачи акумулатора за 2-3 мин. и пробвай пак .

Dodo 155
22-12-2008, 07:38
Идеята на бутона не е ли да спира ръчно подаването на гориво към мотора ? Кофти инцидент наистина ... Откачи акумулатора за 2-3 мин. и пробвай пак .
Това е идеята, но ЕКУ-то го чете като грешка и тъй като е изкочил, няма да запали без да го натисне обратно.

Лоша ситуация, но важното е, че си жив и здрав!

ivan dimitrov
22-12-2008, 08:48
---

emil georgiev
22-12-2008, 09:43
ЗАПОМНЕТЕ ЩЕЩО, КОЕТО НА КУРСОВЕТЕ НЕ ГО КАЗВАТ, В ЗАВОЙ ПРИ ЗАЛЕДЯВАНЕ И СНЯГ СЕ ИЗКЛЮЧВА ОТ СКОРОСТ И КОЛАТА ВЪРВИ НОРМАЛНО В ЗАВОЯ, ТРЕНИРАЙТЕ В НАЧАЛОТО НА ВСЯКА ЗИМА ТОВА,
УСПЕХ

Писането с главни букви се приема за викане!

detelazurno
22-12-2008, 10:22
Не че нещо се опитвам да се заяждам ама това да вземеш да си го отнесеш към оня спам тема, която се разрази наскоро, за шофирането при различните условя на мокра настилка. И вземи си изключи caps-а. А на колегата ще му кажа, че се случват и такива работи. Никой не е застрахован. Да запали една свещичка, че е жив и здрав и да не го мисли. Колата си е кола по един или друг начин, рано или късно се оправя. Успех ти пожелавам и спокойно :)

mordohy
23-12-2008, 00:37
Колега,тенекиите се оправят.Нали си жив издрав!Другото са подробности.И колицата вярвам,че ще се оправи.Гледай само напред!!!
:go:

Venci
23-12-2008, 01:32
ЗАПОМНЕТЕ ЩЕЩО, КОЕТО НА КУРСОВЕТЕ НЕ ГО КАЗВАТ, В ЗАВОЙ ПРИ ЗАЛЕДЯВАНЕ И СНЯГ СЕ ИЗКЛЮЧВА ОТ СКОРОСТ И КОЛАТА ВЪРВИ НОРМАЛНО В ЗАВОЯ, ТРЕНИРАЙТЕ В НАЧАЛОТО НА ВСЯКА ЗИМА ТОВА,
УСПЕХ


За каква кола? С предно предаване? Със задно? На каква настилка? Колега това е безумие! Ако караш трамвай или влак в релси може и да останеш на пътя. Призовавам всички млади и неопитни шофьори: Особено при хлъзгава настилка! Преди завоя решавайте на коя предавка ще го преодолеете, включете я, пуснете съединителя и не го натискайте, и не превключвайте докато не излезете от завоя!

junior
23-12-2008, 13:07
Колега наистина много неприятен инцидент, но важното е , че ти няма нищо на теб.Аз миналата зима също се завъртях ама за щастие успях да овладея колата и се отървах без удар. А колата спокойно ще се оправи.